1EXBjQGBSDA.nl TEXELSE 2 COURANT Entertainment voor vrijwilligers Kaartverkoop Island Samba begonnen Vereniging toont 'Gulle Gaven' Geheimen in het universum TESO VRIJDAG 25 MEI 2012 Voorjaarsmarkt Vrije School De Vrije School in Den Burg houdt zaterdag 2 juni de jaar lijkse voorjaarsmarkt. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn er op het schoolplein diverse activiteiten rond het thema 'boerenleven'. Er staan marktkramen en er zijn allerlei lekkernijen verkrijgbaar, ledereen is welkom. Het dragen van een boerenoutfit wordt op prijs gesteld. Dixieland in De Worsteltent Met ingang van eerste pinkster dag zijn er tot eind september iedere zondag live optredens bij restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen. Deze beginnen steeds om 14.00 uur en duren tot circa 17.00 uur. De eerste groep is zondag 27 mei The Happy Swing Society, met enkele muzikanten die eer der in de Dutch Swing College Band speelden. Ze spelen dixie land uit de jaren dertig, veertig en vijftig, gaan in stijl gekleed (de dames in petticoat, de heren in pak) en dragen 'vertier en dansen' hoog in het vaandel. De entree is gratis. Frisfeesten In discotheek De Toekomst in De Koog wordt vanaf 15 juli elke zaterdag een frisfeest gehou den. In de vooravond is jeugd van 12 tot en met 15 jaar wel kom voor een volwaardige dis co-avond zonder alcohol. Maartenhuis houdt markt Het Maartenhuis verzorgt de komende maanden iedere dinsdag een markt. De laatste is op 18 september. Vanaf 14.00 uur is er bij het gebouw De Windroos aan de Ruijslaan nabij De Koog een verkoop van producten uit de eigen werkplaatsen, er worden demonstraties ambachten gege ven, er zijn rondleidingen, kin deractiviteiten en er worden vers gebakken flensjes met fruit uit eigen tuin verkocht. Ook is er een excursie van de imkerij. Hiervoor moet worden gereser veerd. Voor meer informatie: www.windroos@maartenhuis.nl. Kooten traden woensdagmiddag op De Gollards en het Verpleeghuis. Ruim tachtig van de honderdvijf tig vrijwilligers van De Gollards en het Verpleeghuis (Wonen en Zorg Texel) zijn woensdag in het zonnetje gezet door de directie. De vrijwilligers werden onder het genot van een hapje en een drankje voorzien van entertain ment, om te lachen, maar ook met een gedachte. De organisatie had gekozen voor het thema Het is niet altijd wat het lijkt. In het gebouw van het Rode Kruis, één van de vier locaties, werd een stuk uitgevoerd dat dit uitstekend liet zien. Het stuk ging over een man (Jan Eelman) die door zijn ziekte niet meer kon pra ten en zijn verpleegster (Jacolien van Kooten). Het zorgde voor veel gelach onder de aanwezigen, maar liet ook al te pijnlijk zien wat voor misverstanden kunnen ontstaan. De man sprak zijn gedachten uit - die de verpleegster natuurlijk niet kon horen - maar zijn signalen wer den niet opgepikt door de ver pleegster. Zo kreeg hij een broodje pindakaas, terwijl hij geen kaas lustte, wilde hij muziek van de Moody Blues en kreeg hij kinder liedjes. Aan het eind werd besloten door de verpleegster dat hij vast moe was. 'We gaan maar eens naar bed' zei de verpleegster, waarop de man helemaal opfleur de. 'We gaan naar bed, ze is toch lief', dacht de man hardop, die duidelijk wat anders in gedachte had.' Een Brisa Flamenca vrijdag 1 juni flamencogroep Brisa Flamenca te horen. Deze groep, bestaande uit danse res Mirjam Venhuizen, gitarist Eds- art Udo de Haes en zangeres Hele na Pérez, brengt een gevarieerd programma, waarin de traditionele flamenco wordt afgewisseld met rumba's en Zuid-Amerikaanse lied jes. Dans-, zang-, en gitaarnum mers wisselen elkaar af waarbij ruimte wordt gelaten voor improvi satie. In het filmhuis van De Kroonprins draait donderdag 31 mei Exils, een muzikaal opzwepende roadmovie. De kaartverkoop voor Island Samba is van start gegaan. Het dancefeest wordt zaterdag 30 juni gehouden bij Paal 17. De organisatie heeft een aanspre kende line-up samengesteld met bekende DJ's en nieuw talent. De topact is in handen van House- quake met DJ's Roog en Erik E. Zij zijn inmiddels vaste gast op het festival. Volgens organisatoren De Kolonist en Paal 17 loopt hun festi valagenda over, maar hebben de twee door de goede band met Island Samba besloten ruimte vrij te maken om ook op Texel op te treden. optreden, hebben eveneens plek in de agenda gemaakt om weer op Texel te zijn. Bart van Liefland, die al vanaf het begin aan Island Sam ba verbonden is, is eveneens van de partij. Volgen de organisatie is er ook ruimte voor een nieuwe generatie DJ's die inmiddels nationaal en Onder de titel Gulle Gaven toont de Historische Vereniging van dinsdag 29 mei tot en met zater dag 9 juni een deel van de col lectie. De vereniging ontvangt regelmatig schilderijen, boeken en andere voorwerpen van particulieren, bedrijven en organisaties. Zo schonk de gemeente Texel eind vorig jaar een gedeelte van de gemeentelijke kunstcollectie, waar onder een groot aantal tekeningen van Blok van der Velden. Op de expositie, die wordt gehouden in Tusse de Banke, zijn behalve schil derijen, tekeningen en foto's, ook diverse andere voorwerpen te zien, zoals de kist van de voormalige armenkamers aan de Burgwal en een koffieservies van de Texelse Electriciteits Maatschappij. De expositie is dagelijks geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Agent J (een rol van Will Smith) en agent K (Tommy Lee Jones) keren in het in Cinema Texel draaiende Men in Black 3 terug in de tijd. Wanneer het leven van K en de toekomst van de planeet in gevaar verkeren, schiet J hem, ondanks al hun tegenstellingen, te hulp. Tij dens zijn reis terug ontdekt J dat er geheimen in het universum zijn die K hem nooit heeft verteld. Gehei men die zichzelf onthullen wanneer hij samenwerkt met de jonge agent K. De zussen Carice en Jelka van Houten en de bekende Amerikaan se actrice Holly Hunter spelen de hoofdrollen in de film Jackie, die nog een weekje is geprolongeerd. Het verhaal gaat over de 33-jarige tweeling Sofie en Daan, die zijn opgevoed door twee vaders. Wan neer er totaal onverwacht een tele- hard gelach ging door de zaal. Het stuk werd afgesloten met een treu rig, maar prachtig doorVan Kooten vertolkt lied. Ze bezong de gedach ten van de man wiens leven mooi begon, maar via kinderen en klein kinderen uiteindelijk leidde naar het overlijden van zijn vrouw, totale eenzaamheid en totale afhankelijk heid van anderen. Ook ging het lied in op het feit dat de man zich onbegrepen voelde. De zaal werd spontaan stiller, mede doordat het duo de rol met verve vertolkte. Ver der werden de vrijwilligers, die waren verdeeld in vier groepen, getrakteerd op muziek en zang, illusie en cabaret. De dag werd afgesloten met een bedankje door Agnes Glas, directeur Wonen en Zorg Texel. internationaal hoge ogen begint te gooien. Dat zijn Greg van Bueren (alias Hardsoul) en Brian Chundro Santos. De talenten Bootsman2Bootsman nemen aan het begin van de avond de muziek voor hun rekening en Gio-G zorgt ervoor dat de boel wordt opge warmd. MC Haits en MC Roga presenteren de avond. Het dancefeest biedt plaats aan maximaal 2000 bezoekers. Kaar ten kosten in de voorverkoop €25,- en zijn verkrijgbaar bij De Kolonist in De Koog en Den Burg, bij Paal 17 en via www.paylogitickets.nl. Op de avond zelf kosten ze aan de deur €30,-. De toegang is geste gen, maar volgens Michael Dries- sen van De Kolonist komt dat door gestegen kosten van de line-up en een lagere sponsoring. 'We hebben gelukkig nog op €25,- weten te houden. Vorig jaar was het ook wat goedkoper als com pensatie voor het jaar daarvoor omdat het festival toen verregende en voortijdig moest stoppen.' foontje uit Amerika komt van hun tot dan toe onbekende biologische moeder, storten ze zich in een avontuur en komen al hun zekerhe den op losse schroeven te staan. Door de reis met de raadselachtige en onaangepaste Jackie verandert het leven van Sofie en Daan voor goed. Een jongeman uit Senegal die de persoonlijk verzorger wordt van een fysiek gehandicapte miljonair uit Frankrijk is de hoofdpersoon van Intouchables, een op feiten gebaseerd komisch drama, dat ook een weekje in Cinema Texel draait. De twee vormen een bijzon der duo, want de Fransman is een stijve man, terwijl zijn verzorger een tomeloze energie aan de dag legt. Zeker is wel dat hun beider leven nooit meer hetzelfde zal zijn. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht van activiteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 25 mei: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met koffie en de verkoop van diverse handwerken. 19.00 uur. In de koffiecorner van de HEMA aan de Weverstraat in Den Burg is het van 19.00 tot 21.00 uur mogelijk in te schrijven voor de Avondvierdaagse. 19.30 uur. In Den Hoorn begint om 19.30 uur de achtste editie van het driedaagse huiskamertheaterfesti val Broadway. Meer informatie over de optredens, artiesten en kaartverkoop op de website www. broadwaytexel.nl. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Men In black 3 3D; 19.00 Intou chables; 21.30 Men in black 3 3D; 21.45 Jackie. Zaterdag 26 mei: 3.45 uur. Aan de Nikadel in De Koog vertrekt in de week van vrij dag op zaterdag wekelijks om 3.45 uur een 'borrelbus', die het uit gaanspubliek voor €3,- per per soon naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild brengt. 4.00 uur. In verband met Luilak is jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg van 4.00 tot 7.30 uur geopend. Met diverse activiteiten. Om 5.00 uur begint een 'lawaaioptocht'. 10.00 uur. Aan de Lieuwstraat in Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor de aanschaf van nieuwe speeltoe stellen. 12.00 uur. Op een zes hectare groot terrein aan de Pontweg, vlakbij De Koog, begint om 12.00 uur het tweedaagse Pinkstereve nement van de Oude Trekker en Motoren Vereniging. Met veel his torisch materiaal. Zondag zijn er trekkertrekwedstrijden. Op beide avonden is er feest met DJ in een grote feesttent. 10.00 uur. Op de voetbalvelden van Texel'94 in Den Burg wordt twee dagen lang het jaarlijkse Pinkstertoernooi gehouden. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan worden van 14.00 tot 16.00 uur gratis kookdemonstraties gegeven. 19.30 uur. In Den Hoorn begint om 19.30 uur de tweede avond van het huiskamertheaterfestival Broadway. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 Sneeuwwitje; 11.00 De Lorax NL 3D; 13.00 Sneeuwwitje; 13.30 De Piraten 3D NL; 15.45 The Aven gers 3D; 16.00 Men in black 3 3D; 18.45 Men in black 3 3D; 19.00 Intouchables; 21.30 Men in black 3 3D; 21.45 Jackie. Zondag 27 mei: 13.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt van 13.00 tot 18.00 uur een grote markt gehouden. 19.30 uur. In Den Hoorn begint om 19.30 uur de derde en laatste avond van het huiskamertheater festival Broadway. 14.00 uur. In restaurant De Wor steltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van The Happy Swing Society. Op het repertoire staat vooral dixieland. Voorstellingen Cinema Texel: 10.30 Sneeuwwitje; 11.00 De Piraten 3D NL; 13.00 De Piraten 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.45 The Aven gers 3D; 16.00 Men in black 3 3D; 18.45 Men in black 3 3D; 19.00 Intouchables; 21.30 Men in black 3 3D; 21.45 Jackie. Maandag 28 mei: 9.00 uur. Op het terrein van zwem paradijs Calluna bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een koffer- bakmarkt gehouden. 9.00 uur. Het Pinksterevenement van de Oude Trekker en Motoren Vereniging wordt afgesloten met een rondrit van zo'n 250 tractoren. Deze voert onder meer van paal 21 over het strand naar paal 15. Start 9.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel. 10.30 Sneeuwwitje; De Piraten 3D NL; 13.00 Sneeuwwitje NL; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.45 The Avengers 3D; 16.00 Men in black 3 3D; 18.45 Men in black 3 3D; 19.00 Intouchables; 21.30 'mystery movie'; 21.45 Jackie. Dinsdag 29 mei: 10.30 uur. 'Zo de wind waait', excursie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start Kastanjeboom, Stenen plaats, 10.30 uur. 14.00 uur. Op het terrein van het Maartenhuis aan de Ruijslaan nabij De Koog begint om 14.00 uur een markt. Met o.a. verkoop, demon straties, rondleiding, kinderactivi teit en imkerijexcursie. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt vanaf 19.30 uur het maandelijks Alzheimer Café gehouden. De toe gang is gratis. 20.00 uur. In het gebouw van Kotex aan de Schoudieck in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur een open klaverjasdrive gehouden. Deelname kost €2,- per persoon. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 21.00 uur van de Texelse blues band Jug Bros. Woensdag 30 mei: Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Sneeuwwitje; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.45 The Avengers 3D; 16.00 Men in black 3 3D; 20.00 Intou chables; 20.30 Men in black 3 3D. Donderdag 31 mei: 10.00 uur. Jan Beijert en Dirk Vinke geven in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een presentatie over het Texelfonds. Aanvang 10.00 10.30 uur. 'Zo de wind waait', excursie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start om 10.30 uur bij eetcafé De Kastanjeboom, Stenenplaats in Den Burg. 13.00 uur. Belangstellenden kun nen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. 21.00 uur. In filmhuis De Kroon prins in Oosterend draait om 21.00 X-Stz7 Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het week einde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrij dag 25 mei) van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag 26 mei, maandag 28 mei en dinsdag 29 mei van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moe ten rekening houden met wacht tijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen zich vanmiddag en vanavond voordoen in Den Helder, zaterdag aan het eind van de och tend en het begin van de middag in Den Helder, maandag de hele dag op Texel en dinsdag van het einde van de ochtend en het begin van de middag in beide richtingen. Maandag (tweede pinksterdag) wordt een zondagsdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. teso.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2