Gift Samen Een voor Present TEXELSE 5 COURANT 'Geld verdienen voor eilandpromotie' Digitale Texel Portaal project Frits Langveld Buren bang voor overlast luidklok uitvaartcentrum Jaarlijks verdwijnt zo'n €5 miljoen aan provisiekosten naar de eige naren van 'overkantse' boekings sites. De door Frits Langeveld opgerichte Stichting Texelgevoel wil dat bedrag op het eiland hou den en in de Texelse economie investeren. Daartoe heeft de nieu we organisatie het plan ontwik keld voor het Digitale Texel Por taal, een site waarop logiesverstrekkers en andere toe ristische bedrijven gratis hun pro ducten kunnen presenteren. Volgens Langeveld en de zijnen dreigt 'de BV Texel' door de invloed van overkantse boekingssites steeds meer inkomsten te mis sen. Momenteel fungeren 22 van die sites bij het tot stand brengen van boekingen als intermediair tussen klant en logies- verstrekker. 'Dit lijkt op het eerste machine' te investeren. Om dit te realiseren, hebben Lange veld en tien (door hem betaalde) rijden. 'De VW is een ervaren club mensen, met een perfect draaiend promotieapparaat. Er dient daarom medewerkers het afgelopen half jaar voorkomen te worden dat de VW. gewerkt aan de ontwikkeling van het Een goed promotieapparaat Digitale Texel Portaal, dat 'de digitale gateway van Texel' moet worden. 'Op dit portaal moet de consument snel en efficiënt alle informatie over immers in het belang van alle logies verstrekkers en bedrijven op het eiland.' Zelf wordt Langeveld er niet beter Texel kunnen ontsluiten: via websi- van, zegt hij. In de voorwaarden van tes, mobiele telefoons en pads op de de stichting is vastgelegd dat 'i gangbare platforms. Hierdoor wordt de consument direct naar de Texelse boekingssites en andere websites geleid.' revenuen worden aangewend voor de instandhouding van het portaal en de promotie van Texel'. 'Alleen dan weet ik dat het portaal, zonder Texelse logiesverstrekkers en andere commercie, blijft voortbestaan als ik bedrijven uit de toeristische branche tegen een boom rijd en er niet meer ben', aldus Lange veld. Meer bijzonderhe den over het nieuwe project brengt de stichting naar buiten tijdens een openba re bijeenkomst. Deze wordt volgens Langeveld 'zeer binnenkort' in Stay- okay belegd. 'Wanneer het precies krijgen de mogelijkheid hun produc ten gratis te presenteren. Daarbij krijgen alle partijen gelijke kansen, gezicht mooi. Meer boekingen bete- benadrukt Langeveld. 'Als je nu naar wordt, hangt af van overleg dat ik kent immers meer Texelgangers. Maar, zowel de consument als de de site van de WV gaat als je op zoek bent naar een horecabedrijf, met nog enkele partijen moet voeren. Maar het wordt in ieder geval binnen aanbieders betalen aan dergelijke dan worden er een stuk of 50 twee weken, want daarna ga ik naar genoemd, terwijl er wel 120 zijn. De toerist blijft dus van informatie ver- het EK voetbal.' Belangstellenden kunnen vragen stellen via forum. sites veel provisie bij iedere boeking. Dit maakt de prijs voor de consu ment hoger en de marge van de logiesverstrekker lager.' Volgens de stichting zou het beter zijn van de betalen op haar website zet, maar de presentatie beantwoord, naar schatting €5 miljoen aan provi- toerist heeft daar geen boodschap stoken. Het is op zich begrijpelijk dat texelgevoel.nl. Deze worden per de WV alleen mensen die provisie ommegaande of op de avond van de sie 'een substantieel deel' zelf op te aan.' Volgens Langeveld is het niet strijken en in de 'Texelse promotie- de bedoeling de VW in de wielen te Nieuws over de voortgang van de site is dagelijks te lezen via Twitter ©texel gevoel.nl Buren van Uitvaartcentrum Texel zijn niet blij met de plannen voor het plaatsen van een klokken stoel met luidklok bij het gebouw aan de Bernhardlaan. 'Er is al zoveel overlast. Als die klok er ook nog komt, wordt het leven er niet leuker op', betoogde woord voerder Reijer Dijker woensdag in een zitting van de commissie Bezwaarschriften. Het uitvaartcentrum vroeg de gemeente al eerder medewerking voor een luidklok. Dat gebeurde vier jaar geleden, toen een nieuwe showroom en een opslagplaats voor grafmonumenten werden gerealiseerd. Ook toen al was er onvrede, waarna eigenaar Mark Pijper de nieuwbouw prioriteit gaf en het plaatsen van een luidklok uit te stellen. Volgens Dijker veroorzaakt het uit vaartcentrum nu al veel overlast. Hij schetste de situatie die ontstaat bij drukke condoleances, wanneer fietsen en auto's voor zijn garage deur of op andere ongeschikte plaatsen worden geparkeerd. 'Als je er wat van zegt, krijg je een grote mond. Er wordt niet tegen opgetre den. Maar als wij fout zitten, dan krijgen we een bekeuring.' Onple zierig is het volgens hem ook wan neer buren worden geconfronteerd met huilende mensen die aan de achterkant van het gebouw een grafsteen uitzoeken. 'Daar zit maar een dunne schutting tussen. In zulke gevallen houden we kleine kinderen maar binnen.' De woordvoerder van de gemeente zei wel begrip te kunnen opbren gen voor de irritatie, maar legde uit dat de aanvraag van het uitvaart centrum alleen betrekking heeft op de luidklok. Hij betoogde dat de gemeente 'er niet zoveel over te zeggen' heeft. Het is nu eenmaal toegestaan een klok te luiden 'ten behoeve van het oproepen van het belijden van godsdienst of levens overtuiging of het bijwonen van godsdienstige of levensbeschou welijke bijeenkomsten en lijkplech- tigheden'. Volgens Jan Commijs, woordvoer der van het uitvaartcentrum, hoe ven omwonenden helemaal niet bang te zijn voor overlast. De klok wordt alleen geluid tijdens de wan deling van een rouwstoet van het uitvaartcentrum naar de begraaf plaats. Deze duurt tussen de drie en drieënhalve minuut. Wordt de dode per auto vervoerd, dan wordt de klok geluid totdat de eerste auto van de rouwstoet de rotonde op de kruising Bernhardlaan- Kogerstraat is gepasseerd. Op basis van het aantal uitvaarten in 2011 zal de klok zo'n 81 minuten per jaar te horen zijn, becijferde Commijs. 'Maar het kan ook min der zijn, want de klant moet er om vragen. Niet iedereen zal er behoef te aan hebben.' De vrees van Dijker dat de klok veel langer zal worden geluid, is ongegrond, volgens Commijs. 'Drieënhalve minuut is echt het maximum. Je kunt het de nabe staanden niet aandoen maar door te luiden. Als de stoet is gearri veerd, stopt de klok.' Hoeveel decibel de klok produceert, kon hij niet zeggen. Wél dat het een zoge noemde E-klok is, die een stuk zachter klinkt dan een G-klok en ook veel minder luid is dan de gemiddelde kerkklok. 'Gekeken is wat passend is.' Enige twijfel ontstond naar aanlei ding van de vraag naar de ontvan kelijkheid van een deel van de bezwaarmakers. Op basis van afstands- en zichtcriteria zijn slechts de bewoners van drie adressen belanghebbend, volgens het college. Toen de discussie wel erg technisch dreigde te worden, beloofde voorzitter Hans Roeper dat de commissie Bezwaarschrif ten nog eens goed naar de criteria zal kijken. De commissie brengt binnen zes weken een - niet-bindend - advies uit aan burgemeester en wethou ders. Subsidie voor 'frisavonden' Elmar Keijser van de Jelleboog in Den Burg krijgt van de gemeente €2.100,- subsidie voor de organisatie van drie uit gaansavonden voor de jeugd waarbij geen alcohol wordt geschonken. De initiatiefnemer had gevraagd om steun voor zes avonden, maar het college wil het vooralsnog bij drie laten. Een recentelijk aange kondigde frisavond werd afgelast wegens het uitblijven van subsidie. Voor de hand liggende voorwaarde voor verstrekking van het geld is dat het horecabedrijf de hele avond alcoholvrij is. Daarnaast moet wor den gecontroleerd of de kinderen bij binnenkomst alcohol bij zich hebben. Zo ja, dan mogen ze niet worden toegelaten en ook niet als ze kennelijk al dronken of aange schoten zijn. Als de jongeren bin nen alcohol drinken, moeten ze worden weggestuurd. Als een fris avond niet doorgaat moet de sub sidie (€700,-) worden terugbe taald. De Texelse vestiging van de Stichting Present heeft een gift van €5000,- gekregen van de Stichting Samen Een. Het geld is bestemd om hulp te bieden aan mensen die in de problemen zijn geraakt. Hans de Porto en Cees Maas van Samen Een overhandigden de gift aan projectleider Herman Dubbel dam van Present. Dat gebeurde bij een huis in Den Burg waar vrijwilli gers van Present bezig waren aller lei zaken in en om het huis in orde te maken. Het was het eerste hulp project van de Helderse stichting onder de vlag van de recent opge richte Texelse vestiging. Present is al vaker in actie gekomen om Texe laars te helpen. Maas en De Porto maakten er geen geheim van kritisch tegen over de gift te staan. 'Het moet geborgd zijn', aldus De Porto. 'Als we hier over een jaar komen kijken, moet niet alles weer zijn zoals het nu was. We willen het geld niet in een bodemloze put werpen.' Ondanks de scepsis verdiepte Samen Een zich in Present, waarna het besluit viel toch een gift te geven, omdat het werk van Pre sent past binnen de doelstellingen van Samen Een. Dubbeldam liet tijdens de overhan diging weten dat mensen die hulp krijgen na afloop in het oog worden gehouden. 'De stichting krijgt via maatschappelijke instellingen te horen waar hulp nodig is. Die instellingen zijn dus ergens al betrokken als wij komen, ze zijn erbij als wij een dag helpen en daarna houden de instellingen in de gaten hoe het verder gaat met mensen die we geholpen hebben.' Bij het hulpproject waar de gift van Samen Een werd overhandigd, was Omring betrokken. Dubbeldam liet weten dat zich inmiddels een aantal Texelaars als vrijwilliger heeft gemeld. In Den Helder kent de stichting zo'n dertig vrijwilligers van wie een deel mee hielp bij het huis in Den Burg. Dub beldam verwacht één keer in de maand een project op Texel te gaan uitvoeren. Op het moment liggen er drie aanvragen te wach ten. De stichting kreeg in april ook al een gift van €6000,- uit het Joustra De Beurs Zorgfonds, een fonds op naam van het Texelfonds, om op Texel te kunnen beginnen. Samen Een doneert giften voor het verlenen van steun, het bevorderen van samenwerking en het nemen van initiatieven ten behoeve van welzijn, huisvesting, begeleiding, verzorging en verpleging van Texe laars. De stichting werd opgericht in 1974 om steun te verlenen aan het toen net nieuwgebouwde Ver pleeghuis in Den Burg. De Joan Hodshon krijgt na twaalf jaar afwezigheid een plek bij Flora. De voormalige reddingboot komt in de schuur waar voorheen de oude trekkers van jutter Jan Uitgeest stonden. De reddingboot was tijdens de landelijke Dag van de Jutter al buiten op het terrein van Flora te Een concept van de homepage waarop de bezoekers van het Digitale Texel Portaal van de Stichting Texelgevoel 'binnenkomen'. Texelse boeren togen woensdag naar Amsterdam om melk uit te delen. Ze maakten voor Campina promotie van weidemelk. Onder hen Jannechien Roeper-Makelaar, Cees Makelaar, Rosalie Hin, Thea Rut ten-Witte, Ewald Witte, John van Schaik, André van der Heide, André Witte, Marco Vlaming, Frits Witte, Christiaan Rodenburg, Anja van der Heide en staigiair Dennis Bruin van boerderij Leiden. Ze is het eerste raadslid op Texel dat tijdens haar raadsperiode moe der is geworden. En daarom werd Milena Hilstra, die een paar maan den geleden van een zoon beviel, woensdagavond in het zonnetje gezet toen ze haar rentree in de gemeenteraad maakte. Uit handen van Marjan de Groot kreeg ze namens alle raadsleden een speciaal voor haar zoon gegraveerde lepel. Hilstra zelf merkte droogjes op een bescheiden bijdrage te hebbn geleverd aan het aantal kinderen op Texel(Foto Jemen ven Huttum) Hans de Porto en Cees Maas van de Stichting Samen Een Texel heb ben €5000,- overhandigd aan de Texelse vestiging van de Stichting Present. Projectleider Herman Dubbeldam nam, samen met Ellis Kaercher van Omring, de gift in ontvangst. Dat gebeurde tijdens een dag klussen bij een stel Texelaars die hulp nodig hadden om zaken Weer Op de railS te krijgen. (Foto Jemen ven Hettum) VRIJDAG 25 MEI 2012 Gratis vakantie twintig gezinnen Twintig gezinnen die zijn getrof fen door kanker krijgen deze zomer een week vakantie op Texel aangeboden. Dat is het resultaat van een oproep die de VW een tijdje geleden deed aan ondernemers om accommo datie beschikbaar te stellen. Dat gebeurde in het kader van de deel name van een groep Texelaars (de Texelrunners) die dit weekend meedoen aan de Roparun van Parijs naar Rotterdam. Daarmee wordt geld ingezameld voor men sen die ongeneeslijk aan kanker lijden. De VW had gehoopt op in ieder geval tien vakantieweken, maar kreeg zoveel reacties dat er twintig weken aangeboden kunnen wor den. De VW draagt per accommo datie €250,- bij in de kosten. De twintig gezinnen kunnen na 1 augustus gebruik maken van de aangeboden week. Diverse Texelse bedrijven hebben daar inmiddels medewerking aan verleend. De gezinnen krijgen onder meer gratis toegang tot Ecomare en Kaap Skil en ze krijgen diners, rondritten, schilderijen en de bootovertocht aangeboden. De WV zorgt voor ontvangst. Het Texelse team heeft contact gehad met het Roparun Centrum in Rot terdam om deelnemers voor de vakantieweken aan te dragen. Ronde om Texel Aan de vooravond van de 35ste Ronde om Texel moet mij iets van het hart. Financieel schijnt het heel slecht te gaan met de organi satie. De hoofdsponsor is wegge vallen, maar heeft gelukkig de hand over het hart gestreken en voor 2012 toch nog wat in het potje gedaan. Hoe dom kan men zijn, jaren geleden had de organi satie toch ook al kunnen beden ken dat de huidige hoofdsponsor niet het eeuwige leven heeft. Zelf, vanaf de oorsprong wedstrijdlei der en verantwoordelijk voor sponsoring, heb ik altijd (ondanks belangenverstrengeling) het idee van een hoofdpsponsor verwor pen. Mijn motto was: beter tien sponsors van 5000 gulden dan één van 50.000 gulden. Zo kun je de klappen opvangen en kom je nooit voor voldongen feiten te staan. Tijden zijn moeilijk te verge lijken. Ik diende ooit een declara tie in van 2000 gulden, voor twin tig keer de reis Zandvoort - Texel en voor vele sponsorbezoeken. Die werd verworpen. Ik kon 1000 gulden krijgen en dat was het. We praten dan over de tijd dat we 989 catamarans konden verwel komen. Dat ging allemaal goed, het inschrijfgeld lag op nog niet eenderde van nu en we kregen het allemaal rond. De tent betaalde zich zelf, zeilers stonden echt niet te wachten op welke bekende muziekband dan ook. Nu hebben we een 'Rondecoördinator' die de banken graaicultuur niet vreemd is, en er een modaal jaarinkomen uit weet te halen en 'profesionele rescueteams uit Wassenaar', die het woord 'pro deo' ook niet ken nen. Ik omhels al die lieve 'echte' vrijwilligers (voornamelijk Texe laars) die de basis vormen van het voortbestaan van ons 'rondje' en had het zo leuk gevonden als de organisatie op het idee was geko men om voor het zevende lustrum het 'Vlaggeschip TEXEL 35' in te huren om daar wat mensen van het eerste uur voor uit te nodigen. Helaas, daarvoor ontbreken de financiële middelen. Tony van Oeveren, Mallorca. Naschrift: Het bestuur van de Ronde om Texel verklaart desgevraagd zich niet te kunnen vinden in deze kri tiek. 'Wij hebben een uitstekende rela tie met onze ronde-coördinator, De Ronde om Texel is professio neler geworden en we vinden het jammer dat Van Oeveren deze kri tiek heeft.' Verder wil het bestuur niet via de media reageren. 'Als Van Oeveren kritiek heeft, kan hij die beter rechtstreeks met ons opnemen.'

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5