TEXELSE 11 COURANT Texel'94 verliest in Amsterdam finale om zaalvoetbalbeker Texel'94 verliest ook laatste wedstrijd Jip?! Gerda Bloem wint Grand Old Ma Golfster Gerda Bloem heeft dinsdag de 'Grand Old Ma-wed- strijd' gewonnen. Aan de wedstrijd deden 21 spelers mee. Tweede werd Thea Bakker, Gerri Bolier legde beslag op de derde plaats. Zij mogen deelnemen aan de landelijke finale, die op landgoed Weideren in Eist wordt gespeeld. De stichting Grand Old Ma Club heeft als doel het onder ling samenzijn van golfspelende grootmoeders te bevorderen en het inzamelen van fondsen voor SOS kinderdorpen. De zondag gehouden wedstrijd leverde bijna €300,- op voor dit doel. DONDERDAG 31 MEI 2012 Meer dan negentig supporters en spelers waren vrijdag in een dubbeldeks touringcar naar Amsterdam gereisd om de finale bij te wonen tussen de zaalvoet balteams van Texel'94 en Annour. Terwijl de supporters op de tribune voor een uitgela ten sfeer zorgden, maakten de spelers er een waar spektakel stuk van. Uiteindelijk moest Texel'94 zijn meerdere erkennen in Annour, de kampioen van de eerste divisie, die in de laatste vijf minuten van de wedstrijd het verschil bepaalde. De bus van Texel'94 kwam rond acht uur aan bij het sportcomplex in Amsterdam Zuid, waar op dat moment al finales werden gespeeld. Annour had minstens zoveel sup porters meegenomen, waardoor er op de tribunes al vooraf veel tumult was. Na de aftrap door Annour bleek Texel'94 nog niet helemaal bij de les, want binnen vijftien seconden stond Annour op een 1 - 0 voorsprong. Texel'94 zag zich door deze vroege achterstand genoodzaakt het initiatief te nemen. In een hoog tempo werd gepro beerd een gaatje te vinden in de defensie van Annour. Na vijf minu ten wist Jesper Arkenbout met een bekeken schot de doelman te ver rassen en Texel'94 op gelijke hoog te te brengen. Annour bleek een ploeg met technische hoogstand jes, wat Texel'94 ruimschoots com penseerde met dynamiek en snel heid. Hierdoor ontstond er een boeiend gevecht met de beste kansen voor Texel'94. De ploeg had de pech dat zowel Pieter Jan Eelman als Lesley Koning de paal raakte. Annour, als grote favoriet toch een klein beetje van slag door het Texelse geweld, kon daar wei nig tegenover stellen en anders was daar altijd nog de uitblinker van de avond, keeper Alexander Smit. Aan de andere kant kon aan voerder Ruben Duinker zomaar door het midden het veld overste ken, maar zijn schot werd onscha delijk gemaakt door de doelman van Annour, die niet veel later werd gered door de paal, toen Jesper Arkenbout in kansrijke positie het houtwerk raakte. Maar de verdien de voorsprong kwam er toch. In de zestiende minuut zette Dennis Daalder met een lepe steekpass Lesley Koning alleen voor de kee per. Koning faalde niet en scoorde 1-2. Annour probeerde nog voor de pauze de gelijkmaker te force ren, maar vond elke keer doelman Smit op hun weg, terwijl Texel'94 vergat om de voorsprong uit te bouwen. Helaas voor coaches Martijn de Veij en Wim Koorn ont brak de grote vorm bij hun spelers. Normaal is het benutten van kan sen een sterker kant van het team, maar zelfs topscorer Pieter Jan Eelman had zijn vizier niet op scherp. De stand bleef tot de rust onveranderd omdat ook Pim de Lugt in de laatste minuut van de eerste helft de bal er samen met Eelman niet in kreeg. Meteen na de wissel schoot Arkenbout zijn tweede doelpunt van de avond binnen. Direct vanaf de aftrap ging de 17-jarige kilome tervreter er met de bal vandoor en zijn schot was de doelman te machtig. Heel knullig verdedigen bracht Annour de aansluitingstref fer. Uit een corner ging de bal tus sen diverse benen door en rolde bij de eerste paal binnen. Daarop schroefde Annour het tempo nog meer omhoog en kwam in de zevende minuut op gelijke hoogte. Texel'94 ging mee met het tempo en de strijd golfde op en neer met kansen voor beide ploegen. Ruben Duinker onderschepte in de negen de minuut een dieptepass en plaatste de bal met veel gevoel in de lange hoek: 3-4. Aanvoerder Duinker, het toonbeeld van karak ter en doorzettingsvermogen, moest enige tijd later spijtig toezien hoe Lesley Koning met een lies blessure de strijd moest staken. De twee goed leidende scheidsrech ters trokken een gele kaart voor Pim de Lugt, die iets te enthousiast een duel inging en een onnodige tijdstraf kreeg. In deze twee minu ten powerplay scoorde Annour niet, maar het kostte Texel'94 wel veel kracht. Annour wist de achter stand om te buigen naar een 5-4 voorsprong voor eindelijk Pieter Jan Eelman de trekker doeltreffend overhaalde. Met zijn favoriete lin kerbeen schoot hij een vrije trap kiezelhard in het dak van het doel: 5-5. Tien minuten voor het einde kwam Texel'94 weer op voorsprong toen Alexander Smit de bal met een verre uitgooi bij Dennis Daalder bezorgde, die hem met de borst en buitenkant rechts in de verre hoek deponeerde. Annour liep tegen een tijdstraf aan en met een voorsprong van 5-6, met nog geen tien minu ten te spelen, had Texel'94 door moeten pakken. Maar met nog vijf minuten op de klok leek Jesper Arkenbout samen met Pim de Lugt op weg om de marge weer op twee te brengen, maar de overijverige Arkenbout speelde de bal te ver voor zich en in een ultieme poging de bal te redden, liep ook hij tegen een gele kaart aan. Annour leek geslagen, maar wist wel raad met het mannetje meer en scoorde de gelijkmaker. Texel'94 moest toe zien hoe het surplus aan kwaliteit in de laatste fase van de strijd nog twee keer doelman Smit wist te verschalken. Uit een geweldig ingestudeerde corner bracht Annour de meegereisde fans in extase om niet veel later de gena deklap toe te brengen door de 8-6 eindstand op het bord te schieten. Texel'94 werd door zowel de tegen standers als door de meegereisde supporters gecomplimenteerd met het spel en de inzet, maar Annour kreeg de hoofdprijs. De woord voerder van de KNVB had bij de prijsuitreiking mooie woorden voor Texel en verslagen, maar vol trots verliet de ploeg onder luid applaus de zaal om 's nachts om half drie weer in Oudeschild aan te komen, daar gebracht door de TX44. Een prachtig seizoen kwam hiermee tot een eind. Texel'94 heeft ook de tweede en laatste nacompetitiewedstrijd verloren. Tegen Always Forward werd het op tweede pinksterdag 2-3 voor de bezoekers uit Hoorn. De spelers van scheidend trainer Martin Koorn, die wordt opge volgd door Marcel Ris, komen daardoor komend seizoen opnieuw in de 4de klasse uit, waarin ze naar alle waarschijn lijkheid ook het gepromoveerde ZDH treffen. Texel'94 moest na het verlies van vorige week met 5-2 tegen HSV met een grote marge winnen om nog een kleine kans op promotie behouden, maar het was Always Forward dat direct na het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter het initiatief nam en de Texelse defensie flink onder druk zette. Die bezweek al na vijf minuten, toen keeper Alexander Smit een hard schot niet onder controle kreeg en de toegelopen spits van dichtbij geen enkele moeite had de terug- stuitende bal in het Texelse doel te tikken. Het leek nog erger te wor den toen de bezoekers vijf minuten later een strafschop mochten nemen. Smit bracht echter redding ten koste van een corner. Pas in de twaalfde minuut kwamen de Texelaars voor het eerst in de buurt van het doel van de tegen stander. Dat leverde een hoek schop op, die door de keeper onschadelijk werd gemaakt. Maar verder was het vooral Always For ward dat met fel en agressief spel de toon zette. Halverwege de eerste helft luwde de storm enigszins en kreeg de thuisclub meer vat op het spel. Na een goede Texelse aanval bracht Joren Bakker de stand in de 25ste minuut op 1 -1Hoewel Always For ward beter bleef en diverse kansen kreeg, kwam Texel'94 vlak voor rust verrassend op voorsprong. Doelpuntenmaker was Jordy Uriot, die uit een vrije trap knap raak schoot. De eerste helft duurde uiteindelijk tien minuten langer dan gepland. Dat werd onder meer veroorzaakt door een ongelukje met Steffan Vlaming, die duizelig het veld moest verlaten. Naar later bleek had hij een hersenschudding opge lopen. Vijf minuten na de hervatting scoor de Always Forward uit een klutsbal de gelijkmaker en daarna kwam Texel'94 er eigenlijk nauwelijks meer aan te pas. Kenmerkend waren de talloze foute passes. Toch duurde het nog lang voordat de bezoekers konden profiteren. Dat was vooral te danken aan uit stekend optreden van keeper Smit, die een kwartier voor het einde een gevaarlijk schot tot hoekschop ver werkte. Tien minuten voor het ein de moest hij toch capituleren, toen hij ver voor zijn doel stond en de gasten de derde en beslissende treffer konden scoren. Na het laatste fluitsignaal volgde nog een penaltyserie. Deze was verplicht, maar gezien de uitslag niet meer van belang. Nadat beide teams er vijf hadden genomen, stond het 4-4. Aardig was dat Barry de Vries, die zijn laatste wed strijd speelde, uiteindelijk de beslis sende penalty nam én benutte. Na afloop overheerste tevreden heid bij spelers en staf van Texel'94, dat in de competitie op de tweede plaats eindigde en deelname aan de nacompetitie afdwong. Jongeren Informatie Punt Kampioenschap pannavoetbal Op de Groeneplaats in Den Burg wordt zondag 1 juli het Texels kampioenschap panna gehou den. Deelnemers kunnen zich plaatsen tijdens de voorrondes die in de dorpen worden gehou den. Het kampioenschap staat open voor alle kinderen uit de basis schoolleeftijd, die zullen strijden in verschillende leeftijdscategorieën. Er wordt twee tegen twee gespeeld een wedstrijd duurt maximaal drie minuten en kan eerder beëindigd worden door het maken van een panna. De nummers één en twee van elke categorie plaatsen zich voor de finale. Inschrijven kan bij de scholen, deelname is gratis. Programma voorrondes: De Fontein (Den Burg) woensdag 6 juni, 13.30 uur; Durperhonk (De Cocksdorp) donderdag 7 juni, 14.45 uur; Thijsseschool (Den Burg) woensdag 13 juni, 13.30 uur; Lubertischool (De Koog) donderdag 14 juni, 15.30 uur; Jozefschool/Kompas- school (Den Burg) woensdag 20 juni, 13.30 uur; De Akker/Daalderschool (Oosterend) maandag 25 juni, 15.30 uur; De Bruinvis (Oudeschild) woensdag 27 juni, 13.30 uur; Jan Drijverschool (Den Hoorn) donderdag 28 juni, 15.30 uur. Voetbal bij ZDH Op het voetbalveld aan de Witte- weg in Den Hoorn wordt zaterdag 2 juni het jaarlijkse ZDH-toernooi gehouden. Acht teams strijden om de prijzen, waaronder ZDH 1 en twee reünieteams, bestaand uit vrienden en (oud-)teamgenoten van Bernard Ipenburg en Joop Rommets. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur, de laatste is rond 17.30 uur afgelopen. Waddentoernooi Ruim vierhonderd sporters strij den vrijdag en zaterdag tijdens het Waddentoernooi op Ter schelling om de Waddenbokaal. De sporters zijn afkomstig van de vijf Nederlandse Waddeneilanden en gaan de strijd aan met voetbal, volleybal, badminton, tennis, hard lopen, darten, klaverjassen, surfen, biljarten en golf. Terschelling heeft geen officiële achttien-holesbaan, maar om dit jaar toch een golfwed- strijd te kunnen houden, wordt een baan uitgezet over het strand en door de duinen. Het toernooi begint vrijdag met tenniswedstrijden, de andere sporten worden op zater dag afgewikkeld. Voetbaltoernooi bij SV De Koog SV De Koog besluit het seizoen zaterdag 2 en zondag 3 juni met een toernooi. Daaraan doen behal ve twee eigen teams ook GDC, TOG, Harkemase Boys, Delta Sports, Joure, DWZ, Smilde en Concordia mee. De deelnemers worden verspreid over twee pou les, waarin ze een halve competitie spelen. Door middel van plaat singswedstrijden en (kruis)finales wordt ten slotte de volgorde in de rangschikking bepaald. De eerste wedstrijd op zaterdag begint om 11.00 uur, de laatste (de finale) op zondag om 15.30 uur. Kerkdiensten Zondag 3 juni PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. kandidaat B. de Groot uit Heiloo. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. mw. C. Vlaming van Marken. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. P.O. Barnard, viering Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. ds. RC. Bar nard, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. Lodewijk Dros. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Folkerts. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastoor Brigitha, H. Drie-Eenheid, herenkoor. De Cocksdorp: 9.30 u. pastoor Bri githa, H. Drie-Eenheid. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Als christenen bekommeren wij ons om andere mensen; Wachttorenstudie, 11.20 u.: 'De Zoon wil de Vader openbaren'. Het gaat niet om de lengte van de Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- 10.30 tot 11.30 Hulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of ande re verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: di. van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. i 18.26 u. i 19.14 u. i 20.25 u. i 21.35 u. i 22.36 u. i 23.26 u. i 23.54 u. Scouting Texel haalt donderdag (van daag) oud papier op in de wijk Waal- derstraat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan. Zaterdag wordt oud papier opge haald in de wijk Noordwester, Duin- reep, Vloedl ijn, GolfslagVaargeu I, Schoorwal, Gasthuisstraat- aanleun woningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg, Zeebries. Zon. 3 juni 08.05 Don. 7 1.30 i Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Maandag 4 juni volle maan, woensdag 6 juni springtij. Zon dag 3 juni zon op 5.20 uur, onder 21.59 TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Job Schepers Telefoon 06 - 51 32 09 80 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 nail info@lenr.nl Per jaar 91,55 89,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music Machine 21.00 u. radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Marco FM Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit De Waal voorganger Cora Vlaming van Mar ken. 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (H) 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Countrytime (H) 17.00 u. Sport lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 19.30 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis. aansluitend Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Eigenwijs en geheugen steuntje 18.30 u. Overdenking dooor Peter den Braanker 19.00 u. Verzoekplaten 19.30 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis. aansluitend Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met...Het Betere Boerenbed en het verhaal Hans Gans van Judy Weggelaar (H) 20.00 u. Radio Noord-Holland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11