TEXELSE®'COURANT 1EXEL TESO vestigt record in Pinksterweekend iuuoonHUvs Cjrotn 'wartrjexels in het harL, Vergoeding verkoop Texelvignet Gesteggel over liggeld werkhaven 2 TESO heeft een bijzonder druk Pinksterweekend achter de rug. Vrijdag werd zelfs een nieuw ver- voersrecord gevestigd. Die dag werden maar liefst 6.465 perso nenauto-equivalenten (PAE's) van Den Helder naar Texel gevaren. Het oude record stond sinds 6 juni 2011 (toen het Hemelvaartweek- end afliep) op 6.098 PAE's. Al vroeg op de vrijdag, vanaf 10.30 uu,r was het aanbod groter dan de capaciteit en ontstond de eerste wachttijd van een half uur. Deze groeide later op de dag uit tot ander half tot twee uur. Het bleef dusdanig lang druk, dat er langer moest wor den doorgevaren om alle auto's naar Texel te kunnen brengen. De Schul- pengat verzorgde twee extra afvaar ten en de Dokter Wagemaker één. De laatste boot vanuit Den Helder vertrok om 22.17 uur. Ook zaterdag was het druk, maar dit leidde niet tot wachttijden. Maandag verliet een groot deel van de vakan tiegangers het eiland weer, waardoor het in de omgekeerde richting druk was. Mede door de minder goede weersomstandigheden kwam de uit tocht vrij vroeg op gang en bleven de eerste auto's om 11.30 uur staan. Het aantal wachtenden liep daarna snel op. Toen het noodopstelterrein vol stond, werd het verkeer naar het fietspad langs de Pontweg gediri geerd. De maximale wachttijd RvS akkoord met woningbouw in Heemskerckstraat De Raad van State heeft het beroep van TexelTours tegen de bouw van elf woningen in de Heemskerckstraat ongegrond verklaard. Tot opluchting van Siep Schellinger van Bouwbedrijf Frans Zegel, die het project ontwikkelde. 'Eindelijk, na drie jaar van hoorzit tingen, bezwarencommissies en twee keer de Raad van State, mogen we aan de slag.' Het beroep was ingesteld tegen de gemeente, die volgens TexelTours nooit toestemming had mogen geven voor de bouw. De woningen passen niet binnen het karakter van het gebied als bedrijventerrein, zijn uit oogpunt van verkeersveiligheid onwenselijk en belemmeren de bus onderneming in haar bedrijfsvoering, aldus TexelTours. Verder betoogde het bedrijf dat er in Oudeschild geen behoefte aan woningbouw is en dat elders voldoende plaats is voor hui zen. Burgemeester en wethouders ver wierpen deze argumenten en stel den onder meer dat de Heems kerckstraat geen bedrijventerrein is, maar een straat met een variatie aan functies, waaronder wonen, detail handel en centrum- en bedrijfsfunc- ties. In het bestemmingsplan is bewust de mogelijkheid opgenomen om de bestemming bedrijven te kun nen wijzigen in wonen. Ook bestreed het college de stelling dat de ver keersveiligheid in het geding komt en dat de bedrijfsvoering van Texel Tours door nieuwe woningen wordt belemmerd. De Raad van State oordeelde dat het college de juiste afwegingen heeft gemaakt en verklaarde het beroep van TexelTours ongegrond. bedroeg volgens TESO ongeveer anderhalf uur. Ook maandag werd langer doorgevaren om het totale aanbod te verwerken. De Schulpen- gat vertrok om 21.25 uur nog een keer van Texel, waarna de Dokter Wagemaker met een afvaart om 21.53 uur de allerlaatste reizigers naar Den Helder vervoerde. In vergelijking met Pinksteren vorig jaar (toen in het tweede weekend van juni) was sprake van een flinke stijging in bijna alle categorieën. Zo werden op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag 23.188 auto's overge zet (heen en weer), 2878 meer dan in 2011Percentueel ging het om een stijging van 14,17. Spectaculair was de toename van het vrachtverkeer: van 633 naar 945 voertuigen, bijna 50 procent meer. Deze toename wordt vooral toegeschreven aan het grote aantal tractoren en op vracht wagens vervoerde tractoren voor het Pinksterevenement van de Oude Trekker en Motoren Vereniging. Het aantal caravans en aanhangwagens steeg van 703 naar 937. Een afname was er alleen in de categorie bus sen: van 38 naar 21 kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): VAKANTIEKRANT Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op www.texelseautopagina.nl .txl Bekendmakingen op pagina 12 im Woelmuis So What 'Mensen hebben vaak iets van: Is dit alles?, als ze mijn beelden zien, vandaar de titel "Nou en?" Ik heb misschien maar voor 20 procent werk verricht aan het beeld, maar het is wél indrukwekkend.' Aldus stenenstapelaar Ton Kalle. Nou, ik heb eerder iets van: 'En nou opge lazerd.' Bij deze roep ik deze moderne Obelix op om onmiddel lijk aan de slag te gaan. Beste Ton, je kunt kiezen. Haal die stenen weg, geef ze cadeau aan Rijkswa terstaat, of maak er alsnog iets moois van. Maar ik vind dat je het zo niet kunt laten. Nu zijn deze indrukwekkende maar inspiratielo ze sta-in-de-weg-blokken aan het parasiteren op de mooiste plekken van Texel. Dat pik ik niet. Woelmuis Het college wil wederverkopers van het Texelvignet een vergoe ding van €2,- per verkocht vignet geven. De vergoeding moet in werking treden als op jaarbasis minstens 500 parkeervignetten zijn verkocht. Dat staat in een voorstel dat burge meester en wethouders woensdag in een commissievergadering aan de politieke partijen voorleggen. Met de vergoeding wil het college tegemoet komen aan de tijd die wederverkopers kwijt zijn aan het informeren van gasten als ze een vignet kopen. Daar krijgen ze nu nog niks voor. De voorgestelde vergoeding is een reactie op overleg tussen wederver kopers en de gemeente. De verko pers lieten eerder al weten dat het vignet goed verkoopt, maar dat zij de nodige tijd moeten steken in het uitleggen van het systeem. Ook TOP (Texels Ondernemers Platform) verzocht de gemeente met een ver goeding over de brug te komen. Als de politieke partijen instemmen met het voorstel geldt de vergoe ding met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2012. Ze wordt van toepassing op wederverkopers die een contract met de gemeente heb ben. Het college heeft, met instem ming van TOP, de ondergrens van minstens 500 verkochte vignetten ingebouwd om te voorkomen dat elke particulier of ondernemer een contract met de gemeente zou wil len aangaan. Volgens dat contract neemt een wederverkoper minimaal 100 vignetten af. De opbrengst van €15,- gaat naar de gemeente en het risico van niet-verkochte vignetten ligt eveneens bij de gemeente. Hoeveel de gemeente aan het eind van het jaar moet uitkeren, is voor alsnog niet te zeggen. Het college vraagt de politieke partijen nu in te stemmen met de vergoeding en om die te financieren uit de algemene middelen. Het mag volgens het voorstel formeel niet uit de parkeer- opbrengsten van het Texelvignet worden betaald. De consequentie is volgens het college dat er minder geld beschikbaar zal zijn voor het mobiliteitsplan voor het verkeer op Texel. Volgens wethouder Eric Her cules zijn momenteel circa 15.000 Texelvignetten (groene en oranje) verkocht. De gemeente heeft tijdens het Pinksterweekend meer geld geïnd bij plezierjachten die naar de gemeentehaven waren uitgewe ken dan de Stichting Waddenha ven in een heel jaar deed. Dat zei wethouder Eric Hercules gisteren bij een terugblik op de Pink sterdagen. Het gaat om een bedrag van circa €3500,-. Het was tijdens de Pinksteren zo druk met plezier jachten in Oudeschild dat ze niet allemaal in de Waddenhaven terecht konden en moesten uitwijken naar de gemeentelijke werkhaven. Vol gens de gemeente ging het zater dagavond om 100 pleziervaartuigen en op zondag om 60. De gemeente inde het havengeld zelf en liet het niet meer over aan de Stichting Waddenhaven waarmee ze een conflict heeft. De stichting heeft er grote moeite mee dat de gemeen te aan schepen in de noodopvang liggeld vraagt (€2,15 de strekkende meter), terwijl de werkhaven nauwe lijks voorzieningen voor de plezier- vaart heeft. De gemeente was actief op pad met een bootje om het geld te innen. Voorzitter Jook Nauta van de Stich ting Waddenhaven betitelt de uit spraak van de wethouder als mislei dend. 'In totaal is er in 2011 €7.563,95 ontvangen van schepen in de over loop waarvan vijftig procent (€3.781,97) aan de gemeente is afgedragen.' Dan ging het om sche pen die betaalden, er waren ook plezierjachten in de werkhaven die niet betaalden. Nauta zegt het een beetje flauw van de gemeente te vinden dat die een persbericht verspreidde waarin gesteld wordt dat 'het overgrote deel van de passanten het geen enkel probleem vond om afgemeerd te worden naast een viskotter of een ander beroepsvaartuig, maar genoot van de bijzondere omgeving.' Volgens Nauta hoorde de Wadden haven andere geluiden en werd er gemopperd over het geld dat voor de gemeentehaven moest worden betaald. Dat wordt geboekstaafd door havenmeester Berna de Boer van de Waddenhaven. 'Als de pas santen een dag later bij ons in de haven liggen, staan ze aan de balie te klagen. Er werd geklaagd over slechte informatievoorziening en we kregen te horen dat onze prijs mee viel.' Volgens het persbericht van de gemeente heerste er tijdens de Pink steren 'een gezellige drukte op de haven waarbij de kades werden gebruikt voor een barbecue of het bakken van visjes.' Van de eerste tot de laatste minuut wisten de Texelse Roparunners zich gesteund door hun ach terban. In een dubbel deks touringcar reisden zaal voetballers en supporters van Texel'94 naar Amsterdam voor de bekerfinale. Begeleid door pianist Rowan van der Westen bracht de 22- jarige Texelse Lauri Brons op indrukwekkende wijze hoog tepunten uit het musicalrepertoire ten gehore. Ze deed dat vrijdagavond in Den Hoorn, tijdens één van de vele optre dens op het huiskamertheaterfestival Broadway. Ook de achtste editie was zeer succesvol, met enthousiaste reac ties van deelnemers, bezoekers en organisatoren. Cor van Heerwaarden zorgde tijdens het slotfeest in Klif 12 voor vreugde met de mededeling zijn best te zullen doen voor een negende editie. (Foto joiPRomme Meer over Broadway op pagina 9. Er was veel te zien op het zon overgoten Pink sterevenement van de Oude Trekker en Motoren Vereni ging. Dankzij service en een goed contact met de klant bestaat Kooiman Twee- wielers deze maand al een halve eeuw.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1