1EXBJVGBSCA.nl Men in Black: terug in de tijd TEXELSE 2 COURANT Roparun: Hoe warm het was en hoe ver Agent J (een rol van Will Smith) en agent K (Tommy Lee Jones) keren in het in Cinema Texel draaiende Men in Black 3 terug in de tijd. Wanneer het leven van K en de toekomst van de planeet in gevaar verkeren, schiet J hem, ondanks al hun tegenstellingen, te hulp. Tij dens zijn reis terug ontdekt J dat er geheimen in het universum zijn die K hem nooit heeft verteld. Gehei men die zichzelf onthullen wanneer hij samenwerkt met de jonge agent K. De zussen Carice en Jelka van Houten en de bekende Amerikaan se actrice Holly Hunter spelen de hoofdrollen in de film Jackie, die nog een weekje is geprolongeerd. Het verhaal gaat over de 33-jarige tweeling Sofie en Daan, die zijn opgevoed door twee vaders. Wan neer er totaal onverwacht een tele foontje uit Amerika komt van hun tot dan toe onbekende biologische moeder, storten ze zich in een avontuur en komen al hun zekerhe den op losse schroeven te staan. Door de reis met de raadselachtige en onaangepaste Jackie verandert het leven van Sofie en Daan voor goed. Een jongeman uit Senegal die de persoonlijk verzorger wordt van een fysiek gehandicapte miljonair uit Frankrijk is de hoofdpersoon van Intouchables, een op feiten gebaseerd komisch drama, dat ook een weekje in Cinema Texel draait. De twee vormen een bijzon der duo, want de Fransman is een stijve man, terwijl zijn verzorger een tomeloze energie aan de dag legt. Zeker is wel dat hun beider leven nooit meer hetzelfde zal zijn. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Voorspeelmiddag In de tuin van hun docent, De Zes 15 in Den Burg, geven 24 gitaarleerlingen van Hans Hop man zaterdag 2 juni een uitvoe ring. Er komen verschillende muziekstijlen aan bod, gespeeld op gitaar, basgitaar, elektrische gitaar en ukelele. De voorspeel middag begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Bridgedrives Bridgeclub Groot Slem uit Den Burg verzorgt van maandag 4 juni tot en met maandag 10 sep tember een open drive in dorps huis De Hof in De Koog. De drive begint om 19.30 uur, inschrijven kan tot uiterlijk 19.15 uur. Dat kan aan de zaal, via tel. 313914 of via e-mailadres info@bridgeclubgrootslem.nl. r Venusovergang Bij sterrenwacht De Jager (bij Ecomare) kan in de vroege ochtend van woensdag 6 juni worden gekeken naar de Venusovergang, het moment dat de planeet Venus zich tussen de zon en de aarde bevindt. Dit jaar is dat extra spectaculair, omdat Venus zich precies voor de zon langs beweegt, wat is te zien als een donkere stip die over de zonneschijf schuift. Dit is een zeldzaam verschijnsel dat in deze streken pas weer in 2125 is te zien. Het is met een eclipsbril zelfs met het blote oog te zien. De sterrenwacht waar schuwt er wel voor nooit onbe schermd in de zon te kijken. Bij de sterrenwacht is het verschijn sel tussen 5.30 (zonsopkomst) en 6.55 uur (als Venus de zon is gepasseerd) met een telescoop te zien. Het beeld wordt hierbij op een wit vlak geprojecteerd. All that jazz In De Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen vindt zondag een optreden plaats van Blue Voice, een groep ervaren muzi kanten uit de omgeving van Zwolle en Meppel. Zij spelen in een jazzy stijl bebop, Latin en funk. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Rond Nee toch. Gaan we het ineens hebben over ronde bedragen. Oftewel, hoe kunnen we onze zakken vullen, terwijl we de indruk wekken mee te denken. Door af te ronden. Naar boven, dat wel. De gemeenteraad heeft gehoor gegeven aan de wens van Annie. Dat de tarieven voor de toeristen belasting vroegtijdig bekendge maakt zouden worden. En het liefst, wat Annie betreft, zouden die bedragen drie jaar ongemoeid gelaten worden. Zoals was toe gezegd. Maar nu? Is het niet zo dat er een rond bedrag is overge slagen. Of denken we niet meer in stuivers? Wat is er mis met €1,55? Of nog beter, laten we die belasting verhogen met het per centage loonsverhoging voor ambtenaren. Die moeten de komende twee jaar genoegen nemen met de nullijn. Da's pas een mooi rond bedrag. Er is al zoveel financiële ellende over ons uitgestrooid, dat de maat nu wel vol is. Daar komen we rond voor uit. Het houdt eens op. Genoeg is genoeg. Op is op. Die slogan bezigt de gemeente ook waar het gaat om het bestel len van de starterskit voor de Texelvignetten. Alsof het een gunst is die vignetten te 'mogen' verkopen. En tegen welke prijs? COLUMN Blijft dat vignet €15,-? Of gaan we daar ook een mooi rond bedrag voor bedenken? Wat te denken van €20,-? Maak dan van die toeristenbelasting gelijk €2,-, dan weten we zeker dat er geen hond meer komt. Kunnen ze dat Medisch Centrum in De Koog weer opdoeken. Texel moet wel aantrekkelijk blijven voor ieder een. En niet alleen voor the upper ten. Alhoewel dat ook een mooi rond getal is. Annie vreest met vreze dat de volgende verhoging er al weer aan staat te komen. We zijn daarbij wellicht afhankelijk van de uitspraak van de rechter over het innen van de toeristen belasting. Zeven dagen maximaal is nu de norm. Maar als je vier keer een week komt, ben je vier keer de sigaar! Vier keer zeven dagen dokken. En kom je één keer vier weken, dan hoeft dat niet. Maar ja, je wilt voldoen aan de wens van Jacques P. Thijsse, die ons aanbeveelt vier keer per jaar te komen, in plaats van vier weken aaneen. Ja, hij wel. Nu weten we waar die P. voor staat. Voor Poen. annie@texelsecourant.nl Collecte epilepsie Het Nationaal Epilepsie Fonds gaat van maandag 4 tot en met zater dag 9 juni langs de deur om te collecteren. Het geld wordt gebruikt voor de bestrijding van epilepsie. Het fonds zoekt nog collectanten op het eiland. Belangstellenden kunnen contact opnemen met N. de Haas-Van Lenten op tel. 312298. Het onthaal op de veerboot was een van de hoogtepunten voor Team 284, dat succesvol meedeed aan de Roparun. Van de eerste tot de laatste minuut wisten ze zich gesteund door hun achterban. Met als laatste hoogtepunt de ontvangst in Den Helder. De deelnemers aan de Roparun kijken met genoegen terug op een bijzon der geslaagd avontuur. 'De veerboot was volgehangen met spandoeken en er werd gejuicht en getoeterd of Nederland wereldkampioen was geworden met voetballen', vertelt Ron ten Hoven als hij weer is bijgeslapen. 'We mochten via het autodek de finish in Rotterdam nog een keer overdoen en liepen zo de boot op. Daar werden we onthaald door een fanfare, met bloemen en cham pagne.' Deze ontvangst tekent de hele sfeer waarin het Texelse team als Team 284 deelnam aan het in januari zeker was dat het Texelse team kon deelnemen, waren er niet meer dan ruim vier maanden voor bereiding, waar een jaar gebruike lijk is. 'En ook onderweg deed de naam Texel wonderen. We konden zelfs twintig vakantieweken op het eiland weggeven. Dat telt niet mee bij het totaal van ruim €8500,- dat we aan de organisatie konden overhandigen, maar het vertegen woordigt natuurlijk wel een enorm bedrag.' Ondanks dat het onderweg erg warm was, konden de lopers de tocht zonder blessures volbrengen. Wel had het team last van materi- aalpech. Het eerste volgbusje begaf het al op de heenweg, zo'n 180 km voor Parijs, de tweede volgbus kreeg 80 kilometer ver derop een lekke band. Toen een dag later weer werd lek gereden, was er dus geen reserveband meer en moesten de lopers het geruime tijd zonder ondersteuning doen. Zwaar, maar niet overkomelijk, blij kens het uiteindelijke gemiddelde. Het Texelse team, dat ook volgend jaar zal deelnemen als Team 284, kwam binnen als zestiende van de 275 teams die uit Parijs waren ver trokken. Vijftig teams vertrokken uit Hamburg, wat het totaal aantal deelnemende teams op 825 bracht. Gesteld dat het Texelse team uit 23 personen bestond - naast de acht lopers waren dat fietsers voor de ondersteuning in niet voor de bus toegankelijke gebieden, chauf feurs, fysiotherapeuten en andere ondersteuning - waren bij het eve nement ettelijke duizenden men sen betrokken. hardloopevenement ten bate van het verbeteren van de leefomstan digheden van kankerpatiënten. 'Hoewel alle teamleden het van tevoren erg spannend vonden, ben ik er van overtuigd dat we volgend jaar weer een team hebben', zegt Ten Hoven. En, omdat het team binnen de gestelde tijd bleef en het minimumbedrag van €7500,- ruim overschreed, is het volgend jaar verzekerd van deelname. Ten Hoven toont zich bijzonder ver heugd over de medewerking die hij op het eiland ondervond. 'Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat we het in zo'n korte tijd voor elkaar heb ben weten te krijgen.' Omdat pas Kinderhulp De jaarlijkse collecte voor het Nati onaal Fonds Kinderhulp heeft €4391,43 opgebracht. Er waren 66 collectanten op pad. De helft is voor kinderen in Nederland die in hun leven veel ellende hebben meegemaakt. De andere helft wordt een extraatje voor Texelse kinderen om wat leuks te doen. Daar wordt nog een plan voor bedacht. Cursus trompet met instrument Bij Artex gaat maandag 4 juni een introductiecursus trompet en bugel spelen van start, waar bij de deelnemers een instru ment in bruikleen kunnen krij gen. Deelnemers leren de basisbegin selen van het bespelen van de trompet om te zien of het instru ment hen aanspreekt. Een trompet is veelzijdig en past binnen vrijwel elke muziekstijl: van jazz en pop tot klassiek en fanfare. Het is voor deze cursus, die wordt gegeven voor Wendy Prins, niet nodig om noten te kunnen lezen. De cursus is geschikt voor zowel kinderen als volwassen, de lestijd wordt in onderling overleg afgesproken. Meer informatie is te vinden op de website van Artex. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Donderdag 31 mei: 6.00 uur. Bij waddenpark Avanti in polder Het Noorden begint al om 6.00 uur een fietsexcursie langs natuurgebieden De Schorren en Uto pia. Inclusief ontbijt. Opgave: tel. 318353. 10.00 uur. Jan Beijert en Dirk Vinke geven in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een presentatie over het Texelfonds. Aanvang 10.00 uur. 10.30 uur. 'Zo de wind waait', excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start om 10.30 uur bij eetcafé De Kastanjeboom, Ste nenplaats in Den Burg. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait om 21.00 uur 'Exils'. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Jackie; 20.30 Men in black 3 3D. Vrijdag 1 juni: 10.00 uur. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint vandaag een opleidingsweekend Spirituele Psy chologie. Hierin wordt ingegaan op westerse en oosterse levensinzich ten. Informatie: www.healing-verbin- ding.nl. 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse hand werken. 19.00 uur. Bij eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur de show 'Brisa Flamenca', eventueel in combinatie met een diner. Reserve ren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Men in black 3 3D; 19.15 Intoucha bles; 21.30 Jackie; 22.00 Men in black 3 3D. Zaterdag 2 juni: 10.00 uur. Bij de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg wordt van 10.00 tot 15.00 uur de jaarlijkse Voorjaarsmarkt gehouden. Thema: 'boerenleven'. 10.00 uur. Op het voetbalveld in Den Hoorn begint om 10.00 uur het jaar lijkse ZDH-toernooi. 11.00 uur. Op het terrein aan de Boodtlaan begint om 11.00 uur het tweedaags voetbaltoernooi van SV De Koog. 12.00 uur. Een kleine honderd deel nemers aan de Isacar-rally strijken in de middag neer op Texel Airport, na een navigatievlucht vanaf vliegbasis Leeuwarden. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. 14.00 uur. In de tuin van hun docent aan De Zes 15 in Den Burg geven 24 gitaarleerlingen van Hans Hopman een uitvoering. Aanvang 14.00 uur, toegang gratis. 21.30 uur. In discotheek J'elleboog in de Kantoorstraat in Den Burg begint om 21.30 uur de workshop 'Waar sta jij voor?' Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Sneeuwwitje; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.45 The Avengers 3D; 16.00 Men in black 3 3D; 18.45 Men in black 3 3D; 19.15 Intouchables; 21.30 Jac kie; 22.00 Men In Black 3 3D. Zondag 3 juni: 3.45 uur. Aan de Nikadel in De Koog vertrekt in de week van vrijdag op zaterdag wekelijks om 3.45 uur een 'borrelbus', die het uitgaanspubliek voor €3,- per persoon naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild brengt. 11.00 uur. Op het terrein aan de Boodtlaan begint om 10.00 uur de tweede dag van het voetbaltoernooi van SV De Koog. De aftrap van de finale staat rond 15.30 uur gepland. 11.00 uur. Op de haven van Oude schild wordt van 11.00 tot 14.00 uur een 'meet greet' van eigenaren van oldtimers gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Sneeuwwitje; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.45 The Avengers 3D; 16.00 Jac kie; 20.00 Intouchables; 20.30 Men in black 3 3D. Maandag 4 juni: 00.00 uur. Om middernacht begint een 'vollemaanstocht' over het strand op een trekpaard. Alleen voor gevorderde ruiters. Reserveren: tel. 06-20097793. 10.00 uur. In aanloop naar de Ronde om Texel voor catamarans, die zater dag 9 juni wordt gehouden, begint vandaag bij paal 17 de Zeilweek. Met diverse wedstrijden. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 17.30 uur. Bij schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg begint vandaag om 17.30 uur de Avondvierdaagse (voor wande- Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Intouchables; 20.45 'mystery Dinsdag 5 juni: 10.30 uur. Bij hotel De Lindeboom begint om 10.30 uur een één uur durende rondleiding door historisch Den Burg, verzorgd door Gelein Jan sen. €8,-, incl. koffie en gebak. 14.00 uur. Op het terrein van het Maartenhuis (Ruijslaan 81 nabij De Koog) begint om 14.00 uur een markt, met o.a. verkoop van eigen producten. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt van 21.00 tot 24.00 uur op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Jackie; 20.30 Men in black 3 3D. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 1 juni, zaterdag 2 juni en maandag 4 juni van 9.30 tot 20.00 uur en zondag 3 juni van 14.30 tot 20.00 uur. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilisten moeten rekening houden met wacht tijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen zich vrijdag voordoen in beide richtingen, zaterdag in Den Helder, zondag op Texel en maandag in Den Helder. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. Avondvierdaagse Onder auspiciën van de NHWB houdt wandelsportvereniging Het Gouden Boltje van maandag 4 tot en met donderdag 7 juni de Avond vierdaagse. Deelnemers lopen vier opeenvolgende avonden een van tevoren vastgestelde afstand. Het is dus niet mogelijk een avond over te slaan en toch de medaille in ont vangst te nemen. Er kan gekozen worden uit de 5,10 of 15 kilometer, de start vindt plaats tussen 17.30 en 18.30 uur vanaf schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg. Deel name kost €5,-, leden van Het Gouden Boltje betalen €4,-. Voor meer informatie, www.hetgouden- boltje.nl of tel. 313087.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2