Bestuur Saba brengt bezoek aan Texel TEXELSE 3 COURANT Eilandcompetitie ten einde Bestuurders van Saba hebben dinsdag een bezoek aan Texel gebracht. Ze bezochten het PHH- gebouw voor een presentatie van de brandweer en gingen naar Ecomare. De bestuurders zijn twee weken in Nederland om een aantal kleine gemeenten en een congres van de Vereniging Nederlandse Gemeenten te bezoeken. 'We komen kijken hoe zaken hier werken en we willen net werken', aldus gezaghebber Jona than Johnson van Saba. Hij was samen met vier van de vijf raadsle den op Saba en hun raadsgriffier op Texel. De beide wethouders van het bovenwindse eiland waren niet aan wezig. Saba maakte tot 10 oktober 2010 deel uit van de Nederlandse Antillen. Sinds de opheffing van de Neder landse Antillen als zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlan den is Saba een openbaar lichaam (bijzondere gemeente) dat recht streeks onder Den Haag valt. Dat heeft de nodige bestuurlijke veran deringen teweeg gebracht op Saba, Bonaire en Sint-Eustatius (de laatste twee zijn sinds 2010 ook bijzondere gemeenten), waardoor hun contac ten met Nederland de afgelopen jaren zijn versterkt. Saba is circa dertien vierkante kilometer groot en telt volgens Johnsen zo'n 2000 bewoners. Toerisme is de belangrijk ste pijler (met zo'n 28.000 toeristen per jaar), gevolgd door een Ameri kaanse medische faculteit die sinds 1988 op het eiland is gevestigd en zo'n vijfhonderd studenten telt. Tij dens het bezoek aan het PHH- gebouw zette brandweercomman dant Dick Jongeneel de verschillen en overeenkomsten tussen de brandweer van Texel en Saba uit een. De grootste overeenkomst is dat beiden op een eiland zitten en bij calamiteiten een tijd op zichzelf zijn aangewezen voor er versterking is Het grootste verschil is dat de brand weer op Saba geen vrijwilligers, maar alleen beroepskrachten kent. Daarna werd gedemonstreerd hoe een voertuigbrand wordt bestreden. Gezaghebber Johnson liet weten hoe mensen die op Saba acuut naar het ziekenhuis moeten een groot probleem kunnen hebben. Dan moet er een helikopter komen van Sint Maarten en als je pech hebt, moetje naar Colombia of Guadeloupe wor den gevlogen.' De afstand tussen Saba en Sint Maarten is circa zestig kilometer en Colombia en Guade loupe liggen nog veel verder weg. Hij maakte er evenmin een geheim van Dromen Het is dat ik koffie niet echt lekker vind, anders had ik regelmatig een slok moeten nemen om even goed wakker te worden. Want als ik na een nacht heerlijk slapen wakker wordt op het moment dat ik mid den in een droom zit, heb ik wel zwaar geschut nodig! Terwijl ik de eerste 5 minuten van het wakker zijn al verspil door me verdwaasd af te vragen waar het strand is waar ik zo net nog was, zaagt mijn wekker maar door en door. Dit gebeurt natuurlijk alleen in het gunstige geval, wanneer ik me wél eens kan her inneren waar ik over gedroomd heb. Vervolgens zit ik natuurlijk de hele ochtend met mijn hoofd bij wat er wel niet allemaal gebeurd zou zijn als ik was blijven slapen. Behalve dat is er natuurlijk ook de vraag waarom je het überhaupt gedroomd hebt. Het zit wel ergens in je hoofd alleen kom je er gewoon niet bij. Maar, ze maken het nog ingewikkelder. Want wat je er ook over wil opzoeken, overal staat iets anders. De ene keer is het om iets te verwerken, de andere keer kan je iets voorspellen. Heel duidelijk. En hoewel een droom normaal maar een minuut of 5 duurt heb ik soms het gevoel als of ik er al een week inzit! Dat zou dus bete kenen dat ik 2 bakjes koffie nodig zou heb ben. Dromen is natuurlijk hartstikke leuk, vind ik. Maar wat zou nou hele maal leuk zijn? Je realiseren dat je droomt zonder wakker te worden. De tijd die je dan dus nog hebt voordat de wekker alles verpest kun je besteden aan dingen die je in het echt nooit zou doen, zoals bungeejumpen? Iemand wees me er laatst op dat het kan. Gewoon als je erg moe bent gaan liggen met je ogen dicht en minstens een half uur lang niet bewegen. Je her senen denken op een of andere manier dat je slaapt en daardoor ga je half dromen, half hallucine ren. En ondanks dat het zo bewust is, schijnen de eerste paar keren flink angstaanjagend te zijn. Nou, het aantal bakken koffie dat dat dan weer moet goed maken zouden ook angstaanjagend voor mijn gezondheid zijn. Dus, ik houdt het maar op een aantal ochtendjes bikkelen en nadenken over hoe mijn droom ook al weer ging. Karleen van Dee Met het spelen van de laatste wedstrijden is dinsdag een einde gekomen aan het seizoen 2011- 2012 van de Eilandcompetitie voor volleyballers. De wedstrijd leiding kon daarna de standen opmaken. Uitslagen: Dinsdag 29 mei: PFB-Interieurbouw Texel 1-2; Warmmop-Vlinderwinkel 0-3; Texelse Autocentrale-De Pepermolen 3-0; Paal 28/De Krim-Randstad 2-1De Krim-Tevoko jeugd 3-0; SVC-Kapsalon Salique 2-1; Wessels Ontwerptl-IBS/ Oele/Schoo 2-1Alektraon Bliksemwer- ken-Mantje 1-2; Bar Sportief-Expotise 2-1Vakantieburo Kobeko 2-Klif 23 3-0; Timmers Bakkerij-Eetcafé De Rog 1 -2. Dames 1ste klasse: 1 .Kees de Wai tuin; 2.Expotlse; 3.Eetcafê De Rog. Dames 2de klasse: 1 .Slagerij I De Boer; 2.De Krlm; 3.0tto's Tweewlelershop Gemengde klasse: 1.Wessels Ontwerptl; 2.Mantje; 3.lnterleurbouw Texel. Heren 1ste klasse: 1 .Vllnderwlnkel; 2.Coc- ky's Kapsalon; 3.Paal 28/De Krlm. Heren 2de klasse: 1.NIOZ 1; 2.Kobeko; Vernielingen Bij het boothuis van de KNRM in De Koog zijn vernielingen aan gericht. Het nieuwe naambord (met opschrift 't Reddershuus') is met grof geweld van de muur gerukt en verdwenen en een bord bij het ingangshek is kromgetrapt. Vol gens een woordvoerder van de KNRM heeft het bord grote emoti onele waarde, omdat het een paar weken geleden werd onthuld toen het vernieuwde boothuis officieel in gebruik werd genomen. Getui gen kunnen zich melden bij de politie of bij de secretaris van de KNRM, tel. 06-22111666. in Den Haag geregeld tegen denk wijzen aan te lopen waar een eiland niks aan heeft. 'Iemand had een plan bedacht om op Sint-Eustatius een technische school te bouwen en dan zouden onze leerlingen daar met de boot wel naar toe kunnen. Dat had den ze bedacht nadat ze even gegoogled hadden.' Rabobank steunt Texelse talenten Femke Orij en Hannah Ipenburg worden de komende drie jaar ondersteund door het Rabo Talentfonds. Dat maakte de commissie deze week bekend. De commissie van het Rabo Talent Fonds kreeg achttien aanvragen, waarvan er vier zijn gehonoreerd. Naast Orij en Ipenburg zijn dit (bowler) Maxime de Rooij en (hard loper) Jeffrey van der Park. Femke Orij, die sinds haar derde jaar aan ballet doet, wil professioneel bal lerina worden en is toegelaten tot de Nationale Balletacademie. Han nah Ipenburg werd op haar zeven de lid van Gymvereniging Texel en werd al tijdens haar eerste seizoen districtskampioen van Noord Hol land, Utrecht en een deel van Gel derland. Het jaar daarna plaatste zij zich voor de Nederlandse kam pioensschappen in de derde divi sie. Op 9 april vorig jaar werd zij Nederlands kampioen. Om hun talent verder te kunnen ontwikkelen, krijgen genoemde sporters de komende drie jaar financiële ondersteuning. Een woord, een gebaar of een kaart, het doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt, missen moet. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens zijn ziekte en na het overlij den van mijn alles en onze lieve vader PETER VAN DEN BERG Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat hij bij velen geliefd was. Hiske van den Berg-Abma Renzo Mandy Den Burg, mei 2012 Vanuit Australië kregen we vorige week het droevige bericht dat onze zus, schoonzus en tante Hendrika Francina Mechielsen-Verhoeven op 25 mei 2012 is overleden. Fam. Mechielsen Fam Timmer Fam. Bakker Correspondentie-adres: C. Mechielsen-Verhoeven Ludinge 69, 9471 JN Zuid Laren Volg de weg die je hartje wijsf Wij gaan trouwen! Edwin Zwaneveld en Mirthe Snijders Wij geven elkaar op 8 juni om 13.30 uur het ja-woord in de Doopsgezinde kerk te Oosterend. U bent van harte uitgenodigd op onze receptie op strandpaviljoen Paal 12 van 16.30 - 18.00 uur. Ons adres: Anne Frankstraat 33,1791 DT Oen Burg Riet van der Vis- Bremer verhuist per 1 juni naar: Botterstraat 19 1794 AC Oosterend eg ge vciia harte gefeliciteerd, sarwetA, ïoojacir op TexelH INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN €7,50 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,50 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Brief opstellen! Contrac ten! Mr. Edward van Bommel 316448 Voor het mooiste rouw- bloemwerk Bloemiste rij Tessel Flower, 0222- 321999 www.tesselflower. nl Wij repareren alle merken TV, Radio, Video, Witgoed en Satelliet met 3 maan den garantie - Stlehl De Waal - 311 777 Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Bouw- en Tekenbureau Constructief, tel. 322033 website: btbc.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Juridisch Bureau Ed ward van Bommel: ad vies en bijstand, 316448 De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Vakantieplannen? Ook de winter is nu al boek- baar! Bel met Addy van Tatenhove 06-50822045 van Holland International Reisbureau at Home. Husq varna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Verbouwen, renoveren of opknappen? Dat wilt u goed gedaan hebben. www.rhtbouw-texel.nl 06- 38935253 Voor al uw bloemwerk bij jubilea, verjaardag, etc. Bloemisterij Tesselflower, 0222-321999 www.tessel- flower.nl w ww.texel sea ut o pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Voor een vers boeket bloemen Bloemisterij Tes sel Flower, 0222-321999 www.tesselflower.nl Te huur: kamer in Alkmaar voor studente, €285,- p. mnd. Tel. 072-5124333. Te koop: Texelse Shii take paddestoelen, soep en tapenade. Kadijksweg 15, 06-48630343. Reiniging van terrassen, gevels, etc. en impregne ren. www.allround-texel. nl Van strandhuis tot kunst stof kozijn met Hollandse Hoek. Bouw- en Timmer bedrijf C. Rutten www. bouwbedrijf-rutten-texel. nl, tel. 315722 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. www.effekie- ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Winkel te huur aangeb. in Den Hoorn. Inl. 06- 24598173/ 06-22887660. Uw houten vloer als nieuw! zie demofilmpje homepage: www.par- ketschurenonderhoud. nl referenties Texel aan wezig. Bel dhr. W. Blom 06 - 22 45 06 27. Zaterdag 19 Mei was het open dag op de Mari- coweg. Ook mijn bedrijf Beauty Wellness Char lotte was open voor pu bliek. In het nieuwe pand waar eind dit jaar de Ham mam geopend wordt had ik de prijsvraag; Hoeveel liter krijg je over je heen tijdens een hammambe handeling? Omdat men de eerste hammambehande ling op Texel kan winnen was er volop meegedaan aan de prijsvraag. Het antwoord was 20 liter! De winnaars zijn: J.W Bak ker, Daisy de Jong, Mevr. Van Elk en S. Pelgrim. Allemaal Gefeliciteerd! Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl iedereen verdient een morgen

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3