TEXELSE^COURANT Politiek wil coupure in Oudeschild terug Cjrotn Twartr jexeh in het harL, Vakantiepark De Krim: half miljoen meer omzet Toch nog mooi weer bij Avondvierdaagse OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12679 DINSDAG 5 JUNI 2012 De herberg van oud-Texelaar Hans Oosterhof opTiengemeten is op feestelijke wijze heropend. Schapenhou ders op de Hoge Berg krij gen een vergoe ding dankzij een vrijdag officieel ondertekende -egeling De boogschut- (J ters beschikken sinds zondag over een nieuwe buitenbaan bij schietsportcen trum Oysseus. Oud-Texelse Petra Stam heeft een boek geschreven over de bijzon dere eigen schappen van I de maan. Ondanks de economische crisis heeft exploitatiemaatschappij De Krim in 2011 €14,5 miljoen omzet gemaakt, bijna €0,5 mil joen meer dan het jaar ervoor. Het Texelse vakantiepark steeg daardoor van de 64ste naar de 61 ste plaats in de rubriek Hore cabedrijven en Hospitaly in de top 100 van grootste bedrijven en merken. De vrijdag gepubliceerde lijst is samengesteld door vakblad Mis set Horeca, dat jaarlijks een speci ale uitgave met bijdragen over de honderd grootste bedrijven in Nederland uitgeeft. 'Later boeken, lagere gemiddelde besteding, kwaliteitsgericht en aandacht en waardering voor gastvrijheid', zegt directeur Iwan Groothuis in de eveneens in het blad gepubliceerde toelichting. Daarin wordt gesteld dat De Krim een prima jaar achter de rug heeft, waarin het nieuw aangekochte hotel Molenbos na een grondige verbouwing aan de exploitatie werd toegevoegd. De vertraging van de uitbreiding van de golfbaan van 9 naar 18 holes wordt een 'minpunt' genoemd, evenals de zakelijke markt die 'niet in bewe ging' te krijgen is. De Krim krijgt het rapportcijfer 7 in een econo misch klimaat met het cijfer 6. Ook in 2012 wordt er 'weer volop Vaderdag in Texelse Courant De Texelse Courant besteedt in de krant van vrijdag 15 juni aan dacht aan Vaderdag. in de buidel' getast om de kwali teit van de accommodatie te ver beteren. In totaal gaat het om een investering van 'zeker €4 miljoen in nieuwe f&b-concepten (horeca). Daarnaast komt er glasvezel voor snel en gratis internet. Texelaars kunnen, net als voor gaande jaren, foto's van hun vaders insturen voor een speciale Vader dagpagina en zo hun vaders of mannen in het zonnetje zetten. Foto's kunnen gemaild worden aan redactie@texelsecourant.nl. De redactie geeft de voorkeur aan foto's met een formaat van circa 1 Mb waarop het gezicht goed is te zien. Inzenders wordt verzocht de voor- en achternaam van de betreffende vader in de e-mail te vermelden. Foto's kunnen tot woensdag 13 juni worden gemaild. Deelnemers tijdens de eerste avond van de avondvierdaagse op één van de paadjes in de buurt van Den Burg. Het weer klaarde tijdig op, waardoor de wandelaars toch nog mooi wandelweer hadden. De vier daagse eindigt donderdag. De laat ste kilometers zullen door Den Burg gelopen worden, waar toeschou wers de wandelaars kunnen toejui chen. De route gaat dit jaar op de slotdag via de Kogerstraat naar De Zes, waar DEK speelt bij de Gol- lards. Daarna trekken de wandelaars naar de Gasthuisstraat en Hoger- straat en komen ze uit bij de Stenen plaats, waar ze worden verwelkomd met muziek van Excelsior. Daarna volgen nog de Binnenburg, Groene- plaats (hier speelt KTF), Elemert en Emmalaan. Uiteindelijk komen de deelnemers uit bij Odysseus, waar de drumband al klaar staat om hen te verwelkomen. De diverse optre dens beginnen omstreeks 18.30 en zullen uiterlijk 20.15 uur zijn afgelo pen. Tijdens het binnenkomen zullen enkele deelnemers die al vele malen hebben deelgenomen extra in het ZOnnetje gezet. (Foto Job Schepers) De coupure in de dijk van Oude schild moet terug. Alle politieke partijen doen een oproep aan het college om zich bij het hoog heemraadschap Hollands Noor derkwartier hard te maken voor een rechtstreekse verbinding tussen het dorp en de haven. Oudeschild kende tot halverwege de jaren zeventig een opening in de dijk naar de haven, maar die werd gedicht bij de dijkverhoging. Sindsdien werd een aantal pogin gen ondernomen de coupure terug te krijgen, maar daar wilde Rijks waterstaat niet aan meewerken in verband met de veiligheid. Ook het hoogheemraadschap, tegenwoordig beheerder van de dijk in Oudeschild, is tegen een herstel van de coupure. Volgens hen is de waterkering minder vei lig met een coupure en de aanleg ervan kost geld. Volgens de politieke partijen is de aanstaande dijkverzwaring langs de oostkust echter de gelegen heid om toch weer aan de verbin ding tussen het dorp en de haven te werken. In een motie stellen ze dat in Harlingen en Delfzijl inmid dels coupures zijn aangebracht in zeewerende dijken die bestand zijn tegen een stormvloed die sta tistisch gezien eens in de 4000 jaar kan voorkomen. Die norm geldt bij de dijkversterking ook voor Oudeschild, waardoor vol gens de partijen daar een coupure mogelijk moet worden. Gedacht wordt aan een opening ter hoogte van de Heemskerck- 'Vertraging Nesland is onaanvaardbaar' Het is onaanvaardbaar dat het project Woonstede Nesland in Den Burg nog steeds niet kan starten. Dat laten vijf politieke partijen aan het college weten. Volgens hen moet het college ervoor zorgen dat de raad in juli besluiten kan nemen die nodig zijn om de bouw van dertig woningen op de hoek van de Pontweg en de Keesomlaan mogelijk te maken. De partijen (GroenLinks, Texel 2010, D66, CDA en WD) storen zich eraan dat het college het benodigde bestemmingsplan Woonstede Nesland nog niet aan de planningscommissie van de raad heeft aangeboden. Ze maken zich zorgen dat deelne mers gaan afhaken als de voort gang nog langer op zich laat wach ten. 'Sommige gegadigden aarzelen inmiddels vanwege het trage verloop. We willen niet dat een trage afhandeling door de gemeente de kans van slagen ver kleint. Dat is maatschappelijk onaanvaardbaar.' Als behandeling van het bestem mingsplan in juli niet mogelijk is, wordt het eind september en dat is volgens de vijf partijen te laat. Vol gens hen past Woonstede Nesland naadloos in verschillende doelen die de raad heeft gesteld, zoals langer zelfstandig blijven wonen, de realisatie van woningen zonder treden en de realisatie van CPO- projecten. straat. Als potentieel voorbeeld wordt de coupure van Harlingen genoemd. Daar is een doorgang gemaakt in de dijk waar voetgan gers en een eventueel ambulance doorheen kunnen. Volgens de par tijen zou een coupure echter ook opgenomen kunnen worden in een mobiliteitsplan voor Oudeschild. In dat geval komt het erop neer dat er eenrichtingsverkeer voor normaal verkeer van de haven naar de Heemskerckstraat zou kunnen ontstaan. Volgens de partij zal een coupure in ieder geval de wisselwerking tussen Oudeschild en de haven vergroten. Die 'synergie' moet de economische ontwikkeling van zowel het dorp als de haven ten goede komen. Het ontbreken wordt nu gezien als een rem. 'Een coupure zal ook bijdragen aan de beleving voor bewoners en toeris ten van de twee-eenheid dorp haven. Dat geldt in het bijzonder voor gehandicapten, mindervali- den en ouderen.' Verwezen wordt naar een stedenbouwkundige visie die studenten van Universiteit Utrecht in 2008 voor de gemeente opstelde en waarin ook een lans voor een coupure wordt gebro ken. De politieke partijen verzoeken het college in overleg te gaan met het hoogheemraadschap. Burge meester en wethouders worden eveneens verzocht financiële bij dragen bij het Waddenfonds en het toeristisch investeringsfonds aan te vragen om de eventuele kosten te dekken. Als argument wordt aangehaald dat een goede verbinding een toeristische meer waarde is voor het dorp en de haven. De motie met de verzoeken wordt vanavond (dinsdag) in de com missievergadering behandeld. Raad en college liggen op één lijn: het college heeft het hoogheem raadschap de afgelopen jaren in zienswijzen op dijkversterkings plannen een paar keer verzocht het herstel van de coupure te bekijken als er werkzaamheden aan de dijk bij Oudeschild komen. Ga3B3zmmi) (33 cüg SNELCOD www.texelseautopagina.nl TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. ID-EDGVI Liefst 95 vliegtuigen landden zaterdag op Texelse bodem tijdens de laatste Isacar-rally. Hier landt de Dakota PHPBA die de sponsors vervoeren. De vliegtuigen begonnen op hun thuisbasis en vlogen via vliegbasis Leeuwarden naar Texel. Meer nieuws over de rally op pagina 11.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1