TEXBAGBsDA.NL TEXELSE 2 COURANT Tuinconcert leerlingen van Hans Hopman Lezing over antiek zilver 'Texelse' herberg Tiengemeten heropend DINSDAG 5 JUNI 2012 Sunny Halsema speelde Love is all around van Wet IVef IVef, links Hans Hopman. (Foto Job schepers) Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 5 juni: 10.00 uur. In aanloop naar de Ronde om Texel voor catamarans, die zater dag 9 juni wordt gehouden, wordt deze hele week de Zeilweek gehou den. Met diverse wedstrijden. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt van 21.00 tot 24.00 uur op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Woensdag 6 juni: 5.30 uur. Bij sterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) wordt bij helder weer vanaf 5.30 uur met een telescoop naar Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 1 22.36 u. 1 23.26 u. 1 23.54 u. 12.16 00.25 e 00.55 01.34 E eerder hoog water. Woensdag 6 jun springtij, maandag 11 juni laatste kwar tier. Zondag 10 juni zon op 5.16 uur onder 22.05 uur. TEXELSE-COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 85 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 19.00 uur. In eetcafé De Kroonprins begint om 19.00 uur een 'Waddendi- neravond', een diner in combinatie met een presentatie van door Pieter de Vries gemaakte luchtfoto's van het Nederlandse en Duitse wad. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Sneeuwwitje; 13.30 De Lorax NL 3D; 15.45 The Avengers 3D; 16.00 Men in black 3 3D; 20.00 Intouchables; 20.30 Men in black 3 3D. Donderdag 7 juni: 10.30 uur. 'Zo de wind waait', excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start om 10.30 uur bij eetcafé De Kastanjeboom op de Stenenplaats. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal aanwezig. 14.00 uur. In De Scholekster aan de Gasthuisstraat 40 in Den Burg wordt het zomerprogramma op het gebied van patchwork en quilten gepresen teerd. De presentaties zijn van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 20.00 uur. In de feesttent op het strand bij paal 17 begint om 20.00 uur een Texelse avond'. Met mode shows en optredens van onder meer de bands Jug Bros, Intrude en ©Last en 44 leerlingen van de cursus street- dance van Artex. Entree gratis. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait om 21.00 'XXY'. Aanvang 21.00 uur. Eventueel in combinatie met een diner. Vrijdag 8 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt gehouden; met koffie en de verkoop van diverse handwerken. 20.00 uur. In de feesttent bij paal 17 begint om 20.00 uur een uitgebreid programma. Met onder meer een optreden van de band van radio-DJ Edwin Evers. TESÜ Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 8 juni van 9.30 tot 20.00 uur en zondag 10 en maandag 11 juni van 9.30 tot 16.00 uur. Auto mobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen zich vrijdag voordoen in beide richtingen en zon dag en maandag op Texel. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Sluy- scoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. Uitladder Boekenverkoop In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg worden deze week de laatste afgeschreven boeken verkocht. De prijs van een boek is deze week €0,50. Kermis Kermisattracties als superstar boobytrap hotel, valley of dance, walking waterballs, spookhuis, beach polyp en autoscooter staan van woensdag 18 tot en met zondag 22 juli op de Nika- del in De Koog. Specifiek voor kinderen zijn de buggy en babysport. De kermis is dage lijks open van 13.00 tot 23.00 uur. Op de eerste avond begint rond 23.00 uur een vuurwerk show. Zangavond In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg wordt zondag 10 juni een zangdienst gehou den met liederen van Johannes de Heer. De dienst begint om 19.00 uur, spreker is dominee Folkerts. Streetdancers in feesttent Maar liefst 44 streetdansers van Artex staan donderdag 7 juni op het grote podium in de feesttent van de Ronde om Texel. Choreografen Roos Bakker en Lisette Boeijen hebben voor hun leerlingen een twintig minuten durende remix gemaakt met hiphop, R&B, urban, streetdan- ce en show. Voor en na de dansact verzorgen Treffers en Bjoeties - die bij het samenstel len van het programma waren betrokken - een modeshow. De show begint om 21.10 uur, de toegang is gratis. Vereniging streeft naar 1000 leden De Historische Vereniging, die nog tot zaterdag 9 juni exposeert in Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg, telt bijna dui zend leden. Degene die zich als duizendste lid aanmeldt, krijgt een gratis lidmaatschap aangeboden. Mantra's zingen In meditatiecentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg wor den maandag 11 juni van 20.00 tot 21.15 uur mantra's gezongen. Voor meer informatie: www.inba- lansoptexel.nl. Samen met zijn leerlingen gaf gitaardocent Hans Hopman afge lopen zaterdag een tuinconcert. Dit gebeurde in de tuin van zijn moeder aan De Zes in Den Burg. In totaal namen 24 van zijn dertig leerlingen deel aan het festijn. Allen werden zij begeleid door de docent. De herberg van oud-Texelaar Hans Oosterhof en zijn vrouw Maya Penning op Tiengemeten is vrijdag op feestelijke wijze heropend. Het pand, dat over zes hotelka mers beschikt, brandde vorig jaar juni geheel af. Tiengemeten, een eiland dat eigendom is van Natuur monumenten, heeft geen brand- Het was de derde keer dat Hopman het concert organiseerde. 'Ik laat mijn leerlingen zelf een nummer uitkiezen dat we dan gaan oefenen. Als het nummer te moeilijk blijkt kiezen we voor een ander nummer. Ook vraag ik de leerlingen of ze zelf willen zingen, want dat is wel het leukste. Als ze dat niet durven zing weer en voordat die met de pont arriveerde, was het pand redde loos verloren. Alleen delen van de buitenmuren van de voormalige boerderij konden worden behou den. Sindsdien is er hard gewerkt om de herberg weer op te bouwen, waarbij het historische uiterlijk geheel bewaard is gebleven. De heropening werd bijgewoond door Geer en Kees Oosterhof uit Op uitnodiging van de Oudheid kamer verzorgt kunsthistoricus Harold Bos zondag 10 juni een lezing over antiek zilver. Zilver heeft door de eeuwen heen een grote aantrekkingskracht gehad. Naast waardevol is het goed te bewerken en buitengewoon geschikt voor sieraden en diverse gebruiks voorwerpen. Bos neemt zijn toe hoorders mee naar het verleden, Buurtmarkt in Den Burg In de Ada van Hollandstraat en de Pieter van Cuyckstraat in Den Burg wordt zaterdag 16 juni een buurt markt gehouden. Er zijn allerlei ik.', vertelt Hopman. Er kwam zo'n zeventig man af op het concert dat de hele middag duurde. Veel meer mensen hadden ook niet in de tuin gepast. De leerlingen speelden nummers als Love is all Around van Wet Wet Wet, Kids van MGTM en Knocking on heavens door van Bob Dylan. Samen met Hans Oosterhof en diens partner Maya Penning verrichtte Cor van Dijl (links), de laatste boer op het bedrijf, de openingshandeling. Jan Dirksoord, die drie jaar gele den de opening van het etablisse ment van hun zoon verrichtten. Vrijdag viel die eer te beurt aan Cor van Dijl, de laatste boer die er zijn beroep uitoefende. De boerderij heette toen nog Susannahoeve. Hij onthulde een zwart geblakerde, bij toeval bewaarde balk, waaraan het nieuwe uithangbord van de her berg hangt. waarin zilveren voorwerpen de rijk dom van de eigenaar toonden. De lezing gaat onder andere over bewerking, stijlperiodes en gebruikte merktekens. De lezing wordt gege ven in de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 14.00 uur. De toegang bedraagt €3,50. Het entreekaartje is tevens toegangskaartje voor de Oudheid kamer, die na de lezing tot 17.00 uur is geopend. activiteiten, waaronder een ver koop van diverse koopjes en een zomerse koek-en-zopiebar. Kinde ren kunnen cupcakes versieren en ponyrijden, 's Avonds is er een barbecue. Opgave bij Ben Haak en Liz Gedikink, Pieter van Cuyck straat 4. Ondersteboven in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg is tot eind juli werk te zien van 32 cursisten van Atelier Offerhaus. Er zijn 25 etsen en meer dan 30 beelden van kera miek en speksteen te zien, alle geïnspireerd door het thema 'ondersteboven'. Cursusleider Cara Offerhaus, die in september met een nieuwe reeks cursussen begint, zegt hierover: 'Ik begeleid de deelnemers in techniek en materiaal en verder werkt iedereen naar eigen smaak en stijl. Daarom is er zo'n enorme diversiteit in de kunstwerken.' Voetbal Annie ergert zich. Aan die TV- reclame van dat reisbureau. Vraagt een lieftallige hostess aan een kerel die zit te verbranden aan het zwembad of-ie een parasol wil. En wat zegt die eikel: 'Neu, neu, neu'. Nou vind ik het niet erg dat hij zit te verbranden, maar zijn vrouw en kinderen zitten er ook bij. Maar nee hoor. Meneer wil geen parasol. Vervolgens zie je hem wel een dag later diezelfde hostess bellen dat hij pech heeft met de auto. En dat-ie dus gehol pen moet worden. Nou, als ik die hostess was geweest, had ik op mijn beurt gezegd: 'Neu, neu, neu. Bekijk het maar. Gisteren wilde je niet naar mij luisteren, nu luister ik niet naar jou.' Zo, dat zal hem leren. Gelukkig wordt Annie's raad wel opgevolgd. Dus wat die zon nebrand betreft: kijk héél goed uit. Vóór je het weet ben je verbrand en loop je risico op huidaandoe ningen. Dan er maar wat minder gekleurd op staan. Alsof een rooie kop een garantie is voor een geslaagde vakantie. En weet je wat het ook is? Zo'n rood hoofd staat niet bij die oranje outfit. Want dit is voorlopig de laatste column die geschreven is in de 'normale' wereld. Omdat vanaf COLUMN vrijdag alles op z'n kop staat. Dan begint het EK Voetbal. Dat is dus een vrijbrief om er als idioot bij te gaan lopen. En je als idioot te gedragen. Het is immers voor het goede doel? Het gaat wel om 'onze' jongens. Nou dan? Bij ons is de straat al compleet oranje. Ik heb ook al zo'n bierjurkje gekre gen van mijn mannetje. One size fits all, except Annie. Echt geen gezicht als je mij er in ziet. Daar slaat je biertje acuut van dood. Maar ja, je wilt er toch bijhoren, nietwaar? Volgende week woens dag komt de hele buurt bij ons kijken. Als we tegen Duitsland moeten. Alles gaat wel in stijl hoor, die avond. Van braadworst tot bierpul, van Alles 1st Vorbei tot Gute Nacht Freunde. Dat wordt polonaise in het dorp. Maar ja, misschien is het volgende week zondag wel afgelopen. Stilletjes hoop ik daar op. Alhoewel, op Vaderdag? Dat belooft wat! Laat ze dan maar winnen. Maar één ding weet ik zeker: de bal is rond. annie@texelsecourant.nl Herberg Tiengemeten werd vrijdag na een grote

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2