Successen voor jeugdteams Deuce G-voetballers winnen toernooi in Zwolle Buitenbaan boogschutters bij Odysseus Laurens Groothuis wint jeugdgolf Gymjeugd Oudeschild in toestellenfinale TEXELSE 7 COURANTd-sdagsjun.^ pken wisten tweemaal een enkel spel en één dubbelspel te winnen. Als gevolg hiervan eindigden bei de ploegen op 21 punten uit 6 duels. In afwachting van wat de bond beslist, ontvingen alle speel sters bloemen en werden ze getrakteerd op een dikverdiende maaltijd. Helders Elftal tegen politie Ruben Duinker speelt dinsdag 17 juli met het Helderse Elftal een oefenwedstrijd tegen het Neder lands politieteam. Het duel is onderdeel van de voorbereiding van de Helderse amateurselectie op het Den Helder Maritiem-toer- nooi, dat van 27 tot en met 29 juli wordt gehouden Het politieteam, een selectie van ex-profs en spe lers van de hogere amateurclubs, is onlangs nieuw leven ingeblazen en werkt toe naar het WK voor nationale politieteams, dat in 2014 wordt gehouden. Het Helders Elftal begint de voor bereidingen op 2 juli en oefent ook nog tegen SC Telstar (10 juli) en FC Lisse (21 juli). Klassieke motoren Liefhebbers van oude motoren kunnen zondag 12 augustus hun hart ophalen bij Motorclub MC MIOS in Anna Paulowna, waar die dag een regelmatigheids race voor klassieke motoren wordt gehouden. Het circuit is uitgezet op industrie terrein Kooypunt in Den Helder, het programma begint om 10.00 uur. Er wordt gereden in vijf klassen, van 50 tot 500 cc. Daarnaast is er een speciale oldtimersklasse en een zijspanklasse. Als speciale attractie is een klasse in het pro gramma opgenomen met rijders uit de regio die in het verleden hun sporen hebben verdiend, maar nog steeds in staat zijn een stevig stuk je stuurwerk te vertonen. Publiek is ook welkom in het rennerskwar tier. Nieuw record Hessel Arensman Hessel Arensman van AV Texel heeft tijdens het NK junioren voor baanatletiek in Breda een persoon lijk record gelopen. Desondanks liep Arensman een finaleplaats mis. Teamgenoot Rob ter Burg van het Noordkop Running Team behaalde een derde plaats op de 800 meter. Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag het Swollenaertoemooi bij HTC Zwolle gewonnen. Texel'94 deed in Zwolle mee met twee teams. Het door Martien Maat gecoachte G1 bestond uit keeper Brian Booy, Sjoerd Maat, Twan Weijers, Jeffrey Stendert, David Pelt, Kevin Weldam en Ricardo Blom. G2 werd geleid door Marion Kramer en bestond verder uit keeper Peter Breuer, Jos Bakker, Anton Staal, Davey Voorend, Peter Tuitman en Paul Bakker. Om op tijd te zijn voor de openingswedstrijd, die om 10.00 uur begon, moesten alle spelers al met de boot van zeven uur op pad. G1 ging flitsend van start en scoorde tegen VSO De Twijn uit Zwolle in zestien minuten maar liefst zeven keer. De doelpunten werden gemaakt door David Pelt, Jeffrey Stendert, Sjoerd Maat en Kevin Weldam en Ricardo Blom (beiden twee keer). De Twijn maakte slechts één tegentref fer. Van De Wingerd uit Nunspeet werd met 3-0 verloren, maar in de derde wedstrijd, tegen Gait Rigter Boys uit Zwolle, ging het weer als vanouds. De Texelaars wonnen met 5-0, dankzij doelpunten van Kevin Weldam en Jeffrey Stendert (beiden twee keer) en Ricardo Blom. In de pauze werden de deelnemers getrakteerd op een optreden van zanger Harm Wolters, waarna alle teams elkaar nogmaals troffen. De Twijn werd opnieuw slachtoffer van de Texelse dadendrang. Ditmaal werd het zelfs 7-0. Ricardo Blom en Kevin Weldam scoorden ieder drie keer, David Pelt één keer. Tegen De Wingerd nam Texel'94 ruimschoots revanche voor het verlies in de eer ste wedstrijd. Dankzij treffers van Ricardo Blom (twee keer), Kevin Blom en Sjoerd Maat werd het 4-1 In de zesde en laatste wedstrijd, tegen Gait Rigter Boys, regende het opnieuw doelpunten. Kevin Blom maakte er twee en Ricardo Blom zelfs vier, terwijl ook David Pelt nog een keer doel trof. De eindstand werd 7-2 en dat was ruim voldoende voor de zege in poule B. In de strijd om de penaltybokaal was G1 minder succesvol. Slechts acht van de een entwintig pogingen (elke spelers Oe leden van de handboogvereniging schieten de baan open. (Foto Job Schepers) Bij schietportcentrum Odysseus in Den Burg is zondag de nieuwe buitenbaan voor boogschieters officieel geopend. Met de baan worden de oefenmogelijkheden voor de schutters vergroot. 'Eer der konden we alleen binnen oefenen. Nu kunnen we oefenen op grotere afstanden onder ver schillende condities', vertekde voorzitter Marja Kampstra. De opening van de baan werd ver richt door Evert van Bockom Maas, met 84 jaar het oudste lid van de vereniging. Nadat hij dit gedaan had, werd de baan open gescho ten door de leden van de hand boogvereniging. Zij deden dit door de ballonnen die op de schietschij ven waren gehangen kapot te schieten vanaf een afstand van vijftien meter. Hierna volgde een wedstrijd waarbij de deelnemers pijlen schoten over vijftien, vijfen twintig en vijftig meter. De laatste afstand was met name voor de jonge leden lastig, omdat zij nog nooit vanaf zo ver hadden gescho ten. 'Mijn boog redt die afstand amper. Je moet een stuk hoger mikken', vertelt één van de deelne mers. De plannen voor de baan ontston den zeven jaar geleden. Nu is de baan dan eindelijk gerealiseerd. 'De laatste puntjes moeten nog op de i gezet worden. Zo moet de grasmat nog beter en er komen nog speciale matten voor de ver schillende afstanden', aldus Kamp stra. De eerste officiële wedstrijd is over twee weken, wanneer de Texelronde wordt gehouden, een wedstrijd over twee dagen. De ver eniging bestaat sinds 1974 en telt zo'n vijftig leden. Gerbrand Zoetelief wint maandbeker Gerbrand Zoetelief heeft zon dag op de golfbaan met 68 sla gen netto de TESO maandbeker gewonnen. In verband met het hoge gras naast de greens is de baan op het moment lastig te bespelen, maar Zoetelief speelde dik onder zijn handicap. Omdat er veel gezocht moest worden, ontstonden er soms zelfs wachttijden, wat als toepas selijk werd gezien voor de maand beker, die ditmaal werd gespon sord door TESO. Ed Eelman werd tweede met 73 slagen, Casper Schiphorst derde met 71 slagen. In de tweede categorie ging Leo Saai met 34 stablefordpunten met de eer strijken, op de voet gevolgd door Jan van Andel, die ook 34 punten scoorde. Maricus van der Wetering was een goede derde en behaalde 33 punten. Joost Verha gen werd eerste in de derde cate gorie met maar liefst 40 punten. Jos Bosma(36) en Marcel Wernand(34) werden tweede en derde. De longest drives werden geslagen door Martijn Former en Lia Kuip, de neary's kwamen op naam van Maeike van der Schaaf en Hans de Beer. Als prijzen was gekozen voor eetbare Texelse pro ducten. mocht drie keer) waren raak. Het gemengde vrijdagteam tot en met 17 jaar van tennisver eniging Deuce heeft de vorig jaar veroverde titel in de eerste klasse weten te prolongeren. Dankzij een afgetekende 5-0 overwinning op Schagen werd het team, bestaande uit Lucie Veeger, Lieke van Heerwaarde, Eva Berger, Daniel Grosz- pietsch, Folkert Oosterhuis en invaller Mathijs Duin, onbereik baar voor de andere ploegen. Omdat concurrent Petten een steekje liet vallen, kon Deuce één speelronde voor het einde het kampioenschap al veilig stellen. Daarvoor moest wel met minstens 4-1 van Schagen worden gewon nen. Tegenvaller vooraf was de afmelding van de grieperige Eva Berger. Zij werd vervangen door Lucie Veeger, die tot ieders ver rassing haar sterker ingeschatte tegenstandster met 7-5 en 6-3 wist te verslaan. Folkert Ooster huis toonde veerkracht en won aansluitend na een spannende driesetter zijn single met 6-4, 4- 6,7-6. Toen Lieke van Heerwaarde en Daniel Groszpietsch met speels gemak ook de mix naar zich toe trokken (6-1, 6-1) kon het nauwe lijks meer mis. Het duo Grosz- pietsch/Oosterhuis bleek opper machtig, waarna het duo Veeger/Van Heerwaarde het feest compleet maakte met 3-6, 6-3, 7- 6. Na het onverwachte kampioen schap en de districtstitel van vorig jaar bleek het team goed met de favorietenrol om te kunnen gaan. Hoewel de tegenstand soms pittig was, werden 24 van de 25 partijen gewonnen. Ook het meisjesteam zaterdag tot en met 14 jaar was succesvol. Na een aarzelend begin groeide het team met Beau Biesboer, Elleke van Heerwaarde, Andra Kager en Judith Kikkert gedurende de com petitie. In de voorlaatste speel ronde versloeg de ploeg verras send koploper Schagen met 4-2 en kwam de koppositie plotseling in zicht. Door deze uitslag was Schagen direct uitgeschakeld en mocht Deuce tijdens het Pinkster weekend met Zijpken uitmaken wie zich uiteindelijk kampioen mocht noemen. Nadat het thuis duel in 3-3 was geëindigd, werd het in Schagerbrug een heuse slij tageslag. Na zes uur tennis in de brandende zon stond er een eind stand van 3-3 op het bord. Zowel de meisjes van Deuce als van Zij- Hef zaterdagmeisjesteam tot en met 14 jaar van tennisvereniging Deuce, bestaande uit Andra Kager, Judith Kikkert, Elleke van Heerwaarde en Beau Biesboer, is in afwachting van wat de bond beslist over hun kampioenschap. (Foto Agnes ven Rijkom) G2 had het in poule C1 erg moeilijk. Voor de pauze werd met 8-2 verlo ren van Garage Wessels uit Dedems- vaart (met Texelse doelpunten van Kees van der Vis en Paul Bakker), met 6-0 van Rontex uit Zwolle en zelfs met 9-0 van W Zundert uit België. Om het team te versterken deed Jeffrey Stendert van G1 na de pauze met G2 mee. Deze omzetting had direct succes, want Garage Wessels werd op 2-2 gehouden. Jef frey Stendert scoorde voor Texel'94, evenals Paul Bakker. Tegen Rontex maakten de Texelaars zelfs vier doel punten (twee van Paul Bakker en één van Jeffrey Stendert en Peter Tuitman), maar omdat de tegenstan der maar liefst zeven keer doel trof, werd het 7-4. In de slotwedstrijd ging Texel'94 met 6-2 onderuit. Paul Bakker maakte beide tegendoelpun ten. G2 eindigde ten slotte op de laatste plaats. In de strijd om de penaltybokaal benutte het team zeven van de vier entwintig pogingen. De jeugdige leden van Gymvereniging Oudeschild deden massaal mee. Dertig kinderen van Gymvereni ging Oudeschild hebben woens dagmiddag meegedaan aan de Restaurant De Compagnie Toe stellenfinale. Ze kwamen in actie op twee toe stellen en mochten daarbij kiezen uit balk (alleen voor meisjes), brug (jongens), ringen, lange mat en sprongtoestel. In de categorie onderbouw van de basisschool behaalde Isa de Graaf de hoogste score. Ze kreeg voor haar sprong een 8,8. Raymond Heerschap scoorde een 8,1 op de brug. Bij de bovenbouw werd twee keer een 8,9 behaald. Lillian Visser kreeg dit cijfer voor haar balkoefening, Ylva de Haan op het sprongtoestel. Het hoogste cijfer werd behaald door Jochem Witte, die tot een 9,2 op de brug kwam. De wedstrijd was voorbehouden aan kinderen die niet meer dan één uur gymles per week krijgen. Laurens Groothuis heeft zater dag de vierde jeugdwedstrijd van de Texelse golfclub gewon nen. Sjoerd Koopman eindigde op de tweede plaats. Er werd in vijf categorieën gestre den om de vele prijzen die ter beschikking waren gesteld door Installatiebedrijf Witvliet uit Oude schild. De spelers van de eerste categorie waren al vroeg van de partij en gingen om 8.30 uur van start. Het was in deze groep dat Groothuis de wedstrijd op zijn naam zette. De longest drive werd geslagen door Sjoerd Koopman, de nearys waren voor Groothuis en Elske Zegeren. In de tweede categorie liepen de kinderen negen holes. De verschil len waren heel erg klein, in de strijd tussen de twee neven Schuijl won Huub met slechts een punt ver schil. Ook in de derde categorie werden negen holes gespeeld. Het werd een spannende strijd tussen de nummers een en twee en Mar- nix Groothuis wist de eerste prijs net voor de neus van Toon Pop weg te kapen. De longest drives werden geslagen door Ilse van Onzen en Groothuis, de neary was voor Pop. Op de kleine baan stre den de jongsten van de club en wist Marijn Weber met grote afstand de eerste plek voor zich op te eisen. De neary's werden gesla gen door Dorian Wassenaar en Liselotte Langendam. In categorie 5 (over aangepaste afstand) zette Iris de Geer met slechts een punt verschil de titel op haar naam. In deze klasse sloeg Olivier Langen dam de neary. Uitslagen: Eerste categorie 18 holes strokeplay: 1.Laurens Groothuis, 2.Sjoerd Koopman, 3.Elske Zegeren. Tweede categorie 9 holes rood stableford: I.Huub Schuijl, 2.Jordy Schuijl, 3.llse van Onzen. Derde categorie 9 holes rabbit stableford: I.Marnix Groot huis, 2.Toon Pop, 3.Douwe van Diepen. Vierde categorie 9 holes par 3: 1.Marijn Weber, 2.lsa van Diepen, 3.Liselotte Lan gendam. Vijfde categorie 9 holes aange paste afstand: Llris de Geer, 2.0livier Langendam, 3.Sven Grobben. Leerlingen doen verkeersexamen Ruim 100 leerlingen van Jozef school, Thijsseschool, Vrije School en De Kompas deden woensdag praktisch verkeers examen. Het startsein werd gegeven door wethouder Vis- man, die Ivy Bakker als eerste liet vertrekken. Alle deelnemen de kinderen zijn geslaagd. De scholen lieten de leerlingen zelf een verslag schrijven. Storm Graaf meldt dat de Jozefschool als eerste begon met fietsen. 'Daarna kwa men de andere scholen. We heb ben ook een theoretisch examen gedaan, op 19 april, waarbij ook iedereen geslaagd was.' Wendy Hu vertelt hoe iedereen een diploma kreeg en dat alle deelne mers een hesje kregen met een nummer erop. 'Alle kinderen start ten steeds met een halve minuut ertussen.' Daan Halsema was het opgevallen dat er weinig fouten werden gemaakt. 'Er waren wel een paar kinderen die verkeerd gereden waren, maar ze waren allemaal weer teruggekomen. En de kinderen had den geluk met het weer.'

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7