TEXBAG8sDA.nl TEXELSE 2 COURANT Haring voor bewoners van Goilards Cursus jacht en faunabeheer DINSDAG 12 JUNI 2012 Excelsior Muziekvereniging Excelsior ver zorgt maandag 18 juni een zomeravondconcert in de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend. Voor aanvang van het concert maken de percus siegroep en de majorettes een rondgang door het dorp. Het concert begint om 19.30 uur en zal ongeveer een uur duren. De toegang is gratis. Klaverjasdrives Klaverjasclub Den Burg verzorgt vanaf maandag 25 juni wekelijks een open drive in het Kotexge- bouw aan de Abbewaal in Den Burg. De drives beginnen om 20.00 uur, deelname kost €2,- per persoon. Er wordt Amster dams gespeeld met vaste maat. Ook mensen zonder speelpart- ner kunnen zich aanmelden, de organisatie stelt dan koppels samen. De drives worden gehouden tot eind augustus. Open coffee In Stayokay aan de Haffelder- weg in Den Burg wordt woens dag 13 juni van 10.00 tot 11.00 uur een open coffee gehouden voor mensen die in ongedwon gen sfeer willen netwerken. Frisfeest in J'elleboog In discotheek J'elleboog in Den Burg wordt zaterdag 16 juni het tweede frisfeest gehouden, bedoeld voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. Het feest moet laten zien dat een leuke avond mogelijk kan zijn zonder alco hol. Het thema van het feest is verkle den. Dit idee kwam naar voren op een vragenlijst tijdens het eerste frisfeest. Net als tijdens het eerste feest zal er een gamehoek worden ingericht en een deejay van de The DJ company zal de muziek in de discozaal verzorgen. Het frisfeest begint om 20.00 uur en duurt tot 22.30. De inloop is van 20.00 tot 20.30. Hierna mag er nie mand meer naar binnen. Bij de ingang wordt gecontroleerd op leeftijd en alcoholgebruik. De leef tijdsgrens wordt ruim genomen, zodat vrienden en vriendinnen die iets ouder zijn ook meegenomen kunnen worden. De entree bedraagt €3,-. Daarvoor krijgt de bezoekers twee consump tiebonnen. Ook in De Toekomst in De Koog wordt vanaf 14 juli iedere zaterdag een frisfeest gehouden. haring die Jan StolK De heren Hoogerheide en Ruiter genieten Bewoners van De Goilards in Den Burg werden donderdag getrakteerd op het eerste vaatje haring dat geschonken werd door Jan Stolk van het Haven restaurant op 't Horntje. Hij kocht het vaatje woensdag voor €2180,- op de Texelse haringparty in de Oude Vismarkt in Oudeschild. Op de vijfde editie van het evene ment werd traditioneel de Holland se Nieuwe geproefd. Daarna kon den de 150 bezoekers bieden op het eerste vaatje haring. De veiling werd geleid door Martin Trap onder toezicht van notariskantoor Dog ger en Hoogerheide. De €2180,- werd aangevuld met donaties van andere bedrijven. In totaal liep het bedrag op tot €3000 dat geschon ken wordt aan de Goede Doelen Stichting Texel die sport en spel op Texel wil bevorderen, zowel voor jong als oud en zowel individueel als in groepsverband. De haring party was georganiseerd door gastheren De Texelse Visspecialist, TM Vastgoed, VBA Van Braak Accountants, Hanos Texel en Zilte Zaken Texel. Geknipt Modeshow Aan de modeshow die donderdag avond in de feesttent bij paal 17 werd gehouden, werd niet alleen meegewerkt door Bjoetie's Kapsa lon en Modesalon (zoals gemeld in de Texelse Courant van vrijdag jl.), maar ook door modewinkel Tref fers, die de kleding van de model len verzorgde. Zorg Interim zoekt vakantiekrachten Zorg Interim, een gespeciali seerd uitzendbureau voor de zorg in Noord-Holland, is op zoek naar flexibele arbeids krachten voor de vakantieperi ode. Uitzendkrachten die zich inschrij ven worden ingezet voor zorg en hulp aan mensen in zorginstellin gen of bij mensen die thuis zorg nodig hebben. Er zijn deze zomer, wanneer veel eigen medewerkers met vakantie gaan, zeker vijftig mensen nodig. Zorg Interim roept mensen die al in de zorg werken en in de zomer wat extra bij willen verdienen op om zich in te schrij ven. Ook medewerkers van instel lingen wordt gevraagd namen van andere verzorgenden, helpenden, verpleegkundigen en begeleiders aan te dragen. Oudste bedrijf In het artikel over de verkoop van Z. Graaf aan ABC Onderhoud Texel (in de Texelse Courant van vrijdag jl.) staat vermeld dat de 110 jaar oude firma Z. Graaf het oudste schildersbedrijf op Texel is. Schil dersbedrijf Bremer uit Oosterend is echter ruim dertig jaar ouder en volgens de Kamer van Koophandel zelfs het oudste van alle bedrijven op het eiland. Koordirectie Muziekpraktijk 6a in Schagen begint in de eerste week van sep tember met nieuwe opleidingen voor koordirigenten. Meer informa tie is te krijgen via de website. Muziekpraktijk 6a is een gecertifi ceerde opleiding, de enige in Noord-Holland. Onder de titel Dat heerlijke Wad den-Eilandgevoel gaf Flair afgelo pen week op zes pagina's 'bijzon dere tips en adresjes' voor 'een weekend of een paar weken' op Texel, Vlieland, Terschelling, Ame land of Schiermonnikoog. Texel- gangers werd onder meer de Texelse schapenkaas aangeraden, slapen in een yurt, een wandeling van De Cocksdorp naar de vuurto ren en een bezoek aan Inn de Knip in Den Hoorn, waar bezoekers kun nen kiezen uit 48 soorten thee, 18 smaken ice-tea en 10 soorten war me chocolademelk. LOK/ML LEKKERNIJEN Jazzfestival afgelast Jazz on the Waves gaat niet door. Het plotselinge overlijden van artis tiek leider Ger Schafer en de daar op volgende organisatorische pro blemen hebben het bestuur doen besluiten het festival, dat op 29 en 30 juni en 1 juli z'n tweede editie zou beleven, af te blazen. Bedoe ling is dat er volgend jaar wel weer een festival rond jazzmuziek in en om Den Hoorn plaatsvindt. Bestuur en organisatie beraden zich nog op vorm en inhoud. Vaderdag Ik kijk er naar uit. Zondag is het zover. Vaderdag. Maar vóór die tijd staat ons het hoogtepunt te wachten! Een hele pagina in de Texelse Courant met de allerlief ste vaders. Ik kan niet wachten op de krant van vrijdag. Elk kind kan een foto van papa insturen. Het is tenslotte vaderdag. Maar geloof mij, er is geen kind dat daar aan denkt. Een foto opstu ren van je vader! Dan ben je dom bezig. En die moeders vertikken het helemaal. Die hebben zoiets van: 'Met moederdag heb je ook niks gedaan, dus bekijk het maar'. Maar desondanks staat er een hele pagina in de krant met lieve papa's. Er bekruipt Annie een vreemd gevoel. Die vaders zullen toch niet zélf een foto opgestuurd hebben? Dat geloof ik niet. Maar toch, je weet maar nooit. Boycot ten die hap dus, gewoon over slaan die bladzijde. En als je buurman met een big smile langs zijn neus weg informeert of je de krant al hebt gelezen, dan wijs je naar de kattenbak. En dan maar hopen dat de kat boven op zijn tronie gaat poepen. Maar goed, ik moet mijn manne tje wel een cadeau geven. Daar rekent hij nu eenmaal op. En hij vraagt altijd iets voor de tuin. Van vier bij vijf vierkante meter. En COLUMN meestal maakt het lawaai. Wat hij zoal gekregen heeft de afgelopen jaren? Een bladblazer met ver- snipperaar. Een hogedrukreiniger met patiocleaner. Een graskan tenmaaier. Een elektrische onkruidverdelger. Een terrasver warming. Oh ja, en een nostalgi sche BBQ. Van beton. Hij is uren zoet in die tuin. Vooral op zon dag. Geweldig. En nu heb ik een super de luxe outdoor kitchen gekocht. Spatwaterbestendig. Dat houdt in dat je bij de eerste druppel regen het hele zootje moet oppakken. Als dat tenmin ste gaat. Want ik ben al drie dagen met de kids bezig om dat ding in elkaar te krijgen. Kost dat geld of zo, als die fabrikant iets langere schroeven erbij zou doen? Wat een gepriegel zeg. En wankel dat hij staat. Maar ja, het is voor het goede doel, zal ik maar zeggen. Want er is maar één liefste papa. Alhoewel, als je die krant ziet... Ik ben trouwens benieuwd of mijn ventje er in staat. Maar ik kijk niet hoor. Ik ben toch niet gek? annie@texelsecourant.nl Foto's en portretten in Kastanjeboom In De Kastanjeboom op de Ste nenplaats in Den Burg zijn de komende weken foto's en schil derijen te zien van Miriam von Holte en Pieternel Geurtz. Von Holte toont vier foto's van oudere Texelaars, die ze onlangs maakte met een oude camera, en een grote foto van een jong meisje op het Texelse strand die zij maak te met een middenformaat camera. Deze serie was eerder te zien tij- Wendland. Geurtz exposeert vijf portretjes die zij afgelopen winter maakte met acrylverf. Tevens zijn er van haar hand vijf pentekenin gen te zien die zij in 1990 maakte als mogelijke ontwerpen voor het logo van haar toenmalige zeef- drukkerij De Rode Pimpernel. Het werk is dagelijks te bezichtigen tij dens de openingstijden van de Kastanjeboom. Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 12 juni: 20.00 uur. Bewoners van De Cocks dorp zijn vanaf 20.00 uur welkom in het Eierlandsche Huis om medewer kers van Woontij te vertellen welke woonbehoeften er in hun dorp 20.15 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van het Lotus Ensemble. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Jug Bros. 19.15 uur. Het hoogheemraadschap geeft in Stayokay in Den Burg een presentatie voor agrariërs over 'slim me stuwen'. Aanvang 19.15. Opga ve: m.duin@hhnk.nl. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 15 Zat. 16 Zon. 17 02.07 e 03.00 e 04.00 e 05.00 06.20 E 07.45 E 08.15 E 8.47 u. 9.50 u. 20.27 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 13 juni doodtij. Zondag 17 juni zon op 5.15 uur, onder 22.09 uur. TEXELSE ^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €91,55 €89,15 isch» Per jaar Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 Jackie. Woensdag 13 juni: 10.00 uur. 'Open coffee': netwerken voor ondernemers in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Aan vang 10.00 uur. 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Sneeuwwitje; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Snow White and the Huntsman; 20.00 Snow White and the Hunts man; 20.15 Intouchables Donderdag 14 juni: 10.30 uur. 'Zo de wind waait', excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start om 10.30 uur bij eetcafé De Kastanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.00 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Poulet aux Pru nes'. Aanvang 21.00 uur (eventueel in combinatie met een diner). Vrijdag 15 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een (kleine) rommelmarkt met koffie en de verkoop van diverse handwerken. 15.00 uur. Peuterspeelzaal Spele- maer houdt van 15.00 tot 17.00 uur open dag op de locatie bij De Fon tein aan de Burdetstraat in Den TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 15 en maandag 18 juni van 9.30 tot 16.00 uur en zondag 17 juni van 14.30 tot 20.00 uur. Op maandag 18 juni zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilisten moeten rekening houden met wacht tijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen zich vrijdag voordoen in beide richtingen, zaterdag in Den Helder, zondag op Texel en maandag in beide richtingen. Voor meer infor matie: tel. 369600 of www.teso.nl. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. Aspirant-jagers, maar ook men sen die door beroep of hobby te maken hebben met wild, fauna- en natuurbeheer kunnen baat hebben bij het volgen van een cursus Jacht en Fanabeheer. Om te mogen jagen is het beha len van ene jachtdiploma ver plicht. De cursus bestaat uit een theore tisch en een praktisch gedeelte. Bij de theorie gaat het om basiskennis die nodig is om op verantwoorde wijze aan de jacht te kunnen deel nemen. Er wordt gesproken over watervogels, haarwild en andere kleine zoogdieren, veerwild en vogels, grote hoefdieren en dier ziekten, maar ook over ecologie, landbouw en faunaschade. Daar naast komen onderwerpen als wet en regelgeving, gedragsregels en het verzorgen van geschoten wild besteed aan het vaardig, maar vooral veilig omgaan met een vuur wapen. Beide delen van de cursus sluiten nauw op elkaar aan. Op dit moment wordt onderzocht of er voldoende belangstelling is om (het theoretische gedeelte van) een dergelijke cursus op het eiland te organiseren. Belangstellenden kunnen zich melden bij Dirk Jan Saai van de AJT (tel. 06-51798201), Marc van Heerwaarden van LTO- Noord (tel. 06-29054962) of Jan Koolhof van de WBE (tel. 06- 12780212).

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2