ft Raad: Drijverschool mag nog niet dicht TEXELSE 3 COURANT Prijs voor haringgerecht Sterre Kiltz en Ilse Brand spelen in kampioensteam DINSDAG 12 JUNI 2012 Opheffing van de Jan Drijver- school in Den Hoorn mag nu nog niet aan de orde zijn. En als het aan de orde komt, is het de gemeenteraad die het besluit neemt. Schooltij mag een voor stel daartoe aan de raad voorleg gen, maar niet zelf beslissen een school te sluiten. Dat stellen WD, PvdA, Texel 2010 en Texels Belang in een motie die ze woensdag 20 juni in de raadsver gadering indienen. De partijen heb ben samen een meerderheid van tien van de vijftien zetels in de gemeenteraad. De partijen baseren zich op de Wet Primair Onderwijs en dan in het specifiek de artikelen 153 en 159. 'Hoewel het openbaar primair onderwijs door de gemeente op afstand is gezet, is het nog steeds de gemeenteraad die de uiteindelij ke beslissing neemt. Dit is belang rijke, nieuwe informatie: het bete kent dat Schooltij haar voorstel aan de gemeenteraad mag voorleggen, maar niet bevoegd is zelf te beslis sen een school te sluiten.' De open bare basisscholen werden voorheen bestuurd door het college, maar op aandringen van de raad kwam het bestuur een paar jaar geleden in handen van Schooltij. Wat WD, PvdA, Texel 2010 en Texels Belang betreft, worden er in ieder geval geen scholen gesloten zonder een integrale visie op het Texelse onderwijs. De scholen heb ben de afgelopen tijd gewerkt aan een dergelijke visie. Vanuit de raad wordt er al een tijdje op aangedron gen dat die visie snel klaar moet zijn. In de motie stellen de partijen dat die visie voor het einde van het jaar door de raad moet zijn vastge steld. Volgens de partijen is opheffing van de Drijverschool zonder de gevraag de onderwijsvisie 'onverstandig, kortzichtig en onnodig'. 'De ophef fingsnorm is nog niet in zicht en de kwaliteit van het onderwijs, die voor Schooltij het belangrijkste argument is, is ook nog niet in het gedrang. Dat betekent dat opheffing niet aan de orde kan zijn.' Familieberichten De Heer zij voor u om u te helpen uw eigen weg te zoeken Verdriet om haar heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat ze haar rust gevonden heeft Trijntje Drijver-Eelman Tiny Sinds 1989 weduwe van Jan Drijver 6 3 november 1934 111 juni 2012 Jaapkees en Els Joost, Pim Nelly en Aris Bram, Marloes Margreet en Fred Nikki, Sanne Leroy An net en Terry Luka Nicojan en Georgie Jonas, Heidi Achtertune 24 1794 BM Oosterend Mam is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 16 juni van 11.00 tot 12.00 uur aan huis, aanslui tend is er in kerkelijk centrum "De Parel" gele genheid om een kopje koffie te drinken. De dankdienst zal worden gehouden op zater dag 16 juni om 13.30 uur in de Maartenskerk van Oosterend, waarna wij mam gaan begelei den naar haar laatste rustplaats op de Algeme ne begraafplaats aan de Achtertune. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in dorpshuis "De Bijenkorf", Mulderstraat 37 te Oosterend. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Tot ons verdriet is maandagmorgen vroeg thuis overleden onze lieve zuster Tiny Drijver-Eelman Ze was de middelste uit het gezin van Cornelis Aris Eelman en Marretje Vlaming Haar kinderen die hun moeder liefdevol de laatste dagen en uren hebben bijgestaan, wensen wij veel warmte en sterkte toe. Stina en Siem Bremer-Eelman Grietje en Willem Trap-Eelman Klaas en let Eelman-Timmer Gery en Axel Lap-Eelman Tiny Ik mis je nu al. Het herinneringen ophalen van onze fietstochten was zo fijn! Vincent Hoekstra van Vincent Eilandkeuken is derde geworden bij een haringwedstrijd van groot handel Hanos in Amsterdam. Samen met veertien andere koks van onder meer sterrenrestaurants Eerste prijs voor Noorlander in L2 Priscilla Noorlander heeft zon dag op een concours in Hippo- lytushoef met Cordoba een schitterende prestatie neerge zet in de klasse L2 dressuur. twee maal een eerste prijs en maar liefst vier winstpunten (208, 196). Door deze prestatie heeft ze in drie wedstrijden voldoende punten behaald om te mogen promoveren naar de klasse M1. Mirjam Hin was in het M-springen succesvol met haar pony Danger Boy. Het eerste parcours werd ze uitgebeld, maar in het tweede par cours behaalde ze een mooie tweede prijs en een winstpunt. moest Hoekstra gerechten met haring maken. Hoekstra bereidde een koud gerookte haring met een chutney van rode biet, kruiden en een mousse van korenwijn. Hoekstra deed voor de vijfde keer mee aan de zogeheten Haringmas- ter van Hanos en het was de eerste keer dat hij een prijs in de wacht sleepte. (Foto Arnold Bos) enkelpartij met een duidelijk ver schil op hun naam te schrijven. Bij de jongens werd een partij gewon nen en een verloren. De meisjes dubbel was zeer spannend, maar ondanks de grote druk won HTC de eerste set met een tiebreak en de tweede met 6-2. Daarmee was het kampioenschap veilig gesteld. De jongens konden dit resultaat niet evenaren en verloren in twee sets. Omdat het team al zeker was van het kampioenschap, kon het gemengddubbel vrijuit worden gespeeld. Dat was te zien en de wedstrijd eindigde in twee mooie winstpar tijen, waarmee de uitslag op 6-2 werd bepaald. Met dit resultaat promoveert het team volgend jaar naar de hoofdklasse, het hoogst haalbare in de jeugdtenniscompe- titie. Het gemengd tennisteam HTC 1 is opnieuw kampioen gewor den in de eerste klasse tot en met 17 jaar. Naast twee tennis sers uit Den Helder en Den Oever bestaat dit team uit Texe laars Sterre Kiltz en Ilse Brand. De vier spelen al voor het vierde jaar samen en werden ook vorig jaar kampioen. In de eerste klasse gemengd speelden zij vier enkel partijen, twee dubbels en twee gemengddubbels. Zondag werd op de laatste competitiedag om het kampioenschap gestreden omdat zowel HTC als tegenstan der LTC Brederode uit Santpoort alle wedstrijden met winst had afgesloten. Om het kampioen schap veilig te stellen, moest HTC minimaal vier punten behalen. Beide Texelse meisjes wisten hun Sander Legier- se (22) uit Den Burg is geslaagd voor het diploma Jacht met Een denkooi, afge nomen onder verantwoorde lijkheid van de stichting Flora- en Faunawetexamens. In het dage lijks leven werkt Legierse bij Sport 2000 in Den Burg, maar in zijn vrije uurtjes helpt hij zijn opa kooiker Leo Daalder met alle voorkomende werkzaamheden in de Korverskooi. Legierse sloot het examen af met het cijfer 9. Texel tweede op Waddentoernooi De Texelse deelnemers aan het 31ste Waddentoernooi zijn er niet in geslaagd voor de derde keer op rij het toernooi, een sportief treffen tussen de Wad deneilanden, te winnen. Geluk Geluk zit in kleine dingen in diegene waarvan je vrolijk wordt als je aan hem denkt... Waarvan je gaat stralen als je hem ziet... Geluk zit in diegene die je aan het lachen maakt en blij... Gelukkig zijn- is een Opa hebben zoals jij... Met veel verdriet geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader, opa en opi Johannes Nooij Jan Wormer, 6 27 mei 1927 Texel, t 9 juni 2012 Annie Nooij-Bakker Annemiek en Rinie Debbie en Hans Kim, Mike Chantal en Daniel Zafir, Zahid Tine Suzanne Sylvia DeZes 19 1791 EW Den Burg Vader is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 14 juni van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaart centrum. Een kort samenzijn zal worden gehouden op vrijdag 15 juni om 13.30 uur in het uitvaartcen trum. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraaf plaats aan de Keesomlaan te Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is ons te condoleren. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar de me dewerkers van verpleeghuis "Den Koogh" en ver pleeghuis "Hollewal" voor al hun goede zorgen! Ik hou van het leven ik hou van de zon ik hou van ons eiland zo mooi, zo vertrouwt. Ik hou van mijn kinderen, familie, vrienden, en dat alles te saam doet mij beseffen de rijkdom van mijn bestaan Frouwke Overleden onze moeder, groot- en overgrootoma Frouwke Harmina van Putten Sinds 1962 weduwe van Pieter Dogger Sinds 1981 weduwe van Jan Borgman Den Haag, 6 5 mei 1918 Texel, 111 juni 2012 Maarten en Lenie Wim en Ria Hans en Meinarda Saskia en Hans Al ie en Aad Klein en achterkleinkinderen "Verpleeghuis Hollewal" Hollewal 2 - Den Burg Moeder is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren voorafgaand aan de dienst op maandag 18 juni van 13.00 tot 13.25 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zal de uit vaartdienst om 13.30 uur worden gehouden. Na afloop van de dienst komen wij nog samen in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal in stilte plaatsvinden. Correspondentieadres: S. Wander-Dogger, Christinastraat 32, 3264 XD Nieuw Beijerland. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Na jaren van vriendschap moeten we afscheid nemen van onze lieve buurvrouw Frouwke Borgman-van Putten Je zal altijd in onze herinnering blijven. let en Eef Eelman en kinderen Het team van het organiserende Terschelling ging er met de winst vandoor. Er deden zo'n zeventig Texelaars mee. De Texelse spor ters pakten bij drie van de tien onderdelen de overwinning. Dit waren de volleybal heren, volleybal dames en de darters. Er was een tweede plaats voor de tennissers, badmintonners en de golfers. Twee eilanden deden mee aan de golf- wedstrijd die voor het eerst werd georganiseerd; Terschelling en Texel. Bij dit onderdeel konden geen punten behaald worden. De Texelse dames scoorden een eer ste en tweede plaats individueel, maar als team werden ze tweede. De klaverjassers, een geheel nieuw team onder aanvoering van Ynte Adema, werden derde. De biljar ters, vorig jaar nog goed voor een eerste plaats, moesten het nu doen met een vierde plaats. De Texelse hardlopers werden vijfde. In totaal haalden de Texelaars 48 punten, waar Terschelling er 66 behaalde. Een ruime overwinning, maar dit had ook te maken met het niet meegaan van de voetbalploeg wegens een trouwerij. Ook de kite- surfgroep ontbrak. Het team van Ameland werd derde met 34 punten, Schiermonnikoog vierde met 30 punten en Vlieland laatste met 28 punten. Het Wad dentoernooi wordt volgend jaar op Texel gehouden. Geslaagd In Apeldoorn vrijdag Oud-Texe- I laar Jan Willem van Zeijlen beëdigd hoofdagent van I de KLPD, afdeling Delfland. Hij gaat zich hierna specialiseren bij de Waterpolitie afdeling Amsterdam. 'Het boek is uit en was prachtig' En mede door alle warme en lieve belangstelling na het overlijden van onze moeder en oma MARRETJE KUIJPER-EELMAN heeft het een heel mooi einde gekregen. Wij danken u hiervoor hartelijk. Kinderen en kleinkinderen Hartelijk dank voor de vele kaarten, bloemen en felicitaties die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijk op 18 mei. Arie en Marga Eelman

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3