1EXBJVGBSDA.nl Afscheid met grote glimlach TEXELSE 2 COURANT Tien Annie is naar het ziekenhuis geweest. Manlief is tijdelijk moto risch gestoord. Hij verkeert in wankel evenwicht. Net als de politiek. Alle deuren gingen open bij het noemen van Texel als woonplaats. Texel scoort! We hebben daar dankbaar gebruik van gemaakt. Eén keer heeft Annie moeten ingrijpen. Ze vroe gen aan mijn kereltje of hij met kalveren of varkens omgaat. En ja hoor, daar kwam hij: 'Hoezo, is er over mij gekletst?' 'Stink ik, of zo?' 'Zie ik er soms uit als een varken?' Toen vroeg ik aan de arts of het nog lang duurde, omdat we de laatste boot moes ten halen. Het gesprek was gelijk afgelopen, de MRSA-bacterie voor lief nemend. Wat opviel, was dat mijn schatje over het hoofd werd gezien in de discussies. Het gesprek verliep via mij. Maar ja, hij greep weer in: 'Ik loop mis schien te hinken, maar ik ben wel bij de pinken'. 'Oh, dus toch vleeskalveren', noteerde de arts. Maar onze ogen werden pas echt geopend bij de pijnpoli. Daar hebben ze een protocol. Als je aangeeft dat de pijnervaring niveau 1 is, is er geen vuiltje aan de lucht. Dan ga je fluitend door het leven. Dan zit er geen spat ader dwars. Maar als je aangeeft dat het pijnniveau 10 is, dan leg je het loodje. Dan fluit alleen de begrafenisondernemer. Dan spat ten je aderen spontaan uiteen. Dat is dus heel wat anders dan het rapportcijfer 10. Daar moest Annie aan denken bij het lezen van de kritiek van Tien voor Texel op het voorstel van de Verenigde Strandexploitanten Texel (VST). Zij willen zich hard maken voor slapen op het strand. Mogen ze? Je kan volgens Annie twee kan ten op. Of Texel promoten als 'museumeiland' of meegaan in de vaart der volkeren. Als je zelfs al op de boot kunt internetten, dan is de keus snel gemaakt. Meegaan dus! Een prachtig idee, slapen op het strand. A room with a viewdat verruimt je blik. Dat zou Tien voor Texel eens moeten doen. Het Texelgevoel bij uitstek! Kortom, Tien voor Texel is dus AU voor Texel. Dat doet Texel ZEER. Niet alleen Texel. Maar vooral de democratie. En als we één ding van het voetballen geleerd hebben, is het op de bal te spelen. Niet op de man. annie@texelsecourant.nl Concert KTF en korps Venhuizen Het Koninklijk Texels Fanfare corps geeft zaterdag 23 juni een gezamenlijk concert met Muziekvereniging Venhuizen (MW). De West-Friezen die, net als KTF worden gedirigeerd door Wendy Prins, brengen een dagje door op Texel en nemen de gelegenheid te baat samen met de Texelaars te musiceren. De muziekcorpsen presenteren hun eigen programma, met vooral populaire muziek, maar spelen ook ten minste één num mer samen. Het concert wordt gehouden op het dorpsplein in De Koog en begint om 14.00 uur. Entree gra tis. Kaartverkoop Vrouwenkoor Entreebewijzen voor het concert dat het Texels Vrouwenkoor vrij dag 22 juni in het Hoornder kerkje geeft, zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij de Spar supermarkt van Goënga in Den Hoorn en bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg. Kaarten kos ten €8,-. Aanvang 20.00 uur. Open dag Parel en Maartenskerk De Maartenskerk en kerkelijk centrum de Parel in Oosterend houden zaterdag 23 juni van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Er is veel te doen. In de Parel is gerookte en gebakken vis te koop, evenals koffie en thee met zelfge bakken koek/taart. Tussen de mid dag zorgt de organisatie voor soep en broodjes. Alles is gemaakt door gemeenteleden en komt ten goede aan de kerkelijke gemeente. In de Maartenskerk zijn vrijwilligers aan wezig en spulletjes van de Open kerkgroep te koop. Er zijn rondlei dingen door Oosterend en er wordt uitleg gegeven over de graven in de kerk. Tevens is er muziek te beluis teren. Programma: 10. 00 uur Jan van der Vis - orgel. 11. 00 uur Fluitgroep Musio o.l.v. Nel Schreur 11.30 uur Rondleiding Oosterend door Jan Brouwer, start bij de Parel 13.00 uur De Zingende Zeeman o.l.v. Rinus Kuiper 13.30 uur Rondleiding Oosterend door Kees Drijver, start bij de Parel 14.30 uur Uitleg grafstenen in de kerk door Jan Brouwer. 15.00 uur Maartenscantorij o.l.v. Jaap v/d Slikke, met Jaap en Ria v/d Slikke, piano en Wandelingen langs strand Liefhebbers van strandwandelin gen kunnen zaterdag 30 juni meedoen aan drie soorten strandwandelingen langs de Texelse kust. Er zijn twee routes van 12 kilome ter tussen paal 9 en paal 21 en een lange route van 22 kilometer die bij de vuurtoren begint en naar paal 9 voert. Voor de twee routes tussen paal 9 en 21 kan op 30 juni tussen 10.00 en 11.00 uur bij beide palen worden gestart. Wandelaars kun nen dan zelf bepalen of ze in noor delijke of zuidelijke richting willen lopen. De lange route start tussen 8.00 en 8.30 uur bij de vuurtoren, zodat deelnemers bij laag water door de Slufter kunnen waden. Volgens de organisatoren moet dat goed te doen zijn, al worden natte voeten niet uitgesloten. De deelnemers betalen €5,- en krijgen daarvoor een stempelkaart waarmee onder weg bij diverse strandpaviljoens van een aanbieding gebruik kan worden gemaakt. Na afloop is er een kleine attentie en deelnemers worden volgens de organisatie tegen een kleine ver goeding terug naar hun startpunt gebracht. Aanmelden is mogelijk via www. strandwandeling-texel.nl of 06- 34930787. Met een grote glimlach op zijn gezicht en regelmatig volop mee zingend, beleefde Dyo Wassink zaterdagavond zijn afscheids concert in De Burght in Den Burg. Het Muziekschool Kamerkoor van Artex, christelijke muziekvereniging Excelsior uit Oosterend en vocaal ensemble Doublet uit Meppel tra den op in de vol zittende kerk aan de Binnenburg als eerbetoon aan Wassink die volgens directeur Pau line Folkerts van Artex de afgelopen veertig jaar de muziek op Texel maakte tot wat het nu is. Wassink, die vertrekt als dirigent van het Kamerkoor, nam de gele genheid het concert te beginnen met een orgelsolo van Johann Sebastiaan Bach, omdat orgel vroe ger zijn eerste opleiding aan het conservatorium was. Daarna diri geerde hij zelf nog een keer het Kamerkoor. Die hadden een verras sing voor Wassink in petto door op een gegeven moment speciaal voor hem op de wijs van een net gezon gen liedje (Ein kleiner, hübschen Vogel) nog een extra lied te zingen zonder dat hij daar als dirigent van op de hoogte was. Op het eind van de avond werd Wassink nog een keer in het zon netje gezet. Hij stond al klaar naast dirigent Betty Bakker van Excelsior om mee te dirigeren bij een laatste gezamenlijke uitvoering van het Kamerkoor, Doublet en Excelsior, maar hij werd door Bakker zonder pardon naar achterin de kerk ver wezen om gewoon lekker te luiste ren. Dat deed Wassink met zicht baar plezier, waarna hij onder luid applaus weer naar voren mocht komen waar een staande ovatie voor hem volgde. Wassink zelf greep de gelegenheid om compo nisten te eren. 'Want waar zouden wij zijn zonder die creatieve gees ten.' Hij had verwacht dat het concert tegen half tien wel afgelopen zou zijn, maar het werd na tienen en dat was geen bezwaar. Excelsior speel de met plezier een aantal stukken waaronder Pirates of the Caribbean, Vive La France en een selectie van muziek uit Mary Poppins. Lia Ona verzorgde twee keer een gastoptre den. Het Kamerkoor zong, op de piano begeleid door Karen Haasdijk en Tineke Schoo diverse liederen en Doublet had liederen uit een pro gramma waarbij de luisteraar in gedachten werd meegenomen naar waterrijke landschappen over de hele wereld. Het koor zong volgens kenners prachtig en had de stem men zeer goed in balans. Wassink toonde zich heel tevreden over de avond. Tijdens het concert hing wel de vraag boven de zaal of Wassink nu echt afscheid nam. Pauline Folkerts merkte in een toe spraak op dat de afgelopen jaren al vaker afscheid van hem is geno men. Ze liet echter blijken het niet erg te vinden als hij wederom terug keert. Desalniettemin kreeg Was sink ook de hint meer naar zijn familie te kijken nu zijn vrouw met pensioen is en ze het afgelopen jaar in kort tijdsbestek drie kleinkinderen hebben gekregen. Een van de zan gers van het Kamerkoor zei gek scherend tegen Wassink dat bin nenkort de eerste reunië zal worden gehouden. Dyo Wassink neemt samen met dirigente Betty Bakker van Exelsior het applaus van de volle kerk aan de Binnenburg in ontvangst. Prijsvraag Sail: reis met zeilschip Vooruitlopend op Sail 2013 brengt de Zweedse replica Göt- heborg van donderdag 5 tot en met zaterdag 7 juli een bezoek aan Den Helder. Op 5 en 7 juli is het schip open voor publiek. Daarnaast is de organisatie van Sail erin geslaagd een plaats te bemachtigen voor een jongere uit Den Helder, van Texel of uit de Kop van Noord-Holland, om mee te varen tijdens de overtocht van Gothenburg naar Den Helder. Er is slechts één plaats beschikbaar en daarom is er een wedstrijd uitge schreven. De organisatie betaalt het verblijf aan boord, de opvarende dient zelf voor een slaapzak, kleren, een paspoort en de nodige verzekerin gen te zorgen. Ook de reis naar de Götheborg moet de opvarende zelf organiseren en betalen. De winnaar dient op 29 juni aan te monsteren. Om een kans te maken, kunnen jongeren tussen de 18 en de 25 een antwoord geven op de vol gende vragen: 1 .Wat betekent de term 'Oost-lndi- eschip'? 2.Wat was de 'VOC' voor een orga nisatie en wat betekent die afkor ting? 3.Wat is de Rede van Texel en waarom lagen daar grote vloten ten anker in de Gouden Eeuw? 4.Wat bedoelt men met 'de Retour vloot'? 5.Wanneer werd de huidige 'Göt heborg' gebouwd en waarheen maakte zij haar eerste reis? 6.Waarom denk je, dat juist jij die reis moet krijgen? (max. 50 woor den) Reacties kunnen worden gestuurd naar info@saildenhelder.nl, onder vermelding van naam, adres leef tijd en (mobiel) telefoonnummer. Inzenden kan tot uiterlijk maandag 25 juni. De door de jury aangewe zen winnaar wordt op 26 juni bekend gemaakt. Over de uitslag kan niet worden gecorrespon deerd. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 19 juni: 20.15 uur. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert met viool en altviool. De toe gang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 Jackie. Woensdag 20 juni: 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. 19.30 uur. De stichting Woontij praat in dorpshuis De Bijenkorf met bewo ners van Oosterend over de woon behoefte in het dorp. 20.00 uur. De dorpscommissie van Oudeschild houdt jaarvergadering in dorpshuis 't Skiltje. Aanvang 20.00 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 19 juni 09.05 en 21.07 u. Woe. 20 juni 09.34 en 21.56 u. Don. 21 juni 10.14 en 22.30 u. Vrij. 22 juni 10.54 en 23.15 u. Zat. 23 juni 11.35 en 23.45 u. Zon. 24 juni 12.04 u. Ma. 25 juni 00.15 en 12.45 u. srder hoog water. Dinsdag 19 juni euwe maan, donderdag 21 juni spring- Zondag 24 juni zon op 5.16 uur, TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl n (hoofdredacteur) Gerard TimmermE Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naar het buitenlanc portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioi 20.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsver gadering. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Sneeuwwitje; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Snow White and the Huntsman; 20.00 Snow White and the Hunts man; 20.15 Intouchables. Donderdag 21 juni: 10.00 uur. In de Zelfpluktuin aan de Middellandseweg nabij Oudeschild begint om 10.00 uur een workshop wolvilt. Informatie: tel. 06-13010423. 10.30 uur. 'Zo de wind waait': excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start om 10.30 uur bij eetcafé De Kastanjeboom aan de Stenenplaats in Den Burg. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. Deelname kosten €2,-. 19.00 uur. De kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder verzorgt van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond voor zwangeren en hun partners. Opgave: tel. 0223- 20.00 uur. Goochelaar en schilder Wouter Weerman houdt open huis in zijn atelier, Dageraad 12, 't Horntje. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. In De Schakel aan de Bin nenburg in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive (volgens Amsterdamse regels). Deelname kost €3,50 per koppel. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait '17 Filles', aan vang 21.00 uur. Vrijdag 22 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse hand werken. 14.00 uur. Kraakman Reyneveld BV, de nieuwe eigenaar van Bonne Mechanisatie aan de Oorsprongweg in Eierland, houdt van 14.00 tot 21.30 uur open huis. 20.00 uur. Het Texels Vrouwenkoor wijkt voor het jaarlijkse zomerconcert uit naar het Hoornder kerkje. Aan vang 20.00 uur. Entree €8,-. 22.30 uur. Bij de familie Veeger aan de Grensweg in de Dennen kunnen nachtvlinders worden bekeken. Opgave bij Cees Maas (tel. 312788) en W. Veeger (tel. 312229). TESD Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 22 juni van 9.30 tot 20.00 uur en zondag 24 juni van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttij- half l - tot e Deze wordt donderdag aan het eind van de ochtend en het begin van de middag verwacht in Den Helder, vrij dagochtend op Texel en gedurende een groot deel van de dag in Helder en zondag gedurende een groot deel van de dag op Texel. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 26 juni het Alzheimer Café gehouden. Ditmaal komen enkele ervarings deskundigen aan het woord, die hun verhaal vertellen. Er wordt gesproken door Margreet Bernd- sen, Hilde van der Kamp, Yolanda Legierse, Gerard Timmerman en Paula van Tongelen. De muziek wordt verzorgd door Gerhard Smeenk. Dit is het laatste Alzhei mer Café voor de zomerstop. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Logeerhuis

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2