GL: nu ingrijpen bij plan Buitengebied TEXELSE 3 COURANT Hoogenbosch derde op klassieke motor Rechter acht mishandeling parkeerwachtster onbewezen DINSDAG 19 JUNI 2012 Maarten Hoogenbosch in actie op zijn in 1955 gebouwde Velocette. Maarten Hoogenbosch is op het Isle of Man-circuit van Zand- Zeerijp in Groningen derde geworden in de langste en groot ste motorrace van de Histori sche Motorsport Vereniging, die eens in de drie jaar wordt verre den. Het zes kilometer km lange, histo rische stratencircuit (waarop in 1946 en 1947 het Nederlands kam pioenschap werd gehouden) is door zijn lange en rechte stukken, hoge springbruggetjes en verra derlijke bochten een ware uitput tingsslag voor de klassieke moto- 'Het was misschien niet aange naam voor de parkeerwachtster, maar ik denk niet dat het uw bedoeling was haar te mishan delen.' Die woorden sprak de politierechter in Alkmaar maan dag aan het einde van de zaak tegen een 50-jarige man uit De Cocksdorp. Tien seconden later sprak ze hem vrij wegens mis handeling. De Cocksdorper zou op 10 febru ari vorig jaar in De Koog een par keerwachtster met twee handen hebben vastgepakt, door elkaar hebben geschud, van de grond hebben getild en verderop weer hebben neergezet. Daarna moest de buitengewoon opsporingsamb tenaar (boa) van de gemeente nog een klap incasseren. Aldus de aan gifte die de vrouw bij de politie had gedaan. De 50-jarige verdachte moest maandag voorkomen en had een compleet andere lezing. Zowel de officier van justitie als de rechter vond zijn versie geloof waardiger. 'Ik heb haar absoluut niet gesla gen', sprak de 50-jarige Cocksdor per. 'Zij pakte plotseling haar camera en wilde mij fotograferen. Dat wilde ik niet. Ik heb met mijn hand naar voren haar camera weg geduwd, maar heb haar daarbij niet of nauwelijks geraakt. Dat ik haar zou hebben vastgepakt en opgetild klopt al helemaal niet. Dat is voor mij zelfs onmogelijk, want ik heb een nekhernia.' En hoe zat het dan met de getuige die de verdachte een slaande beweging had zien maken? 'Waar schijnlijk was dat de afwerende Geslaagd Er moet een taskforce komen die zich gaat bezighouden met het bestemmingsplan Buitenge bied. Ook moet er een harde datum worden vastgesteld waar op het al meerdere keren ver traagde plan door de gemeente raad kan worden vastgesteld. Dat vindt GroenLinks dat morgen (woensdag) in de raadsvergadering een motie indient om in te grijpen bij de moeizame totstandkoming van het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied. De partij wil het college ertoe te bewegen een taskfore in te stellen die geleid wordt door interim-direc teur Jan Legters van de gemeente. De werkgroep zou in overleg moe ten staan met het Texels Onderne mers Platform en zo snel mogelijk een voorstel aan de raad moeten presenteren waarin een harde datum wordt genoemd. Wat GroenLinks betreft, worden er ook externe partijen in huis gehaald ren. De training was in de regen, daarna werd het droog en zonnig. Ideale omstandigheden voor het racen van twee snelle manches van elk vier ronden door het Gro ninger land. Het is bij de Historische Motor sport Vereniging de uitdaging regelmatige rondetijden te rijden. Dat je daar alle kanten mee opkunt, bewijst Kees Dijkema, de andere Texelse deelnemer, die aantekent: 'De rijders vinden snel ook regel matig.' Hoogenbosch reedt op een Velo cette uit 1955 en eindigde in de klasse 350cc op de derde plaats. Hij verdiende daarmee zijn eerste beker in deze tak van de motor sport. Hoogenbosch zat wat snel heid betreft zelfs in de subtop. Kees Dijkema reed op zijn Velo cette uit 1938 in de Pre50-klasse op 'heel houden'. Dat lukte, want zonder technische problemen handhaafde hij zich steeds in de middenmoot. Ondertussen fun geerde hij als gastheer voor zeven Engelse vrienden op Velocette- fabrieksracers, die speciaal voor deze race waren overgekomen. Andere gastrijders waren onder anderen voormalige TT-winnaar Wil Hartog, KNNV-kampioen classics Jan Frank Bakker op een in Neder land nagebouwde BSA racer (die iedereen de baas was) en twee redacteuren van het weekblad Motor. Auto op z'n kant gezet Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag in De Koog de auto van een Duitse toerist op zijn kant gezet. Het voertuig raakte flink bescha digd. De politie kreeg omstreeks 2.45 uur de melding dat op de parkeer plaats nabij de taxistandplaats een Volkswagen Golf op zijn zijkant lag. Ramen waren kapot, de spiegels lagen er af en er was onder meer lakschade. De eigenaar heeft aan gifte gedaan, van de daders ont breekt ieder spoor. Hugo Groothuis wint golfstrijd Hugo Groothuis heeft zaterdag op de baan van golfclub Greve- lingenhout in Bruinisse opnieuw bewezen een bijzonder golfta- lent te zijn. In de derde wedstrijd van de NGF Mini Tour, een wedstrijd voor kin deren tot en met 12 jaar met een golfvaardigheidsbewijs, eindigde hij op een gedeelde eerste plaats. Hij had een totaal van 55 stablef- ordpunten. Het was Hugo's tweede zege in drie wedstrijden. beweging die u richting de camera maakte', veronderstelde de rech ter. 'Want de getuige heeft u niet daadwerkelijk zien slaan. Het vast pakken en optillen zou daarvoor al hebben plaatsgevonden, toen was de getuige nog niet aanwezig. Daarvoor is dus geen enkel bewijs. Daarom spreek ik u vrij.' Kort daarvoor had ook de officier van justitie vrijspraak geëist. Hij wilde niet zo ver gaan als de advo caat van de verdachte, die stelde dat de parkeerwachtster erop uit was zijn cliënt een lesje te leren. 'Ik zeg niet dat ze een valse aangifte heeft gedaan, maar zie ook geen enkel bewijs dat haar aangifte ondersteunt', aldus de officier van justitie. De parkeerwachtster had ook een schadevergoeding ingediend. Omdat ze daarop geen bedrag had ingevuld, werd dit verzoek ongel dig verklaard. Marit Tuitman uit Den Burg is aan de hogeschool IPABO in Alkmaar geslaagd voor het diploma lerares in het basisonderwijs. om de zaak aan het lopen te krij gen. 'Tot nu toe zijn raad en college er vanuit gegaan dat het nieuwe bestemmingsplan in eigen huis tot stand zou kunnen komen binnen acceptabele termijnen. Er volgt echter uitstel op uitstel, meestal door omstandigheden die steeds niet of te laat worden voorzien en vervolgens wordt de nieuwe plan ning gelaten geaccepteerd.' Volgens GroenLinks is het genoeg geweest en moet de raad nu zijn verantwoordelijkheid nemen en de aansturing over het bestemmings plan Buitengebied overnemen. 'De raad moppert, maar maakt geen vuist, het college moppert ook, maar ziet geen kans om het proces vlot te trekken en het bedrijfsleven dat actief is in het buitengebied zit met de handen in het haar.' De totstandkoming liep recent opnieuw vertraging op doordat het plan toch aan een milieueffectrapportage moet worden onderwerpen. Familieberichten Langzaam bent u van ons weggegleden De vrouw van vroeger moesten wij laten gaan Nu rust u in alle vrede En danken wij u voor alles wat u hebt gedaan Na een lang en dienstbaar leven is van ons heengegaan Agatha Witte Gaath- Texel, 20 juli 1921 t Texel, 17 juni 2012 Bedroefd, maar wetend dat het zo goed is, nemen wij afscheid van mijn schoonzus en onze tante Annie Witte-Kuip Marry t, Kees, Dirk t, Martien, Frans Leo, Peter, Kees t, Frans, Els Kees, Bets, Martien, Jan, Gijs t, Aad, Piet, Theo, Marja Wim, Cees, Jan Thea, Nely, Maarten, Trees, Johan, Marga, Elly Joke, Gerard t, Ben, Mathilda en hun partners "Gollards" De Zes 12 - Den Burg Tante Gaath is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 21 juni om 13.30 uur in de Johannes de Doperkerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij tante Gaath begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis is er een samenzijn in de stijl van tante Gaath in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. W. Witte, De Zes 8, 1791 EX Den Burg. Mocht u geen persoonlijk behcht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Wij danken de verzorgenden en verplegenden van verzorgingstehuis Gollards" en het "Raaksie" voor hun liefdevolle zorg en aandacht. Familie Witte Als het leven niet meer gaat zoals je had gewild, als veel je wordt ontnomen, je moet toelaten dat een ander je verzorgt, dan is het leven niet meer leven, dan komt de tijd dat je verlangt naar rust. Na een afnemende gezondheid is van ons heen gegaan onze lieve tante en oud tante Agatha Witte -Gaath - in de leeftijd van 91 jaar ft 20 Juli 1921 117 juni 2012 te Texel te Texel Den Burg: Wim en Olga Zoetermeer: Danny en Lex Tolbert: Tascha en Simon Remco, Maurice Woerden: Laura en Han Verdrietig om haar heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat haar lijden nu voorbij is, geven wij kennis dat is overleden mijn lieve moeder, oma en overgrootmoeder Clasina Eelman-Boon Sientje Weduwe van Cornelis Eelman ft 4 december 1919 118 juni 2012 Louis, in Herinnering Marius en Gerda Louisa en Gerard Crystal "Verpleeghuis Hollewal" Hollewal 2 - Den Burg Moeder is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 22 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcen trum. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op zaterdag 23 juni om 12.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Scha- gen. Na afloop van de crematie komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar te vens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: M. Eelman, Loodssingel 16, 1792 BH Oudeschild. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Graag willen wij het personeel van "Verpleeghuis Hollewal" bedanken voor de liefdevolle verzorging van mijn moeder en onze oma Familie Eelman Bedankt voor je liefde, je trouw, je eerlijkheid. Voor een lach bijna van elke dag. Voor het geluk dat je ons hebt gegeven. We zullen je missen. Lieve Oma en Overgroot Oma Rust zacht. Louisa en Gerard Prevo-Eelman Crystal Je hoeft niet bang te zijn Al gaan de lichten uit God is er en Hij blijft Als jij je ogen sluit Onze lieve schoonzus Tiny Drijver-Eelman is overleden. In liefde denken wij aan haar. F. Mulder-Drijver C. Kooiman-Voogd C. en R. Drijver-de Bloois M. Druif- Drijver Neven en nichten Een woord, een gebaar of een kaart, het doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt, missen moet. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens haar ziekte en na het over lijden van onze zus en tante RIA GOMES-VAN HEERWAARDEN Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat zij bij zo velen geliefd was. Familie Van Heerwaarden Den Burg, juni 2012 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de warme belangstelling bij de ziekte en het overlijden van onze Het heeft ons goed gedaan! Truus van Poelje-Lakerveld Kinderen en kleinkinderen

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3