W* &ti: AGENDA Sommelt]espop TEXELSE 9 COURANT Marilyn Houben districtskampioene turnen Hoge scores voor Noorlander en Kooiman Menwedstrijd Jimmink sterkste op de Hogeberg Jeugdtriatlon rond Molenkoog TIME OUT Cinemd TpxpI NIK SptoMflia - Pioneers of Lave The ©sof - L-iice Maris The Medics Dudettes Color ones The Crowns TAXI te-ael om DINSDAG 19 JUNI 2012 Marilyn Houben in actie tijdens haar prachtige vloeroefening. Marilyn Houben is zaterdag in Amersfoort na een lange dag turnen kampioen van het district Midwest geworden. Jet Wessel- man behaalde een fraaie tweede plaats. Maar liefst vijf Texelse turnsters, uitkomend in diverse categorieën, hadden zich voor dit toernooi geplaatst. In de eerste ronde kwamen Maartje Serlé, Marilyn Houben en 32 ande re deelneemsters in de categorie jeugd in actie. Maartje begon met de vloeroefening en deed dat, zoals altijd, prima. Helaas voor haar was het juryoordeel niet erg gunstig. Marilyn turnde met een fikse arm- blessure, maar was daardoor mis schien wel extra gemotiveerd om alles op alles te zetten. Ze liet een prachtige en sterke vloeroefening zien. Maartje was op dreef op de balk en Marilyn maakte een super goede sprong. Dat leverde haar veel punten op. Het was erg span nend en de punten lagen dicht bij elkaar. Na drie toestellen stond Marilyn op de derde plaats. Het was daarom zeer verrassend dat Marilyn Hoben, zoals ze door de speaker werd genoemd, bij de prijsuitreiking met 43.950 punten tot kampioene werd uigeroepen. Een fraaie afsluiting van het turn- seizoen, zeker gezien haar blessu re. Maartje eindigde dankzij mooie oefeningen op sprong en brug op de zeventiende plaats. In de tweede wedstrijdronde was de beurt aan 34 pupillen 1, onder wie Jasmijn Serlé. Ze deed het heel aardig. Vooral haar sprong was sterk, maar ook op de balk scoorde ze een hoge waardering. Haar brugoefening was minder. Een paar technische foutjes werden zwaar afgestraft. Dat kostte Jasmijn een paar plaatsen in de eindklassering. Ze werd uiteindelijk negende. Tegelijkertijd turnde Jet van de Water in de andere baan bij de junioren. Jet werd een paar weken geleden provinciaal kampioene en begon met hoge verwachtingen aan de wedstrijd in Amersfoort. Ze had echter last van een kniebles sure en wist niet te overtuigen op balk en vloer. Dankzij sterke pres taties op brug en sprong kon ze de schade nog enigszins beperken. Uiteindelijk haalde ze de veertiende plaats in een veld van 35 meiden. In de laatste ronde kwamen de pupillen 2 aan bod, onder wie Jet Wesselman. Ook zij was met goud thuisgekomen van de provinciale kampioenschappen. Jet was vast besloten ook nu weer het podium te halen. Dat lukte. Haar oefenin gen op brug en vloer waren fantas tisch en ook op de balk handhaaf de Jet zich bij de top van het deelnemersveld. Alleen op sprong liet ze enkele tienden van punten liggen. Toch was haar prestatie goed voor een dikverdiende zilve ren medaille. Priscilla Noorlander en Milou Kooiman waren vrijdag de uit schieters in de dressuurwed- strijd bij manege Akenburg. Noorlander reed met Cordoba twee zeer nette proeven in de klasse L2 en behaalde twee eerste prijzen en vier winstpunten (204, 196). Kooi man debuteerde in de klasse M2 met haar pony Wild Passion. Ook zij werd tweemaal eerste en behaalde maar liefst drie winstpun ten (188, 195). Anna van der Sluis reed met Be Delicious twee nette proeven in de B/L1-pony's. Zij behaalde twee winstpunten (B, 189, 192) en twee eerste prijzen. Mariska Witte pres teerde precies hetzelfde bij de B/ L1 -paarden en behaalde twee eer ste prijzen en twee winstpunten (B, 193,187). Marloes van der Vis reed met Zorro in de M1 twee winstpun ten en twee eerste prijzen bij elkaar (183,191). Mandy Bosma ging van start in de klasse Z1 -paarden, behaalde een winstpunt (210) en werd tweemaal eerste. Tessa van Daalen kwam met Socrates uit in de hogere klasse ZZ-licht en werd tweemaal eerste en behaalde twee winstpunten. Ook twee winstpun ten waren er voor Jorieke Meijer (M1190,181), Bo Krause (L1189, 184), Marilyn Brouwer (LI, 182, 187) en Kim van der Werve (L2, 184, 182). Esmée Zoer (M2, 181), Ava Krause (B, 182), Daphne de Ridder (L1182) en Hansje van der Kooi (LI ,181) behaalden één winstpunt. buiten mededinging deelnam, en Sander van Beek waren opper machtig in het criterium van de B- poule. Al snel reden de twee weg om vervolgens een grote voor sprong te nemen. Van den Berg won door Van Beek in de eind sprint te kloppen. De sprint van het peloton werd beheerst door Oos- terenders Tom Witte (derde) en Rutger Zoetelief (vierde). In de tijd rit was Van den Berg opnieuw de sterkste. De tweede plaats ging naar Zoetelief, voor Van Beek en Witte. Na het optellen van de pun ten bleek dat Van Beek zich kon kronen tot kampioen van de B- poule, vóór Zoetelief en Witte. In de jeugdcategorie ging de strijd om de prijzen tussen Kyle Achter berg, Bregje Jimmink, Folkert Jim mink en Hielke van Breukelen. Achterberg toonde zich op beide onderdelen de sterkste en ging met het kampioenschap aan de haal. Bregje Jimmink, Hielke van Breukelen en Folkert Jimmink ein digden als tweede, derde en vier- Het jaarlijkse clubkampioen schap van Wielersport Texel op het parcours over de Hogeberg is gewonnen door Niels Jim mink. Naast de beklimming van de Waterweg moesten de deel nemers aan het criterium afreke nen met een stormachtige wind. Ter afsluiting werd een tijdrit over één ronde gereden. De zware omstandigheden zorg den ervoor dat het deelnemersveld in de A-poule al snel uit elkaar werd geslagen. Een kopgroep van vier man, bestaande uit Jordy Vin- ke, Niels Jimmink, Roel Bakker en Niels Bakker, nam het heft in han den. Vinke reed in de laatste twee ronden weg en pakte de winst. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door Jimmink, vóór Roel- en Niels Bakker. In de tijdrit ging de winst naar Niels Bakker voor Niels Jimmink en Niels Kos- sen. Over de twee onderdelen toonde Niels Jimmink zich de sterkste, waarmee hij de titel naar zich toe trok. Niels Bakker en Roel Bakker eindigden respectievelijk als tweede en derde. Gastrenner Lars van den Berg, die Jordy vinke, Niels Jimmink, Roel Bakker en Niels Het kampioenschap werd afgeslo ten met een gezellige barbeque in de tuin van de familie Kossen aan de Waterweg. Hierbij sloten ook de deelnemers aan de mountainbike- en wielertoertocht aan die gelijktij dig met het kampioenschap wer den verreden. Voor het tweede achtereenvol gende jaar wordt zaterdag 30 juni een triatlon voor kinderen tot en met 16 jaar gehouden. Deze vindt in en rond zwembad Molenkoog in Den Burg plaats en wordt geor ganiseerd door One Team Texel en Sportservice Texel. Het beleven en leren kennen van de triatlon staat voorop. Een racefiets is niet vereist, kinderen kunnen ook op een gewone fiets meedoen. De afstanden zijn aangepast aan hun fysieke mogelijkheden. De jeugd tot en met 9 jaar doet een zestiende van de klassieke afstand en zwemt dus 150 meter, fietst 5 kilometer en loopt 1 kilometer. Voor kinderen van 10 tot en met 16 jaar zijn de afstan den: 250 meter zwemmen, 10 kilo meter fietsen en 2,5 kilometer lopen. Het zwemmen gebeurt in zwembad Molenkoog, fietsen op een parcours in de omgeving. Bij het fietsen is een helm verplicht. Voor wie er zelf geen heeft, probeert de organisatie er één te regelen. Verkeersregelaars en jonge vrijwilligers van de Wieler vereniging begeleiden de deelne mers, zodat zij niet fout kunnen rij den. Dit is ook het geval bij het loopparcours. Deelname is gratis. Na afloop krij gen alle deelnemers een presentje. Opgave via -e-mail sportservicetexel@texel.com of www.sportservicetexel.nl. jongeren centrum Zaterdag 23 juni - 20.30 uur Stand-up Comedy Night Scherpe humor,actueel het publiek Entree <14,00, voor studenten en scholieren Speciaal Xomedydiner1 vooraf mogelijk, gewenst if-gangendmer incl Dok voor lunch Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag 24 juni een onderlinge menwedstrijd bij manege Akenburg. Er verschij nen zeventien Texelse aanspan ningen aan de start, de wedstrijd start om 10.00 uur. De deelnemers beginnen met een dressuurwedstrijd, gevolg door een vaardigheidsproef. Daarna rij den de menners een wegparcours, waarin ze vier hindernissen moeten nemen. De eerste hindernis staat aan de Rozendijk, de tweede aan de Smitsweg. De derde en vierde hindernis staan bij de manege. De vierde hindernis is spectaculair, een waterbak. De wedstrijd wordt gezien als voorbereiding op de grote marathon die in september wordt gehouden. De prijsuitreiking vindt rond 18.00 uur plaats. Publiek heeft gratis toegang. Golfteam aan kop in competitie Het jeugdteam van de golfclub heeft zondag op golfbaan Kager- zoom op overtuigende wijze met 24-0 gewonnen van Purmerend 2. Het team, bestaande uit captain Laurens Groothuis, Mike van der Haas, Annabel Groothuis en Lise van Zuilekom, gaat nu aan de lei ding in de poule. Volgende week staat de wedstrijd tegen De West- friese op het programma. Dit team staat op de tweede plaats. De wedstrijd wordt gespeeld in Pur merend. Concert KTF en MW Ven huizen Het Koninklijk Texels Fanfare corps geeft zaterdagmiddag 23 juni in De Koog een gezamenlijk concert met Muziekvereniging Venhuizen (MW). De West-Friezen die, net als KTF, onder leiding staan van Wendy Prins, brengen een dagje door op Texel. Zij nemen daarbij de gele genheid te baat om samen met de Texelaars te musiceren. Beide muziekcorpsen presenteren hun eigen programma met vooral popu laire muziek, maar zij spelen ook ten minste één nummer samen. Het concert vindt plaats op het dorpsplein in De Koog en begint om 14.00 uur. Er wordt uiteraard geen entree geheven. Bioscoop Eetcafé Terras y"2~ J WOENSDAG 11 JULI «r»T J LADIES NIGHT What To Expect When You're Expecting Gratis Entree! 0222 - 315555. WMO/ziekenvervoer I Rolstoelvervoer Korting met voordeelpas /.taxitexel.nl Kampioenschap grasmaaien Op het land van Maarten Hoogen- bosch aan de Watermolenweg nabij Den Hoorn wordt zondag 24 juni het Texels kampioenschap grasmaaien gehouden. Er doen vijftien mensen aan mee, van wie tien Texelaars en vijf gastmaaiers. Marcel Bakker is titelverdediger. De wedstrijden, georganiseerd door de Oude Trekker en Motoren Vereniging Texel, beginnen om 12.00 uur. Publiek is welkom. Er is eten en drinken aanwezig. Mensen die vragen hebben, kun nen contact opnemen met Nico Schipper: 06-20377362. SVM.VER.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9