T E X E LS E^ COURANT Oudeschild verliest dorpscommissie Cjrocn 2wartr]exelx in het harL, 2 8 Jip?! Verzoeken handhaving belanden op wachtlijst Rondewinnaar incasseert premie LANGEVELD OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12685 DINSDAG 26 JUNI 2012 De Zingende Zeeman, het koortje onder leiding van Rinus Kuiper, trad op in de Maartenskerk in Oosterend. De eerste huiler van dit seizoen werd gevonden op het Wadden strandje, num mer twee dob berde in de haven. Moderne kunst, muziek, foto grafie, literatuur, film en dans komen samen in galerie de Hollebol. van klassiek en wat lichter werk viel te horen op het zomercon- cert van het Vrouwenkoor. Tegen de achtergrond van het schilderij van de Rede van Texel spelen de muzikanten van Crazy Dwarl hun muziek. Het was één van de circa dertig voorstelligen die waren te zien en te horen op Festival Midzomerschans. Door het slechte weer werd het evenement verplaatst naar Kaap Skil. Het pakte goed uit, het museum in Oudeschild bood een fraai decor. Meer over Midzomerschans op pagina 8. De gehele dorpscommissie van Oudeschild is collectief opge stapt. De commissie mist al enige tijd steun uit het dorp, heeft soms het gevoel aan 'dode paarden te trekken' en vindt het niet terecht op welke zaken kritiek wordt geleverd. De dorpscommissie maakte het vertrek bekend tijdens de algemene jaarvergadering die door slechts 18 mensen werd bezocht. 'In het verle den kwamen er wel 70 tot 80 men sen op die avonden af', laat oud voorzitter Gerard Zijerveld desgevraagd weten. Het opstappen betekent onder meer dat de dorps commissie niet meer vertegenwoor digd is in de havencoalitie en de klankbordgroep voor de Gouden Driehoek. Volgens Zijerveld hing het besluit om collectief te vertrekken al lan gere tijd in de lucht. De bestuurders hebben er onder meer moeite mee dat zij weinig ondersteuning van andere geledingen uit het dorp krij gen. Voor vacatures van twee ver trekkende bestuursleden kwamen volgens Zijerveld geen enkele aan melding. 'Na hun vertrek zouden we met zijn vijven overblijven, van wie vier mensen werkend.' Heikel punt is het CPO-project om huizen voor starters te bouwen op het voetbalveld aan de Trompstraat. De dorpscommissie stak daar de afgelopen jaren veel tijd in. Dat die vlieger ging bij de gemeente raad niet op, omdat de glasbak van Jan Dirksoord op openbaar terrein staat. Het college moet van de raad ook bekijken of wellicht geld op de glasbakken kan worden bespaard door ze minder te legen. Taakstraf Een 20-jarige inwoner van De Cocksdorp is vrijdag door de politierechter in Den Helder ver oordeeld tot een taakstraf van 40 uur, waarvan 20 voorwaardelijk. De man kreeg de straf voor een vechtpartij in januari 2011 De man kreeg het aan de stok met een inwoner van Den Burg en een vriend van hem, die hem naar eigen zeggen aanvielen. In het gevecht dat ontstond, sloeg de inwoner van De Cocksdorp de inwoner van Den Burg in zijn gezicht, waarbij de jon gen zijn neus brak en bewusteloos op de grond viel. De Cocksdorper zei dat hij handelde uit noodweer. De officier van justitie en de rechter deelden deze mening niet. leidde tot 22 belangstellenden die willen bouwen, maar ook veel men sen die hun vraagtekens bij het project hebben. Op een recente informatieavond kreeg het dorps commissie veel kritiek te verwerken en dat leidde bij Zijerveld tot vraag tekens. 'Ik kan goed tegen kritiek en ik weet dat kritiek niet tegen mij persoonlijk is gericht, maar tegen de voorzitter van de dorpscommis sie. Maar je gaat 's avonds op de bank toch nadenken als je tijdens een informatieavond over de hui zenbouw ineens opmerkingen krijgt dat mensen vroeger ook tegen De Hamster waren, maar dat die er daarna toch ook is gekomen.' Vol gens Zijerveld zijn er zat mensen die positiever denken, maar tot zijn teleurstelling zijn dergelijke geluiden tijdens zo'n avond niet te horen. De contacten tussen de dorpcom missie en het college van burge meester en wethouders waren goed. Zijerveld maakt er geen geheim van dat de zaken met 'de laag daaronder' trager verliep, waar door soms het gevoel ontstond aan een dood paard te trekken. Als voorbeeld noemt hij brandveiligheid op het bedrijventerrein van Oude schild. 'Daar zouden meer brand putten komen, maar na twee jaar praten is er nog niks.' Het college werd een tijdje geleden al geïnfor meerd dat de dorpscommissie van plan was op te stappen. Volgens Zijerveld zou het college het niet verdiend hebben verrast te worden. De bestuurders blijven actief als bestuurders van dorpshuis 't Skiltje, zodat dat blijft doordraaien. 'Anders zou je iedereen in het dorp treffen en de exploitatie van het dorpshuis vergt ook de nodige tijd.' De komen de tijd wordt onder meer besteed aan het opknappen van de ingang en de toneelzaal van 't Skiltje in de wetenschap dat er van de provincie geen geld zal komen voor de nieuw- bouwplannen. Volgens Zijerveld zou het mooi zijn als anderen zich geroe pen voelen de dorpscommissie op te pakken, maar voor de huidige bestuurders is het mooi geweest. SNELCODE: 556 www.texelseautopagina.nl Wij zijn per 1 augustus op zoek naar een Jongeren Informatie Punt Jordy Vinke, die zojuist de Ronde van Oosterend heeft gewonnen, wordt op beide wangen gekust door Rondemissen Anne Zegers en Marieke Wieringa. Vinke was zaterdag oppermachtig en won de tweede editie met afstand. Snelste dame was Denise Betsema. Bij de recreanten ging de winst naar Wouter Purmer en San dra Bremer. Meer over de Ronde van Ooste rend op pagina 7. De gemeente kampt met een wachtlijst aan handhavingsver- zoeken. Er worden volgens bur gemeester Francine Giskes voortdurend prioriteiten gesteld, maar de gemeente kan niet aan alle verzoeken tegelijk toeko men. D66-fractievoorzitter Cees Hoo- gerheide stelde het probleem woensdag aan de orde tijdens de raadsvergadering. Hij meldde dat de afdeling handhaving van de gemeente op het moment 157 verzoeken op de plank heeft lig gen, waardoor wachttijden tot een half jaar ontstaan. Hij vroeg zich af of het college dat acceptabel vindt. Burgemeester Giskes, verant woordelijk voor handhaving, beaamde dat er zoveel verzoeken op de plank liggen. Ze liet weten dat de gemeente drie mensen heeft die daadwerkelijk ter plekke kunnen gaan kijken wat er aan de hand is. 'We zijn voortdurend aan het prioriteren en dan blijven andere verzoeken soms liggen. Het is niet anders.' De burge meester kon zich voorstellen dat dat frustrerend is voor mensen die verzoeken indienen. Volgens haar kan het probleem worden aangepakt als de raad meer geld voor handhaving beschikbaar stelt. Hoogerheide ging daar nog niet al te diep op in, mede omdat het tijdens raadsver gaderingen niet gebruikelijk is dat tijdens rondvragen discussies worden gevoerd. Volgens Hooger heide moet er in ieder geval wel wat gebeuren aan de wachtlijst. 'Zoals het nu gaat, loopt het ver keerd af.' De burgemeester benadrukte dat zogeheten van rechtswege ver leende vergunningen (vergunnin gen die automatisch verleend worden als de behandelingster mijn verstreken is) los staan van de problemen met de handhaving. Hoogerheide had daar eveneens vragen over gesteld. Giskes bena drukte dat de afdeling handhaving ook te maken heeft met een lijst van belangrijke zaken waarop moet worden gelet. Die lijst stelt de raad jaarlijks vast. Glasbak Gollards Het college mag De Gollards geen geld in rekening brengen voor het gebruik van de glasbak aan Jan Dirksoord in Den Burg. Dat heeft de gemeenteraad una niem bepaald aan de hand van een motie van Texel 2010 en D66. De glasbak werd vorige maand weg gehaald door de gemeente en eind mei op verzoek van De Gollards weer teruggeplaatst. Het zorgcen trum betaalde sindsdien €27,50 per leging en dat klopte niet in de ogen van de politieke partijen. Wethouder Edo Kooiman (grond gebied) merkte tijdens de raads vergadering op dat bij toeristische bedrijven ook geld in rekening wordt gebracht voor het legen van glasbakken op hun terrein, maar Heb je belangstelling? Bel dan naar Ed Witte, tel. 36 26 00. Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route: Pontweg (tussen zijweg 12 en 16), Californiëweg, Pelikaanweg en Ruyslaan (tot De Koog). Het gaat om ong. 50 abonnees. Omdat het een buitenwijk betreft wojd^een hogere vergoeding betaald.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1