1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Zingende Zeeman in Maartenskerk Duitse jazzartiest laat jeugd improviseren Onderhoudsvriendelijke tuin Polderkunst in tuinboerderij DINSDAG 26 JUNI 2012 Bingo Dorpshuis De Hof in De Koog biedt in juli en augustus iedere woensdag plaats aan een bingo. Deze begint steeds om 20.30 uur. Braderie in De Koog Op alle dinsdagen in juli en augustus wordt in De Koog bra derie gehouden. 'Met meer dan 50 kramen en diverse gratis kin derattracties en straatartiesten', promoot de organisatie. De bra derie duurt steeds van 12.00 tot 19.00 uur. Collectanten gezocht De collecte voor het Nationaal Epi lepsie Fonds - De Macht van het Kleine heeft op Texel €4.618,68 opgebracht. Verdeeld over de dor pen zag de opbrengst er als volgt uit: De Waal €227,70, Oosterend €738,07, Den Hoorn €288,43, Den Burg €2.988,59 en Oudeschild €375,89. Er waren geen vrijwilligers voor de collecte in De Koog en De Cocksdorp/Eierland. Wie daar vol gend jaar wil collecteren, kan con tact opnemen met mevrouw De Haas in Den Burg, tel. 312298. De opbrengst is bestemd voor weten schappelijk onderzoek, voorlich ting, de organisatie van aangepas te vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Collecte Handicap.nl Vrijwilligers hebben bij de collecte voor Handicap.nl op Texel €3.944,41 opgehaald. Handicap verzorgt de fondsenwerving van de Algemene Nederlandse Gehandi capten Organisatie (ANGO). De opbrengst gaat onder meer naar het ANGO-fonds, van waaruit de individuele financiële hulpverlening wordt betaald aan mensen die bui ten elke regeling van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning en zorgverzekeraar vallen. Ook wordt sociaal, juridisch, financieel en fis caal advies gegeven aan mensen met een beperking. Maartenskerk De Maartenskerk in Oosterend is deze zomer (tot en met donderdag 27 september) iedere maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichtiging. Ook tijdens de rom melmarkten op zaterdag 7 en 21 juli en 4 en 18 augustus is de kerk open, dan van 10.00 tot 13.00 uur. leiding Hmus Kuiper Jan Bakker zingt Het liefdesverhaal van Jan Cupido, een storm in een glas water, een dronken Ierse jutter, zeilmeisje Laura en een rondje over de haven van Oudeschild. Onderwerpen die worden bezongen door De Zin gende Zeeman, het koortje onder leiding van Rinus Kuiper. Zaterdag middag traden de zangers op in de Maartenskerk in Oosterend, ter gelegenheid van de open dag in de kerk, waarbij meer optredens vie len te beluisteren. Het koortje dat op accordeon wordt begeleid door Jan Bakker bestaat een jaar of drie en zingt hoofdzakelijk liederen die door Bakker en Kuiper zelf zijn geschreven of bewerkt. Drie daar van zijn inmiddels opgenomen in het repertoire van het Mariniers koor. Vanaf half juli is De Zingende Zeeman elke dinsdagmiddag (15.00 uur) te beluisteren in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Gunter Hampel. Basisschoolleerlingen vanaf groep 3 kunnen deze week ken nismaken met jazzdans- en muziekimprovisatie. De befaam de Duitse jazzartiest Gunter Hampel en zijn gezelschap zijn op Texel om kinderen te laten zien, horen en ervaren wat jazz muziek is en hoe je er op kunt (break)dansen. Artex Kunstenschool Texel. Ter voorbereiding hebben de leerlin gen in de klas instrumenten gemaakt die ze tijdens de show zelf bespelen. De 74-jarige Hampel is een gere nommeerd jazzvibrafonist, -klari nettist, -fluitist, -pianist en -com ponist, die meer dan vijftig platen heeft uitgebracht en aan vele pro ducties over de hele wereld heeft meegewerkt. Hiervoor heeft hij diverse onderscheidingen gekre gen. Met zijn Gunter Hampel Music dance Improvisation Company geeft hij al ruim tien jaar workshops aan volwassenen en kinderen. Op Texel deden ze dat vorig jaar op het festival Jazz on the Waves. Hampel woont de helft het jaar in New York en de andere in Duits land. Via de onlangs overleden Ger Schafer uit Oosterend heeft hij enkele keren opgetreden in theater Klif 12 in Den Hoorn en is zijn liefde voor Texel ontstaan. Hij neemt zijn dochter en zangeres Cavanna mee, De lessen vinden plaats in het kader van het jaarlijkse Cultuurpro ject, dit keer georganiseerd door voor senioren. De onderhoudsvriendelijke tuin. Dat is de naam van de lezing die Zon U kent dat wel. Die kreten, in de categorie: 'Morgen gratis bier.' Van hetzelfde niveau: 'De cursus rietdekken gaat niet door, Riet is ziek.' De cursus omgaan met teleurstellingen gaat ook niet door. Wat Texel betreft, gaat het rietdekken NOOIT meer door. Een enorme teleurstelling. Er wordt kortom niet meer rietgedekt. En hoe komt dat? Omdat Texel als voorbeeld moet fungeren voor Nederland om het aantal zonne panelen te laten toenemen. De Texelse campagne valt ook nog eens samen met een actie van de Rijksoverheid om de aanschaf van zonnepanelen goedkoper te maken. Scherpe aanbiedingen, hoge subsidies, fiscale aftrek baarheid, waardestijgingen. Dat stond in het Koefnoen-akkoord, weet u nog? Dat betekent dat na de verkiezingen op 12 september alles weer wordt teruggedraaid. Dus is het zaak zo snel mogelijk je panelen gesubsidieerd te laten zonnen. In alle dorpshuizen komt voorlichting. En als publiekstrek ker: de superbingo met als hoofd prijs een set zonnepanelen! Zelf bevestigen. Annie vraagt zich af hoe Texel er over een paar jaar uitziet. Texel: Island in the Sun. Een heuse site is opgericht met de pakkende titel: 'Wij Willen Zon Texel'. Daar is over nagedacht. Straks zitten we in een Bermudadriehoek. COLUMN Kompassen slaan op tilt. Piloten worden verblind. Texel is voor het luchtverkeer één grote laserstraal. Zonnebrillen worden bij de veer pont uitgereikt. En als de bliksem inslaat, zie je leuke effecten! Die vuurbol kaatst van het ene paneel over op het andere, totdat het eindelijk raak is. Tja, geen zon nepaneel: eigen schuld. Je telt niet mee, als je niet van die din gen op je dak hebt. Want zeg nou zelf, een terugverdientijd van zes jaar is toch niks? (Bij gelijkblij vende zonnestralen. Behaalde resultaten in het verleden, bieden geen garantie voor de toekomst.) Dan laat je je dak toch niet meer dekken met riet? Dan ben je dom. Buienradar wordt straks met heel andere ogen bekeken. Als het regent, ben je niet alleen chagrij nig, maar produceer je ook nog eens geen cent zonnestroom. En wat ze er niet bij zeggen, is dat je het meeste zonnestroom kunt salderen, als je die panelen elke maand laat wassen. Als ze vuil zijn, absorberen ze veel minder warmte. Een gat in de markt dus voor ZZP'ers: 'Uw zonnepanelen kunnen ons wat schelen!' Teleur stellend? Ach, we zullen het zon. Uhhh, zien... annie@texelsecourant.nl De lezing is speciaal gericht op mensen die het onderhouden van zware klus wordt. Stroo geeft tips om het werk gemakkelijker te Drie in een polder wonende kun stenaars houden in het week einde van 29 en 30 juni en 1 juli een expositie bij en in tuinboer- derij De Halm aan de Hoofdweg in Eieriand. Het zijn Carla van Geenen (Delft- land), Corrie van der Wijen (Albla- serwaard) en Peter Holman (Eier iand), die samen het kunstenaarscollectief Polderkunst vormen. Van Geenen schildert en maakt keramisch werk, vorm en structuur van materialen. Ook verre reizen evenals diverse muzikanten en breakdancers. Leerlingen van de groepen 1 en 2 hebben afgelopen week in het kader van hetzelfde Cultuurproject in de voorspeelruimte van Artex de zangvoorstelling Kareltje en Sjon- nie van Job Schuring bijgewoond. Ook zij speelden daarbij op vooraf in de klas gemaakte percussie instrumenten. Hoornder kerk Van 28 juni tot en met 6 september is het Hoornder kerkje iedere don derdag van 14.00 tot 16.00 uur open voor bezichtiging. Er is docu mentatiemateriaal voorhanden en wie dat wil kan ook vragen stellen aan één van de gidsen. Een orga nist bespeelt soms het orgel en er is een hoek ingericht voor bezin ning en concentratie. De locatie maakt ook deel uit van de beelden route van Tom Kalle. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 26 juni: 10.30 uur. Bij hotel De Lindeboom begint om 10.30 uur een één uur durende rondleiding door historisch Den Burg, verzorgd door Gelein Jan sen. €8,-, incl. koffie en gebak. 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan in De Koog begint om 14.00 uur een markt met verkoop, demonstraties, rondleidingen en kin deractiviteiten. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alzheimer Café. Erva ringsdeskundigen vertellen hun ver haal. 20.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur een bij eenkomst van de stichting Woontij over huurbeleid, onderhoud en ande re zaken. De avond is voor iedereen toegankelijk. 20.15 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert van het Hobbema Trio. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven in Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texelse bluesband Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.15 Intouchables. Woensdag 27 juni: 9.00 uur. Onder het motto Take a breath' doet het Gemini Ziekenhuis Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 26 juni Don. 28 juni Vrij. 29 juni Zat. 30 juni Ma. 00.44 01.25 f 01.40 01.50 04.40 06.07 07.27 eerder hoog water. Woensdag 27 juni eerste kwartier, zaterdag 30 juni doodtij. Zondag 1 juli zon op 5.20 uur, onder 22.09 uur. maken, zodat het mogelijk wordt langer van een eigen stukje groen Lindy Stroo van tuinboerderij De te genieten. Dat is ook in het belang Halm donderdag 5 juli verzorgt van de vogels, vlinders en bijen die mede van de tuin afhankelijk zijn. TEXELSE@COURANT De bijeenkomst vindt plaats in De Buureton aan de Beatrixlaan in hun eigen tuin een leuke en gezon- Den Burg en begint om 14.00 uur. de bezigheid vinden, maar voor De entree is gratis, maar opgave bij wie het onderhoud fysiek een te de Stichting Welzijn Ouderen Texel is noodzakelijk: tel. 312696 of e- mail swot@texel.com. zijn voor haar een bron van inspira tie. Van der Wijden exposeert kera miek, gedraaid en vrije vormen. Zij is afgestudeerd aan de SBS in Gouda en haalt inspiratie uit de natuur, het natuurlijke en 'het mini male'. Holman maakt objecten en brons. Het gaat om 'opgeslagen impressies uit een soms grijs verle den', die 'vorm krijgen in het hier en nu'. De tegenstellingen en eigenschappen van materialen dwingen hem volgens eigen zeg gen grenzen op te zoeken en te verleggen. Meer informatie staat op www.polderkunsten.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 De expositie is vrijdag te bezichti gen van 14.00 tot 18.00 uur, zater dag van 9.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Golfers winnen in Purmerend Het jeugdteam van Golfclub de Texelse heeft zondag op de baan van Burggolf Purmerend de belangrijke wedstrijd tegen de Westfriese Golfclub met 18-6 gewonnen. Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioi in Den Helder mee aan de Werelddag van de Spirometrie. Belangstellen den zijn van 9.00 tot 15.30 uur wel kom. 15.00 uur. In eetcafé De Kroonprins begint om 15.00 een workshop bloemschikken. Opgave: tel. 318975 17.00 uur. Bij strandpaviljoen Paal 9 begint om 17.00 uur Pop on the Beach, een festival met leerlingen van de Popschool van Artex. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Lorax NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Men in black 3 3D; 16.15 Brammetje Baas; 20.00 Snow White and the Huntsman; 20.30 The Amazing Spider-man 3D; Donderdag 28 juni: 10.30 uur. 'Zo de wind waait': excur sie per fiets, verzorgd door Gelein Jansen. Bestemming afhankelijk van de windrichting. Start om 10.30 uur bij eetcafé De Kastanjeboom, Ste nenplaats, Den Burg. 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per paar. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Un ange a la mer'. Aanvang 21.00 uur (eventueel in combinatie met een diner). Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Intouchables; 20.30 The Amazing Spider-Man 3D; Vrijdag 29 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt; met koffie en verkoop van diverse hand werken. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 The Amazing Spider-Man 3D; 19.00 What to expect when you're expecting; 21.30 The Amazing Spi- derman-Man 3D; 21.45 Snow White and the Huntsman. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 29 juni, zaterdag 30 juni en maandag 2 juli van 9.30 tot 16.00 uur en zondag 1 juli van 14.30 tot 20.00 uur. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilis ten moeten soms rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag in beide richtingen optreden, zaterdag in Den Helder en zondag op Texel. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Emmalaan, Pie- ter van Cuijkstraat, Elemert, Haffel- derweg, Schilderend vanaf de roton de in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. Onder zeer slechte omstandighe- der Haas zijn wedstrijd nog. den met veel wind en regen werd Bij winst volgende week tegen de goed gespeeld. Onder leiding van jeugd van GC Kagerzoom zijn de captain Laurens Groothuis wisten Texelse golfers wederom kampi- alle spelers hun partij te winnen, oen en promoveren ze naar de Ondanks een slechte start van 4 tweede klasse, down na 4 holes won ook Mike van

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2