Jordy Vinke oppermachtig in Ronde van Oosterend TEXELSE 7 COURANT Toernooizege zusjes Brand Bridge Judoka's Shima tonen vorderingen DINSDAG 26 JUNI 2012 Felle strijd bi] de Met een gemiddelde snelheid van 37 kilometer per uur door het dorp fietsen. Wielrenner Jor dy Vinke presteerde het dag tijdens de Ronde van Oos terend. Daarmee hield Texelse kampioen de achtervol gende wedstrijdrijders op res pectabele afstand. Zijn overwin ning was de kroon op dit sportieve en sfeervolle evene ment Bijzondere tafereel tijdens de Tourkaravaan. van Galen en derde Lize Vlaming Bij de wedstrijd pakte Jordy Vinke direct na de start de kop. Niels Jordy Vinke op weg naar zijn de overwinning. de wedstrijdrijders Speaker Edgar Klippel interviewt Demse Betsema dne Mant Zijm. De dikke bandenrace van de jeugd. Die begon 's middags met een kleurrijk Tourkaravaan waarin de sponsors van het evenement in uiteenlopende uitdossingen twee rondjes door het dorp gingen en etens- en andere waren uitstrooi den over het publiek. Na de suc cesvolle eerste editie in 2011 zit er groei in het evenement. De recla meoptocht was langer, er zat vol op publiek langs het parcours, er werd vis gebakken en er deden aanzienlijk meer wielrenners op de fiets. Een opsteker dus voor Tom en 'Vinnie' Witte en Jan Willem Vlaming die deze wedstrijd in samenwerking met Wielersport Texel nieuw leven inbliezen. Ook de jeugd kwam aan bod. In de dikke bandenrace verschenen veertien kinderen aan de start, die onder luide aanmoedigingen door het dorp denderden. In de catego rie 8 t/m 10 jaar ging de winst naar Lola Bakker, gevolgd door Dorus Overmaat en Martijn van der Vis. Bij de 11- en 12-jarigen won Luuk de Wolf, gevolgd door Bram Kos- De twee spreekstalmeesters Arnold Kets Kaercher en Edgar Klippel slaagden er op geheel eigen wijze in de hele middag geen enkele stilte te laten vallen en doordrenkten hun commentaar met wielerjargon. Zo kreeg een jochie op het podium de vraag of hij aan het linkeballen was geweest. Dat hij na de huldiging met rode konen rondliep was niet van schaamte, maar een gevolg van de kussen op beide wangen, die hij en nummer één en drie hadden gekregen van Rondemis sen Marieke Wieringa en Anne Zegers. De twee fraai uitgedoste en gekapte vriendinnen moesten de lippen regelmatig insmeren, want bij de huldiging van de recre anten en de wedstrijdrijders zoen den ze er stevig op los. Het was ook daarom geen wonder dat ook de recreanten alles uit de bij de dames. Links kast haalden om bij de eerste drie te eindigen. Er vormde zich al snel een kopgroep, die werd achter volgd door een groep renners, door Klippel als 'van de tweede garnituur' omschreven. Met daar achter éénlingen en koppels die in de Oranjestraat en Achtertune geheel zelfstandig tegen de stevi ge windvlagen in moesten bok sen. Opvallend veel dames reden mee. Pechvogel was Sido Over- dijk, de renner die na de start zo enthousiast de kop had genomen, maar zijn snelheid met een valpar tij in de scherpe bocht met Vliestraat-Mulderstraat moest bekopen en daar een paar schaaf wonden aan overhield. De race van de recreanten werd gewonnen door Wouter Purmer, gevolgd door Rien Brouwer en Peter Witte. Bij de dames in deze categorie won Sandra Bremer, tweede werd Nel drie kwartier en vijf ronden zelfs te versnellen. Jimmink en Van der Meer verloren hem uit het zicht en moesten uiteindelijk meer dan een Jimmink en Luuk van der Meer minuut prijs geven. Veel groter probeerden te volgen, maar moes- was het verschil met de achtervol- ten al snel loslaten. Daarna bouw- gers, die op meer dan een rondje de Vinke zijn voorsprong snel uit werden gezet. Van der Meer won en slaagde er als solist in zijn ron- de eindsprint van Jimmink, die detijden gaandeweg de rit over derde werd. Maar de winst ging met overmacht naar Vinke, die ondanks zijn leeftijd van 39 jaar op Texel ook van de aanstormende generatie nog geen directe con currentie heeft. Bij de dames was het stuivertje wisselen tussen Denise en moeder Simone Betse ma. Denise drukte haar wiel als eerste over de finish. Derde dame werd Marit Zijm. De zusjes Sanne en Ilse Brand hebben voor een mooi familie succes gezorgd door afgelopen week elk in hun eigen categorie het Kaap Hoorntoernooi in Hoorn te winnen. De 16-jarige Sanne won de dames enkel 3 (DE3), de hoogste catego rie. In de halve finale tegen Susan- ne Heijkoop uit Den Helder speelde ze haar langste en zwaarste partij van het toernooi. Vooral de sterke wind maakte het erg lastig. Uitein delijk won Sanne na ruim drie uur in drie sets. De 13-jarige Ilse deed voor het eerst aan een seniorentoernooi mee en speelde daardoor niet alleen tegen leeftijdsgenoten, maar ook tegen oudere speelsters. In haar categorie, damesenkel 6 (DE6) wist ze met goed en gedreven spel de partijen naar zich toe te halen. In de finale won ze in een mooie partij met lange rally's van de als nummer één geplaatste Sanne Deul van tennisvereniging Hoorn. De setstanden lieten niets aan dui delijkheid te wensen over: 6-2 en 6-0. De liefhebbers zullen het wel weten, maar in dorpshuis De Hof in De Koog wordt het hele jaar door, ook in de zomer, op donderdag bridge gespeeld. De drives beginnen steeds om 19.30 uur. Deelname kost €4,- per paar. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06- 28787820. Menno Stolk en Sam van der Vis in actie tijdens de open les van budovereniging Shima. (Foto Ha Judoka's van budovereniging Shima hebben vaders, moe ders, opa's, oma's en andere belangstellenden laten zien wat zij de afgelopen periode heb ben geleerd. Dat gebeurde tij dens een open les ter gelegen heid van de tweede graduatie van dit seizoen. Trainers en examinatoren Martin Rozenhart en Rob Bruijn zagen bij ieder een duidelijke vorderingen. Reden genoeg om alle judoka's aan het einde van de les te pro moveren. Opvallend was de bevordering van Mike Joseph. Hij zit pas kort op judo, maar omdat hij het zo goed doet, sloeg hij een hele stap over en kreeg hij meteen bruine slippen aan zijn witte band. Sam van der Vis en Menno Stolk mochten hun witte band afknopen en de gele omdoen. Ook Patrick Klok kreeg een nieuwe band, de groene, uitgereikt. Rein- oud de Gee maakte de laatste stap binnen verenigingsverband. Hij mocht zijn blauwe band omruilen voor een bruine. Als hij in de toe komst de zwarte band wil halen, moet hij daarvoor naar Beverwijk. Geslaagd: Witte band, gele slippen: Shamir Hooi, Job Zoetelief, Ties Kikkert, Abe Bruijn. Witte band, bruine slippen: Mike Joseph, Douwe van Diepen, Joël van Sandijk, Thijs van Trigt en Corné Snoeij. Gele band: Sam van der Vis, Menno Stolk. Gele band, oranje slippen: Max Visser. Oranje band, bruine slippen: Bart-Jan Waaijer, Joey Hooger- dijk, Kevin Groot, Sil Tijssen, Wesley Huys- man. Groene band: Patrick Klok. Groene band, blauwe slippen: Christian Groot, Bram Zoetelief. Blauwe band, bruine slip pen: Dave Huysman, Chris Harting. Bruine band: Reinoud de Gee.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7