ladder Vrouwenkoor verdient meer publiek AGENDA TAXI TEXELSE 9 COURANT 'Weer waardeloos, maar sfeer uitstekend' Generaties treffen elkaar op smaakmarkt Annette nlchljes.. Ice Age 4: Continental Drift NL (2D 3D) Manny, Diego en Sid beginnen aan een groots a op drift Is geraakt, groep, gebiulken schip dat hen op llhe Arrazhg Splder-Man 3D ©ffl® Het was gissen naar de oorzaak - de stormachtige wind, het EK- voetbal op televisie of toch de afstand naar Den Hoorn? - maar de publieke belangstelling voor het jaarlijkse zomerconcert van het Texels Vrouwenkoor viel wat tegen. Loopt kerkgebouw De Burght in Den Burg doorgaans vol voor het koor van dirigent Arie Groen, het Hoornder kerkje vertoonde vrijdag aardig wat lege plekken. Dat was jammer, want het concert was - zoals te doen gebruikelijk - zeer de moeite waard. Het koor bracht een fraaie mix van klassiek (van onder anderen Mozart en Brahms) en wat lichter werk Dream van Broadway-com- ponist Johnny Mercer), maar schuwde ook het volksmuziek- achtige Turot eszik a cignay van de Hongaar Kodaly niet, evenmin als The Cloud van Bill Douglas, naar een gedicht van Shelly, dat in 1998 op muziek werd gezet en een sfeer ademt die aan de new age doet denken. Een lust voor het oor waren ook de bijdragen van trio Vasara, bestaand uit conservatoriumstu denten Katinka van Driezum (hobo), Lindy Karreman (hoorn) en de Texelse Elisabeth Waverijn (piano). De leden traden in wisse lende samenstellingen op. Zo speelden Karreman en Waverijn samen het eerste deel uit het hoornconcert van F. Strauss en brachten Van Driezum en Waverijn Gabriels oboe ten gehore, van de bekende filmcomponist Ennio Morricone. Daarbij bleek opnieuw dat het Hoornder kerkje een uit stekende akoestiek heeft, want zelfs bij een solo werd het hele gebouw met een volle muziek- klank gevuld. Van onmiskenbaar niveau waren ook de kwaliteiten van de musici zelf. De toeschou- klonk na het wegsterven van de laatste noten zelfs een welge meend 'Zo!' door de kerk. ken die Waverijn quatre mains met Annemiek Jasper speelde. Jasper is niet alleen de vaste pianiste van het Texels Vrouwenkoor, maar ook degene die Waverijn de beginse len van het pianospel bijbracht. Dat ze het leuk vonden samen te musiceren, was goed te merken, want hun enthousiasme was bijna hoorbaar. I The Amazing Spider-Man 3D i wereias populairste superheiaen Is terug te aoek: met The Amazing Spiaer-Man i nieuw hootasluk aan ae Spiaer-Man-cyclus S toegevoega. 'Het weer is waardeloos, maar de sfeer is uitstekend', vatte Annette van Ruitenburg de derde Markt van de Smaakbeleving samen. Het was wat improvise ren op het buitenterrein van landgoed De Bonte Belevenis en in het restaurant, maar de belangstelling viel niet tegen en er viel veel te zien, te proeven en te leren. Het was ook de dag dat verschil lende generaties elkaar troffen op het culinaire vlak. Precies de bedoeling van de organisatie. Rui tenburg: 'Op het gebied van voe ding en smaak zijn we op zoeken de. Wie weet ligt het antwoord wel bij de vorige generatie.' Vergeten eten, vergeten technieken en ver geten smaken luidde dan ook het thema van de dag. De oproep in deze krant voor oude recepten had meerdere gerechten opgeleverd die ter plekke werden ogediend. Zoals Builengort (gort met kaneel en rozijn) en een Texels maaltje, waarin onder meer snijbiet was verwerkt. Verder het niet te ver smaden toetje krumel met rabar ber, hangop (yoghurt) en paarden- bloemsiroop en cheesecake. De gerechten kwamen uit de keuken van Grand Hotel Opduin, Hotel Greenside en De Pelikaan. Wie van pasta houdt, kwam ook aan zijn Zaterdag 30juni - 21.00uur Jaap Dros zingt J.C. Bloem DeTexelse zanger/songwriter/gitarist Jaap Dros brengt a lie gedichten van zijn cd 'J.J.Droszingt J.C.Bloem" ten gehore. Een literaire avond. Vrij entree, diner a la carte vooraf mogelijk. Vrijdag 6 juli-19.00 uur Diner Cabaret ^-gangendinerincl show€49,50 Zaterdag 7 juli 2012 - 21.00 uur - Cabaret Ra uw Spul met 'Dad Named Sue7 De mannen zijn gewapend met een persoonlijk verhaal, cabareteske gekte, unplugged- liedjes en scheurende gitaarsolo's. Entree f16,00, Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst Ook voor lunch en la carte! Het laatste nieuws het eerst vindt u op www.texelsecourant.nl trekken. De ter plekke bereide ravi- men, moesten we van mijn moeder oli van Giovanni Grillo van Catering boter schudden.' Ze was het nog Con Amore uit Oosterend viel goed niet verleerd. Gemiddeld duurt het in de smaak. Grillo maakt al faam een minuut of tien, maar de 11- met zijn Texelse truffelkaas, dit- jarige Simon den Braven lukte het maal presenteerde hij zijn pasta's om de klus in ruim zes minuten met lokale ingrediënten waarmee hij vanaf januari aan Texelse hotels en restaurants gaat leveren. De smaak gaat met de seizoenen mee en kan naar keuze worden bepaald. Mede-organisator Mimi Eelman van Het Wilde Keukentje serveerde een Texels toetje met verse aard beien, Marjet van der Vis van Keu kencentrum Texel presenteerde onder meer verschillende soorten olie en Jaap Vlaming toonde zijn uitgebreide collectie rabarber. Bezoekers mochten zelf de han den uit de mouwen steken bij de workshop boter maken. Daarvoor moest bijvoorbeeld room worden geschud. Dat gebeurde gelijktijdig door de tienjarige Nelle de Nijs en Jopie Breure, die haar oma had kunnen zijn. 'Ik heb het in de oor log nog gedaan. Vrijdag moesten boter te klaren. Om daarna de wei af te gieten en de boter te wassen, volgens kenners om te voorkomen dat de boter bij het braden gaat ruiken. Nadat het tot een mooi klompje boter was geplet, moch ten de deelnemers hun zelf gemaakte boter mee naar huis nemen. Bijzonder was ook de vergeten groenten bingo. Zodra Van Ruiten burg pastinaak, zwarte peen, truffel of iets anders omhoog hield, kon den deelnemers het wegstrepen. we in bad en als we uit de teil kwa- zelfgemaakte truffelkaas en pasta's. Giovanni Grillo van Catering Con Amore van Catering Con Amore vertelt over zijn Het Hoornder kerkje bleek opnieuw over een uitstekende akoestiek te beschikken. Ook te volgen via m Twitter texelsecourant fill en facebook Texelse Courant l

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9