1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Dros zingt Bloem in Klif 12 Brabanders in Posthuys Texel Ice Age 4: continent op drift Uitladder Blues en folk in Worsteltent Onder de titel Picking and Sin ging treedt zondag 1 juli het duo Reyer Zwart en Philip Kroonen- berg op in restaurant De Wor steltent aan de Smitsweg in de Dennen. Zichzelf begeleidend op gitaar en contrabaas bren gen ze eigen werk ten gehore, bestaand uit blues, folk, ameri- cana, swamp en calypso. Het optreden begint om 14.00 uur. Bij mooi weer is het concert in de tuin. Zingende Zeeman Het koor De Zingende Zeeman treedt van 17 juli tot en met 18 september iedere dinsdagmid dag op in de Zeemanskerk in Oudeschild. Dirigent is Rinus Kuiper, die daarvoor in de huid van zeeheld Cornelis Tromp kruipt. De begeleiding is in han den van accordeonist Jan Bak ker. De optredens beginnen om 15.00 uur. Tegelijkertijd is ook de Oudeschilder Vrouwengroep in de kerk aanwezig om zelf gemaakt handwerk en koffie en thee te verkopen. Zeeuws shantykoor in De Kombuis Shantykoor Het Veerse Scheeps tuig uit het Zeeuwse Veere geeft dinsdag 17 juli een concert in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang is gratis. KTF geeft zomeravondconcerten Ter afsluiting van het verenigings seizoen verzorgt het Koninklijk Texels Fanfarecorps volgens tradi tie drie zomeravondconcerten. Het eerste is maandag 2 juli op het pleintje bij De Kiekendief op vakan tiepark De Krim, het tweede maan dag 9 juli op het museumterrein van Kaap Skil in Oudeschild en het derde en laatste vrijdag 13 juli op de Stenenplaats in Den Burg. Het programma omvat een keuze uit de werken die de afgelopen periode zijn ingestudeerd en heeft een overwegend licht karakter met voor elk wat wils. De muzikale lei ding is in handen van dirigent Wen dy Prins. Alle concerten beginnen om 19.30 uur; de toegang is gratis. Galeriehouder Rommelt Loos van Meijel met twee wandkleden van Marianne van Heeswijk. Schouwburgreizen Windkracht 7, onderdeel van de Stichting Welzijn Ouderen Texel, verzorgt het komend theatersei zoen vier zogenoemde schouw burgreizen voor Texelaars naar De Kampanje in Den Helder. TESO zet voor de deelnemers een extra boot in. Het gaat om de voorstellingen van Brigitte Kaandorp (woensdag 21 november), Jochem Myjer (don derdag 17 januari), Plien en Bianca (maandag 26 november) en Acda De Munnik (donderdag 28 maart). Voor de andere voorstellingen was te weinig belangstelling. Windkracht 7 maakt eind augustus of begin september bekend wan neer de kaarten (bij de SWOT) kun nen worden afgehaald en afgere kend. Het Veerse Scheepstuig telt ruim veertig leden en zingt vierstemmig zeemansliederen en ballades over de zee en het zeemansleven. Het koor doet dat in diverse talen en onder begeleiding van twee accor deons, een gitaar en een contra bas. Het optreden in Oudeschild is onderdeel van een tournee. Het Veerse Scheepstuig vaart van 14 tot en met 20 juli aan boord van de driemastklipper Radboud over het IJsselmeer en de Waddenzee en geeft volgens planning onderweg concerten in onder meer Makkum en op Vlieland. Afhankelijk van de stemming, het weer en de publieke belangstelling worden ook sponta ne optredens niet uigesloten. 'Want dat is wat de mannen het liefst doen: zingen en daarmee het publiek vermaken', laat het koor weten. Meer informatie op www.veerse- scheepstuig.nl. De avond in Klif 12 begint om 21.00 uur. De entree is vrij. Een diner vooraf is mogelijk (reserveren in dat geval gewenst). fluit spelen zij ook piccolo-, alt- en contra-altfluit. Op het programma in De Waal staan werken van onder anderen Bach, Elgar en Grieg. De toegang tot het concert is gratis; na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. Jaap Dros heeft al sinds schooltijd grote waardering voor de dichter Bloem. De Texelse troubadour Jaap Dros treedt zaterdag 30 juni op in the ater Klif 12 in Den Hoorn. Hij brengt een circa anderhalf uur durend programma, waarin hij alle gedichten van zijn CD J.J. Dros zingt J.C. Bloem laat horen. Het betreft een literaire avond, bedoeld voor een luisterend publiek. Al sinds zijn middelbare schooltijd heeft Dros een grote waardering voor de dichter Bloem. Diens Ver zameld Werk is al tientallen jaren Dros' lievelingsboek. Ongeveer twee jaar geleden begon hij Bloems verzen op muziek te zetten. In een klein half jaar componeerde Dros sfeervolle melodieën bij vijftien gedichten. Hij koos er twaalf uit voor de CD, die eind 2010 ver scheen en waaraan medewerking was verleend door bevriende muzi kanten als Rikus Kloosterhuis (con trabas), Jan Kühne (saxofoon) en Thomas Patijn (viool). De CD trok meer belangstelling dan Dros had verwacht. Zo werd hij uitgenodigd op te treden bij de toekenning van de J.C. Bloemprijs, een literaire prijs die werd uitge reikt door Tweede Kamervoorzitter Gerdi Verbeet. Ook trad hij op in het VARA-radioprogramma Spij kers met Koppen van Felix Meur- ders en Dolf Jansen en bij RTV Noord-Holland in het tv-program- ma Noordhollands Diep. Fluitkwartet in Waalder kerk Fluitkwartet Aiolos treedt dinsdag 3 juli op in het kerkje van De Waal. Het betreft het vierde zomer avondconcert in de serie van de Raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken. Aanvang 20.15 uur. Aiolos, vernoemd naar de heerser van de vier windstreken uit de Griek se mythologie, werd dertig jaar gele den opgericht en bestaat uit Marion Blonk, Marijke Bos, Anke Buringa en Rieneke Weber. Zij hebben een breed repertoire. 'Van de zachte bries van de Barok tot aan storm achtige hedendaagse muziek, met daar tussenin de schilderachtige klanken van het Impressionisme', zeggen ze er zelf over. Naast dwars- Zomervakantie! Nog maar héél even en dan begint het alweer! Nog heel even en dan beginnen de paar weken waarin iedereen zich irriteert aan de mensen die zich enigszins aan de snelheidslimiet houden op de Postweg of Pontweg om de schaapjes en lammetjes in de weilanden te kunnen zien. De paar weken waarin alle bedrijven die wat van het toerisme mee kunnen pikken juichen en de paar weken waarin alle scholieren min stens vijf keer zo hard meedoen. Zomervakantie! Na een jaar hard werken op school worden we eindelijk beloond en de agenda eens echt gebruiktDe aanko mende weken van vrijheid blijheid zijn allang gevuld, her- vuld twee keer gecontroleerd en opnieuw ingedeeld. Het lijstje 'Wat te doen nu het vakantie is' is na de afgelopen drie weken aar dig lang geworden dus vervelen is er niet bij deze vakantie! Op dit moment heb ik nog twee dagen voor de boeg waarvan een activi teitendag. De week daarna gaan we er vijf dagen op uit naar de Ardennen en dan begint het feest pas echt. Gelukkig hebben wij geen toetsen meer maar toch nog even tien seconden stilte voor onze lotgenoten die al zwetend met maar 38 graden Celsius @txl COLUMN gevoelstemperatuur nog aan het bikkelen zijn, voor iedereen die nog probeert te luisteren naar de verhalen over opstanden in 1784 en moeilijke formules... Sorry jon gens, maar ik kan mijn geluk niet op! Vakantie staat gelijk aan... niets. Laten we maar zeggen dat het gewoon het toppunt is. Alles is mogelijk! Ook last-minute. Vakantie nog niet geboekt? Prima, nog een keer proberen en anders bezoeken we het Texelse strand gewoon nog een keer. Al moeten k we dan wel hopen dat het weer enigs zins meezit. Zeven weken is een lange tijd en vooral als het met bakken uit de lucht komt. Met de Olympische Spelen voorde deur en het EK achter de rug (Ik snijd het verbo den onderwerp toch maar even aan) kunnen we weer knallen. Ook als het slecht weer is want dan volgen we het gewoon voor de buis. En ook al moeten we gewoon even door de langzaam rijdende toeristen heen bijten, ieder voordeel heeft immers zijn nadeel, genieten van de vakantie doen we allemaal! Karleen van Dee Brabantse kunstenaars Marian ne van Heeswijk, Laura Hoek en Marja Sterck openen zondag 1 juli om 15.00 uur een expositie in Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog. Zij geven daarmee een vervolg aan een gezamenlijke expositie van vorig jaar, die Brabantse Schatten - Kunst van antiek en curiosa was getiteld. Op initiatief van Van Hees wijk zetten zij hun 'vruchtbare samenwerking en wederzijdse inspiratie' voort. Daarbij is de 'focus' verlegd 'naar de samen komst van de unieke stijlen van de individuele kunstenaars'. Hoek maakt tekeningen, Sterck foto's en Van Heeswijk combineert het maken van collages, tapijten, sculpturen en assemblages met mixed media. Hun werk is in de Koger galerie te zien tot en met zondag 2 september. Zij zijn bij de opening aanwezig om hun werk toe te lichten. Cinema Texel beleeft deze week de voorpremière van de animatiefilm Ice Age 4: Continental Drift, die in zowel 2D als 3D wordt vertoond en Nederlands gesproken is. Het ver haal gaat over Manny, Diego en Sid, die aan een groots avontuur beginnen, nadat door een cata strofe een volledig continent op drift is geraakt. Gescheiden van de rest van de groep gebruiken ze een ijsberg als geïmproviseerd schip. Onderweg gebeurt er van alles. Ze komen exotische zeewezens tegen, ontdekken een nieuwe wereld en gaan de strijd aan met meedogen loze piraten. Geprolongeerd bij Cinema Texel is The Amazing Spiderman. Daarin keert één van 's werelds populair ste superhelden terug op het witte doek. Ook nog een weekje te zien is Brammetje Baas, een familiefilm over een creatief en leergierig zevenjarig jongetje, dat onmogelijk stil kan zitten. Dit tot ongenoegen van zijn nieuwe meester, die alles op alles zet om hem in de pas te laten lopen. Woensdag 11 juli is er weer een Ladies Night in Cinema Texel. De bezoeksters (alleen vrouwen zijn welkom) worden getrakteerd op een welkomstdrankje, stands met mode, beauty en wellness en de komedie Magic Mike, over een ervaren stripper die een jonge jon gen onder zijn hoede neemt om hem de fijne kunst te leren van het strippen, feesten, vrouwen versie ren en gemakkelijk geld verdienen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht teiten, workshops en te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 29 juni: 19.30 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 19.30 uur de diploma-uitreiking van OSG De Hoge- Voorstellingen Cinema Texel. 18.30 The Amazing Spider-Man 3D; 19.00 What to expect when you're expecting; 21.30 The Amazing Spiderman-Man 3D; 21.45 Snow White and the Hunts- Zaterdag 30 juni: 08.00 uur. Bij de vuurtoren start om 8.00 uur een 22 km lange strandwan deling naar paal 9. Deelname kost €5,- per persoon. Onderweg stops bij strandpaviljoens. 10.00 uur. Bij paal 9 en paal 21 starten tussen 10.00 en 11.00 uur strandwan delingen van 12 km. Deelname bedraagt €5,- per persoon. Onder weg stops bij strandpaviljoens. 10.00 uur. Bij zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 10.00 uur een mini-triatlon voor de jeugd. 10.00 uur. Flying Focus houdt van 10.00 tot 16.00 uur open dag in een hangaar op het vliegveld. Er zijn foto's te zien en er wordt een fotoboek over Texel gepresenteerd. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gehouden. 18.00 uur. Op het strand bij paal 17 begint om 18.00 uur het dansfeest Island Samba. Met onder anderen Housequake van Erick E en Roog. Minimumleeftijd 18 jaar, ID verplicht. Entree €25,-. 19.00 uur. Bij eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur de theatervoorstelling 'Madonna live on Texel'. Eventueel in combinatie met een diner 20.30 uur. In het Hoornder kerkje begint om 20.30 uur een optreden van muzikaal ensemble Klezmaran. 21.00 uur. De Texelse troubadour Jaap Dros treedt in theater Klif 12 in Den Hoorn op met een programma waarin hij alle gedichten van zijn CD 'J.J. Dros zingt J.C. Bloem' laat horen. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 2D; 11.15 De Lorax NL 3D; 13.30 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 16.15 Bram metje Baas; 18.30 The Amazing Spi der-Man 3D; 19.00 Intouchables; 21.30 The Amazing Spiderman-Man 3D; 21.45 Snow White and the Hunts- Zondag 1 juli: 3.45 uur. Een speciale 'borrelbus' brengt uitgaanspubliek voor €3,- van de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Vertrek uit De Koog om 3.45 uur. 09.00 uur. Op het terrein van zwem paradijs Calluna bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbak- markt gehouden. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. 11.00 uur. Op de haven van Oude schild wordt van 11.00 tot 14.00 uur een 'meet and greet' gehouden voor eigenaren van oldtimers. 13.00 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 13.00 uur een markt. 14.00 uur. Het duo Reyer Zwart en Philip Kroonenberg speelt blues, folk, americana en andere stijlen in restau rant De Worsteltent in de Dennen. Aanvang 14.00 uur. 15.00 uur. Brabantse kunstenaars Marianne van Heeswijk, Laura Hoek en Marja Sterck openen om 15.00 uur een expositie in Galerie 14-16 Post huys Texel in De Koog. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 2D; 11.15 De Lorax NL 3D; 13.30 Ice Age 4. Continental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 16.15 Bram metje Baas; 18.30 The Amazing Spi der-Man 3D; 19.00 What to expect when you're expecting; 21.30 The Amazing Spiderman-Man 3D; 21.45 Snow White and the Huntsman. Maandag 2 juli: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. 19.30 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 19.30 uur een zomeravond concert, verzorgd door het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Entree gratis. 20.00 uur. Op vakantiepark De Krim begint om 20.00 uur een workshop Argentijnse tango. 20.00 uur. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Ook wie geen maat heeft, kan zich aanmelden. Voorstellingen Cinema Texel: 15.45 Brammetje Baas; 16.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 18.30 The Amazing Spider-Man 3D; 19.00 Intou chables; 21.30 'mystery movie'; 21.45 Snow White and the Huntsman. Dinsdag 3 juli: 12.00 uur. In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. Met meer dan 50 kramen, gratis kinderattracties en straatarties ten. 13.30 uur. De Maartenskerk in Ooste rend is van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichtiging. 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruijslaan nabij De Koog begint om 14.00 uur een markt met onder meer verkoop van aldaar gemaakte pro ducten. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bijeen komst van TexelEnergie en Urgenda over zonnepanelen. 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een bijeenkomst van Woontij over huurbe leid, onderhoud en andere zaken. De avond is voor iedereen toegankelijk. 20.15 uur. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert van het Aiolos Fluitkwartet. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 15.45 Brammetje Baas; 16.00 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 18.30 The Amazing Spider-Man 3D; 19.00 What to expect when you're expecting; 21.30 The Amazing Spiderman-Man 3D; 21.45 Snow White and the Hunts- TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag 29 juni), zaterdag 30 juni en maandag 2 juli van 9.30 tot 16.00 uur en zondag 1 juli van 14.30 tot 20.00 uur. Maandag zijn de afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttij den van een half uur tot een uur. Deze kunnen vandaag in beide richtingen optreden, zaterdag in Den Helder en zondag op Texel. Voor meer informa tie: tel. 369600 of www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2