G@lf @p Ttxtl 'M uw club in de krant TEXELSE 11 COURANT Jeugdafdeling laat jongelui speels en veilig kennismaken met golfsport VRIJDAG 6 JULI 2012 125 jaar Texelse Courant ww-- 'i NIEMAND WIST IETS VAN GOLF 5, gezien vanaf het tegenover lig gende duin (foto: William Wollring) Martin Warnaar, de stichter van De Texelse, kende veel geluksmomenten als hij naar 'zijn' golfbaan keek. Een terugblik. Ais ik terugkijk naar het aller eerste begin, dat zie ik een groepje Texelaars, die op een ongebruikte camping, waar we een klein oefenbaantje hadden gemaakt op een ontzettend seri euze manier bezig waren golf te leren van Joost Brieko. Dat ging met vreugde en speelsheid! Zomer en winter, al was het nog zo koud. Je zag de ballen op de bevroren grond wegstuiteren. Niemand wist iets van golf, be halve Bob Coutinho, dat was zo leuk, want we begonnen alle maal op hetzelfde niveau. Er werd van alles georganiseerd, de gekste dingen. Ze zetten ne gen holes uit op een knollenveld en iedereen had het grootste plezier. Ik praat dan over rond 1990, toen de Krim zijn toekomst moest bepalen. Ik heb toen voor golf gekozen, op zakelijke basis en omdat het me een leuk spel leek, dat heel goed paste bij za ken als natuur, comfort, recrea tie, toerisme. Ik had zelf nooit gegolfd, maar ik zag dat het een Golf is verslavend verslavende sport was, alleen hier en daar met elitaire trekjes en dat moest hier anders. Bij ons, vond ik, moest het op z'n Texels, gastvrij, maar professio neel geregeld. Dat werd het ook, mede door gastheer Reyn de Graaff. Iedereen kon erbij. Je zag er de serveerster lopen naast de notaris en de visser man en niemand zag het ver schil. In de Texelse hoofden was aan vankelijk geen ruimte voor golf. Het was vaak een reactie van wat moeten we hiermee, die overkanters die hier op onze prachtige grond een spelletje komen spelen. Het kostte moei te om alle partijen voor het idee te winnen, maar uiteindelijk, na heel veel ingewikkelde vergun ningsprocedures en grondtrans- acties kwam de baan er. Je hebt weieens van die geluksmoment- jes en die heb ik menigmaal ge had als ik langs de baan reed en ik zag mensen oefenen, de auto 's op de parkeerplaats, spelers die zich voorbereidden op hun ronde. Dan voelde ik me intens goed en blij dat we dat hebben kunnen bieden en dat Texelaars in zo groten getale zijn gekomen en er al die jaren zoveel gein in hebben. In 1997, toen de golfbaan werd geopend door Guus Hiddink ont stond al het idee voor de uit breiding naar 18 holes. Dat was een hele moeilijke zaak, onder handelen met wel 15 organisa ties, die een hele constructieve groep zijn gaan vormen. Ik had haast, want ik wilde in 2003 vertrekken bij de Krim en voor die tijd moest er zekerheid zijn, dat wist ik zeker, anders zou het niet lukken. En vlak voor mijn vertrek was er voldoende ver trouwen dat de vergunningen zouden komen en zijn de gron den aangekocht. Het heeft toch nog lang ge duurd. Er zijn allerlei problemen ontstaan. Bij de Krim waren er inmiddels andere zaken die spoed vroegen en prioriteit kre gen. Ik begrijp het beleid van de Krim voor het bedrijf als totali teit. De uitbreiding van de golf baan is een tijdrovende en kapi taalintensieve zaak en golfbanen vragen een lange terugverdien- tijd. Je moet de mogelijkheid hebben dat te financieren. Maar het is prachtig dat de nieuwe negen holes nu aangelegd kun nen worden. Een felicitatie waard aan de di rectie van de Krim, aan Texel en aan de clubleden, die een wens in vervulling zien gaan en een volwaardige achttien holes cour- se krijgen. DE GOLFBAAN Joost Brieko geeft les Golfbaan De Texelse is een unieke golfbaan in Nederland. De Texelse is namelijk een zo genaamde links, wat staat voor een aan zee gelegen golfbaan in de duinen. In Nederland zijn er slechts drie openbare 9 holes links courses (Domburg, Ame land en Texel). Golfbaan De Texelse heeft op dit moment nog een 9 holes baan, voor de gevorderde golfer, en een par 3 oefenbaan waar ieder een welkom is. Dit najaar wordt er gestart met de uitbreiding van onze golfbaan van 9 holes naar 18 holes. Hiermee worden wij de eerste openbare 18 holes links van Nederland. Elke woensdag en zaterdag om 11:00 uur kunt u meedoen aan een introductieles op de golf baan, hier leert u de basistech nieken en eventueel kunt u aan sluitend een ronde golfen op on ze par 3 baan. Voor meer infor matie of inschrijven voor de in troductieles neem contact op met de golfbaan: 0222-316539 of mail ons op info@texelse.nl ook op facebook zijn wij te vin den: www.facebook.com/ DeTexelse Ook kinderen zijn van harte wel kom op de Texelse golfbaan. Onze jeugdafdeling bestaat mo menteel uit 31 jeugdleden in de leeftijd van 5 t/m 18 jaar. Voor al deze kinderen is er een speciaal jaarprogramma samen gesteld waarbij rekening word ge houden met de leeftijd en vaar digheid van het kind. Het programma bestaat uit 30 wekelijkse trainingen die worden gegeven door onze pro's Jan van Wijk en Robbert-Jan Kleingeld. Deze lessen worden aangevuld met vaardigheidstrainingen en baanlessen die worden begeleid door onze hiervoor speciaal door de NGF opgeleide jeugdcoaches. Verder organiseert de jeugdcom missie regelmatig onderlinge wedstrijden en uitwisselingen met andere golfclubs. Het jeugdprogramma is er op ge richt om de jeugd op een speelse en veilige manier te laten kennis maken met de golfsport. De in spanningen van de laatste jaren hebben niet alleen geleid tot een stijging van het aantal jeugdle den, maar ook de kwaliteit van de jeugd op Texel is sterk gestegen. Een aantal spelers is landelijk ac tief en het competitieteam is vo rig seizoen voor het tweede jaar achtereen bovenaan geëindigd. Lijkt het jou ook leuk om te gol fen, en ben je tussen de 5 en 21 jaar? Dan kun je vrijblijvend een proef- lidmaatschap nemen. Voor slechts 25,— volg je dan 5 golflessen incl. gebruik van de materialen. Neem hiervoor contact op met naar@texel.com Tot op de golfbaan.... DE NATUUR OP DE GOLFBAAN Je sport beoefenen midden in de natuur is toch een heerlijke en gezonde bezigheid. Want golfen doe je meestal in een rustige omgeving, soms in de polder, dan weer in een bosrijk gebied en op Texel tegen de duinen aan. Dit maakt de Texelse tot een bijzondere baan. De omstandigheden zijn nooit hetzelfde. De wind maakt altijd deel uit van je spel en als de hemel niet blauw is dan zijn er de wolken die altijd anders zijn en de moeite waard zijn om in je op te nemen. Op enige afstand van de fairways kan de vegetatie haar eigen gang gaan. In dit jaargetijde zijn overal orchideeën die het veld paars kleuren en later met de ratelaars en de rolklavers zijn er vele gele plekken te zien. Ook staat onze baan bovenaan wat betreft de hoeveelheid vo gelsoorten die op de baan waargenomen zijn. Inmiddels zijn dat er al 140 soorten ge teld. Op een gemiddelde dag tellen we al gauw 60 soorten waaronder hele bijzondere. Welke sport geeft je ook de ge legenheid om te genieten van de natuur om je heen. Foto: René Pop GOLFSCHOOL Al weer bijna 20 jaar helpt de golfschool starters en geoefen de spelers op weg naar de vol gende stap in hun golfcarrière. Ondersteund door een ruim gesorteerde golfshop met alle bekende topmerken weten de golfprofessionals iedereen op hun wenken te bedienen. Vooruitlopend op de uitbrei ding golfbaan en de nieuwe oe fenaccommodatie heeft Golf school Texel onlangs het 9 stappenplan geïntroduceerd. Daarmee zijn zij één van de eerste in Nederland die dit revolutionaire plan gebruiken. In negen stappen wordt u als starter begeleid en gecoacht naar het niveau van Tiger Woods! Stap 1, baanpermissie en stap 2, golfvaardigheidsbe- wijs zijn vereenvoudigd zodat het voor u weer een stuk leu ker en aantrekkelijker is ge maakt om de eerste stap te zetten op de golfbaan. Het team van Golfschool Texel heet u van harte welkom om samen de eerste stap te zetten van uw golfcarrière. Wellicht speelt u dan ook over 2 jaar op één van de mooiste duinbanen van Nederland. GOLF IN SCHAAPS KLEREN Golfen is een sport vol tegen stellingen; een spel van verlei ding, uitdagend, bedrieglijk, meedogenloos en versla vend'golf in schaapskleren'. Verleid worden wij door de schoonheid van De Texelse, de frisse lucht, de rust, de mooie natuur met jagende velduilen, kiekendieven en trots parade rende fazanten. Wij golfers hebben de afwijking om in die bevallige, rustgevende omge ving dwangmatig een balletje in een gaatje te moeten slaan. Dat gaatje met een diameter van circa 11 centimeter is der halve onzichtbaar over een af stand van meestal honderden meters. De wrede uitvinders van deze sport hebben er ge lukkig een stok met vlaggetje ingezet zodat je in ieder geval weet waar je je balletje heen moet slaan. Vals wapperen de vaantjes in de Noordzeese wind, alsof ze charmant zwaai end ons willen verwelkomen. Maar dat is slechts verleiding en schijn. De bekoring van De Texelse is ook niet te weer staan, elke keer weer hopen wij zonder schade door de baan te kunnen laveren, vol goede moed op een positieve afloop. Oploevend tegen de huilende wind, proberen we ons balletje op koers te hou den en als dat niet lukt, gaan we in het Texelse helm en wa terpartijen meedogenloos, maar toch gelukkig, ten onder. GOLF EEN SPORT VOOR IEDEREEN Golf is voor iedereen, of jij vrijetijdsgolfer bent of fana tieke competitieveling. Op de Texelse is iedereen van harte welkom. Ziehier een selectie van golfende Texelaars Toon Pop, 10 De Cocksdorp l|W v. groep 6 jf nog geen handicap golft een jaar Ik vind wedstrijden leuk. Ik ben al een keer eerste geweest en een paar keer tweede. Voetbal vind ik ook leuk, maar daar wordt meer gescholden als je een foutje maakt. Bij golf niet. daar heb ik meer vrienden. Ie dereen op de club is altijd aar dig, de hele golfbaan wordt je vriend, ook die al lang golfen. Vader René Pop: Toon komt van voetbal weieens thuis met een kater, daar heb je van die vrese lijk fanatieke mannetjes. Hij is altijd even enthousiast. Ik vind het er zelf ook gezellig. En hele maal niet duur. Dat dachten wij ook. Golf heeft een dure naam en een jet set imago, maar het is heel laagdrempelig, hoor. Martin Trap, 47 Den Hoom, makelaar handicap 28,7 golft sinds 1999 Golf is effe je hoofd leegmaken, lekker iets anders aan je kop hebben, in de natuur zijn, een paar mooie ballen slaan en een hoop slechte. Ik ben geen wed strijdman maar meer een vrije tijdsgolfer. De ene dag gaat het leuk, de volgende denk je: wel ke stok zal ik nu eens breken? Arnold Wesselman, 46 Oosterend Beheerder dorpshuis handicap 11 of zoiets golft sinds 1994 Ik vind het sociale gebeuren be langrijk, met mijn vrienden een rondje lopen. Ik zie golf niet echt als een sport, maar meer als hobby. Ik ben nooit een trai ningsbeest geweest. Dat is niks voor mij. Mijn handicap interes seert me niet veel. Het is een leuk tijdverdrijf en je kunt het altijd, overal en met iedereen Menno Schuijl, 40 Den Burg Installateur handicap 6,1 golft een jaar of 15 Golf boeit me enorm, de tech niek erachter, de strijd van je zelf tegen de baan. En ik hou ook van de gezelligheid, samen lekker buiten lopen. Het gaat hier op sien tessels, doe maar normaal, zo is de mentaliteit en daar hou ik van. Je kan hier bij wijze van spreken op je klom pen het clubhuis binnenkomen. Thomas Wassenaar, 18 De Koog ■t havo gehaald handicap 3,8 golft sinds 2006 Golf betekent heel veel v Momenteel bestaat mijn halve leven uit golf. Ik heb de ambitie beroepsgolfer te worden, als het kan als speler en anders als le raar. Ik train nu helemaal voor mezelf, dat is lastig, maar zo kan je wel het beste uit jezelf halen. Het fascinerende voor mij is dat golf de moeilijkste sport is die er bestaat. Je speelt een bal die stilligt. Het is puur de actie vanuit je zelf, dat is het mooie. Lize van Zuilekom, 19 Oosterend studente handicap 12 golft sinds 1999 Als mijn vader en broer naar de baan gingen ging ik mee. Ik vond het meteen al leuk om de bal zo ver mogelijk weg te slaan. Matchplay vind ik het leukste, echt vrouw tegen vrouw, geweldig, dan wil ik echt winnen. Ik speel hier vaak met en tegen jongens, maar dat eken? Thomas Wassenaar, 18 De Koog net havo gehaald handicap 3,8 golft sinds 2006 gaat hier altijd heel leuk. Kevin van Zuilekom, 22 Oosterend schapenboer handicap 9 golft jaar of 12 Als ik zou kunnen zou ik misschien wel beroepsgolfer wil len worden, maar dan moet je heel veel trainen. Dat is niet te combineren met mijn werk. Ik zit al van kinds af aan in de schapen en dat wilde ik ook. Golf is meer een sport voor de rust, al wil ik wel graag naar een hoger niveau, hoor. Wat ik er leuk aan vind? Daar denk ik Irene Schuijl, 71 De Koog huisvrouw handicap 23.5 golft sinds 2005 Golf betekent voor mij lekker sportief buiten zijn en als ik met Piet speel is het extra leuk. Ik ben wedstrijdleider bij de senioren. Golf is goed voor ou deren, die bewegen over het algemeen niet genoeg en met golf kan dat. Wij hebben een gezellige club waar ook men sen met een hoge handicap welkom zijn. Marijke de Beer, 53 Den Burg pensionada handicap 15,4 golft sinds 2003 Golf is een leuke tijdvulling, mede doordat ik in veel organi satorische dingen zit. Het is een technische sport, wel vre selijk moeilijk. Ik vind het leuk als mensen me aanspreken, omdat ze mijn naam bij uitsla gen hebben gezien. Wedstrij den zijn het leukste, dat je voor het beste moet gaan. Mannen lijken misschien com petitiever, maar dat ben ik ook. Martijn Former, 37 Den Hoom technicus handicap 14,4 golft sinds 2000 Het leuke aan golf is dat je tegen jezelf speelt. Op een goeie dag kan je toch slecht spelen en andersom, dat is het grappige, maar ook het frustre rende. De club is heel gemoede lijk en wat vrijer en losser dan sommige andere banen. Heel re laxed, met normale n voor het spel komen en niet zijn. Leo Saai, 61 De Cocksdorp landbouwer in ruste handicap 17,5 speelt sinds 2010 Ik vind golf een mooie sport voor mensen die meer tijd krij gen. Ik speel 3-4 keer per week, want ik wil me wel verbeteren, al ben ik niet meer zo fanatiek als vroeger. Een goeie verre bal, een prachtige slag, dat kickt wel. En de sfeer hier? Op zo'n high society baan kan het niet zo gezellig zijn als bij ons op de Texelse.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11