I aMif .txl •n TEXELSE /^COURANT oPIENie Het beste van Pien Verberg VRIJDAG 06 JULI 2012 Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevi ngsvergu n n i ngen, aangevraagd (1793 EH) Spangerweg 20 in De Waal, plaatsen van een dakkapel op berging (ontvangen 26 juni 2012). (1795 AM) Molenlaan 32,32A, 34 en 34A in De Cocksdorp, plaatsen van een serre (ontvangen 27 juni 2012). (1796 NA) Bosrandweg 197 in De Koog, plaatsen van een sanitair gebouw en berging ten behoeve van centrale voorziening (ontvangen 25 juni 2012). Den Burg-West, bouwen van 10 woningen (ontvangen 28 juni 2012). (1795 AG) Langeveldstraat 41 in De Cocksdorp, verbouwen van een woonhuis (ontvangen 29 juni 2012). (1796 BD) Boodtlaan nabij P21 in De Koog, maken van een klimbos en uitgiftepunt nabij parkeerterrein P21 (ontvangen 2 juli 2012). Omgevingsvergunningen, verlengen beslistermijn vanwege planaanpassing op grond van artikel 3.9, lid 2 van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) (1796 BS) Stappeland 6 in De Koog, uitbreiden van een hotel met berging/linnenkamer. De uiterste beslisdatum wordt 21 augustus 2012. (1796 MB) Pontweg 151 in De Koog, bouwen van een loods. De uiterste beslisdatum wordt 17 augustus 2012. (1794 HG) Genteweg in Oosterend, bouwen van een woning met bedrijfsruimte (bouwaanvraag tweede fase, oude wetgeving). De uiterste beslisdatum wordt 10 augustus 2012. (1791 CC) Groeneplaats 7 in den Burg, plaatsen van een tijdelijke geldautomaat (GEA). De uiterste beslisdatum wordt 19 augustus 2012. (1791 CC) Groeneplaats 7 in Den Burg, veranderen van het ING kantoor. De uiterste beslisdatum wordt 22 augustus 2012. (1791 GB) Beatrixlaan 77 in Den Burg, verbouw van een woning. De uiterste beslisdatum wordt 4 september 2012. Tegen deze kennisgevingen kunt u geen b Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepubliceerd. Omgevingsvergunningen, verleend Activiteit bouwen (1791 NN) Grensweg 324 in Den Burg, uitbreiden van een zomerhuis (verzonden 29 juni 2012). (1791 DM) Molenstraat 66 in Den Burg, bouwen van een woning (verzonden 2 juli 2012). Activiteit bouwen en afwijken bestemmingsplan (1795 LK) Vuurtorenweg 86 in De Cocksdorp, bouwen van een stierenstal (verzonden 10 april 2012). U kunt deze omgevingsvergunningen inzien bij de publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen deze besluiten bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending worden ingediend. De brief moet ten minste bevatten: a een omschrijving van het gemaakt, de gronden van gevallen is het mogelijk oi voorziening aan te vragen bij di Tegen het besluit kan gedurende een termijn van zes weken beroep worden ingesteld, met ingang van de dag na de verzending van het besluit aan de aanvrager, door degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over het ontwerp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit. Het beroepsschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de rechtbank in Alkmaar, sector bestuurrecht, Postbus 251, 1800 BG te Alkmaar). Het verzoek om voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG te Alkmaar. Omgevi ngsvergu n n ing (1797 SX) Redoute Den Hoorn, het aanleggen van een fietspad ter hoogte van het steunfort Redoute Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel hebben besloten om met toepassing van artikel 2.12, lid 1 sub a onder 3 van de Wet algemene bepalingen omgevingswet (Wabo) een omgevingsvergunning te verlenen voor de aanleg van de in een agrarische bestemming vallende tracégedeelten van het vrijliggend fietspad Redoute en de verbreding van een bestaande doorbraak. De vergunning heeft betrekking op diverse percelen aan de Redoute in Den Hoorn, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie O, nummers 298,314 en 1331Tegen het ontwerpbesluit dat van 21 november 2011 tot en met 2 januari 2012 terinzage heeft gelegen, zijn geen zienswijzen ingediend. Het besluit met de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl>Bekendmakingen en via www.ruimtelijkeplannen.nl en ligt vanaf maandag 9 juli 2012 ter inzage bij de publieksbalie. Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na afloop van de beroepstermijn tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Indien er een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet eerder in werking dan op dat verzoek is beslist. Tegen het besluit kan gedurende een termijn van zes weken (van 9 juli 2012 tot en met 20 augustus 2012) beroep worden ingesteld, met ingang van de dag nadat het besluit ter inzage is gelegd, door degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over het ontwerpbesluit, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Een beroepsschrift kan in tweevoud worden ingediend bij de rechtbank in Alkmaar Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Een verzoek om voorlopige voorziening kan worden ingediend bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. Evenementen rn de indiener, een handtekening, it waartegen bezwaar wordt oezwaar.ln spoedeisende ast het bezwaar een voorlopige Ie voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www.rechtspraak.nl/procedures. Omgevingsvergunning (uitgebreid), verleend Activiteit brandveilig gebruik (1795 AA) Kikkertstraat 1 en 1A in De Cocksdorp, brandveilig gebruik van een hotel e (verzonden 2 juli 2012). Het besluit treedt in werking met ingang van de dag na afloop van de beroepstermijn tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Als er een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan treedt het besluit tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn. niet eerder in werking dan op dat verzoek is beslist. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor werkzaamheden de volgende Nabij De Waal het afsluiten van de Laagwaalderweg tussen Oosterenderweg en Zaandammerdijk voor alle verkeer van maandag 9 juli tot vrijdag 13 juli 2012. Nabij De Waal het instellen van eenrichtingsverkeer op Bargen, rijrichting naar Zaandammerdijk, voor alle verkeer van maandag 9 juli tot vrijdag 13 juli 2012. Nabij Oudeschild het afsluiten van de Redoute, tussen Schansweg en Pontweg voor alle verkeer, van maandag 16 juli 2012 tot vrijdag 20 juli 2012. In Den Burg het afsluiten van het fietspad Emmalaan, tussen Haffelderweg en Elemert voor alle fietsverkeer van maandag 9 juli tot vrijdag 20 juli 2012. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 0222-362177. Verkiezingen Kandidaatstelling Verkiezing van de leden van c Tweede Kamer der Staten-Generaal De burgemeester van Texel maakt het volgende bekend. Op dinsdag 31 juli 2012 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaatshebben. De volgende organisaties hebben vergunning aangevraagd voor een evenement. KNJV Texel voor de organisatie van de Jachthondenproef op 16 september 2012 aan de Stengweg bij De Cocksdorp. Menvereniging Tussen Wad en Duin voor de organisatie van de Samengestelde menwedstrijd op 22 en 23 september 2012 op en rond het terrein van manege Akenburg aan de Akenbuurt bij Den Burg. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Instructie voor verkeersregelaars Op maandag 24 juli 2012 is de eerstvolgende instructie voor verkeersregelaars bij evenementen. Informatie hierover vindt u op de website van de gemeente www.texel.nl Actueel Bekendmakingen Evenementenvergunning. Op die dag kunnen bij de hoofdstembureau's van 09.00 uur tot 15.00 uur lijsten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd. De benodigde formulieren voor: de lijsten van kandidaten (model H 1) de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9) de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) samenvoegingen daarvan, boven een kandidatenlijst (model H 3-2) de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) de verklarinen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model 110) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van 11.250,00 (elfduizendtweehonderdvijftig euro) worden betaald door overmaking van dit bedrag op het rekeningnummer van het Ministerie van Binnenlandse Zaken te Den Haag, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal één of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de kandidaatstelling worden verstrekt door Bureau Verkiezingen, Vergaderingen Maandag 9 juli 2012, vergadering Monumentencommissie om 19.30 uur in het gemeentehuis De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Dinsdag 10 juli 2012 vergadering lokale Welstandscommissie om 11.30 uur in het gemeentehuis. De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Als u een (betaald) vooroverleg of previsie wilt kunt u dit aanmelden bij de gemeentelijk plantoelichter, de heer F. Nijdam, telefoon 14 0222. Woensdag 11 juli 2012,19.30 uur vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal (kadernota jaarrekening) Wilt u meer weten of inspreken bij de raadsvergade ring. Dan kunt u contact opnemen met de raadsgrif fier Marlt de Porto (mdeporto@texel.nl of telefoon 14 0222). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's verslagen. De vergaderingen worden LIVE uitgezonden via www.texel.nl LIVE uitzending vergaderingen en kunnen ook achteraf worden teruggezien. Mededelingen Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 Startdocument Planm.e.r. bestemmingsplan Buitengebied Texel ter inzage Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 7.9 Wet milieubeheer, bekend dat ten behoeve van het bestemmingsplan Buitengebied Texel een milieueffectrapportage voor plannen wordt uitgevoerd (planm.e.r.). De procedure begint met het Startdocument over de reikwijdte en het detailniveau van het milieueffectrapport (de inhoud van het PlanMER). In dit Startdocument worden aanleiding en aanpak van het milieueffectentraject beschreven. Het Startdocument ligt van maandag 9 juli 2012 tot maandag 6 augustus 2012 ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. De genoemde stukken zijn digitaal beschikbaar via de website van de gemeente Texel www.texel.nl Actueel >Projecten Nieuw bestemmingsplan Buitengebied Startdocument planMER. De Commissie m.e.r. zal advies uitbrengen over de reikwijdte en het detailniveau van het milieueffectrapport (advies over het Startdocument). Tijdens de termijn van ter inzage legging kan een ieder zienswijzen kenbaar maken over het Startdocument en het voornemen een milieueffectrapport (PlanMER) inclusief Passende beoordeling Natuurbeschermingswet 1998 op te stellen. Deze zienswijzen kunt u schriftelijk naar voren brengen bij het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel, Postbus 220, 1790 AE Den Burg ter attentie van de afdeling Ontwikkeling. Deze planm.e.r. is bedoeld om het milieubelang volwaardig in de plan- en besluitvormingsprocedure een plaats te geven. Het planMER (het milieueffectrapport) geeft de te verwachten milieueffecten weer van de ontwikkelingen die het bestemmingsplan Buitengebied Texel mogelijk maakt. Onderdeel van het milieueffectrapport is een Passende beoordeling Natuurbeschermingswet 1998 omdat significant negatieve effecten op de nabijgelegen Natura 2000-gebieden Duinen Texel, Waal en Burg, Dijkmanshuizen en de Bol, alsmede de Waddenzee op voorhand niet zijn uit te sluiten. Het ontwerp bestemmingsplan Buitengebied Texel zal in het eerste kwartaal 2013 gelijktijdig met het definitieve milieueffectrapport ter visie worden gelegd. Drank- en Horecavergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij het voornemen hebben vergunning te verlenen ingevolge de Drank- en Horecawet aan een rechtspersoon als bedoeld in artikel 4 van de Drank en Horecawet (paracommercie). M.A.B.-Club Texel., voor haar kantine aan de Hoofdweg 35 te De Cocksdorp. Met ingang van 6 juli 2012 ligt het ontwerpbesluit gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. ten tot en met 17 augustus 2012 een zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 u vrijdag (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 u gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 u Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl www.texel.nl GmG333G0 Ruim zeven jaar schreef Corrie Timmer -Het (herfiezen onder het pseudoniem Pien Verberg "!Zbev"ienZt~ 1 iedere week een column, 370 in totaal. Hany de Graaf M De beste 80 zijn door haar geselecteerd en gebundeld in dit boekje. Voor €10,- te koop bij Nauta Boek - Het Open Boek - Primera Mets Voor een betrouwbare gebruikte auto slaagt u gewoon op Texel. Ook voor schadeherstel kunt u alles vinden op www.texelseautopagina.nl fi i s

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 14