texbjvgssda.nl VAKANTIEKRANT 6 JULI - 13 JULI Texelse lamsham Zaterdag 7 juli Klimpark 10.00 uur. Vakantiepark de Krim, Klimpark Texel. Klimmen EnZo opent haar deuren. Deelname vanaf 1.30 meter, kosten €15,- per persoon voor 2 uur. Zie Texelse Courant voor korting. Zondag 8 juli Zwemmarathon 09.00 uur. In zwembad de Molenkoog in Den Burg een zwemma rathon. Ook wordt er gefietst. Het geld gaat naar onderzoek voor A.L.S. Voorstelling 17.30 uur. In restaurant Quinty's in De Koog een voorstelling van Jan Klaassen en Katrijn. Maandag 9 juli Huifkartocht 10.00 en 14.00 uur. Ma t/m za vanaf de Nikadel. Huifkartocht met de Jan Plezier, getrokken door Belgische Trekpaarden over strand, duinen en Slufter. Reserveren 06-20097793. Prijs €15,-. Dinsdag 10 juli Natuurfoto's 10.30 uur. Bij Novalishoeve expositie van fotografe Geertrui van Herwijnen met schitterende natuurfoto's. Dinsdag tot en met zater dag van 10.30 - 16.00 uur. Braderie 12.00 uur. In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. Met meer dan 50 kramen, gratis kinderattracties en straatartiesten. Woensdag 11 juli Poppentheater 11.00 uur. Bij Catharinahoeve poppentheater van André Verhagen, het @penstaartje. Voorstelling over Rupsje Nooitgenoeg. Kaarten €5,- en te koop bij VW en Catharinahoeve. Donderdag 12 juli Poppenkast Om 12.00 en 14.00 uur wordt er poppenkast gespeeld in Ecomare. De Nederlandstalige voorstelling heet Nacht in het Bos. Gratis voor bezoekers, leeftijd 3 t/m 8 jaar. Kunst voor kinderen 14.00 uur. Strand paal 17. Kinderen maken op een lang paneel op het strand hun eigen schilderij. 3-10 jaar, deelname gratis. Bij slecht weer kunnen de kinderen zich laten schminken. Vrijdag 13 juli Roofvogels 14.00 uur. Bij Vogelbush Eureka, Schorrenweg 20, een roofvogel demonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roofvogels. De kans om van dichtbij de vogels te zien. 1EXEI TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Atelier Maria Roelofsen Ecomare Kaasboerderij Wezenspyk ruithof de Veen ialerie 14-16 Po; Lange Muur Leijdekkers Tuk Tuk TX10 Emmie /TX 35 Zee: TX 20 Orion TX44 Hutjes Slijterij Smidt-Witte Slijterij de Wit Smaak van de Wadden Gezellig, kleinschalig, landelijk bekende artiesten en gratis entree: dat is Sommeltjespop. In 2004 begon Sommeltjespop met muziek van Texelse bodem. Inmiddels is het een van de grootste gratis muziekfestivals op het eiland. Ook dit jaar zijn er weer optredens van landelijk gerenom meerde bands, zoals Splendid, The Medics, Drive Like Maria, The Deaf, Dudettes, Pioneers of Love en the Crowns. Bands die onder andere zijn uitgeroepen tot Serious Talent van 3FM en hebben opgetreden in De Wereld Draait Door. Sommeltjespop is op zaterdag 7 juli op het grasveld voor Dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Het festival begint om 12.00 uur en is gratis toegankelijk. Een festival voor iedereen met pleziergaran^ tie voor jong en oud! Lees verder in de Vakan tiekran^p pagina 5. Texelse triatlon De 28e Texelse kwarttriatlon op zaterdag 7 juli krijgt een spectaculaire nieuwe start: vanaf het schip de TX20 'Orion'. Zo'n 225 deelnemers gaan om 10.45 uur bij het surfstrandje van Dijkmanshuizen aan boord en varen een kilometer over de Waddenzee waar ze te water gaan. Vanaf de dijk kunt u alles goed volgen. Eerst varen de triatleten een kilometer langs de dijk richting Oudeschild. Ter hoogte van het gemaal verlaten ze het schip. Het publiek kan langs de dijk meelopen en zo de wedstrijd op korte afstand volgen. Het startsignaal voor de kwartafstand klinkt om 11.30 uur, de achtste afstand volgt om 11.50 uur. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Novalishoeve Bij Novalishoeve in Den Hoorn kunt u op een bijzondere én leuke manier kennismaken met een Texelse zorgboerderij. Zowel in de boerderij als in de keuken en de winkel werken mensen die hier wonen en hulp vragen. Het gaat om jongeren en (jong) volwassenen tussen de veertien en veer tig jaar met psychiatrische problematiek en/of een licht verstandelijke beperking. U kunt een kijkje nemen op de boerderij of op het terras genieten van een kop koffie, zelfgemaakte taart, ijs of een volledige lunch. De keuken maakt de heerlijkste taarten en desserts, zoals choco ladetaart, kwarktaart, puddingen en tiramisu. Momenteel is een expositie van fotografe Geertrui van Herwijnen. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 26. Sommeltjespop Texelse asperges met Texelse lamsham en sauce hollandaise van Tapas Restaurant Bodega 59 I Voorbeeld ingrediënten: 2 kilo Texelse asperges 1 kilo krieltjes I 200 gram gekookte Texelse lamsham m 5 eierdooiers b bosje peterselie Bereiding: Schil de asperges met een dunschiller rondom van vlak onder het kopje naar beneden. Gooi de schillen niet weg, maar kook deze mee met de asperges. Snijd de houtachtige onderkanten eraf. Kook de aardappels in 1 ruim water met zout gaar. Hak de peterselie en bies- look fijn en doe het mengsel in een schaaltje. Serveer de asperges op warme borden met de ham en aardap- I pelen. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6