TEXELSE 2 COURANT Schatkistverhalen attractie op Krim Terwijl Krimdirecteur Iwan Groothuis met Lucas Tijssen en Mare Roeper, de bouwers van Expotise, bijpraten, luistert de jeugd naar de SChatkistverhalen. IFolo Gerard Timmerman) VRIJDAG 13 JULI 2012 I Uitladder Boeken- en rommelmarkt In buurthuis Bethel aan de Muy- weg in Zuid-Eierland wordt op de donderdag 26 juli en 2, 9 en 16 augustus van 17.00 tot 20.00 uur een markt gehouden met tweedehands boeken en spul letjes. Frisfeest In De Toekomst in De Koog wordt zaterdag 14 juli het eerste van een serie van vijf frisfeesten gehouden. Uitgezonderd de beveiliging en de DJ's is alles door de kinderen zelf geregeld. De kassa, de gar derobe, de muntenbalie en de bar. De feesten duren van 20.00 tot 22.30 uur en zijn rook- en alcoholvrij. De toegang bedraagt €5,-, inclusief garderobe en een consumptie. Tennessee Studs in Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag een concert plaats van de Ten nessee Studs. De leden van deze groep brengen bluegrass en country en bespelen daarbij diverse instrumenten als gitaar, dobro en banjo. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Eilandhoppen per zeilklipper Voor het derde achtereenvol gende jaar wordt deze zomer met zeilschepen een lijndienst onderhouden tussen de Wad deneilanden. De eerste overtocht wordt gemaakt op 14 juli, wanneer de zeilklipper Avontuur vanuit Amsterdam koers zet naar Enkhuizen. Een dag later start de klipper Willem Jacob van uit Lauwersoog met de eerste overtocht naar Ameland. In ver band met het succes van de voor gaande jaren is de dienstregeling uitgebreid. De Johanna Engelina vaart tussen Enkhuizen, Harlingen en Terschelling, de Avontuur tus sen Amsterdam, Enkhuizen, Texel en Terschelling. De Willem Jacob vaart op het oostelijke Wad tussen Lauwersoog, Schiermonnikoog, Ameland, Terschelling en Vlieland. Het complete vaarschema is te vinden op www.eilandhopper.nl. Vakantiepark De Krim heeft er sinds deze week een nieuwe attractie bij. Midden in de vijver staat een schatkist vol verhalen over strandingen, de vuurtoren, de inpoldering, een dronken kapitein en drenkelingen. Ze zijn te beluisteren via speakers die als trompetjes uit het water omhoog steken. De schatkistverhalen passen bij de nautische sfeer op het plein bij paviljoen Paal 0. Met onder meer het speelschip en een grote kaart Holland Express in Vermaning Landelijke jeugddansgroep Hol land Express jr. verzorgt zondag 15 juli om 11.00 uur een optreden in De Vermaning van Henk Noorlan- der aan Diek 11a in Den Hoorn. De groep bestaat uit twintig dansers en vijf muzikanten in de leeftijd van 'Good times roll' in eetcafé De Rog Onder het motto Let the good times roll treden Bas Klein his Harmaniacs zaterdag 14 juli op in eetcafé De Rog in De Cocksdorp. Met behulp van contrabas, snare- drum, mondharmonica, gitaar en 'een goede song' rekent de band af met het vooroordeel dat blues zwaar op de maag ligt. 'Na een portie Harmaniacs voelt elke bezoeker zich als een dopeling.' Het optreden begint om 23.00 uur. met strandingen uit de Texelse his torie, waarmee een link is gelegd met de tegels rond de vijver. De fontein was een dissonant in geheel, reden voor Krim-directeur Iwan Groothuis Mare Roeper en Lucas Tijssen van Expotise erbij te halen. Zij kwamen met het idee voor de verhalenschatkist en klopten bij Eric Hercules aan. Hij bedacht en regis seerde fictieve verhalen, waarin de Helena centraal staat, een schip dat volgens de schatkaart in 1838 is vergaan. In de verhalen duiken notaris Kikkert op, die actie voerde 12 tot 18 jaar. Een van de muzikan ten is Daniel van der Hoek uit Den Burg. De jongeren vormen een groep die bezig is volksdansen in een modern jasje te steken. Ze zijn een heel weekend op Texel om gezamenlijk te repeteren. Kroonprins Op het pleintje achter De Kroon prins in Oosterend wordt zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur een bro- cantemarkt gehouden. De dans groep Oude Dansen verzorgt er van 13.00 tot 15.00 uur demon straties van oude dansen. Zij tre den deze zomer vaker op in Ooste rend. Hondentrainingen op De Krim Clinidogs Hondentrainingen ver zorgt vanaf 15 juli wekelijkse hon dentrainingen op De Krim. Er wordt gewerkt op het sportveld bij het klimpark. Deelname kost €12,50 per hond per les, er wordt puppy training gegeven, gehoorzaam heidstraining en hondensport als treibball en doggydance. Bluesfestival Hoewel de zomer nog maar net goed begonnen is en de herfst nog ver lijkt, is de programmering van het Bluesfestival al rond. De hoofd acts zijn Band of Friends op vrij dag, King of the World op zaterdag en Hans la Faille op zondag. Het Bluesfestival wordt gehouden in Den Burg, van 12 tot en met 14 oktober. Film Cinema Texel beleeft deze week de première van Madagascar 3: Op avontuur in Europa. Deze animatie film draait zowel in een gewone (2D) als in een 3D-versie en is Nederlands gesproken. In dit ver volgverhaal proberen de leeuw Alex, zebra Marty, nijlpaard Gloria en giraffe Meiman nog steeds de weg terug naar New York te vin den. Natuurlijk zijn koning Julien, Maurice en de pinguïns ook weer van de partij. De groep ontdekt de perfecte manier om onopgemerkt door Europa te reizen: samen met een circus dat ze helemaal omto veren in Madagascar-stijl. In de actiekomedie 21 Jump Street zijn Schmidt (Jonah Hill) en Jenko (Channing Tatum) helemaal klaar met hun puberbestaan. Ze sluiten zich aan bij de politie en bij de geheime eenheid Jump Street en voor de bouw van de vuurtoren, en Nicolas Joseph De Cock, die betrokken was bij de drooglegging van de polder Eierland. Ook het verhaal van een kapitein die zich dronken laat voeren door zijn mat- tresse en vervolgens strandt, dat is geïnspireerd op de scheepsramp bij het Griekse Santorini. Beurs voor ondernemers Ondernemers of bedrijven die in aanmerking komen voor de prijs voor 'Business-talent 2012' kun nen nog tot 1 september wor den genomineerd. De uitreiking van de prijs vindt plaats tijdens de ondernemers- beurs die zaterdag 22 september wordt gehouden in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Naast de prijs voor het 'Business- talent' is er een prijs beschikbaar voor de beste samenwerking van 2012. Nomineren kan via www. vanvoortexel.nl. Ook ondernemers of ZZP'ers die een plaatsje op de beurs willen reserveren, kunnen dat via deze site doen. Talentenjacht voor kinderen In schouwburg De Kampanje in Den Helder vindt woensdag 29 augustus de voorronde plaats van de talentenjacht Last Mini Star Spotting. Deelname staat open voor kinderen van 9 tot 13 jaar. De deelnemers worden al tijdens de voorronde behandeld als een echte VIR Een professionele jury beoordeelt hun optreden en bepaalt wie er door mag naar de finale, die wordt gehou den tijdens het Last Minute Summer Event, dat op 1 september in Quel- derduijn wordt gehouden. De finalis ten mogen daar optreden voor een groot publiek en zullen met speciaal vervoer naar het podium worden gebracht. Aan het einde van het fes tival wordt de winnende act bekend gemaakt. Aanmelden kan tot en met 24 augustus via www.lmse.nl. Het aanmeldformulier is te vinden onder het kopje 'Kids'. In het weekend van 25 augustus wordt contact met de deelnemers opgenomen. gebruiken hun jeugdige verschij ning om undercover te gaan bij een lokale middelbare school. Ook zowel in 2D als 3D draait de (Nederlands gesproken) animatie film Ice Age 4: Continental Drift. Het verhaal gaat over Manny, Diego en Sid, die aan een groots avon tuur beginnen, nadat door een catastrofe een volledig continent op drift is geraakt. Gescheiden van de rest van de groep gebruiken ze een ijsberg als geïmproviseerd schip. Onderweg gebeurt er van alles. Ze komen exotische zeewe zens tegen, ontdekken een nieuwe wereld en gaan de strijd aan met meedogenloze piraten. Nog een weekje te zien is The Amazing Spiderman. Daarin keert één van 's werelds populairste superhelden terug op het witte doek.Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht van work shops, evenementen en excursies is te vinden via ww.texelagenda.nl en in de Vakantiekrant, die over het hele eiland gratis is te verkrijgen. Vrijdag 13 juli In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met koffie en de ver koop van diverse handwerken. Op Vakantiepark De Krim begint om 16.00 uur een voorstelling van de Texelse Goochelaar. Toegang is gra tis. Op de Stenenplaats in Den Burg begint om 19.30 uur een zomeravond concert, verzorgd door het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Entree gratis. Op het voetbalveld van ZDH in Den Hoorn gaat om 19.30 uur een cros sloop van start. Diverse afstanden (1 4 en 8 km) en categorieën. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Mada gascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 16.15 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 18.30 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 19.00 Ice Age 4: Continental Drift 3D NL; 21.15 The Amazing Spider-Man 3D; 21.45 Snow White And The Huntsman. Zaterdag 14 juli De Texelse afdeling van de Neder landse Bijenhoudersvereniging houdt van 10.00 tot 16.00 uur open dag in de beeldentuin aan het Oudedijkje nabij De Koog. Bij Smakelijk Meer aan de Koger- straat in Den Burg wordt van 11.00 tot 15.00 uur onder leiding van een baris- ta een koffieproeverij gehouden. In de tuin van De Kroonprins in Ooste rend wordt van 12.00 tot 16.00 uur een brocantemarkt gehouden. Tevens zijn er optredens van de Dansgroep Oude Dansen. Voor de Novalishoeve vlak buiten Den Hoorn wordt Argentijnse tango gedanst, met om 15.00 uur een optre den van Marieke Timmer Hugo Bui- In de kookstudio van Keukencentrum Kookwinkel Texel aan de Bernhard- laan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur kookdemonstraties gehou den. De toegang is gratis. Bij goed weer begint op het terras van eetcafé De Rog in De Cocksdorp om 18.00 uur een optreden van het Texel se duo Aan Zee (Belinda Laan en Maarten Tiggeler). In De Toekomst in de Dorpsstraat in De Koog wordt van 20.00 tot 22.30 uur een frisfeest gehouden, rookvrij en zonder alcohol. De toegang bedraagt €5,-. In de Bovenbar van discotheek de J'elleboog in Den Burg begint om 21.00 uur een jazzavond. Met onder meer een optreden van zangeres Anna Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Ice Age 4: Continental Drift 2D NL; 11.15 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 13.30 Ice Age 4: Con tinental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 16.15 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; Voorstellin gen Cinema Texel: 18.30 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 19.00 Intouchables; 21.15 The Ama zing Spider-Man 3D; 21.45 21 Jump Street. Zondag 15 juli Elke zaterdagnacht vertekt om 3.45u vanaf Nikadel De Koog de borrelbus naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Meerijden kost €3,-. Op het terrein van Calluna bij De Koog, wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen- De Texelse afdeling van de Neder landse Bijenhoudersvereniging houdt van 10.00 tot 16.00 uur open dag in de beeldentuin aan het Oudedijkje nabij De Koog. Landelijke jeugddansgroep Holland Express jr. verzorgt om 11.00 uur een optreden in De Vermaning van Henk Noorlander aan Diek 11a in Den Op het tennispark van Deuce aan de Emmalaan in Den Burg wordt om 13.30 uur het Tesseltoernooi geopend. Er worden de hele week wedstrijden gespeeld. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Ice Age 4: Continental Drift 2D NL; 11.15 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 13.30 Ice Age 4: Con tinental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 16.15 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 18.30 Mada gascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 19.00 Ice Age 4: Continental Drift 3D NL; 21.15 The Amazing Spider- Man 3D; 21.45 Snow White And The Huntsman Maandag 16 juli In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. De Maartenskerk in Oosterend is van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichti ging. In restaurant Quinty's in De Koog begint om 17.30 uur een optreden van de Texelse Goochelaar. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Om 19.30 uur begint een kruiden workshop in de (tuin van de) Oudheid kamer over geneeskrachtige kruiden. Vooraf reserveren via 318673 of 313135, €5,- p.p. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Ook wie geen maat heeft, kan zich aanmelden. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; 16.00 Mada gascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 16.15 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 18.30 Madagascar 3: Op avon tuur in Europa 3D NL; 18.45 The Ama zing Spider-Man 3D; 21.15 Mystery Movie; 21.45 21 Jump Street. Dinsdag 17 juli In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. Met meer dan 50 kramen, gratis kinderattracties en straatartiesten. De Maartenskerk in Oosterend is van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichti ging. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in de smederij van Cultuurhistorisch Muse um Texel een demonstratie gegeven. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan in De Koog wordt vanaf 14.00 uur een markt gehouden. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 15.00 uur een optreden van het koor De Zingende Zeeman. Tevens verkoop van handwerk, koffie en De Reumapatiëntenvereniging Texel houdt van 15.00 tot 16.45 uur in pavil joen Vliezicht bij paal 33 een inloop middag voor leden en hun partners. Op het strand bij paal 9 begint om 19.30 uur een vliegeravond. In de roomskatholieke kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert met trompet en orgel. De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Concert van shantykoor Het Veerse Scheepstuig uit het Zeeuwse Veere vanaf 20.30 uur bij Café De Kombuis, Oudeschild. Vierstemmige zeemans liederen en ballades. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; 13.45 Brammetje Baas; Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 16.15 Ice Age 4: Continental Drift NL 3D; Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Madagascar 3: Op avontuur in Europa 3D NL; 19.00 Intouchables; Voorstel lingen Cinema Texel: 21.15 The Ama zing Spider-Man 3D; 21.45 Snow White And The Huntsman. TESÜ Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in het rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 13 juli van 9.30 tot 16.00 uur, zaterdag 14 juli van 8.30 tot 15.00 uur en zondag 15 juli van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten die dagen in beide richtingen rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso. nl. Survival Ploeteren door de regen en mod der met je zware koffers. De ten ten leeghalen en zien in wat voor troep je de afgelopen nachten eigenlijk wel niet geslapen hebt. Er achter komen dat alle insecten waar je om hebt gegild in een dubbele hoeveelheid onder je matras lagen terwijl je daar zo lekker op sliep. Lekker hoor, een weekje Ardennen. Laten we even beginnen bij het begin. Nadat we een aantal uren in de bus hebben gezeten en het slechte weer hadden veruild voor een lekker zonne tje kwamen we aan op de camping. Met zijn negenen zaten we in een tent en dat was exclusief alle dieren- vriendjes die in en op de tent zaten. 'De eerste doen we rustig aan," werd er gezegd. Alhoewel, die twee uur tjes rustig wandelen waren wel funest voor de schoenen waar je eigenlijk de hele week op moest lopen. Gelukkig konden we ze nog enigszins schoon krijgen in het beekje dat naast onze tent stroomde, hopen dat ze de vol gende ochtend droog waren! De tweede dag hadden we een wan deltocht van ongeveer anderhalf uur naar de plek waar we gingen abseilen, klettersteigen en tokke len. Heel leuk, maar toen ik bij het abseilen steeds de grip verloor door de korte beentjes en de instructeur heel vrolijk riep; @txl 'Spring als een kikker van de wand af naar beneden,' moest ik toch even slikken. Geen kikkers! Nadat we met zijn allen al gillend, struikelend en wegglijdend had den genoten van de hoogtes gin gen we door middel van een GPS-tocht terug naar de cam ping. Aangezien die nogal lang was, en nie mand zin had om door de hitte nog zo lang te wandelen dachten we dat we wel een stuk af konden snijden. Niet dus! Waarschijnlijk hadden we uiteindelijk nog eens zo'n vier kilo meter omgelopen. Fan tastisch. De derde dag was een rustdag. Relaxt vlotten bouwen, boogschieten en genie ten van de zon. En dan, de laat ste dag dat we iets actiefs gingen doen. Na twee uur mountainbi- ken, negen kilometer kanoën en ongeveer weer twee uur terug wandelen zijn we eindelijk bij onze tenten. Nog geen tien minu ten nadat we aangekomen zin begint het superhard te onweren en te regenen. Wat een mazzel. Maar ja, als dat zo de hele nacht doorgaat en die dag erna alles moet worden ingepakt ben je toch weer blij als je in de bus naar huis zit. Op Texel scheen de zon. Omgekeerde wereld! Karleen van Dee Madagascar: met het circus mee

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2