Concert met Maarten Elzinga TEXELSE 3 COURANT Finales dubbelspel bij tennisvereniging Deuce VRIJDAG 13 JULI 2012 Bloeiend blauwmaanzaad in de maar uit dit zaad wordt oliegewon- Prins Hendrikpolder. De zaadknop- nen voor de verfindustrie. pen doen denken aan papaver, foioGnrdwma») VVD trekt plan OZB nog even in Een voorstel van de WD om de Onroerend Zaak Belasting (OZB) volgend jaar niet te verhogen, heeft het woensdagavond in de raadsvergadering niet gehaald. De WD trok het plan terug, omdat er nog te veel onduidelijk heid heerste. De liberalen hadden een voorstel gemaakt waarin een verhoging van de OZB wordt uitgesloten. Daar naast vond de WD dat het college zou moeten analyseren op welke punten de gemeente de afgelopen jaren te ruim heeft begroot, zodat er voor 2013 een reeële begroting kan worden gemaakt. De afgelo pen jaren was er vooraf ook altijd sprake van tekorten, terwijl er ver volgens achteraf in de jaarrekenin gen overschotten naar voren kwmen. In 2011 ging het om circa vier miljoen euro. De andere partijen leken in meer derheid met de WD mee te willen gaan, maar de omschrijving dat 'een verhoging moet worden uitge sloten' weerhield ze van instem ming. Voor de analyse van de begrotingen van de afgelopen jaren was meer animo. Een schorsing om de tekst van het WD-voorstel aan te passen, leverde niet meteen resultaat op. Fractievoorzitter Mar jan de Groot zei dat meer tijd nodig was. Bedoeling is dat een aange past voorstel van de WD nu in de raadsvergadering van 18 juli wordt behandeld. Volgens de Kadernota zou de OZB in 2013 en 2014 met 25 procent omhoog moeten gaan om de gemeente financieel in orde te hou den. Wethouder Frans Visman (financiën) zei dat de gemeente er kritisch naar kijkt de voorgestelde verhoging zo laag mogelijk te hou den, maar daar kon hij de WD niet mee vermurwen. Geslaagd Anne Brons uit De Koog is aan het ROC in Amsterdam Onder prima omstandigheden zijn afgelopen weekend bij ten - nisvereniging Deuce in Den Burg de finales van de clubkampioen- schappendubbel gespeeld. In de hoogste categorieën werden de duo's Thijs van Veen en Ruben Kooijman (HD4/5/6), Cintha Eel - man en Petra Kooiman (DD4/5/6) en Ruben Legierse en Pien Esselman/ (GD6) de nieuwe club kampioenen. De toemooicommissie liet dit jaar de gewone dubbels en de mixdub - bels hun kampioenschap gelijktijdig spelen. Dat pakte goed uit en het was ruim twee weken lang met maar liefst 92 deelnemers een gezellige drukte op de banen. Som mige spelers stonden door deze indeling bijna om de dag op de baan. In de hoogste herencategorie (4/5/6) werden een paar gerenommeerde namen gemist, maar het niveau van de finale leed daar niet onder. Het favoriete duo Thijs van Veen en Ruben Kooijman had de handen meer dan vol aan Jesper List en Hans Polderman en verloor de eer - ste set met 6-4. In de tweede set (6-1) leek er orde op zaken te wor - den gesteld, maar List en Polder - man weigerden te capituleren. Met slecht één break verschil pakten Van Veen en Kooijman uiteindelijk toch de beslissende set met 6-4 en de daarbij behorende clubtitel. Bij de dames 4/5/6 werd de strijd in poulevorm gestreden. De koppels Cintha Eelman en Petra Kooiman en Erna Agterberg en Chantal Zwet sloot wisten al hun partijen te win - nen, waardoor hun onderlinge wed strijd als finale kon worden bestempeld. In een gelijk opgaande eerste set moest een tiebreak de beslissing brengen. Toen deze met 7-2 naar Eelman en Kooiman ging knakte er iets bij Agterberg en Zwet sloot. Met 6-1 in de tweede set werd vervolgens het pleit beslecht, waarna Eelman en Kooiman de feli citaties als nieuwe clubkampioenen TexelGevoel.nl in de lucht Het nieuwe Informatieportaal TexelGevoel.nl is vanaf vandaag officieel in de lucht. De oproep van initiatiefnemer Frits Langeveld aan ondernemers zich te registreren, heeft gewerkt, zo blijkt uit een bezoek aan www.texl. nl. Als Overnachting wordt aange klikt, is er keuze uit 136 verschil lende accommodaties. Bij Eten en Drinken verschijnen 62 horecaza ken en bij Winkels staan 129 bedrij ven. Via de Android App voor Smartp- hones, als ook via de Website www.texl.nl kunnen bezoekers 'snel en eenvoudig de meest com plete informatie over Texel ontvan gen'. De versie voor l-phone en I- pad volgen binnenkort. Het portaal is voor alle Texelse bedrijven gratis en vrijblijvend beschikbaar, ze kun- In de RK-kerk aan de Molen - straat in Den Burg vindt dins - dag 17 juli een concert plaats van organist Ton van Eek en de trompettisten Arthur Kerklaan en Maarten Elzinga. Op het programma staan werken voor twee trompetten en orgel van Franse en Italiaanse compo - nisten uit de 18de eeuw en werken voor orgel van Bach, Walond en Boëllman. Oud-Texelaar Maarten Elzinga ontving op achtjarige leeftijd zijn eerste trompetlessen van Betty Bakker. Tijdens het laatste jaar nen hun eigen informatie up to date houden, meldt Langeveld. Hij meldt tevens dat er nog een lande lijke reclame- en promotiecampag ne volgt. van het VWO startte hij de oplei - dingen muziekregistratie en trom pet aan het Koninklijk Conserva - torium in Den Haag, waar hij studeerde bij Huug Steketee. Hij heeft meegewerkt aan radio-, tv- en CD-opnames en is solotrom - pettist bij RBO Sinfonia, een pro fessioneel orkest dat zich toelegt op koorbegeleidingen. Hij gaf concerten in diverse Europese landen en Israël. Ton van Eek stu deerde bij Bernard Bartelink aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Ook studeerde hij enkele jaren bij Marie-Claire Alain in Parijs. Hij is titulair organist van de Sint Bavo in Haarlem en behoorde driemaal tot de prijs - winnaars op het César Franck - concours. Hij concerteert regel - matig en verzorgt radio-opnames in vrijwel alle Europese landen en Zuid-Amerika. Ook wordt Van Eek regelmatig uitgenodigd als jurylid, voor het geven van cursussen en lezingen en als gastdocent aan conserva - toria en universiteiten. Arthur Kerklaan begon al vroeg met zijn studie trompet in de 'jong talentklas' van het Konink - lijk Conservatorium in Den Haag, waar hij later studeerde bij Huug Steketee. Hij werkte als solo- en als orkest trompettist en speelde bij vele grote musicalproducties van Joop van den Ende waaronder Belle en het Beest, Ciske de Rat en Mary Poppins. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. voor de opleiding directiese cretaresse/ manage mentassistente niveau 4. Zij werkt als receptioniste in het familiebe drijf, hotel Tesselhof in De Koog en als secretaresse bij NBC Eelman en Partners, Accountants en Advi seurs te Den Burg. damesdubbel in ontvangst moch - ten nemen. De mixcategorie GD6 was mis schien wel het spannendst. Veel driesetters en weinig krachtsver - schil resulteerden uiteindelijk in een finale tussen Ruben Legierse en Pien Esselman tegen Remko Spel - de en Saskia Roos. Zij waren elkaar in de poulefase ook al tegen geko - men, waarbij Spelde en Roos aan het langste eind trokken. Maar het spelen van een finale is een kunst op zich. Daarnaast groeiden Essel - man en de sterk spelende Legierse steeds beter in het toernooi en dat bleek in de eindstrijd eens te meer. Via 6-1 en 7-5 werden Spelde en Roos opzij gezet. Ook in de overige vijf categorieën werd fanatiek gestreden. De titels daar werden gewonnen door de duo's Fetze de Haan en Dick Pan - neman (HD7), Kim Burkhardt en Marije de Leeuw (DD7), Onno Werk man en Atie Voerman (GD7), Paul van Mierlo en Jan Pijlman (HD8/9) en Anton Smit en Annie Smit (GD8/9). Opvallend was dat geen enkele deelnemer zich voor twee finales wist te plaatsen zodat alle finales andere deelnemers hadden. Uitslagen: HD 4/5/6:1 .Thijs van Veen/Ruben Kooij man; 2.Jesper List/Hans Polderman; 3/4 Gerd-Jan Roos/Remko Spelde; 3/4 Dennis Beumkes/John List. DD 4/5/6:1 .Cintha Eelman/Petra Kooiman; 2.Erna Agterberg/ Chantal Zwetsloot; 3.Marleen Hohmann/ Vivianne Neeteson Lemkes. GD 6:1 .Ruben Legierse/Pien Esselman; 2.Remko Spelde/ Saskia Roos; 3/4 Robbert de Jong/Bianca Regoor; 3/4 Gerd-Jan Roos/Cintha Eel man. HD 7:1 .Fetze de Haan/Dick Panne - man; 2.Jan Meedendorp/Hans de Porto; 3/4 Ben Krause/John Zoetelief; 3/4 Michiel de Boer/Klaas-Dirk Koorn. DD 7:1.Kim Burkhardt/Marije de Leeuw; 2.lrene Rijp - stra/Marieke Teemstra; 3/4 Marjon Jans - sen/Atie Voerman; 3/4 Pien Esselman/Cori- ne Plaatsman. GD7:1 .Onno Werkman/Atie Voerman; 2.Shaju Devassy/Karin van der Wal; 3/4 Fetze de Haan/Anne Boekei; 3/4 John Zoetelief/Corine Plaatsman. HD 8/9: 1.Paul van Mierlo/Jan Pijlman; 2.Jan Burg - man/Martien Veeger; 3.Hans Kikkert/Rieu - wert Pol. GD8/9:1 .Anton Smit/Annie Smit; 2.Bert Brinkman/lngrid van Beek. Familieberichten "En ik wil de blinden doen wandelen op een weg die zij niet hebben gekend; op een pad dat zij niet heb ben gekend zal ik hen doen treden. Ik zal een duistere plaats vóór hen in licht veranderen en een hobbelig terrein in vlak land. Dit zijn de dingen die ik voor hen wil doen en ik wil hen niet verlaten." Jesaja 42:16. In dankbaarheid nemen wij afscheid van Maria Christina van Erkelens-Schene Sinds 20 april 2006 weduwe van Ger van Erkelens Zuid Scharwoude, A 6 september 1922 Den Hoorn-Texel, t 12 juli 2012 Een sterke vrouw is in vrede heengegaan Arien en Mirjam Ram Amba Herenstraat 44 1797 AJ Den Hoorn Marieke is bij ons thuis, Herenstraat 43. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 14 juli van 19.30 tot 20.30 uur in dorpshuis "De Waldhoorn", Herenstraat 30 te Den Hoorn. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 16 juli om 18.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. van Erkelens, Herenstraat 43, 1797 AG Den Hoorn. Vertrek veerboot 17.00 u Dank voor de zorgzame ondersteuning van dr. Van Hattum, de Thuiszorg en Marleen Taat. Arien en Mirjam van Erkelens Leegte Een lieve man, vader en opa ging van ons heen: We zien niets we zijn alleen... Alleen met onze gedachten, heel dicht bij hem. In die stilte hoor je zijn stem, voel je dat hij aanwezig is, Je luistert en je voelt een gemis. Een leegte De leegte en het gemis zijn bij ons achtergebleven na het plotseling overlijden van mijn lieve man en maatje, onze vader en supertrotse opa WILLEM VONK De vele brieven, kaarten, bloemen en warme woorden hebben ons diep ontroerd. Het is voor ons goed te weten dat Willem bij zo velen geliefd was en ontzettend gemist zal worden. Door de overweldigende belangstelling is het voor ons onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken. Netty Vonk-Barhorst Erik en Chris Denise en FransKeara Dave en Gosia Natalia Dunja en Patrick Hans, Niels, Lynn Storm 9, Bruce 9 Oosterend-Texel, juli 2012 Gedurende vele jaren was ons erelid Klaas van der Meer een vertrouwd gezicht bij onze vereniging. Wij zullen hem missen en wensen zijn nabestaanden veel sterkte toe. Bestuur en leden KSV Kotex Wij bedanken iedereen voor de hartverwarmende belangstelling, die wij het afgelopen jaar en bij het overlijden van mijn man, onze vader en opa ontvingen. Dit is een grote troost bij de verwerking van het verlies van onze RIENK GAASBEEK Wil Gaasbeek-Moor Kinderen, klein- en achterkleinki nderen Een woord, een gebaar of een kaart, dat doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt, missen moet. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de vele blijken van medeleven in welke vorm dan ook na het overlijden van mijn vrouw en onze moeder en opoe TRIJN ZIJM-VAN DER MEER Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren dat zij bij zo velen geliefd was. Jaap Zijm Jacco en Siny Tatum Ice Sfi Fiona en Ron Lars Elin Oudeschild, juli 2012 Wij danken iedereen voor de belangstelling, fijne brieven en kaarten die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze moeder en oma NEL DE BOER-GOMES Wij kijken als familie terug op de mooie en waar dige afscheidsdienst in de kerk en begrafenis. Het is voor ons een fijne en troostrijke gedachte dat mam in haar leven voor velen zoveel heeft betekend. Kinderen en Kleinkinderen Den Burg, juli 2012 Op 3 juli 2012 is geboren onze dochter Nina Christina Theresia Martien Sneekes en Sarah Albers Preangerstraat 3 1095 GZ Amsterdam Kleindochter van Barend Albers en Christy Neijens Hierbij wil ik iedereen be danken voor de vele blij ken van belangstelling, in welke vorm dan ook, na mijn motorongeluk, zowel in het MCA en bij thuiskomst. Het was geweldig! Jan Grisnigt

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3