fl Finales dubbelspel bij tennisvereniging Deuce TEXELSE 5 COURANT Financieel advies BdastingontMts-ikars VRIJDAG 13 JULI 2012 Onder prima omstandigheden zijn afgelopen weekend bij ten nisvereniging Deuce in Den Burg de finales van de clubkam- pioenschappendubbel gespeeld. In de hoogste catego rieën werden de duo's Thijs van Veen en Ruben Kooijman (HD4/5/6), Cintha Eelman en Petra Kooiman (DD4/5/6) en Ruben Legierse en Pien Essel- man/ (GD6) de nieuwe clubkam pioenen. De toernooicommissie liet dit jaar de gewone dubbels en de mixdub- bels hun kampioenschap gelijktij dig spelen. Dat pakte goed uit en het was ruim twee weken lang met maar liefst 92 deelnemers een gezellige drukte op de banen. Sommige spelers stonden door deze indeling bijna om de dag op de baan. In de hoogste herencategorie (4/5/6) werden een paar gerenom meerde namen gemist, maar het niveau van de finale leed daar niet onder. Het favoriete duo Thijs van Veen en Ruben Kooijman had de handen meer dan vol aan Jesper List en Hans Polderman en verloor de eerste set met 6-4. In de tweede set (6-1) leek er orde op zaken te worden gesteld, maar List en Pol derman weigerden te capituleren. Met slecht één break verschil pak ten Van Veen en Kooijman uitein delijk toch de beslissende set met 6-4 en de daarbij behorende club- titel. Bij de dames 4/5/6 werd de strijd in poulevorm gestreden. De koppels Cintha Eelman en Petra Kooiman en Erna Agterberg en Chantal Zwetsloot wisten al hun partijen te winnen, waardoor hun onderlinge wedstrijd als finale kon worden bestempeld. In een gelijk opgaan de eerste set moest een tiebreak de beslissing brengen. Toen deze met 7-2 naar Eelman en Kooiman ging knakte er iets bij Agterberg en Zwetsloot. Met 6-1 in de tweede set werd vervolgens het pleit beslecht, waarna Eelman en Kooi man de felicitaties als nieuwe club kampioenen damesdubbel in ont vangst mochten nemen. De mixcategorie GD6 was mis schien wel het spannendst. Veel driesetters en weinig krachtsver schil resulteerden uiteindelijk in een finale tussen Ruben Legierse en Pien Esselman tegen Remko Spelde en Saskia Roos. Zij waren elkaar in de poulefase ook al tegen gekomen, waarbij Spelde en Roos aan het langste eind trokken. Maar het spelen van een finale is een kunst op zich. Daarnaast groeiden Esselman en de sterk spelende Legierse steeds beter in het toer nooi en dat bleek in de eindstrijd eens te meer. Via 6-1 en 7-5 wer den Spelde en Roos opzij gezet. Ook in de overige vijf categorieën werd fanatiek gestreden. De titels daar werden gewonnen door de duo's Fetze de Haan en Dick Pan neman (HD7), Kim Burkhardt en Marije de Leeuw (DD7), Onno Werkman en Atie Voerman (GD7), Paul van Mierlo en Jan Pijlman (HD8/9) en Anton Smit en Annie Smit (GD8/9). Opvallend was dat geen enkele deelnemer zich voor twee finales wist te plaatsen zodat alle finales andere deelnemers hadden. Uitslagen: HD 4/5/6: 1.Thijs van Veen/Ruben Kooij man; 2.Jesper List/Hans Polderman; 3/4 Gerd-Jan Roos/Remko Spelde; 3/4 Den nis Beumkes/John List. DD 4/5/6:1 .Cintha Eelman/Petra Kooiman; 2.Erna Agterberg/ Chantal Zwetsloot; 3.Marleen Hohmann/ Vivianne Neeteson Lemkes. GD 6:1.Ruben Legierse/Pien Esselman; 2.Remko Spelde/ Saskia Roos; 3/4 Robbert de Jong/Bianca Regoor; 3/4 Gerd-Jan Roos/Cintha Eel man. HD 7: 1 .Fetze de Haan/Dick Panne man; 2.Jan Meedendorp/Hans de Porto; 3/4 Ben Krause/John Zoetelief; 3/4 Michiel de Boer/Klaas-Dirk Koorn. DD 7: I.Kim Burkhardt/Marije de Leeuw; 2. Irene Rijp- stra/Marieke Teernstra; 3/4 Marjon Jans- sen/Atie Voerman; 3/4 Pien Esselman/ Corine Plaatsman. GD7: I.Onno Werk- man/Atie Voerman; 2.Shaju Devassy/Karin van der Wal; 3/4 Fetze de Haan/Anne Boe kei; 3/4 John Zoetelief/Corine Plaatsman. HD 8/9: 1 .Paul van Mierlo/Jan Pijlman; 2.Jan Burgman/Martien Veeger; 3.Hans Kikkert/Rieuwert Pol. GD8/9: 1.Anton Smit/Annie Smit; 2.Bert Brinkman/lngrid van Beek. Parkeerplaatsen In de krant van vrijdag 6 juli stond dat de illegaal aangelegde parkeer plaatsen aan de Bakkenweg zouden kunnen blijven. Enige nuancering is hier op zijn plaats. In de eerste plaats is het helemaal niet zeker dat deze illegale parkeer plaatsen kunnen worden gelegali seerd. Als omwonenden kunnen wij nog in beroep gaan tegen de beslis sing van de gemeente om niet hand havend op te treden. De commissie bezwaarschriften gaf aan dat zij het, in het licht van een mogelijke legali satie bij de behandeling van de bouwaanvraag voor een extra recre atieve opstal bij Anjahoeve, niet nodig acht om op dit moment hand havend op te treden. Handhavend optreden kan dan ook opnieuw aan de orde komen na de behandeling van de bouwaanvraag. De recrea tieve opstal zou overigens ook gebouwd moeten gaan worden op een stukje grond met agrarische bestemming. De meeste omwonen den zijn daar tegen. Er zijn al heel wat recreatieve opstal len op dit stukje 'oude land van Texel'. Nog meer bebouwing tast de kernwaarden van Texel nog verder aan en gaat ten koste van het land schap, de open structuur en de rust in de directe omgeving. Zaken waar de toeristen, die voor dit stukje Texel kiezen, juist op af komen. Ook Maar ten van Rossum waarschuwde een tijdje terug al terecht voor dit dicht- bouwen van Texel. Daarbij is het maar zeer de vraag of het bij die ene uitbreiding zal blijven. Aanvankelijk had de familie Huis man plannen om ook nog een twee de recreatieve opstal op het agrari sche weilandje met schapen en lammeren te bouwen en om van dit weilandje een speelweide te maken. Is dat de tweede stap die ons te wachten staat na de eerste uitbrei ding? En hebben we over tien of twintig jaar een compleet bunga lowpark naast onze boerderij aan de Bakkenweg? En wat doet de gemeente? Die werkt gewoon mee aan de uitbrei ding en aan de aantasting van de kernwaarden en weigert handha vend op te treden. Maar we hebben toch niet voor niets een bestem mingsplan? Een plan waar de bur ger op moet kunnen bouwen en waar hij bijvoorbeeld rekening mee kan houden bij aankoop van een woning? En is het niet juist de taak van een (door de burger betaald) gemeentebestuur om die burger te Belgen stemmen op badplaatsen Met 21 van de 2653 stemmen is De Koog op de 21ste plaats geëindigd in de verkiezing van populairste badplaats, die werd gehouden door de (Vlaamse) Alli antie van VakantieVastgoed Aan bieders. De enquête werd gehouden tussen 1 april en 1 juni. Oostende eindigde met 290 stemmen op de eerste plaats. Het merendeel van de stem men kwam van Vlamingen en Nederlanders, een kleiner deel van Frans- en Duitstaligen. Bij de Frans- taligen eindigde De Koog op de 31ste plaats, bij de Duitstaligen op de 6de. Bij de vraag welke regio het meest geschikt was voor wandelen, fietsen of mountainbiken, eindigde Texel met 54 stemmen op de 14de plaats, tussen Amstelland en Haspengouw. Winnaar met een straatlengte ver schil waren hier de Belgische Arden nen met 319 stemmen. Ook de Franstaligen prefereerden de (Fran se Ardennen en plaatsten Texel als 23ste, tussen Beemster en Moezel. De Duitstaligen plaatsten Texel op een gedeelde 12de plaats, met De Liemers, de bollenstreek en de Ant werpse Kempen. De nieuwe enquê te van de AWA loopt tot 30 septem ber en is te vinden via www. vakantiewon i ngen .travel Q\ddn eilanden in Het Kanaal met belastinggeld aan de kaal? Als je kier op kei Vdad zo'n constructie kad profiteerden u>j ook allemaal. Voorzitter Benno Bakker van de Texel Triatlon heeft dinsdag de Rob Teisman Trofee uitgereikt aan Martine Dogger uit Den Burg. Deze prijs gaat jaarlijks naar de Texelse deelnemer die de meest opvallende prestatie heeft geleverd. Dogger kreeg de trofee omdat ze, nadat ze driemaal als zwemster deelnam in een estafetteteam, voor het eerst individueel meedeed. Op de achtste triatlon eindigde ze met een eind tijd van 1.28.52 op de tweede plaats in de categorie dames 16-39 jaar. In het klassement van de Texelaars (dames en heren) op deze afstand werd ze veertiende. fok JOS KAGER Bernhardlaan 109, 1791 XD Den Burg, www.woningaanbodtexel.nl info@woningaanbodtexel.nl Jos Kager, tel. 0222-312833 beschermen door er op toe te zien dat de gemaakte plannen worden nageleefd? Het zou toch wel heel gemakkelijk zijn als een situatie die een paar jaar voortduurt, kan wor den aangevoerd als motivatie tot legalisering. Met de bouw van de nieuwe opstal zouden de illegale parkeerplaatsen aan de Bakkenweg ook nog eens verder uitgebreid moeten worden. En dat terwijl op het erf van Anja hoeve en aan de kant van de Wes- terweg ruim voldoende gelegenheid is om parkeerplaatsen aan te leg gen. Blijkbaar wil men niet zelf tegen geparkeerde auto's aankijken, maar zadelt daar liever hun buren mee op. Daar komt nog bij dat de parkeer plaatsen aan de Bakkenweg niet zijn gelegen bij de recreatieve slaap plaatsen van Anjahoeve aan de Westerweg en dat de (ook minder- valide) gasten allemaal door de berm, over de Bakkenweg en over het fietspad langs de Westerweg naar hun verblijf moeten lopen over een afstand van zo'n 150 tot 200 meter. De illegale parkeerplaatsen op agra rische grond aan de Bakkenweg slaan dus nergens op en zouden moeten worden verplaatst naar het perceel van Anjahoeve en daar naast, waar meer dan voldoende plaats is, maar hetgeen zowel de familie Huisman als de gemeente tot op heden heeft verzuimd te onder zoeken. En dat zit de omwonenden natuurlijk hoog. Willem Boon, Den Hoom. Geen vergunning voor windmolens De provincie Noord-Holland geeft voorlopig geen vergunnin gen meer af voor het plaatsen van windmolens. Dat is het gevolg van een voorbereidings- besluit dat Provinciale Staten afgelopen maandag heeft geno men en dat sinds woensdag van kracht is. In het coalitieakkoord van de rege rende partijen in Noord-Holland staat dat de provincie er géén windmolens meer bij wil hebben. Om die reden hebben Gedepu teerde Staten besloten het beleid en de planologische regels aan te passen. Vooruitlopend op die aanpassin gen heeft Provinciale Staten een voorbereidingsbesluit genomen om de huidige situatie te bevrie zen. Dat betekent dat er vooruitlo pend op de aanpassing van het beleid en de regels'al geen nieuwe windmolens meer vergund zullen worden. Deze situatie mag volgens de provincie maximaal een halfjaar duren. Als Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten in september besluiten hebben genomen over de inhoudelijke aanpassingen van het beleid, worden de stukken ter inzage gelegd en kunnen zienswij zen worden ingediend. Monica Maas signeerde woensdag bij Het Open Boek in Den Burg haar nieuwe prentenboek Souwtje. Dat gebeurde in een hoek die voor de gelegenheid stemmig was aangekleed met tekeningen van Maas. Uit handen van Han Pastoor van de Rabobank ontving R. Junier uit De Cocksdorp woensdagavond een chèque van €2.000,- voor een set zon nepanelen. Junier verdiende de prijs door het beste te schatten hoeveel zonnepanelen nodig zouden zijn om de vuurtoren een jaar van stroom te voorzien (412). De prijsvraag werd gehouden op de laatste van zes voor lichtingsavonden over zonnestroom. De winnaars van de andere avon den kregen een solar oplaadpakket uitgereikt door Corina Hordijk van Stichting Duurzaam Texel. Dit waren: Ruud Timmer, Rob de Jong, Kees Bertrand, Arie Lap en Nico Heerschap. foioroooom) Op de Groeneplaats in Den Burg is woensdagmiddag de eerste van de serie zomermarkten gehouden die in de plaats zijn gekomen van de Folkloremarkten. De in de klederdacht gehulde dames en de oude dansen waren er niet meer, maar voor de rest was het een gezellige markt waar vanalles werd verkocht en waar een hoop toeristen op af kwamen. De zomermarkt wordt georganiseerd door Den Burg-Winkel hart van Texel, de opvolger van de ondernemersvereniging in Den Burg. (FoloJÏKenvenHtnum) Hek Het hek is van de dam, zegt men wel eens symbolisch, maar in wer kelijkheid is het hek op de dam. Dit naar aanleiding van het stukje van Gerhard Cadee in de krant van vrij dag 30 juni jongstleden. Voor hem zijn de 'hekken' bij de Wezenputten de druppel, die de emmer doet overlopen, dus er is al veel meer voorgevallen. Landschapszorg is uit de klankbordgroep De Gouden Driehoek gestapt. Wat is dat eigen lijk voor een groep! Landschaps zorg is vertrouwd, dat zit wel goed. Kundige mensen, die houden van ons eiland en zorg hebben over ons mooie eiland. Dat houdt in goed zorgen voor het behoud en onder houd van het mooie landschap en de natuur, die in voorgaande eeu wen tot stand is gekomen. Daar ondergetekende 14 dagen 'zonder zorg' is voor partner ben ik gaan fietsen en me zelf gaan overtuigen van de plaats waar het om gaat, n.l. de Wezenputten. Welke idioot heeft dit kunnen bedenken. Het bankje alleen mag wel blijven, maar ik ga er niet op zitten, want het voelt alsof je in een varkenshok zit. De Texelaars weten die putten wel te vinden, want het Skillepaadje heeft ieder een wel eens gefietst en de gasten ook. Waarom is er niet geluisterd naar Landschapszorg. Nu ze uit de klankbordgroep is gestapt geeft ze de Gouden Driehoek vrij spel en is het hek echt van de dam en zal er nog meer verpest worden. Een aan tal jaren terug was er al sprake van die veranderingen in het Hogeberg- gebied. Er waren heel veel ingezon den stukken. Blijf er vanaf!!, maar er is niet naar ons geluisterd. Stop met die Driehoekgroep. Allemaal geld verspilling. Ze trekken zich er niets van aan en gaan gewoon door met hun gekke plannen. Veel oude Texe laars, die het er ook niet mee eens zijn, denken waar maak ik me nog druk om: het is slecht voor mijn hart. Gerhard, Landschapszorg blijf je toch wel trouw? Ik wens je veel succes. Riny Wielinga, Den Burg. Poepzakjes voor lopend raadslid Een handvol poepzakjes en een speeltje voor de hond. Dat had raadslid Nils Lely (PvdA) woens dag in de aanbieding voor Texel 2010. Die partij wilde de hondenbelasting weer invoeren, maar dat zag niet iedereen in de gemeenteraad zitten. Lely trok de conclusie dat Texel 2010 vooral de hondenpoep als overlast moet ervaren en had daar om voor Gerbrand Poster als veel vuldig wandelend raadslid een bat terij zakjes meegenomen, zodat hij zich onderweg zou kunnen uitleven. Lely had de pech dat Poster als enige niet bij de raadsvergadering aanwezig was, dus zijn fractiegeno ten Annie Hin en Nico Waerts namen de zakjes met enige twijfel op het gezicht maar in ontvangst. Het voorstel om de hondenbelasting weer in te voeren, haalde het niet. Alleen Texel 2010 stemde voor. Wat vindt u? Ganzen Vorige stelling: Het vangen en doden van ruiende grauwe ganzen is de enige maatre gel die heeft geresulteerd in reduc tie van de lokale broedpopulatie, blijkt uit onderzoek van Alterra Wageningen. Moet dit op Texel weer worden toegestaan? Een levensgroot vier-op-een-rij was één van de activiteiten op de eerste zomermarkt. Er werd verder gedanst, er was live-muziek en op de bult stonden oude wagens opgesteld. (Foto jemen «n hmuw) Nieuwe stelling: De gemeente wil de OZB met 25 procent verhogen om de begroting op orde te krijgen. Wat is daarover uw mening?

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5