texbjvgbsda.nl Zomerse Geitenkaas VRIJDAG 13 JULI Concert Om 19.30 begint op de Stenenplaats in Den Burg een zomer avondconcert door het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Entree gratis. ZATERDAG 14 JULI Poppentheater 11.00 uur. Bij Catharinahoeve poppentheater van André Verhagen, het @penstaartje. Voorstelling over Rupsje Nooitgenoeg. Kaarten €5,- en te koop bij VW en Catharinahoeve. Argentijnse tango 13.00 uur. Voor de Novalishoeve vlak buiten Den Hoorn wordt Argentijnse tango gedanst, met om 15.00 uur een optreden van Marieke Timmer Hugo Buiten. ZONDAG 15 JULI Kofferbakmarkt 09.00 uur. Op het terrein van Calluna bij De Koog, wordt van 09.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Rondleiding Om 12.00 uur kunnen bezoekers van Ecomare gratis mee met een rondleiding door het Duinpark. De gids vertelt over planten, dieren en duinvorming (Nederlandstalig). MAANDAG 16 JULI Markt Op de Groeneplaats in Den Burg wordt 's morgens een waren markt gehouden Bingo 20.00 uur. Bingo in de kantine van Sportvereniging De Koog, Boodtlaan 39. Informatie tel. 06-22307944. T/m 13 augustus Iedere maandag om 20.00 uur. DINSDAG 17 JULI Oestertocht 14.00 uur. Lancasterdijk bij monument Het Dijklichaam. Oester- tocht van 1,5 uur langs de waddendijk, prijs €17,50 p.p. incl. drankje, stokbrood en oesters. Opgave en info: info@oestersenmeer. nl of 06-12808495. Maartenskerk De Maartenskerk in Oosterend is van 13.30 tot 16.00 uur open ter bezichtiging. Shantykoor 20.30 uur. Café De Kombuis, Oudeschild. Concert van shantykoor Het Veerse Scheepstuig uit het Zeeuwse Veere. Vierstemmige zee mansliederen en ballades. WOENSDAG 18 JULI Themamarkt 11.00 uur. In het centrum van Den Burg wordt van 11.00 tot 17.00 uur een zomerse (thema)markt gehouden. Dit keer is het thema kunst en boeken. DONDERDAG 19 JULI Kunst voor kids 14.00 uur. Strand paal 17. Kinderen maken op een lang paneel op het strand hun eigen schilderij. Voor kinderen van 3-10 jaar, deel name gratis. Bij slecht weer kunnen de kinderen zich laten schmin ken Schapenboerderij 14.00 uur. Rozenhout. Unieke Texelse schapenboerderij met vele lammetjes, demonstratie schapen drijven, 30 schapenrassen en vele boerderijdieren! Doolhof 4. Prijs €5,-, kind €3,-. Ecomare Bij Ecomare bruist het van de activiteiten, zoals presentaties, voeren van zeehonden en vissen, poppentheatervoorstellingen en diverse rondlei dingen. Of neem in Den Burg een kijkje in de Oudheidkamer, een huis uit 1599. Elke woensdag kunt u van hieruit deelnemen aan een rondleiding door Den Burg, in de voetsporen van Aagje Luijtsen die rond 1780 brie ven schreef aan haar man. Ontdek het Texelse maritieme verleden bij Kaap Skil in Oudeschild of ervaar het prachtige uitzicht over Noord- en Waddenzee en Texel vanaf de vuurtoren in De Cocksdorp. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 10 en 11. Excursie Waal en Burg De weiden kleuren prachtig door de paarse harlekijn en brede orchis, rode veldzuring en de gele bloemetjes van de ratelaar en boterbloem. Twee vrijwilligers van Natuurmonumenten vertellen enthousiast over wat de groep tegenkomt tijdens de excursie. In 1909 was 7 hectare van de polder Waal en Burg het eerste gebied dat werd aangekocht op Texel door Natuurmonumenten. Het is nu 400 jaar geleden dat de polder defi nitief werd ingepolderd door de aanleg van de ruige dijk. De invloed van de zee is nog goed te zien in het landschap met zoutminnende planten zoals zeekraal en schorrenkruid. Het totaalplaatje van dit natuurgebied is prachtig. Door de polder Waal en Burg loopt een wandelroute van onge veer 5,5 kilometer. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 13. Klimpark Texel Een attractie op hoogte voor jong en oud: Klimpark Texel. Doorsta de toren van tien meter hoog met twee verdiepingen op vier en zeven meter hoogte en ga de uitdaging aan! De klimroutes zijn onderverdeeld in moeilijkheidgradaties, zodat ze geschikt zijn voor beginners en gevorder den. Een twee uur durende klimbelevenis kost €15,- per persoon. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. Kermis Draaimolen, spookhuis, Funhouse Boobytrap hotel en walking water- balls: attracties die niet mogen ontbreken op de kermis. Ongeremd botsen in de botsauto's, kriebels in de onderbuik van de Trip Valley of Dance en dansen en swingen met het hele gezin in de inktvis Polyp. En uiteraard kunt u smullen van kermislekkernijen als popcorn, suikerspin nen, oliebollen en zuurstokken. De kermis is van 18 tot en met 22 juli in De Koog en geopend van 13.00 tot 24.00 uur. Kijk in de Vakantiekrant voor kortingsbonnen. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. De trots van het eiland Texels Speciaalbier staat garant voor puur genieten. Het Echt Texels Product wordt gebrouwen met Texelse mout, duinwater, hop en gist, natuurlijke grondstoffen uit de omgeving. De Texelse speciaalbieren Skuumkoppe en Goudkoppe zijn vooral in de zomer ideale dorstlessers. Van juni tot en met augustus bent u van dinsdag tot en met zaterdag welkom in de Texelse Bierbrouwerij voor een rondleiding. Zie, ruik en ervaar hoe de Texelse speciaalbieren worden gebrouwen en geniet van een proefplankje met vier glaasjes vers getapte bieren. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 4. TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Ayur Priya Bakker Tin Bert Keijs< Cathar bleekselderij Salade van ai/yfiieptxeisecoina nb.nt l qeAei. IV^exd IfMlM:"1,' CMRWT bleekselderij I Smakelijk Meer 1911: Gemeente kreeg geld om Den Burg 'te verfraaiien' Het zal je maar gebeuren, dat je een groot bedrag in de schoot krijgt geworpen, met daarbij de opdracht het te naar goeddunken te gebrui ken ter verfraaiing van het dorp. Dat overkwam de Texelse gemeente raad in 1910, toen bij opening van zijn testament bleek dat oud-wet houder Fokke Keijser een bedrag van ƒ3000,- aan de gemeente naliet, met de voorwaarde dat de gemeente als tegenprestatie zijn graf zou onderhouden en het geld zou besteden 'aan de verfraaiing van Den Burg'. Het meest uitbundige plan was wel om de gemeente toren te voorzien van een carillon of klokkenspel. Twee inbrengers stellen voor het Groentje aan het Schilderend tot plantsoen te maken en het gemeentepark 'beter en fraaier' op te knappen. Het complete archiefstuk staat op pagina 37 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. Voorbeeld ingrediënten: 1 pak bleekselderij 150 gram geitenkaas 100 gram witte druiven 2 eetlepels druivenpitolie Walnoten Bereiding: 3 Snijd de bleekselderij, geitenkaas, wortels en walnoten fijn. Meng dit door elkaar. Meng de dressing door elkaar en roer dit beetje bij beetje door de salade naar smaak. Snijd het fruit fijn en meng dit er voorzichtig Si door. Eventueel garneren met walnoten en fruit. j. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6