TEXELSE^COURANT iriuK 1EXEL Cjrotn 2uwrtr jëxelx in het harL, Rgsasw" Sü Geld provincie voor test openbaar vervoer Leerlingenvervoer De Pijler voorlopig gewaarborgd Raad: proef hekken bij Koogerstrand afmaken OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12692 VRIJDAG 20 JULI 2012 Het Tesseltoer- nooi bij tennis vereniging Due- ce in Den Burg nadert zijn cli max. Zondag zijn de finales. Gezelligheid troef bij het tro pische zomer feest van kin deropvang De Buitelboet in Den Burg. De gemeente raad is halver wege de raads periode die in maart 2010 begon. Tijd voor een analyse. 'Landbouw op het eiland heeft veel te beteke nen. Dat willen we laten zien.' Donderdag is het Landbouw- dag. De resultaten van het ecologisch bermbeheer van de gemeente zijn momenteel op meerdere plekken op het eiland te zien. Marcel Brouwer, teamleider Groen van Gemeentewerken, en wethouder Frans Visman (landschap) maakten van de week een rondje bij een ecologische zone langs de Distelvlinder in Den Burg om te laten zien wat het beheer voor een diversiteit aan wilde planten oplevert. Cir ca tweehonderd soorten staan er in de vele kilometers berm van de gemeente. Meer over het ecologische bermbe heer elders in deze krant. (fok Jemen van mmm) Provinciale Staten van Noord- Holland heeft €1,6 miljoen beschikbaar gesteld voor een proef met openbaar vervoer op maat op Texel. De Stichting Duur zaam Texel werkt het project ver der uit. Het geld komt uit een programma van de provincie waarin in totaal €14 miljoen voor openbaar vervoer beschikbaar is. Provinciale Staten hebben maandagavond hun goed keuring aan dat programma gege ven. De proef op Texel is de eerste binnen dat programma waarvoor Provinciale Staten ook gericht geld uittrekken. De proef komt erop neer dat er een vorm van openbaar vervoer ont staat die beter aansluit bij de vraag van de reiziger. Bedoeling is dat er een 'geautomatiseerd regiecentrum' komt om de reizigers, de plekken waar zij zich bevinden en beschik bare vervoermiddelen (taxi, busje of grote bus) aan elkaar te koppelen. Nu de financiering van de provincie rond is, wil Duurzaam Texel met ondernemers en de gemeente ver der aan de slag om het project handen en voeten te geven. Beke ken wordt onder meer welke for mule het beste kan worden gebruikt om de vraag naar openbaar vervoer en het aanbod van voertuigen op elkaar af te stemmen. Gedacht wordt aan bellen per telefoon of aanmelden via een app op de smartphone. Volgens Duurzaam Texel worden logiesverstrekkers, fietsverhuurders, SIGT, SWOT, dorpscommissies en scholen eveneens betrokken. Doel De motie van Texel2010 om de hekken bij camping Kooger- strand te verwijderen heeft woensdagavond geen enkele steun gekregen. Toch waren vier van de zes hekken donderdag morgen verdwenen. Gestolen, maar inmiddels staan ze weer op hun plek. De hekken geven veel stof tot dis cussie. 'Gekkenwerk. Het is een kamp geworden', aldus Arnold 'Kets' Kaercher, die in Wat ik zeg gen wou fel uithaalt naar Texel- Campings. De exploitant van Koogerstrand dient hem op dezelf de pagina stevig van repliek. De hekken zijn overigens geplaatst op verzoek van de gemeente. Harry Mathijsen: 'We hebben afgespro ken dat we meedoen aan de proef en daar houden we ons aan.' Kaer cher benadrukt niet zozeer tegen de hekken te zijn. 'Het belangrijk ste is dat mensen aan de zuidkant van De Koog rust hebben. Maar pak het wel slim aan. Verplaats de jongeren of verruim de openingstij den van de hekken.' De diefstal van de hekken (twee zijn er gister morgen teruggevonden in de bos jes) is voor Mathijsen geen reden ermee te stoppen. 'We wijken niet voor anarchie.' Gisteren werden ze weer teruggeplaatst. Met uitzondering van Poster en de zijnen vindt de raad dat de hekken moeten blijven staan. Als de proef niet wordt afgemaakt, heeft het geen zin gehad, was de heersende opvatting. De burgemeester zal de openingstijden aan de orde stellen tijdens het zomeroverleg, waar ook Mathijsen aan tafel zit. Hij wil ove rigens vasthouden aan de huidige is dat er op termijn meer passagiers (onder wie toeristen) met het open baar vervoer gaan en dat het aantal 'loze kilometers' wordt verminderd. Dat moet minder belasting voor het milieu opleveren en een goed wer kend openbaar vervoersnetwerk moet de aantrekkelijkheid van Texel ten goede komen. Bedoeling is dat de Texelse vorm van openbaar vervoer in 2013 daad werkelijk van start gaat en in 2016 een vervolg krijgt als de provincie het openbaar vervoer in Noord-Hol land opnieuw aanbesteed. Overleg tussen De Pijler en de gemeente heeft geleid tot een tijdelijke oplossing voor het begeleid vervoer van de kinde ren van de overkantse school. De leerlingen kunnen meereizen met het reguliere leerlingenvervoer zodat er 's ochtends altijd begelei ding is. Wel is het zo dat de kinde ren 's middags wel eens alleen op de boot terug zullen moeten. Het project met het leerlingenver voer op deze manier start in sep tember als het nieuwe schooljaar begint. Er zal dan gekeken worden hoe dit werkt. D66-lid Astrid van de Wetering sprak haar zorgen uit over het alleen terugreizen van de kin deren. De kinderen moeten moge lijk alleen terugreizen, omdat de andere leerlingen pas een uur later gaan en ze anders moeten wach ten. WD-fractievoorzitter Marjan de Groot-Kooi stelde hierop voor om de kinderen een uur huiswerk Alcoholcontroles De afgelopen twee weken zijn vijftig alcoholcontroles uitge voerd. Drie verkeersdeelnemers bleken teveel te hebben gedron ken. Voor diverse vormen van overlast gevend gedrag, zoals wildplassen en baldadigheid, zijn vijftien bekeu ringen uitgedeeld. Er waren enkele vernielingen, onder andere op het strand bij Paal 20, aan de Ruyslaan en aan de Boodtlaan. Wegens mis handeling en ordeverstorend gedrag kregen twee personen de waarschuwing dat ze bij een vol gende misstap een tijdelijk gebieds- verbod krijgen wat betekent dat ze zich niet meer mogen bevinden in het uitgaanscentrum van de bad plaats. te laten maken in Den Helder en ze dan alsnog onder begeleiding terug te laten reizen. 'Als ze dan thuis komen is het huiswerk al af.' De raad uitte zorgen, maar compli menteerde het college met het goede overleg met De Pijler. 'Wij hopen dat het leerlingenvervoer goed geregeld wordt en dan kijken wij als Texel 2010 niet naar een cent meer of minder', aldus Ger- brand Post, Texel2010. Op dit moment gaat het om drie leerlin gen die iedere dag op en neer naar De Pijler moeten. De kosten van deze begeleiding zijn €13.000,- Busje te water Een busje met negen personen belandde woensdagavond rond 22.00 uur op de Westerweg in de sloot. De Duitse bestuurder kwam door onbekende oorzaak in de berm terecht. Doordat hij probeer de te corrigeren slipte het voertuig en kwam aan de andere kant in de sloot terecht. Alle inzittenden kwa men wel met een nat pak maar met de schrik vrij. Meer op pagina 5. Financieel advies Hondenpoepzakjes /Us de vi vrees ik dat er Er kftvit gee en hondenontlastin^ vult de poepzak van k i/Jandelend raadslid tijden. 'Als de hekken open zet als de jeugd naar het café gaat, moet je niet verwachten dat als ze terug komen een andere route gaan nemen. Dan stappen ze over het prikkeldraad.' De proefperiode duurt tot eind augustus. In de eva luatie daarna worden alle ervarin gen beoordeeld. B en w vinden de eerste ervaringen met de gewijzigde looproute tus sen het uitgaanscentrum en de jongerencamping van Kogerstrand 'bemoedigend'. Uit de zuidelijke woonstraten zijn de afgelopen twee weken althans geen meldingen van overlast gekomen. Volgens het gemeentelijke persbericht is er nog wel beperkte (geluidsoverlast bij de noordelijke looproute. Tot dusver verloopt het seizoen in De Koog betrekkelijk rustig, met uitzondering van de zaterdagavon den. Mede door het minder goede weer zijn er niet veel jongeren. Vol gens de politie waren er weinig incidenten, afgezien van enkele opstootjes en mishandelingen waarvoor verdachten zijn aange houden. .txl Bekendmakingen op pagina 10 ¥M 1791 XD Den Burg, www.wonlngaanbodtexel.nl lnfo©wonlngaan bodtexel.nl Jos Kager, tel. 0222-312833 Q32ESÏIDmD (D3 (!E0 cmci ronc. ccn Garage Westend www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): VAKANTIE KRANT expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. V55S-im*

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1