TEXELSE® COURANT Cjrotn 2,rwartsjexels in het harL, TESO op zoek naar nieuwe commissaris S Familietraditie leeft voort in strandpaviljoen Onderzoek legalisatie mesthandel Zeshonderd OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12693 DINSDAG 24 JULI 2012 Hoogstandjes in de lucht en een static show met honderden vliegtuigen zaterdag op de LeaseWeb Texel Airshow. Romantiek, acrobatiek, die ren en humor zijn ingrediën ten van Circus Renaissance dat in De Koog neerstrijkt. What you see is what you get is de titel van de CD die de Texelse band Gone to the Beach presen teert. Tennistalenten Sanne en Ilse Brand gaven hun visitekaart je af op het Tesseltoernooi van Deuce. Valse factuur De baan was hard, de snelheid hoog, maar de autocross die gedurende twee dagen op de baan in Eierland werd gehouden, verliep voorbeeldig. Zo'n drieduizend man was op de been om naar de verrichtingen van de coureurs te kijken, onder wie de top van Nederland. Sjaak Kentie moest kort na een hervatting in de laatste manche van de stockcars zijn wagen zaten diverse overheden, de Koninklijke Marine en andere par tijen die gezamenlijk hebben onderzocht hoe de haven van Den Helder zich kan ontwikkelen in de wetenschap dat de marine door de bezuinigingen krimpt en in de toekomst minder kaderuim te nodig heeft. De taskforce pro beert te voorkomen dat Den Hel der zaken verliest, maar er op tijd bij is om een bloeiende haven te houden. In het tientallen pagina's dikke rapport, belangrijk geacht voor de economische toekomst van de Kop van Noord-Holland, wordt de verbinding met Texel in één zin genoemd ('de bereikbaarheid van TESO over de weg dient geopti maliseerd te worden'). Voor de rest gaat het over Den Helder. Het rapport is volgens Dros een dui delijk signaal dat Texel en TESO zich permanent aan de overkant moeten blijven manifesteren om daar ook de Texelse belangen onder de aandacht te houden en te weten wat er speelt. 'De samenwerking met Den Helder is gelukkig goed, maar we moeten met elkaar blijven optrekken. We zijn in het geheel een kleine spe ler, maar de belangen zijn groot voor het eiland en daar moeten we bovenop blijven zitten.' Volgens Dros is het praktisch als een nieuwe commissaris goed ingevoerd is aan de overkant, weet wat daar allemaal speelt en er een goed netwerk heeft. TESO is nog bezig de profielschets ver der op te stellen. Naar verwach ting worden in augustus de kan didaat-commissarissen bekend, waarna de aandeelhouders van TESO tijdens de jaarvergadering een keuze maken. 'Dorian wint Olympisch goud' Dorian van Rijsselberghe wint op de Olympische Spelen de gou den medaille bij het windsurfen. Althans, dat voorspelt Sports Illustrated. Volgens prognoses van het beken de Amerikaanse sporttijdschrift kan de Nederlandse afvaardiging op vijf gouden plakken rekenen. Anderen die worden getipt voor de hoogste eer zijn degenschermer Bas Verwijlen, zeilster Marit Bouw meester, dressuuramazone Adelin- de Cornelissen en zwemster Rano- mi Kromowidjojo. In totaal worden zestien Nederlandse medailles voorspeld. Er zijn valse facturen in omloop van de 'Gouden Gids industrie direc tory'. Bedrijven wordt gevraagd gegevens op juistheid te controle ren en terug te sturen. De kleine letters in de algemene voorwaar den leren dat het terugsturen van de fax wordt beloond met een rekening van €1896,- omdat dan ergens online twee jaar lang voor €79,- per maand een advertentie wordt geplaatst. De 'Gouden Gids industrie directory' heeft niks met de Gouden Gids zelf te maken. met een brandende motor aan de kant zetten. De schade viel mee, maar de brand kostte hem zijn gunstige positie en hij viel buiten de prijzen. Een uitgebreid verslag van de autocross staat elders in deze krant. TESO is zich aan het oriënteren om een nieuwe commissaris voor de Raad van Commissa rissen te vinden. Daarbij wordt gekeken naar kandidaten die de weg kennen in het krachten veld dat zich aan de overkant rond de toekomst van de haven van Den Helder aan het ontwik kelen is. 'We zoek naar iemand die het veld van Haarlem, Den Haag en wellicht Brussel kent.' Dat laat president-commissaris Kees Dros desgevraagd weten. Hij treed dit najaar terug uit de Raad van Commissarissen waar door er een nieuwe commissaris moet worden gevonden. Het betekent dat TESO in het belang van de toekomst van de veerver- binding en daarmee het algemeen belang van het eiland niet alleen op Texel naar kandidaten kijkt, maar zich ook nadrukkelijk aan de overkant aan het oriënteren is. Een van de belangrijkste zaken voor TESO is volgens Dros dat de verbinding tussen Texel en Den Helder optimaal blijft. In de prak tijk komt dat neer op de realisatie van een nieuwe veerhaven aan de noordoostkant van Den Helder. Dat is feitelijk een zaak van Rijks waterstaat als eigenaar van de veerhaven, maar TESO houdt zich er ook intensief mee bezig. De realisatie van een nieuwe veerha ven (en een goede ontsluiting daarvan) is een proces waar vol gens TESO nu al continu aan gewerkt moet worden om dat op termijn daadwerkelijk voor elkaar te krijgen en dat gebeurt aan de overkant. Daar is de afgelopen jaren onder leiding van de gemeente Den Hel der al een uitgebreid gebiedsplan voor de haven ontwikkeld waar een nieuwe veerhaven onderdeel van is. Recent is daar een rapport van de Taskforce Civiel Medege bruik Defensiehaven Den Helder bijgekomen. In de werkgroep GsHfitm'cm cb CEg Texel heeft er een strandpaviljoen de slag op Zeeburg en bouwde in voortgezet met de bouw van het bij. Het staat sinds kort op het 1966 het Torenrestaurant. Hij ver- panoramapaviljoen op het strand strand bij de vuurtoren en is pachtte dat aan de familie Hop- bij de vuurtoren. Volgens goed gebouwd door de familie Van der man, met wie inmiddels een band gebruik wordt ook dat verpacht Laan uit Groningen. Thijs van der van meer dan veertig jaar is opge- aan de familie Hopman. Laan ging in 1957 als zetboer aan bouwd. De familietraditie wordt (Foto Ton zege^ SNELCODE: 571 www.texelseautopagina.nl De gemeente bekijkt welke alter natieven er zijn om de mesthan del van Arie van Zuilen aan de Zeshonderd te legaliseren. Tot die tijd wordt er niet handhavend opgetreden tegen de afgesloten mestzak op het terrein. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente desgevraagd laten weten naar aanleiding van een rechtszaak tussen 10 voor Texel en het college over de mesthandel. 10 voor Texel eiste daarin dat het col lege alsnog handhavend tegen de mestzak zou optreden. De recht bank in Alkmaar stelde de vereni ging vorige maand in het gelijk en bepaalde dat burgemeester en wethouders binnen zes weken een nieuw besluit over handhavend optreden moeten nemen. Het col lege liet recent weten daar niet in te slagen en de belistermijn met zes weken te verdagen. 10 voor Texel heeft daar ontstemd op gere ageerd. De betreffende rechtszaak speelde al een tijd geleden, maar de rechter in Alkmaar besloot te wachten met een uitspraak totdat de Raad van State een oordeel zou vellen over de kwestie. Ongeveer een half jaar geleden vernietigde het rechtsor- gaan in Den Haag de plannen van het college voor legalisatie van de mesthandel, waarna de rechtbank in Alkmaar weer aan zet was en een paar weken geleden monde ling een oordeel velde. De Raad van State zette een half jaar geleden een streep door de legalisatie omdat die in strijd was met een provinciale verordening die voortkwam uit een nieuwe structuurvisie van de provincie (de zogeheten Provinciale Ruimtelijke Verordening Structuurvisie). Het college had de bestemming van het bouwvlak willen veranderen van 'agrarisch gebied' in 'agrarisch hulp- en toeleveringsbedrijf' om de mestzak, die deels wel en deels niet op het bouwvlak ligt, te legali seren. Volgens de woordvoerder heeft het college een halfjaar geleden direct na de uitspraak van de Raad van State toelichting gevraagd bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland over de toepassing van de provinciale verordening. Daar is anderhalve week geleden een reactie op gekomen uit Haarlem die nu nader wordt bestudeerd. Volgens de gemeente was het vreemd dat GS via de verordening een wijzigingsmogelijkheid tegen hield die in het huidige bestem mingsplan Buitengebied uit 1998 is opgenomen. 'En dat plan is des tijds door GS goedgekeurd.' Volgens de brief van GS behelst de provinciale verordening een vast legging van het huidige beleid. Vol gens de gemeente zitten er aan knopingspunten in de brief om legalisatie mogelijk te maken. 'Dat wordt nu ambtelijk bekeken, zodat het college een besluit kan nemen.' Dat zou uiterlijk begin september moeten gebeuren. De rechtbank in Alkmaar wijst er in haar oordeel op dat een deel van de mestzak buiten het bebou- wingsvlak ligt waardoor er volgens haar voor dat stuk sowieso geen zicht op legalisatie was.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1