Zussen drukken stempel op Tesseltoernooi Veel lopers bij eerste boscross Sanne beste bij vrouwen, driemaal winst voor Ilse Milou Kooiman regiokampioen dressuur TEXELSE 7 COURANTdinsdags juli 2oi Langs de lijn bij het Tesseltoernooi. Sanne Brand heeft zondag een historische zege geboekt door als eerste Texelse de hoogste categorie van het Tesseltoernooi te winnen. In de finale dames enkel 3 versloeg de 16-jarige tennisser de iets jongere Joëlla van Vliet. Samen met Jesper Arkenbout won ze ook het gemengd dubbel 4. Zus Ilse pak te drie eerste prijzen. Joëlla van Vliet en Sanne Brand waren geen onbekenden van elkaar. 'We hebben al eerder tegen elkaar gespeeld', vertelt de Texel se, die haar tennisvriendin met 6-4 en 6-4 versloeg. 'Maar eigenlijk was de halve finale de finalepot.' Daarin speelde ze tegen de als tweede geplaatste Karin Volkers. 'Het was vooral mentaal zwaar. Ik speelde niet slecht, maar elke bal viel waar zijn dat wilde.' Sanne verloor de eerste set, maar her stelde knap. 'In de tweede set moest ik de knop omzetten.' Ze won de tweede en de derde set, waarmee ze aantoonde over men tale veerkracht te beschikken. In de finale van het gemengd dubbel 4 stond ze met Jesper Arkenbout aan het net tegenover Bonny Rie- chers en Tom Dijkstra. Een span nende driesetter die in het voordeel van de Texelaars werd beslist. Sanne stond er niet te lang bij stil, gisteren speelde ze alweer op het Badgastentoernooi in Petten. Er was meer reden tot feest in huize Brand. Ilse, met 13 de jongste deelnemer aan het Tesseltoernooi, sleepte drie overwinningen in de wacht. Met Sterre Kieltz eindigde ze als eerste in het dames dubbel 6. Ilse won ook het dames enkel 5 en enkel 6. Daarmee bewees ze dit niveau makkelijk aan te kunnen en stapte ze uit de schaduw van haar oudere zus. Op de banen van het 100-jarige Deuce werden in een week tijd 347 wedstrijden gespeeld, waarbij er 116 Texelaars meededen aan het toernooi. Verder teams uit Bidding huizen (19 deelnemers), Reeuwijk (15), Amersfoort (17), Zuidewolde (13) en Anna Paulowna (13). Het toernooi bleef niet regenvrij, met name woensdag was het nat, maar de banen bleven goed bespeel baar. Het hele toernooi heerste er een aangename drukte, waarbij de gezelligheid tot in de kleine uurtjes werd voortgezet. Veel deelnemers hebben toegezegd het volgend jaar weer van de partij te zijn. Bij de heren ging de winst in de hoogste categorie enkel 3 naar veelvoudig kampioen Brent van Dorssen uit Amersfoort, die na zijn verlies vorig jaar van Texelaar Ewoud Bakker orde op zaken stel de. Hij won de finale van Chris van Oploo. Laatstgenoemde won samen met Bob Polfliet de finale van het heren dubbel 3 van Ruud Baars en Paul Zwaan. Texels suc ces was er in het heren dubbel 6, waarin Duco Trap en Joris Beinte- ma de finale wonnen. Geheel Texels was de finale in het dames enkel 6 35+, waarbij Bianca Regoor de strijd tegen Chantal Zwetsloot in haar voordeel beslis te. Samen met Roos Engelhart versloeg Regoor Zwetsloot en Erna Achterberg in de finale dames dub bel 6 35+. Ook in de laagste cate- Concentratie bij jongste deelnemer Ilse Brand, winnaar in drie categorieën. gorie (8) werd hevige strijd gele verd. In de finale van het heren dubbel versloeg het duo Richard Bakker en Dave Platts Jan Hendrik Mulder en Theo Witte. Bij het dames dubbel 7 35+ wonnen Irene Rijkstra en Marieke Teernstra de finale van Roos Goslinga en Louise van der Sluis. In de gelijkwaardige categorie bij de heren was de tweede plaats een prooi voor Jan Meedendorp en Hans de Porto. Walter Oskam eindigde als tweede in het heren enkel 7 35+ en Lucy Veeger werd tweede bij het dames enkel 7 17+. Het dames dubbel in die leeftijdsklasse werd gewonnen door Kim Burkhardt en Mareille de Leeuw, die in de finale Miriam Arkenbout en Louise van der Sluis versloegen. Wicher Lindenburg. Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg werd zondag de eerste zomercross van het seizoen gehouden. Het mooie weer lok te 87 lopers naar de Dennen, waaronder 29 kinderen in de categorie tot en met 12 jaar. Bij de jongens leverde de strijd om de derde plaats een nek-aan-nek- race op, met als gevolg dat zowel Dorus Overmaat als Jochem Visser een bronzen medaille kreeg omge hangen. Zij eindigden in 4.15 minu ten. De eerste plaats was voor Michiel Lohse, die de kilometer liep in 4.08 minuten. Tweede werd Mart Kikkert, die vier seconden meer nodig had. Bij de meisjes werd de Jaap Witte heeft in de tweede crossloop van ZDH van dit sei zoen een nieuw parcoursrecord gelopen. Op de 4 kilometer in de categorie mannen verbeterde hij zijn eigen toptijd met drie secon den en bracht deze op 12.56 minuten. De tweede cross trok 101 deelne mers. Zij troffen prima weersom standigheden en dat was te mer ken aan de tijden, die snel waren. Sil van Heerwaarden won bij de jongste jeugd de miniloop over 1 kilometer. Hij kwam na 3.40 minu ten over de finish. Kim Dulfer was in4.15 minuten het snelste meisje. Cor Bijpost zegevierde in 14.56 kilometer een overduidelijke zege voor Jasmijn Baptist (4.23), tweede werd Nikky Douma uit Oosterend (4.33), derde meisje Linsey Nagte- gaal (4.36). Tim Kerkmann uit Bielefeld liep de 4,3 km in 14.55 minuten. Mieke Evers uit Eist was eerste dame in 19.29. Jan Kerkmann liep zijn twee ronden (8,6 km) in 29.22. De strijd om de tweede en derde plaats ging tussen Stefan Hinze en Lutz Lohse, Hinze versloeg Lohse met 7 secon den (31.18) Eerste dame op de lange afstand was Helen Sharpe uit Amsterdam in 32.45. De vol gende wedstrijd is de strandloop bij paal 28. minuten in de loop over 4 kilometer bij de jeugd. Mieke Evers uit Eist was in 18.50 minuten de snelste dame. Robert Bakker won de loop over 8 kilometer bij de mannen. Zijn tijd, 29.18 minuten, was echter niet goed genoeg om de beste vete raan voor te blijven. Stefan Hinze uit het Duitse Dannenfels was bijna een halve minuut sneller: 28.53 minuten. Ook bij de vrouwen ging de zege naar een Duitse deelne mer. Heike Bienstein uit Amsberg zegevierde in 32.08. Vrijdag wordt de derde crossloop gehouden. Deze gaat om 19.30 uur van start. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur in de kantine van ZDH. Vliet verloor in de finale dames enkel 3 Witte verbetert parcoursrecord Milou Kooiman is zaterdag tij dens de regiokampioenschap pen in Hoofddorp met haar pony Wild Passion winnaar geworden in de dressuurklasse M2 catego rie D/E. Daarmee veroverde zij een startbewijs voor de Hippia- de, het Nederlands kampioen schap, dat zaterdag 1 september in Ermelo wordt gehouden. De twee juryleden beloonden de eerste proef van de 15-jarige Kooi man en haar pony met 375 punten. Dat was goed voor een derde prijs. Was dat al een prima prestatie, in de tweede proef ging het nog beter. Ze kreeg 380 punten en won daar mee de eerste prijs. Gerekend over beide proeven bleek ze uiteindelijk de beste van alle deelnemers. De prijs bestond uit een kampioenslint en een deken. Ook Bo Krause kwam zaterdag in actie in Hoofddorp. Met haar pony Golden Lexion won ze zowel prij zen in de dressuur als het sprin gen. Ze plaatste zich echter niet voor het NK. Strandloop AVTexel houdt woensdag 25 juli bij paal 28 de tweede van zeven strandlopen. Het is laag water, waardoor de omstandigheden beter zijn dan vorige keer. Het tra ject is 1200 meter lang, deelne mers kunnen vier of acht kilometer lopen. Deelname kost €3,- voor volwassenen en €1,50 voor kinde ren tot en met 12 jaar. De inschrij ving start om 19.00 uur, het start schot klinkt 19.30 uur. Na afloop wordt onder de deelnemers een verloting gehouden. Aquafitness Zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg verzorgt vanaf woensdag 25 juli lessen aquafit ness. Deze worden gegeven op woensdagen vanaf 8.30 uur en op vrijdag vanaf 19.00 uur. Aanwezi gen kunnen kiezen tussen aquafit ness en aquajoggen, met als ver schil dat bij het een de voeten op de vloer blijven en bij het ander niet. Belangstellenden kunnen ter plekke bekijken welke vorm van bewegen het meest geschikt is. Ouderenochtend in Molenkoog Een veertigtal ouderen liet zich niet door de regen weerhouden en toog woensdag naar zwem bad Molenkoog voor de jaar lijkse ouderenochtend. Daar was de kiosk uitgebreid door een parasol voor de openslaande deuren te plaatsen, wat bij elkaar net voldoende ruimte bood om iedereen onderdak te bieden. Voor de kennismakingsles aquafitness maakte de regen niet veel uit, maar voor het jeu de boules was maar weinig belangstelling. Uiteindelijk bood de ontruimde entreehal uit komst. Zwemles met overgewicht Omdat het voor mensen met overgewicht altijd een drempel is zich in zwembroek of badpak te vertonen, wil het team van zwembad Molenkoog in Den Boks/Wassenaar winnen foursome Cees Boks en Thomas Wasse naar (grootvader en kleinzoon) zijn hebben afgelopen week end hun kampioenschap four some bij de golfclub geprolon geerd. Het duo had daarvoor wel vijf slagen meer nodig dan vorig jaar en eindigde met 83 slagen bruto als eerste. Tweede werden Jan Blancke en Martijn Former die 84 slagen nodig hadden. Mike van der Haas en Laurens Groothuis werden met 85 slagen derde. Bij de dames werden Use van Zuilekom en Annabel Groothuis met overmacht kampioen. Zij hadden 80 slagen bruto nodig. Tweede werden Maeike van der Uitgezonderd een kleine regenbui Uitwisseling jeu de boules Jeu de boulesclub Den Burg kreeg donderdag bezoek van jeu de boulesclub Kleine Sluis uit Anna Paulowna. Schaaf en Gerdi Reijers (89), der de Marijke de Beer en Lot van Schelt (90). in de ochtend, vond de jaarlijkse uitwisseling onder ideale omstan digheden plaats. De wedstrijdlei ding had door middel van loting teams samengesteld en in totaal speelden 44 jeu de boulers drie partijen in teams van twee (dou- blettes) van wisselende samenstel ling. Per partij waren 33 punten te behalen. In de nazomer brengt de club uit Den Burg een tegenbezoek aan Anna Paulowna. Uitslagen: Kleine Sluis: I.Ans Spriel, 80 punten; 2.Ton 78; 3.Martha Brand, 76. Den I.Kees de Weerd, 79 punten; 2.Piet r Vis, 75; 3.Gerard Schraag, 74. Burg voor hen een speciaal zwemuurtje reserveren. Daarbij speelt de gedachte mee dat het juist voor mensen met overgewicht goed is om veel te bewegen. Het team wil graag weten of er belangstelling bestaat voor een zogenaamd XXL-uurtje. Belangstellenden worden dan ook opgeroepen zich te melden. Dat kan via e-mailadres molenkoog@hetnet.nl, telefonisch via nr. 313373, of aan de balie van Molenkoog. Nat pak voor karateka's tijdens training op strand Ter afsluiting van het seizoen hield ning - bij paal 9 - werd als altijd leverde dat een nat pak op. budovereniging Shima een training begonnen en afgesloten met een /Fotoros, op het strand. De intensieve trai- buiging voor de docent. In dit geval Hoofddorp.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7