I .txl TEXELSE 12 COURANT VRIJDAG 27 JULI 2012 Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevi ngsvergu n ni ngen, aangevraagd (1797 RK) Fonteinsweg 11 in Den Hoorn, bouw van een recreatief opstal (ontvangen 16 juli 2012). (1797 RH) Westerweg 74 in Den Hoorn, het gewijzigd uitvoeren van een bijgebouw waarvoor reeds eerder vergunning voor is verleend (ontvangen 18 juli 2012). (1796 PE) Californiëweg 189 in De Koog, het herbouwen van een zomerhuis (ontvangen 18 juli 2012). (1795 HD) Roggeslootweg 583 in De Cocksdorp, plaatsen van een dakkapel (ontvangen 19 juli 2012). (1796 MN) Maaikeduinweg 8 in De Koog, plaatsen van een berging (ontvangen 20 juli 2012). (1792 CN) Skillepaadje (tegenover nummer 18), renoveren van de wezenputten (ontvangen 20 juli 2012). (1796 NE) Bosrandweg 403 in De Koog, verbouwen van een zomerhuis (ontvangen 23 juli 2012). (1795 JX) Roggeslootweg 73 in De Cocksdorp, het plaatsen van een dakkapel (ontvangen 23 juli 2012). (1795 JX) Roggeslootweg 257 in De Cocksdorp, uitbreiden van een zomerhuis (ontvangen 23 juli 2012). (1794 GD) Nesweg 14 in Oosterend, dempen sloot, planten bomen, verwijderen tuinwal (ontvangen 30 mei 2012). (1791 CE) Kantoorstraat 13 in Den Burg, realiseren van een terras (ontvangen 11 juli 2012). (1796 MN) Maaikeduinweg 8 in De Koog, aanleg dam (ontvangen 6 juli 2012). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepubliceerd. Omgevingsvergunningen, verleend Activiteit bouwen (1791 CC) Groeneplaats 8 en 9 in Den Burg, veranderen ING kantoor (verzonden 19 juli 2012). (1796 PE) Californiëweg 187 in De Koog, uitbreiden van een zomerhuis (verzonden 25 juli 2012). Activiteit bouwen en afwijken bestemmingsplan (1796 MB) Pontweg 151 in De Koog: bouw van een loods (verzonden 24 juli 2012). U kunt deze omgevingsvergunningen inzien bij de publieksbalie of op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen. Een belanghebbende kan tegen deze besluiten bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending worden ingediend. De brief moet ten minste bevatten, de naam en adres van de indiener, een handtekening een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar. In spoedeisende gevallen is het mogelijk om naast het bezwaar een voorlopige voorziening aan te vragen bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www. rechtspraak.nl/procedures. Omgevingsvergunning, ontwerpbesluit (1796 AZ) Ruijslaan 92 in De Koog, maken van een presentatieruimte en observatorium (sterrenwacht). Het ontwerpbesluit met de bijbehorende stukken is te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en ligt vanaf maandag 30 juli 2012 tot maandag 10 september 2012 ter inzage bij de publieksbalie. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken overeenkomstig artikel 3.12 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) bekend dat er een ontwerpbesluit ter inzage ligt. Het betreft de bouw van een observatorium, waarbij ook verklaringen van geen bedenkingen benodigd zijn in het kader van de soorten en gebiedsbescherming (Flora en faunawet, Nb-wet). Deze (ontwerp)WGB's liggen samen met het ontwerpbesluit ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder ten aanzien van dit ontwerp omgevingsvergunning een mondelinge of schriftelijke zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg. Wet milieuheer, kennisgeving meldingen Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube- (1794 BG) Slotskolk t.o. 4 in Oosterend, vervangen van een bestaande gasregelinstallatie. Besluit landbouw milieubeheer (1794 HJ) Zwinweg 3 in Oosterend, uitbreiding met een opslagloods. (1791 PN) Hoornderweg 20 in Den Burg, uitbreiding met een ligboxenstal. (1797 RA) Hoornderweg 32 in Den Hoorn, uitbreiding met een schuur voor opslag. (1796 MB) Pontweg 151 in De Koog, oprichten van een akkerbouwbedrijf. De meldingen en de daar bijbehorende stukken en kunt u vanaf maandag 30 juli tot en met 10 september 2012 inzien bij de publieksbalie of op afspraak buiten de openingstijden van de publieksbalie. Ter uitvoering van de Wet milieubeheer op grond van artikel 8.41 van deze wet zijn de bovenstaande meldingen ontvangen. In genoemde besluitfen) staan voorschriften waaraan de bedrijven moeten voldoen. Deze voorschriften richten zich op de bescherming van het milieu. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Wij controleren deze bedrijven op de naleving van de voorschriften. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met het team vergunningen. Vaststelling bestemmingsplan "Woonstede Nesland" ten behoeve van de bouw van seniorenwoningen in Den Burg West. Met dit bestemmingsplan worden de geldende bestemmingen gewijzigd om realisatie van plannen van de ANBO Texel voor de bouw van seniorenwoningen mogelijk te maken. Het bestemmingsplan is op beperkte onderdelen gewijzigd ten opzichte van het ontwerp bestemmingsplan dat ter inzage heeft gelegen. Met ingang van 1 augustus 2012 tot en met 12 september 2012 ligt het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "Woonstede Nesland"ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Het plan is ook digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente Texel en op www.ruimtelijkeplannen.nl. Evenementen De volgende organisaties hebben vergunning aan gevraagd voor een evenement. Albert Heijn voor de organisatie van een kindermiddag op 19 september 2012 en een markt op 22 september 2012 in verband met het 125 jarig bestaan op het plein voor de winkel aan de Waalderstraat in Den Burg. Handboogvereniging Eilandschutters voor de organisatie van een veldwedstrijd op en rond Paardewei in De Koog op 15 september 2012. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200. 1790 AE in Den Burg. Op maandag 24 september 2012 is de eerstvolgende instructie voor verkeersregelaars bij evenementen. Informatie hierover vindt u op de website van de gemeente www.texel.nl Actueel Bekendmakingen Evenementenvergunning. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn. Nabij Den Burg het afsluiten van de Hallerweg tusser Veenselangweg en Schilderweg voor alle verkeer van maandag 30 juli tot vrijdag 3 augustus 2012. In Den Burg het afsluiten van de Schoonoordsingel voor alle verkeer van maandag 13 augustus tot vrijdag 21 september 2012. In Oosterend het afsluiten van de Oranjestraat voor alle verkeer van maandag 20 augustus tot vrijdag 19 oktober 2012. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 0222-362177. Ingevolge de Algemene wet t Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 AE 's Gravenhage, een belanghebbende beroep aantekenen tegen het bestemmingsplan. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het beroepschrift moet in ieder geval bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Als een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 AE 's-Gravenhage. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan Een kiezer mag ni Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn. Voor de Texel Airshow in polder Eierland het instellen van eenrichtingsverkeer op de Postweg, tussen Muyweg en Slufterweg (rijrichting naar de Slufterweg), het afsluiten van de Slufterweg en de Muyweg, tussen de Postweg en de Hoofdweg, en het instellen van een stopverboden op de Muyweg en de Slufterweg (tussen Postweg en Zanddijk) en Hoofdweg tussen Muyweg en Slufterweg op zaterdag 28 juli 2012 tussen 08.00 en 18.00 uur. Voor de het ringsteken in De Cocksdorp op zondag 29 juli 2012 het afsluiten van de Ploosterstraat en Kikkertstraat tussen Ploosterstraat en Stengweg voor alle verkeer, tussen 14.00 en 17.00 uur. Voor de het ringsteken in De Koog op zondag 5 augustus 2012 het afsluiten van de Brink, Plevierstraat en Kamerstraat tussen Brink en Epelaan voor alle verkeer en het instellen van eenrichtingverkeer op de Ruijslaan tussen Epelaan en Brink,(rijrichting naar de Epelaan) tussen 14.00 en 17.00 uur. Voor de het ringsteken in Den Hoorn op donderdag 16 augustus 2012 het afsluiten van de Kerkstraat en de Diek voor alle verkeer, tussen 18.00 en 21.00 uur. Voor het HavenVIStijn in Oudeschild het instellen van een parkeerverbod langs de straat Haven, tussen ligplaats Loodsbotter en winkel CIV, van vrijdag 10 augustus 17.00 uur tot zondag 12 augustus 2012; en het afsluiten van de straat Haven tussen CIV gebouw en dijkopgang (bij fietsenstalling), voor alle verkeer, op zaterdag 11 augustus 2012 van 12.00 tot 24.00 uur. :r dan 2 (twee) volmachten De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem worden uitgebracht. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau Verkiezingen, Emmalaan 15. Plaats: Den Burg Datum: donderdag 26 juli 2012 Verkiezing Tweede Kamer STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE MET EEN KIEZERSPAS De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 12 september 2012 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een andere gemeente binnen het gebied de verkiezing geldt. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een ander gemeente aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op woensdag 29 augustus 2012, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 31 juli 2012 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELINGE AANVRAAG 1De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de stemming de stempas over te leggen bij Bureau Verkiezingen van zijn/haar woonplaats waar hij/zij op dinsdag 31 juli 2012 als kiezer is geregistreerd. 2. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 3. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Een eenmaal verstrekte kiezerspas kan bij verlies niet worden vervangen. Als u gaat stemmen moet u naast uw kiezerspas ook een geldig identiteitsbewijs overleggen. Als u zich niet kunt identificeren mag u niet st Verkiezingen Verkiezing Tweede Kamer 2012 STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 12 september 2012 een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING DOOR SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 12. Het verzoekschrift moet uiterlijk op woensdag 29 augustus 2012, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 31 juli 2012 als kiezer is geregistreerd. 2. Het verzoekschrift kan niet worden ingediend door de kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt. 3. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. 5. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE STEMPAS 1De kiezer kan een andere kiezer die in dezelfde gemeente als kiezer is geregistreerd, machtigen om voor hem/haar te stemmen. 2. De kiezer tekent daartoe het formulier dat voorkomt op de stempas en laat de kaart door de gemachtigde medeondertekenen. 3. De kiezer draagt de, aldus in een volmachtbewijs omgezette, stempas aan de gemachtigde over. 4. Tevens moet de kiezer een kopie van een geldig identiteitsbewijs aan de gemachtigde meegeven. Dit kopie moet de gemachtigde aan de voorzitter van het stembureau laten zien. 5. Het overdragen, van de in volmachtbewijs omgezette stempas, kan tot en met de dag van de stemming. 6. Een volmacht dat is verleend door overdracht van de stempas kan, tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde, door de volmachtgever worden ingetrokken. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau Verkiezingen, Emmalaan 15. Plaats: Den Burg Datum: donderdag 26 juli 2012 Verkiezing Tweede Kamer STEMMEN VOOR NEDERLANDERS DIE IN HET BUITENLAND WERKEN De burgemeester van Texel brengt het volgende ter openbare kennis: Voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op woensdag 12 september 2012 zal het stemmen per brief mogelijk zijn voor de volgende categorieën kiezers: a. Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden op woensdag 12 september 2012 in het buitenland zullen verblijven; b. Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden van zijn/haar echtgeno(o)t(e), geregistreerd partner, levensgezel of ouder op woensdag 12 september 2012 in het buitenland verblijven; Bovendien moeten zij op woensdag 12 september 2012 18 jaar of ouder zijn. Bij de gemeente zijn formulieren beschikbaar, w de onder a en b bedoelde personen kunnen verzoeken om aan de stemming deel te nemen (model M3) De verzoekschriften dienen uiterlijk op de achtentwintigste dag voor de stemming te zijn ontvangen door de burgemeester van de gemeente waar men als kiezer is geregistreerd. Nadere inlichtingen worden Gemeente Texel Verstrekt door Bureau Verkiezingen, Emmalaan 15. Plaats: Den Burg Datum: donderdag 26 juli 2012 Mededelingen Vaststelling legesverordening 2012 (gewijzigd) Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Texel op 18 juli 2012 de Legesverordening 2012 (gewijzigd) heeft vastgesteld De verordening ligt kosteloos ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van leges, een afschrift krijgen van een verordening. De verordening kunt u binnenkort ook raadplegen op de website van de gemeente Texel. De verordening treedt in werking op de achtste dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 4 augustus 2012. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door de Legesverordening 2012 op te nemen in de verzameling besluiten verordeningen op 18 juli 2012, onder ni Standwerkers concours op de markt Op maandag 6 augustus wordt op de maandagmarkt een standwerkers concours gehouden Tijdens dit concours bepaalt een driekoppige jury welke standwerker het beste artikel heeft en dit het best aan de man kan brengen. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30-12.30 ui vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 ui gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 ui "geboorteaangifte, huwelijksaangifte(ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.n www.texel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 12