TEXELSE 3 COURANT ^asmiijn DINSDAG 27 JULI 2012 Heel bijzonder, heel gewoon, Gewoon een heel bijzondere Vi Na een ziekte van enkele weken is rustig ingeslapen Josina Harmanna Moens-Hoogerheide Ina 4 15 november 1944 t 24 juli 2012 Gerrit Moens Gert Jan Moens en Ina Moens-Broens Romy Marit Wouter en Roëlle Hylke Dagmar en Richard Merel Moens en Steven Lammaing Lars Femke Thijsselaan 79 1791 VG Den Burg Ina is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 27 juli van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op zaterdag 28 juli om 16.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffie kamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Overeenkomstig Ina's wens, i.p.v. bloemen graag een donatie in de aan wezige collectebus voor het Koningin Wilhelmina Fonds, t.b.v. het onder zoek naar melanomen achter de ogen. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Haar grootheid lag in kleine dingen. Geschokt omdat het zo snel ging, en intens verdrietig door het grote verlies, hebben we afscheid moeten nemen van mijn dochter en onze zus Ina Peter Hoogerheide en Trudy van Eewijck Johan en Li liane Hoogerheide- van Langelaan Marjan Hoogerheide en Hans van Heijningen Harma en Peter Bruynooge-Hoogerheide Texel, 24 juli 2012. Afscheid nemen is met dankbare handen meedragen al wat herinnering waard is. Verdrietig en leeg omdat zij er niet meer is, maar blij dat haar verder pijn gespaard is gebleven, moeten wij missen een vriendin Ina Wij wensen Gerrit, Opa Hoogerheide, Gert-jan en Ina, Merel en Steven en de kinderen heel veel sterkte om dit verlies te verwerken, maar ook de krancht om verder te gaan. Hans en Tiny Jij stond altijd voor iedereen klaar. We missen je nu al. Gerrit, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Johan en Li liane Maya en Mark-Pieter Amélie en Valentijn Joost Feiko en Daisy Layla Muna Onverwacht bereikte ons het bericht dat Ina Moens is overleden. Zij was jarenlang trouw lid van onze tennisvereniging. Wij wensen de familie veel sterkte bij de verwerking van dit verlies. Bestuur en leden TV Deuce Tot groot verdriet is Ina ons tennismaatje, overleden. Wat zullen we je missen. Lies, Neeltje, Ria, Janny, Meta, Nel en Cisca Wij zijn verdrietig door het overlijden van onze lieve schoonzus en tante Wij wensen Gerrit, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Co en Ria Nelly en Ruud Johan en Willy Rianne- Remco Andre en Marie José Wij zijn verdrietig om het verleis van onze te vroeg overleden goede vriendin Ina Moens-Hoogerheide Wij wensen Gerrit en de kinderen veel sterkte toe om dit verlies te verwerken. Marian en Piet, Geertje en Jan, Elly, Piëta en Henk, Anneke en Aad Vaarwel lieve Ina Fetze en Agnes Lieve Merel, Steven, Lars, Femke, Gerrit en familie heel veel sterkte, we zijn er voor jullie. Elise en Janne, Midas Judith en Joop, David Ellen en Harm Jan Marga en Guido, Mirte en Li Heieen en Pieter Mireille en Martin Helene en David, Thirza en l Ursula en Niels, Thijs en Ricl Een handdruk zo warm, even een arm om je heen. Zoveel liefde en steun ons gegeven. Héél veel kaarten, bezoekjes, een luisterend oor, wat het ook zij. Het was een troost in deze moei lijke tijd en zal steeds een dankbare herinnering blijven. De vele blijken van medeleven na het overlijden van CORNELIA SCHAATSENBERG-HENKES hebben ons diep geroerd. Daarvoor onze grote dank. Wij danken iedereen voor de belang stelling, fijne brieven en kaarten die wij mochten ontvangen na het overlijden van Edo Broeder Ger Broeder Si: Binky Si: Wimpy Familie C. Schaatsenberg Achter je ligt een leven van werken en plicht en juist dat bepaalde in alles jouw gezicht. Flink was jij je hele leven moedig ben je tot het einde gebleven. Flink wil je nu dat wij zullen zijn maar afscheid nemen doet ons zo 'n pijn. Paulus den Breejen Weduwnaar van Annemarie Mulders 4 Hardinxveld, 13 mei 1925 t Texel, 26 juli 2012 Coby den Breejen-Schuurmans Wim en Lianne den Breejen Kim, Tim Hendry en Dolph Dwars Annike, Peter Robbert en Dinie Lagestee Amanda, Rea, Esther, Bas, Danique Diana Lagestee en Lex de Hooge Patrick, Wette, Dwayne, Jorrit Naalrand 26 1797 AR Den Hoorn Paulus is thuis, waar wij als gezin graag de laatste dagen met hem samen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren aan huis op maandag 30 juli van 19.00 tot 20.30 uur. De crematieplechtigheid zal worden gehou den op dinsdag 31 juli om 15.45 uur in crema torium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is ons te con doleren. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Jouw stralende glimlach, die jij ons tot het laatst gaf, zal de blijvende herinnering aan jou zijn. Verdrietig laten wij u weten dat Cor is overleden. Cornelis Hendricus Witte weduwnaar van Fieny Witte-Kenter Familie Witte-Kenter Correspondentieadres: J.C. Verlaan-Witte De Merodelaan 120 1422 CA Uithoorn Er is gelegenheid tot afscheid nemen in het rouwcentrum aan de Gitstraat 1 te Leiden op maandag 30 juli tussen 18.00 en 19.00 uur. Er is eveneens gelegenheid tot afscheid nemen in de H. Laurentius kerk aan de Leidseweg 98 te Voorschoten op dinsdag 31 juli om 10.15 uur, waarna de uitvaartdienst zal plaatsvinden. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in het naast de kerk gelegen Bondsgebouw. In geval u bloemen had willen schenken, gelieve hiervoor in de plaats een donatie te doen aan Stichting Vrienden van het Johannes Hospitium te Wilnis op rekeningnummer 19.52.19.953 Wij willen u bedanken voor de wijze waarop wij samen afscheid hebben genomen van mijn lieve moeder, oma en overgrootmoeder CLASINA EELMAN-BOON Sientje Dit heeft ons diep getroffen en is voor ons tot grote steun geweest. Louis, in herinnering Marius en Gerda Louisa en Gerard Crystol Wij willen u bedanken voor de wijze waarop wij samen afscheid hebben genomen van onze lieve GER SCHAFER Dit heeft ons diep getroffen en is voor ons tot grote steun geweest. Thea Schafer-Oosterkamp Josje en Cees Jan Souwie Guido en Amber Timo Oosterend, juli 2012 éEelmcm Êlleci Vlaming Ons Kwwelijl< woedt ingezegend om 14.30 uwe in de Bweght keel<. IA kunt ons feliciteeen van 16.00 tot 18.30 wue in Kotel De Pelikaan. Ons adees is: De Tlowtmansteaat 30, 1792 BB Öudesekild Thibeau Willem Albers Zoon van Fausto Albers en Vicky Rudge Broertje van Amy Zandvoortselaan 129 2106 CM Heemstede Voor bezoek graag even bellen met Fausto, 0614 26 94 17. DoOty gijn wij mei de geboo/ite i'iin nog go'n üiéj fcfen meisje 9?o*enttoe 8980 g»nm ^Pufge/i, Cgnlh'i en oMenef «in den cWofot- unn cHeejiwiuden ïfombobtmni 6 2022 cWnnjtüem 029-2020599 Geknipt zomergevoel Naar de bollen. 'Drie jaar lang telde ik vanaf april de dagen. Tot de dag aanbrak dat ik op de pont naar Texel mocht. Met volle sporttas en een goedkope iglotent. Niet voor een strandvakantie of de happy hardcore discotheken van De Koog. Samen met m'n vrienden kwam ik voor de tulpen, lelies en krokus sen. Rooien, zeven, sta pelen, tellen en selecte ren. Negen uur per dag, zes dagen per week.' In Zomergevoel, een serie columns van lezers in de Leeuwarder Courant, haalt Bert Kobus uit Leeuwarden herinnerin gen op aan de speciale vakanties die hij in de jaren negentig op Texel beleefde. 'Onze bollen- boer heette Theo. Vrijge zelle veertiger, pezig pol- derhoofd, eeuwig shagje aan de bovenlip. Tevre den als je boven de vijf tien bakjes per dag schoon pelde. Wie daar onder zat, kreeg het te verduren. Vaak was het dreigement dat hij je rug gengraat als een lucifer houtje zou breken (hij knakte daarbij met zijn vingers) voldoende om z'n bollen met iets meer toewijding te behande len.' Het werk was niet altijd even leuk, schetst Kobus. Hij schrijft over 'vele lan ge trage dagen in de benauwde kassen', 'die eindeloze stroom van harde polderkluiten op een roestige rooier', 'jeu kende vingers van het vooroorlogs bollengif dat Theo gebruikte', 'twintig keer per dag 'Breakfast at Tiffany's' en 'Killing me softly' van The Fugees uit de radio'. Niet onvermeld blijven ook de 'kansloze zaterdagavonden in de discotheek'. 'Want er was niemand die het aanlegde met jongens met rouw randen waarvan je met gemak hele zandsculptu ren kon kneden.' Een belangrijk element van het verblijf op Texel vormde de stacaravan, die centraal op het erf stond en door de vakan tiewerkers El Karavaan was gedoopt. Ze kwa men er na het avondeten samen om te doen waar voor ze eigenlijk kwamen. 'Dan hebben we het over bier en jutterbitter. Maar bovenal over het roken van geestverruimend groen. Waarbij we rookin- novatie niet uit de weg gingen. In zelfgefabri- ceerde pijpen van pet- flessen, in megalomane constructies van rijste- vloei waarvoor nog net geen bouwsteiger nodig was.' Kobus eindigt vol melan cholie. Zeventien jaar later zijn de bollen en Theo er nog altijd, maar hij heeft op Google Maps ontdekt dat El Karavaan is vervangen door 'tien keurige Kip Caravans'. 'Waarschijnlijk niet bedoeld voor jongens en meisjes uit Noordoost- Friesland, maar voor pro fessionele Polen.' Zelf gaat hij tegenwoordig 'met de kids naar een compleet ingerichte Indi- anen-tipi op een biologi sche geitenkaasboerde rij'. 'Maar het verlangen blijft. Naar zes weken lang rondlopen in dezelf de ongewassen spijker broek. Naar kampvuren van stookolie, Nirvana op een driesnarige gitaar. Naar dagenlang oud brood en één gezamen lijke pot pindakaas. Naar zeurende blaren op mijn handen. Naar zoenen met bollenmeisjes achter sta pels stinkende keizers kronen. Naar de zondag middagen. Op je rug in het gras, roken en kijken hoe de wolken overdrij ven. Naar het gevoel vrij te zijn.' Felle containerbrand De brandweer moest gis- brandde pittig. De brand teravond rond twaalf uur was mogelijk de oorzaak uitrukken voor een con- van niet voldoende afge- tainerbrand aan het Ger- koelde kolen van een ritslanderdijkje. De con- barbecue, tainer, die goed vol was, ifoio TexeiPhoiot

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3