TEXELSE™COURANT Ij JÊ Cjrotn 2wartr jéxel\ in het harL, W Veel belangstelling voor Koger bestemmingsplan Koninklijke onderscheiding Ed de Bruijn Naam nieuwe veerboot inzet van campagne Recreanten halen schade in op Waddenstrandje OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12695 DINSDAG 31 JULI 2012 Frans Bakker en Corina Brussaard heb ben in De Cocksdorp de eerste omloop van het ringste ken gewonnen. Een ballonnen- actie op cam ping Kooger- strand leverde vakantiehuis Tesselhuus een cheque van €2500,- op. Zonnebrand en veel drinken luidt het devies tijdens Bouw- dorp op het ter rein van zwem bad Molenkoog. Een helft lang maakte ZDH het de aanko Ètm mende profs van Jong Vites 9 se zaterdag avond erg moei lijk. Toeschouwers kijken geboeid naar opstijgende Russische helikopter. Het was één van de vijftig toestellen die mee deed aan de spectaculaire Texel Airshow. Volgens de orga nisatie waren er 22.000 bezoekers, waarmee het wellicht het grootste evenement in de Texelse geschiedenis is geweest. Ook buiten het vliegveld werden de vliegbewegin gen van alle kanten gevolgd. Bermtoerisme vierde hoogtij langs de wegen rond het vliegveld en ook de dijk tussen Eierland en polder Het Noorden was in gebruik als tribune. De kijkers zagen sportvliegtuigen, helikopters en straalja gers diverse stunts uitvoeren, er waren hoog in de lucht verschillende 'kerstbomen' te zien (lichtkogels om inko mende projectielen af te leiden) en er was een vliegende balletshow. Een uitgebreid verslag staat verderop in deze krant. (Foto Salko de Wolf) Veel Kogers trotseerden donder dagavond het warme weer om een kijkje te nemen in het voor ontwerp bestemmingsplan De Koog. Er kwamen zo'n veertig man af op de inloopavond in het gemeentehuis. Er waren veel vragen over de bouw van huizen op de locatie van het voormalige hotel Koogerhoop dat in 1997 afbrandde. In het nieuwe bestemmingsplan is er de mogelijk heid tot bebouwing op die plaats, maar tot op heden zijn daar volgens wethouder Kooiman nog geen ver zoeken voor binnengekomen bij de gemeente en ligt de bal bij Stichting Woontij. Meerdere bewoners gaven hier als antwoord op dat Woontij juist zegt dat het nu aan de gemeen te is. 'We wachten nu al jaren op nieuwe starterwoningen. Mijn doch ter wil heel graag in De Koog blijven wonen, maar er zijn gewoon geen woningen beschikbaar', sprak een bezorgde bewoonster van de bad plaats. Een ander punt waar vragen over gesteld werden, is een moge lijke bebouwing van het agrarisch perceel tegenover het voetbalveld. Er gaan geruchten dat het al zeker was dat ook hier gebouwd gaat worden, maar dit werd ontkracht. 'Op dit perceel is momenteel geen bouwbestemming ingetekend. Wanneer er een partij daar wil bou wen, zal hij eerst door de nodige procedures moeten en dan is het nog niet gezegd dat die plannen worden goedgekeurd door de gemeente', zo sprak Kooiman. Rea geren op het voorontwerp is moge lijk tot 3 september. Een zogenaam de inspraakreactie kan zowel digitaal als per post worden aange leverd. Het voorliggende vooront werp is een conserverend plan. Dit houdt in dat het bestemmingsplan grotendeels vergelijkbaar is met de voorgaande versies. De bestaande regeling voor de gronden in het plangebied is geactualiseerd. Wet- POLITIEK WIL HALT AAN GROEI SLAAPPLAATSEN... <J ALS MIJN SLAAPPLAATS VERDER GROEIT, PASSEN WE ER MET ONS ELVEN IN Havenmeester en directeur van Vliegveld Texel Ed de Bruijn is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Konink lijke onderscheiding werd na afloop van de luchtshow opge speld door burgemeester Gis- kes. De Bruijn kreeg van veel kanten lof toegezwaaid, onder andere door KLM-directeur Peter Hartman, commodore Paul Mulder van de Koninklijke Luchtmacht, en Martin Schroder, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Vliegveld Texel. De Bruijn werd geroemd voor zijn tomeloze inzet, gedreven heid en warme persoonlijkheid. Volgens Schroder kwam het lintje hem meer dan toe en sprak hij zijn wens uit hem ook de volgende vliegshow te zien organiseren. De Bruijn is sinds 1981 directeur van Luchthaven Texel en behoort tot de grondleggers van Lucht vaart- en Oorlogsmuseum Texel, waarvan hij nog adviseur is. Hij is voorzitter van de stichting Texel Airshow, waarvan hij de initiatiefne mer is en een grote trekker is. Vanaf 2000 is hij bestuurslid van de European Airshow Council, die burgers en militairen op het gebied van airshows bij elkaar brengt voor het uitwisselen van ervaringen. En sinds 2001 is De Bruijn Hoofd Bureau Air Display van de Konink lijke Luchtmacht. Volgens Giskes heeft de luchthavendirecteur zich promotor en ambassadeur van Texel getoond en met zijn inzet en betrokkenheid een belangrijke meerwaarde gegeven aan de lucht haven Texel en in het bijzonder aan de civiele en militaire luchtvaart in binnen en buitenland. Ook zijn activiteiten als weerman bleven niet onvermeld. Nadat De Bruijn door diverse mensen was toege sproken nam hij zelf het woord: 'Ik ben geroerd door deze onderschei ding. Ik volgde mijn vader op en mijn zoon volgt alweer achter mij. ledereen enorm bedankt.' De oproep van TESO om op de website suggesties te geven voor een naam voor de nieuwe dub beldekker die in 2015 in de vaart komt heeft veel voor een naam', aldus president commissaris Kees Dros. Sinds november is die mogelijkheid er via de website van TESO. Dros: 'Er Theo Hoogerheide zijn allerlei namen suggesties r Wnlktzrc? binnengekomen.' opgeleverd. De *jan VVOIKerSf Welke dat zijn laat naam van Jan hij in het midden, Wolkers komt nog wel eens voor- maar hij wil wel kwijt Jan Wolkers bij, maar ook die vanTheo Hoo- komt nogal eens voorbij komt, even- gerheide. Er wordt sinds kort vol- als die Hoogerheide. Toen dit De op campagne gevoerd om die van Graaf en Dral ter ore kwam, onder namen zij actie. Via e-mail voeren zij sinds kort campagne vóór Hooger heide. En dus tegen de naam Jan Tijdens de aandeelhoudersvergade- Wolkers; 'Natuurlijk een bekende de oud-directeur op het schip t« krijgen. ring van 2011 wond Harry de Graaf er geen doekjes om. Met Peter Dral lanceerde hij de suggestie om Theo Hoogerheide te vernoemen. 'Deze intussen overleden oud-directeur heeft Texel een enorme dienst heeft bewezen door - tegen alle verdruk king in - met succes te ijveren voor een veerverbinding met dubbeldek kers, de meest efficiënte methode. De tijd heeft inmiddels geleerd dat hij de juiste visie had.' Het luide applaus na afloop liet aan duidelijk heid niet te wensen over: de aan deelhouders dachten er hetzelfde over. Maar naamgeving van de naam en wat mij betreft prima schrij ver, maar daar gaat hier nu even niet om. Zo door redenerend staat straks de naam van Dorian van Rijsselber- ge op de nieuwe boot als hij straks Olympisch Kampioen wordt in Lon den. Inderdaad, een bekende naam, maar de overeenkomst met TESO is niet meer dan dat hij ook water nodig heeft om te presteren', staat in een mail die inmiddels bij menig Texelaar en overkant in de postbus is beland. De ontvangers worden opgeroepen op de site van TESO (www.teso.nl, onder het kopje nieuws) de naam van Theo Hooger- schepen is een privilege van directie heide in te vullen. Dat kan tot 1 en Raad van Commissarissen en die deden ter plekke geen toezeg ging. 'We willen iedereen de moge lijkheid geven een voorstel te doen september. TESO maakt tijdens aandeelhoudersvergadering op vrij dag 28 september bekend welke naam het wordt. houder Kooiman gaf aan dat er de komende jaren nog apart aandacht besteed wordt aan het uitgaans centrum van De Koog. 'Het college is van mening dat het centrum wel een opknapbeurt kan gebruiken, maar daar moet uiteraard uitvoerig naar gekeken worden.' Het bestem mingsplan in de badplaats is het eerste van alle dorpskernen die de komende jaren onder de loep geno men worden. In 2016 moeten alle dorpen aan de beurt zijn geweest. Drukte op de stranden, maar ook op het Waddenstrandje. Ook het zand nabij de jachthaven was tij dens de warme dagen van afgelo pen week in trek, zo blijkt uit deze foto van Ton Zegers. Texelaars en toeristen weten het te vinden. Na een matig voorseizoen haalt ook Waddenhaven Texel de scha de in, waarbij het ook voor deze sector te hopen valt dat het water- sportweer de komende weken doorzet. 'Wij zijn nog aanmerkelijk weersgevoeliger dan bijvoorbeeld campings. De combinatie weer wind en getijden bepaalt of je gas ten krijgt of niet', meldt Jook Nau- ta. Om de watersporters volledig en actueel te informeren is sinds VHD G3 dö SNELCODE: vorig jaar een meld- en informatie systeem actief dat de Texelse Wad denhaven met de Stichting Jacht havens Waddeneilanden heeft opgezet. Op de op Texel ontwik kelde website www.waddenha- vens.nl is alle relevante informatie over de havenbezetting, weer, wind en getijden alsmede over veilig en verantwoord varen de Waddenzee samen gebracht. Steeds meer watersporter hebben een laptop of smartphone aan boord en bijna de helft van de momenteel zo'n dui zend bezoekers per dag gebruikt deze om de actuele informatie bin nen te halen. Ed de Bruijn wordt toegesproken door burgemeester Giskes. www.texelseautopagina.nl TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1