I Belastingadviseur opent nieuw kantoor TEXELSE 13 COURANT Misgelopen boekingen Tesselhuus krijgt speciale duofiets VRIJDAG 3 AUGUSTUS 2012 Belastingadviseur Gerard Veeger in zijn Belastingadviseur Gerard Veeger opent zaterdag 4 augustus zijn nieuwe kantoor aan de Warmoes straat in Den Burg. Van 15.30 tot 17.15 uur houdt hij open huis. Veeger startte in 2005 een eigen belastingadviesbureau. 'Aan huis. Ik kocht een pc, printer en een archiefkast en kon aan de slag. Ik verzorg belastingaangiftes en geef belastingadvies. Ik richt mij op par ticulieren en het midden- en klein bedrijf. Mijn klantenkring is met name de laatste twee jaar flink gegroeid. Thuis ben ik onderhand uit mijn jasje gegroeid. Toen ik om nieuwe kleding ging bij Moerbeek, tipte Ingmar me dat hij wel een pandje voor me had.' Dat 'pandje' bleek een royale ruim te aan de Warmoesstraat, precies wat Veeger zocht. Sinds het gesprek in 2011is er veel gebeurd. Moerbeek stripte het voormalige drukkerijpand aan de Warmoes straat, waarna het opnieuw werd geïsoleerd, van een nieuw dak werd voorzien en andere werk zaamheden werden verricht voor de verbouw tot kantoorpand. Het fraai gestileerde pand bestaat uit een grote centrale ruimte, met meerdere kleinere kantoren, die dienst doen als spreekkamer, archiefruimte en kantoor. Bijzonder is dat voor de verwarming van het pand geen gas nodig is, maar dat het duurzaam wordt verwarmd door een zonneboiler die is aange sloten op de vloerverwarming, met als bijverwarming energiezuinige infraroodverwarmers. De appara tuur is geleverd door Nico Scher mer van TexeWtrading. Hij leverde ook de LED-verlichting. Het kan toor is voorzien van een royaal keukenblok en sanitair. Kantoor- en andere apparatuur is geleverd door Keukencentrum Texel, automatise ringsbedrijf TCA, Wiersma Meube len en Jan Nico van der Ploeg van LimaTelecom installeerde het net werk voor computers en telefoons en de belettering is aangebracht door Spuiterij Betsema. Edwin Wiering verzorgde het loodgieters- werk. Bij de inrichting van het kan toor heeft Veeger zich laten advise ren door zijn zus Rita. 'Een kantoor voor de toekomst', toont Veeger zijn nieuwe werk ruimte. 'Thuis had ik geen spreek kamer, als er iets moest worden besproken, dan ging ik bij mijn klanten langs. Een persoonlijk gesprek werkt vaak beter dan het sturen van een mailtje. Het is me wel eens overkomen dat ik iets te laat hoorde en dacht: als ik dat had geweten... Nu kan ik mijn klanten hier ontvangen, al zal ik ze ook blijven bezoeken. Daardoor doe je allerlei leuke contacten op en je deelt soms lief en leed. Het is wel gebeurd dat de zoon en dochter van twee van mijn klanten met elkaar trouwden. Zakelijk en privé lopen soms door elkaar heen, maar dat hoort bij Texel.' Veeger is lid van het College van Belastingadviseurs. 'Er worden elke jaar bijeenkomsten gehouden waarop ik mijn kennis kan bijspij keren. En ze zorgen op andere manieren dat ik op de hoogte wordt gehouden van de laatste ontwik kelingen.' Hij werkt samen met Bianca van der Vis (die ook een eigen administratiekantoor heeft) en accountant Cees van Heer waarden. Hij werkt met het admini stratieprogramma van het Texelse bedrijf SnelStart. In gezondheidsmagazine Lijf Leden van zorgverzekeraar ONVZ aandacht voor Texel. 'Chantal Wit te (43) en Martin Koehof (50) had den een goede baan, een eigen bedrijf en een zelf ontworpen droomhuis in Almere. Zij lieten het allemaal achter zich en kozen voor (onder meer) hun jonge dochtertje Victoria (3) voor de rust, ruimte en het tempo van Texel. Hoe je Texel uit de markt kunt prij zen. Midden in het seizoen gaat het VW Texel de prijzen van de accommodaties 'all in' presente ren. Iedere reisorganisatie pro beert klanten te trekken met prijzen vanaf een bepaald bedrag. Maar VW Texel geeft sinds kort in de zoekresultaten de prijzen incl. toe slagen. Waarbij mogelijke kortin gen niet te zien zijn en alleen maar zichtbaar worden bij het boeken. Het resultaat is minder boekingen, daar men toch in de eerste instan tie uit gaat van de gepresenteerde prijs, wat reisorganisaties allang weten. Wij realiseerden ons dat, daar we voor het naseizoen geen boekingen via het VW meer kre gen. We vroegen een regelmatige klant, die altijd via het VW boekt vanwege het afsluiten van een annuleringsverzekering, waarom ze deze zomer nog niet had geboekt hadden voor het nasei zoen. Het kwam doordat we de prijs deze zomer met meer dat honderd euro verhoogd hadden. We hebben ze uitgelegd dat de prijs vanaf half juli nu "all in" gepre senteerd wordt door het VW en er geen prijsverhoging heeft plaats gevonden, maar helaas hadden ze nu al geboekt voor Ameland. Maandagmorgen op hoge poten naar het VW, want dit kost niet alleen mij geld, maar de hele BV- Texel. De directeur bleek echter met vakantie, maar zijn vervanger vond dat het VW de gebruikers van TOR via een mail voldoende geïnformeerd had. Die mening ben ik niet toegedaan, want ik vind dat dergelijke wijzigingen in overleg moeten plaatsvinden en niet een mededeling kunnen zijn. Daarnaast was het onderwerp van de mail 'Nieuwe informatie op de VW- site'. Omdat het hier meestal om algemene informatie gaat had ik de mail niet gelezen, mede omdat ik vele van dergelijke mails ontvang. Mijn verzoek de wijze van prijspre- sentatie terug te draaien werd niet gehonoreerd, want volgens de plaatsvervangend directeur was een en ander in goed overleg met TOR tot stand gekomen. Maar via TOP was mij niets ter ore gekomen en bij navraag bij voorzitter van TOP bleek deze niet op de hoogte te zijn. Al met al denk ik dat het niet ver standig is, in een tijd dat de bezet tingsgraad toch al onder druk staat, een dergelijke prijspresentatie zon der overleg met betrokkenen door te voeren midden in het seizoen. Waarbij het VW te kort schiet in het communiceren met haar ach terban. Piet Standaart, Den Burg Reactie VW: Boekingen zijn hard nodig inder daad, dat realiseren wij ons bij de VW maar al te goed. De reisorga nisaties waar Dhr. Standaart naar verwijst, hebben te maken met de groeiende wens van consumenten naar transparantie en openheid over prijzen. Daarom hanteert de reiswereld al sinds 2007 een Recla mecode Reisaanbiedingen. Onver mijdbare, bijkomende kosten zoals reserveringskosten, toeristenbe lasting en schoonmaakkosten moeten in de totaalprijs worden meegenomen. Bij het VW kregen we regelmatig klachten van gas ten. Om een recent voorbeeld te geven: 'Ik heb vandaag op Texel een last minute voor volgend weekend geboekt. Ik kom graag op het eiland maar wordt wel een beetje misselijk van de manier waarop de prijzen van accomodaties worden gepresenteerd Ik zou het op prijs stellen als u de prijzen zou kunnen standardiseren op het eiland. Je wordt werkelijk gek van alle toesla gen en heffingen. Het is toch te gek voor woorden dat er reclame wordt gemaakt met een last minute van 129 euro en tegen de tijd de je afrekend zit je op 284 euro.' In sommige gevallen was het nog veel erger: bijvoorbeeld een prijs van €300 die na verplichte toesla gen uitkwam op €1300. Dit soort ervaringen leidt tot misgelopen boekingen. Wij hebben deze situ atie aangepast naar de huidige wensen van de consument. Trans parantie. Prijzen zo eerlijk mogelijk. De consument kan nu echt verge lijken op prijs en krijgt geen onaan gename verrassingen. Aanbieders met hoge extra kosten staan in hetzelfde daglicht als aanbieders met lage extra kosten. Zo maakt de consument die kijkt naar prijs een betere keuze, en dat lijkt mij juist goed voor de BV Texel. We kregen overigens ook een reactie van een gastheer die zijn prijzen al inclusief toeristenbelasting han teert. Nu worden zijn prijzen niet goed gecommuniceerd. Een terechte klacht, hiervoor komen we op zeer korte termijn met een prak tische oplossing. Namens VW Texel, Thomas Lapperre der Stoop maakten maandagmiddag als eersten een rondje op de ni Het Tesselhuus in De Koog beschikt sinds deze week over een duofiets met trapondersteu- ning. Het vakantiehuis kreeg een gift van €7.112,- van de Raboton om de fiets aan te schaffen. Mensen met een handicap kun nen daarop samen met een begeleider over het eiland fiet sen. Verpleeghuis in Den Burg per abuis bij het Tesselhuus blijven staan, waardoor het huis opeens een tijd je over zo'n fiets beschikte. Tot hun verrassing zagen Joke de Boer en Yvonne Eelman, medewerkers van het Tesselhuus, vervolgens de ene na de andere foto voorbij komen van gasten die erg van de fiets hadden genoten. Een onbedoeld misverstand leidde De betreffende duofiets moest tot de komst van de fiets. Een jaar terug naar het Verpleeghuis, waar geleden was een duofiets van het na bestuurslid Jeroen van Hattum en Joke de Boer actie ondernamen een soortgelijke fiets voor het Tes selhuus te verwerven. Tot hun verrassing volgde al snel een telefoontje van Fenneke Krafft, medewerker van de Rabotoncom- missie, dat een aanvraag voor een duofiets was gehonoreerd. Van Hattum: 'Ik kon mijn oren niet gelo ven toen ik dat hoorde. Ik heb haar later zelfs nog een keer gebeld om zeker te weten dat ik het echt goed had gehoord.' Maandagmiddag droegen Kassen Zegel en Harry Ran, de twee Texe laars in het bestuur van de Rabo- toncommissie, de fiets over aan het Tesselhuus. Zegel liet weten dat het bestuur van de Raboton zich snel in de aanvraag had kun nen vinden. Erwin en Cobi van der Linde uit De Cocksdorp waren eveneens aan wezig. Hun bedrijf Bike Totaal maakte de fiets volledig in orde en droeg ook een deel bij in de kos ten. De fiets kostte in totaal bijna negen mille. Van der Linde pleitte ervoor dat er meer duofietsen als voorziening op het eiland komen. Henk Veldhuizen uit Den Burg, afgelopen week leidinggevende tij dens een vakantieweek in het Tes selhuus, en de 12-jarige Max van der Stoop namen de duofiets als eersten in gebruik. Veldhuizen was er vol lof over. 'Dit is een prachtige aanwinst en belangrijk voor de mobiliteit van de gebruikers van het Tesselhuus. Nu kan er bijvoor beeld iemand op de fiets mee als we 's morgens brood gaan halen bij de bakker.' De fiets beschikt over één stoel voor een begeleider en één speci ale, draaibare stoel voor mensen met een handicap. Met behulp van de trapondersteuning kunnen zij, voor zover mogelijk, meefietsen. De voeten kunnen worden vastge maakt aan de trappers. De fiets beschikt voor de ondersteuning over twee accu's die circa vijftig kilometer meegaan. De fiets is spe ciaal voor de Rabobank in de oran je kleur van de bank gespoten. Kerkdiensten Zondag 5 augustus PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, oppas in De Schakel. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: zie Interkerkelijk. Den Hoorn: 10.00 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem, zang vanaf 9.45 u. Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. P.O. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard; 19.30 u. zomeravondzangdienst olv. mevrouw C. Stiehl, mmv. The Sin gers of the Lord olv. mevr. N. Schreurs en organist dhr. J. Rijnders. INTERKERKELIJK: PKN-kerk De Koog, 9.30 u. ds. J. ter Haar, mmw Wout Stam (orgel) en David van Kwawegen (trompet). DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: PKN-kerk De Koog, 11.00 u. pf. P. Holdt uit Nuembrecht. Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Hulpverlening Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 3 aug. 10.26 00.20 00.30 E 00.37 e 23.06 u. 23.40 u. 23.55 u. 12.46 u. 13.05 u. 13.15 u. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. M.D. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. Paul Eemans, gezinsdienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.00 u. v ring olv. parochianen, afloop koffie drinken. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: vrij. 19.30 u; zon. 11.00 u; woe. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Het werkelij ke Armaged don - waarom, wanneer?; Wachttoren studie, 11.20 u.: Jehovah is een 'Onthul ler van geheimen'. Denkertje Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- 10.30 tot 11.30 uur. bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont weg 104, Den Burg. Voor inlichtin gen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-612306, www.brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. WMO-loket: gemeentehuis, Emma- laan 15 Den Burg, tel. 140222. Alzheimer café: elke laatste dins dag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Scouting Texel haalt komende zaterdag geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bern- hardlaan in Den Burg. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music Machine vervalt 20.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Marco FM Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit PKN-kerk, d Ter Haar. 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (H) 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Countrytime (H) 17.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move vervalt 21.00 u. Radio Noord-Holland 18.00 u. Radio Texel A 19.00 u. De keuze van 20.00 u. Radio Noord- 18.30 u. Overdenking door Krista Mir jam Dijkerman 19.00 u. Verzoekplaten 20.00 u. Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noord-Holland.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 13