Gelouterde musici in Waddenkerk Nabestaande legt krans boven Engelse onderzeeër TEXELSE 3 COURANT Xijn TESD :FFici=nTpoiu=5 De omgekomen bemanning van een in augustus 1917 ten noord westen van Texel gezonken onderzeeër wordt geëerd met een kranslegging. De plechtig - heid wordt, bij goed weer, komend weekeinde verricht door de 69-jarige John Wilkin - son uit het Engelse Leeds, klein zoon van één van de slachtof - fers. Het betreft de onderzeeër HMS E47 van de Britse Royal Navy. Deze werd ruim twintig jaar gele - den ontdekt, op zo'n zes mijl ten noorden van Texel, en nadien door wrakduikers van Vlieland en Ter - schelling onderzocht. Lang bleef onbekend om welk schip het ging. Pas in 2002 lukte het Dirk Bruin van het duikteam van Vlieland de onderzeeër te identificeren. Dat gebeurde nadat Terschellinger duikers het kanon hadden gebor - gen en het nummer op het bron - zen sluitstuk werd aangetroffen in de archieven van de bewape ningswerkplaats van de Royal Navy. Van de berging van het kanon en de identificatie van het wrak werd daarop officieel melding gemaakt bij het ministerie van defensie in Londen en het Submarine Muse - um in Gosport. De melding is om onduidelijke reden tot dit moment echter niet doorgevoerd in het overzicht van de Royal Navy van de verloren gegane Engelse onder zeeboten. Op het internet wordt de vondst van het wrak van de E47 alleen gemeld op de website van het Vlielander duikteam. In februari van dit jaar kreeg Bruin een brief van John Wilkinson, die schreef dat zijn grootvader aan boord was van de onderzeeër. Hij sprak de wens uit de plek des onheils nog eens te bezoeken. Bruin nam daarop contact op met collega-wrakduiker Hans Eelman uit Oudeschild, met de vraag te bemiddelen in het realiseren van de wens van Wilkinson. Eelman hielp in 1987 al eens mee bij een vergelijkbaar verzoek. Toen werd een kranslegging verzorgd boven het wrak van de Engelse onder - zeeboot H49, die in 1940 ten noor den van Texel ten onder ging. Samen zijn Bruin en Eelman lid van de Stichting Maritiem Onder - zoek Nederland, bestaand uit dui kende onderzoekers, die al meer dan 25 jaar probeert de maritieme historie boven water te brengen. Eelman nam contact op met Wilkinson en beloofde hem zijn medewerking. Het bezoek aan het DINSDAG 14 AUGUSTUS 2012 wrak wordt vanaf Texel verzorgd met zijn schip Phileas Fogg. Eel - man wil daar geen financiële ver - goeding voor en benadrukt 'een groot gevoel en respect' te heb - ben voor het drama dat zich 95 jaar geleden voor de Texelse kust afspeelde. 'Deze schepen werden door zonen van een land bemand met de opdracht ons vrede te brengen. Wij hebben vrede, maar de zonen zijn daar nog.' Wilkinson komt vrijdag naar Texel. Afhankelijk van het weer wordt de krans zaterdag of zondag gelegd. Familieberichten ye stem r:er:nnenr:o nu ben ye vrij Op 12 augustus 2012 is overleden Johannis Marinus Engelvaart Monnickendam, 18 juli 1952 Texel, 12 augustus 2012 Jos was een goed mens Tjitske Engelvaart-van der Ploeg Yannis Engelvaart Sandra van Deelen Cathelijne Engelvaart Michel Hensen Triene Engelvaart-Nierop Oline Engel vaart Jonne Menno van der Ploeg Esther van der Ploeg-Witte Edzard Annejet Arnout Kirsten van der Ploeg Piet Kooi Sake van der Ploeg Marjolein Leezenberg Boele Liam "Verpleeghuis Hollewal" Hollewal 2, Den Burg Jos is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 16 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in het uit vaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 17 augustus om 12.45 uur in crema torium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematori um, waar tevens gelegenheid is tot condoleren. Correspondentieadres: Mw. T. Engelvaart-v.d. Ploeg, Lijnbaan 37,1791 GJ Den Burg. Vertrek veerboot 11.30 uur. Ook als u geen rouwkaart heeft ontvangen bent u van harte welkom om dit afscheid met ons te delen. Graag willen wij de medewerkers van de "Krukel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van Jos. Familie Engelvaart Onze voormalige voorzitter Jos Engelvaart is overleden. Dankzij Jos zijn veel monumenten op Texel behouden gebleven. Het bestuur van Stichting Dorpsherstel Texel Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en mijn zusje Jente Jente is geboren op 08-08-2012 om 11.59 uur Zij is 51 cm en 3660 gram Marcel, Jessica en Lieke van der Sar Slufterweg 200 1795 KM De Cocksdorp 0222-329015 Welkom op de wereld! 07-08-2012 Trotse ouders zijr\j T-abrizio en Hleleen Sef\oud ieek A3 1791 WÊ Den Burg II augustus 30 Q 3010 gram «48 cm Trotse ouders zjjn Bart en 5haren van der 5t ar 5chorrenweg 38 I794 HG Oosterend 6:06-19746975 5:06-30568148 60 jaar Nou én! INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 ui Grond, graaf, straat werk. Stiehl Techniek, 06-51705400. Kunststof rijplaten ver huur, Stiehl Techniek, 06- 51705400. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Mini-Dumper verhuur, Stiehl Techniek, 06- 51705400. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. www.effekie- ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. www.hondenvoertexel. nl Puur natuur hondenvoer 06 212 00 656. Sopraan Elena Zolotova en organist Susanne Veerman verzorgen dinsdag 14 augus tus (vandaag) het tiende zomeravondconcert in de serie van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Hun optreden vindt plaats in de Waddenkerk in De Cocksdorp en begint om 20.15 uur. Beiden zijn gelouterde musici. Susanne Veerman studeerde in Moskou aan het Tsaikovski Con servatorium, waar zij in 1997 het koordirectiediploma behaalde. In 2001 studeerde ze aan het conservatorium in Amsterdam af als uitvoerend musicus koor directie en 2005 aan het Rotter dams conservatorium als uit - voerend musicus orgel. Tevens behaalde zij diploma kerkmu ziek. Tussen 2005 en 2007 ont ving zij een beurs van het Prins Bernhard Cultuurfonds en Fonds voor de Podiumkunsten voor orgelstudie bij Louis Robilliard in Lyon. In 2007 ontving ze de zil veren medaille van de Société Académique Arts-Sciences-Let- tres voor haar verdiensten voor de Franse koor- en orgelmu ziek. Ze bracht drie CD's uit, vormt met echtgenoot Wim Does een vast quatre-mains orgelduo, dirigeert drie mannenkoren en is zeer actief als begeleidster, zowel op orgel/continuo als pia no. Sinds 2005 is ze de vaste begeleidster van het Wester - kerkkoor te Amsterdam. Ook is ze de vaste organiste (titulair) van de Sint Augustinuskerk in Amsterdam. De in Moskou geboren Elena Zolotova behaalde in 2000 het diploma koordirectie en twee jaar later dat voor uitvoerend master, beide aan het conserva torium in de Russische hoofd stad. In die tijd zong ze in het professionele kamerkoor van het conservatorium, veelvuldig als soliste. Ze werkte op diverse scholen, waaronder ook het conservatorium, leidde koren en is actief op festivals, zowel in binnen- als buitenland. Zolotova en Veerman spelen in de Waddenkerk zowel samen als solo. Op het programma staan werken van Alcock, Vival di, Purcell, Handel, Pool, Daquin, Caccini, Bach, Franck, Fauré en Saint-Saëns. De toegang tot het concert is gratis; na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Wij gaan er even tussen uit vanaf 21 aug.i Dinsdag 4 sept. staan wij weer met onze handen in uw haar! Barbers Dames en Hee- ren Kapsalon. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Te koop: Texelse Shii take paddestoelen, soep en tapenade. Kadijksweg 15, 06-48630343. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Wij gaan er even tussen uit vanaf 21 aug.i Dinsdag 4 sept. staan wij weer met onze handen in uw haar! Barbers Dames en Hee- ren Kapsalon. SCHOLIERENPASSEN Scholieren die dagelijks voor schoolbezoek vanaf Texel naar de vaste wal reizen komen in aanmer king voor een scholierenpas. Deze pas geeft recht op gratis retourovertochten i.v.m. schoolbezoek, bin nen de periode van het schooljaar. Op zaterdagen, zondagen en tijdens de reguliere schoolvakanties is de scholierenpas niet geldig. Om voor een scholierenpas in aanmerking te komen gelden de volgende voorwaarden: - de opleiding is een officiële vervolgopleiding voor dagonderwijs aan de vaste wal, dan wel een ba sisschoolopleiding waarvan het schooltype niet op Texel aanwezig is, inclusief eventuele stageperio den; -de opleiding betreft geen (interne) bedrijfs- of beroepsopleiding; - de scholier is niet ouder dan 26 jaar. De scholierenpas wordt verstrekt nadat op het TESO-kantoor (Pontweg 1Den Hoorn), een school- verklaring is ingevuld. Hierbij wordt tevens van de scholier een pasfoto gemaakt. Een nieuwe pas kost 2,-. Bij een eerste aanvraag is een uittreksel uit het bevolkingsregister vereist. Voor scholieren van 18 jaar en ouder is bij verstrek king van een scholierenpas een bijdrage van 11,50 per kwartaal aan TESO verschuldigd. Voor het invullen van een schoolverklaring en het maken van een scholierenpas met foto kunt u tijdens de openingstijden terecht op het TESO kantoor: van maandag t/m donderdag van 8.00 tot 16.30 uur. Op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. Voorde overige voor waarden scholierenpas wordt verwezen naar het informatiebulletin dat is te vinden op onze website www.teso.nl (tarieven/vaste reizigers/scholieren). Ook kunt u voor informatie bellen met telefoonnum mer 369641. Aanvullende vergoeding OV-studentenkaart Scholieren vanaf 18 jaar die in het bezit zijn van een OV-studentenkaart en die recht hebben op studiefi nanciering kunnen in aanmerking komen voor een aanvullende vergoeding OV-studentenkaart' van de gemeente Texel voorde gemaakte bootkosten. MEER PRODUCTIVITEIT "MINDER BRANDSTOF VAN DER WERF MECHANISATIE Zwaagdijk, 0228-564140 Middenmeer, 0227-503993 www.vanderwerfbv.nl Wet bodembescherming (Besluit Uniforme Saneringen) Deze kennisgeving heeft betrek king op een eenvoudige bodem sanering, die met een standaar daanpak op grond van het Besluit Uniforme Saneringen, kan wor den gerealiseerd. Deze sanering wordt op één perceel uitgevoerd en heeft daarom geen gevolgen voor eventuele andere belangheb benden. Woont of werkt u in de buurt van de locatie van deze bodemsanering, dan kan het voor u van belang zijn deze advertentie te lezen. Melding Gedeputeerde Staten van provin cie Noord-Holland hebben op 3 augustus2012 een melding ont vangen van een eenvoudige bodemsanering categorie immo biel die op grond van het Besluit Uniforme Saneringen zonder beschikking kan worden uitge voerd. De bodemsanering betreft de locatie Dam Westerboers- weg, perceel S152 te De Waal in de gemeente Texel. Deze kennisgeving is nog geen uitspraak over de geldigheid van de melding. Binnen vier weken na ontvangst van de melding informeren wij de melder schriftelijk wanneer de melding niet in overeenstemming is met artikel 39b Wbb. De sane ring mag na 5 weken van de ont vangst van deze melding worden uitgevoerd. U kunt deze melding inzien De ingediende melding kan vanaf 17 augustus tot 1 september 2012 tijdens kantooruren worden ingezien bij de provincie Noord- Holland, Surinameweg n te Haarlem, uitsluitend na een tele fonisch gemaakte afspraak. Voor nadere informatie over deze melding en het maken van een afspraak voor het inzien van de stukken kunt u contact opnemen met het servicepunt Subsidies, Handhaving en Vergunningen tel.: 08009986734. Geen bezwaar Op grond van de Wet bodem bescherming en het Besluit Uniforme Saneringen is het niet mogelijk om bezwaar en/of beroep in te dienen tegen de inge diende melding, omdat geen sprake is van een beschikking op grond van de Algemene wet bestuursrecht. Provincie Noord-Holland Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Olaf Wittel 06-12072058 Tapijt, vinyl, laminaat, marmoleum, PVC.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3