TEXELSE 4 COURANT Texel al langer banden met Weymouth Laatste concerten Holland Music Sessions Vier winstpunten voor debuterende Marit Koorn Jaap Witte heer en meester Texelse atleten in de prijzen op Vlieland Persoonlijk contact met nieuw administratiekantoor DINSDAG 14 AUGUSTUS 2012 Ook voordat Van Rijsselberghe er zijn Olympische medaille haalde, was er sprake van een relatie tussen de Engelse bad plaats Weymouth en Texel. Het was namelijk in de jaren twintig de plaats waar Willem Arie Vis ser 'Bill' Visser werd. Bill Visser was 29 jaar lang eige naar en exploitant van hotel Het Witte Huis aan de Dorpsstraat in De Koog, dat hij overnam van de familie Hillenius, voor wie hij al eerder werkzaam was. Visser was vermaard om zijn kook kunst, die hij niet alleen in eigen bedrijf beoefende maar - later - ook bij anderen. Zo stond hij aan de wieg van de horeca-vakopleidingen op het eiland. Onder zijn leiding werd Het Witte Huis aanzienlijk uitgebreid en gerenoveerd en daarnaast toonde hij zich maatschappelijk betrokken, onder meer als bestuur der van de VW. Visser werd op 28 augustus 1917 als Willem Arie geboren in Den Helder en woonde van november 1925 tot september 1929 samen De concertserie The Internatio nal Holland Music Sessions heeft over belangstelling niet te kla gen. Volgens de organisatie heb ben de afgelopen weken 'talloze concertgangers' in het Hoornder kerkje genoten van de optredens die er werden verzorgd door talentvolle musici uit uiteenlo pende landen. De serie beleeft volgende week de slotweek. De Israëlische pianist Yevgeny Yontov bijt maandag 20 augustus het spits af. Hij speelt de Sturmsonate van Beethoven en Scherzo no. 4 van Chopin. Na de pauze is er een optreden van de Poolse violist Piotr Jasiurkowski, op de vleugel begeleid door San- der Sittig. Zij brengen onder meer de derde sonate voor viool en pia no van Beethoven, drie miniaturen van Penderecki en improvisaties op Gounod's Faust ten gehore. De slotavond, donderdag 23 augustus, wordt geopend door de De Poolse violist Piotr Jasiurkowski. Amerikaanse pianist Christopher Goodpasture. Hij speelt onder meer twee sonates van Scarlatti, een scherzo van Chopin en varia ties van Corelli op een thema van Rachmaninov. Daarna volgt een Golfstrijd voor gehandicapten Golfers hebben dit weekeinde onder prima weersomstandighe den gespeeld voor mindervalide medesporters. De opbrengst, bijna €300,-, is bestemd voor de Op de baan bij De Krim werd gespeeld in teams van twee perso nen. Beiden sloegen een bal vanaf de fee, waarna met de best gele gen bal verder werd gespeeld. Tonny van Koppen en Maricus van de Wetering waren het meest sue- Marit Koorn, die vrijdag in mane ge Akenburg met Bambie debu teerde in de klasse B-paarden, behaalde met twee zeer nette proeven twee eerste prijzen en maar liefst vier winstpunten (200 en 200). Anna van der Sluis was tweemaal oppermachtig bij de B-pony's. Zij reed met Be Delicious Aiayana RZD twee nette proeven en behaalde drie winstpunten (187 en 195). Met dit puntenresultaat promoveert ze naar de hogere L1-klasse. Mariska Witte verscheen met twee paarden aan de start. Met Typical Dutch behaalde zij twee winstpunten (185 en 182) in de M1-klasse en met Cyrana behaalde ze twee winstpun ten en een eerste prijs (197) in de L1Cindy de Ridder startte ook met Cyrana en behaalde een winstpunt (185) in de klasse B. Ook Eva van der Linde verscheen met twee paar den aan de start. In de klasse 72 behaalde ze twee winstpunten met Belle Lady Texel (211 en 215) en in de klasse ZZ-licht twee winstpun ten met Zeestar Texel (217 en 218). Milou Kooiman presteerde goed met Wild Passion in de klasse M2- pony's. Zij werd tweemaal eerste met twee winstpunten (185 en 191). In de klasse M1-paarden was er tweemaal winst voor Lisette Bödic- ker met Cocksdorp Texel (186 en 193) en Caroline Wetenkamp in deze klasse tweemaal eerste met Cylithya ZTexel (186 en 189). Beide poseren Bill en Johanna, met zijn ouders en twee oudere zussen in het Engelse Weymouth. Zijn vader, Willem Arie sr, was tor pedomaker bij de Koninklijke Marine en in Engeland gestatio neerd om toezicht te houden bij de fabriek van Vickers Armstrong, gelegen aan de weg van Wey mouth naar Portland. De jonge Willem Arie bezocht er de school, waar hij zijn naam - naar later zou blijken voorgoed - veranderde in Bill. Zijn moeder overleed op 28 september 1927 en werd te Weymouth begraven. Jaap Witte was heer en meester in de vijfde crossloop van ZDH, die vrijdag werd gehouden. Hij won de wedstrijd over 8 kilome ter in de snelle tijd van 26.29 minuten. Hij was daarmee bijna drieënhalve minuut sneller dan de winnaar bij de veteranen, Lutz Lohse, die finishte in 29.54 minu ten. Margot van der Ven won opnieuw bij de veteranen. Haar tijd was 35.11 minuten. Ook in de loop over 4 kilometer werden snelle tijden gerealiseerd. Martijn van Rijn uit Amersfoort zegevierde bij de volwassenen in 13.29 minuten. Hij moest nog flink doorlopen om Texelaar Cor Bij- post, de winnaar bij de junioren, voor te blijven. Cor had slechts 13.45 minuten voor de afstand nodig. Laurien Bakker was in 19.34 minuten de snelste vrouw. Jarne Kompier uit Oosterend (3.59 minuten) en Linda Bakker uit Den Burg (4.37 minuten) wonnen de 1 kilometer lange miniloop voor de jongste jeugd. In totaal kwamen 85 atleten aan de start. Vrijdag 17 augustus wordt de zes de en laatste ZDH-crossloop gehouden. Deze miniloop begint om 19.15 uur, de andere deelne mers gaan om 19.30 uur van start. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur in de kantine. Na afloop worden ook de prijzen voor het eindklassement uitgereikt. Wie daarvoor in aanmer king wil komen, moet ten minste viermaal hebben meegelopen. optreden van de Spaanse celliste Irene Mateos, die aan de vleugel wordt begeleid door Noriko Yabe uit Japan. Op hun programma staan de eerste solosuite voor cello van Bach en de romantische sona te Opus 38 van Brahms. Beide avonden beginnen om 19.00 uur. Informatie en kaarten zijn ver krijgbaar via de VW en de website www.tihms.com. De kaarten zijn voor aanvang van het concert ook verkrijgbaar aan de zaal. De beste solisten uit de vorige edi tie van The International Holland Music Sessions zijn het komende concertseizoen te horen in de serie New Masters on Tour. Dat gebeurt niet alleen in het Concertgebouw in Amsterdam, maar opnieuw ook in het Hoornder kerkje. De Russische pianist Yury Favorin is maandag 8 oktober de eerste optredende. De andere concerten zijn op 26 november, 4 februari, 8 april en 27 mei (aanvang steeds om 19.00 uur). Resten vuurkorf oorzaak brand Nasmeulende resten uit een vuurkorf veroorzaakten zondag avond een brandje aan het Pael- werek in Den Burg. Bewoners hadden in de ochtend restanten uit de vuurkorf in de con tainer gedaan. Die bleken nog niet helemaal gedoofd te zijn. De con tainer vatte vlam, waar na de brandweer om 20.38 uur werd gewaarschuwd. Die hield de aan grenzende woning nat. Het raam bleek gescheurd en de brand had zich in de spouwmuur verspreid. Brandweerlieden haalden afdeklat- ten weg en blusten de brand af. Om 20.52 uur was er het sein brand meester. Er stond veel rook in de woning. Stichting Salvage coördineerde de schoonmaak. Er bleek nog een hond binnen te zijn. De rottweiler had de rook overleefd en reageerde vriendelijk op zijn redders. De brandweer wijst er op vuurkorven en BBQ's na gebruik goed te doven. amazones rijden een door Willem van der Linde gefokt paard en kon den twee winstpunten noteren. Jorieke Meijer en Frida Tuitman behaalde beide één winstpunt in deze klasse. Evalien Weterings werd met Svenna eerste in de klasse Z1-paarden en scoorde daarbij een winstpunt (211). Ook Mandy Bosma liet met Ultra Large Texel in deze klasse een winstpunt noteren (204). In de klas se L1/L2-paarden behaalden Jac queline de Wit (180 en 191) en Marilyn Brouwer (182 en 181) bei den twee winstpunten. De Wit ein digde daarnaast op een eerste plaats. De volgende wedstrijd wordt op 1 september verreden. Dan zullen de Waddenruiters en de Kleppertjes strijden om het clubkampioen schap. Deelname aan cross toch goed Hoewel veel leden van Atletiek vereniging Texel op Vlieland aan een hardloopwedstrijd meededen, trok de vierde editie van de Bos en Duinzomercross zondag toch nog 81 deelnemers. Met weinig wind, een lekker zonnetje en in de och tenduren nog niet al te hoge tem peraturen troffen de lopers prima omstandigheden. Michiel Lohse won bij de jongste jeugd de loop over 1000 meter in 4.10 minuten. Hij kreeg de overwin ning niet cadeau. Tijn Zeeman was slechts drie seconden langzamer, Myron Focke uit Oberhausen werd in 4.16 minuten derde. Linda Bakker was in 5.39 minuten het snelste meisje. Manon Visser (6.02) en Bren- da Bakker (6.16) legden in deze categorie beslag op de tweede en derde prijs. De 13-jarige Rik Bijpost profiteerde ten volle van de afwezig heid van enkele snelle concurrenten en ging als eerste over de finish in de loop over 4150 meter. Zijn eindtijd was 18.21 minuten. De snelste dame, Margot van der Ven, bleef in 18.45 minuten ver achter. De loop over 8,3 kilometer werd een prooi voor Lutz Lohse, die in 32.46 minu ten finishte. Suzanne van der Weide uit Den Helder won in 35.46 minuten bij de dames. De eerstvolgende door AV Texel georganiseerde loop is woensdag de Krimstrandloop bij paal 28. Deze gaat om 19.30 uur van start; inschrij ven kan vanaf 19.00 uur. Informatie bij Rita Dogger, tel. 313387. cesvol. Zij sloegen 37 stableford- punten bij elkaar en mogen bin nenkort aan de landelijke finale meedoen. De tweede prijs ging naar het duo Brigitte van der Velden en Eric Bongartz, die eveneens 37 punten scoorden. Lia Kuip en Piet W. Schuijl legden met 36 punten beslag op de derde plaats. Drie Texelaars hebben zich in de prijzen gelopen in een grote hardloopwedstrijd die zondag op Vlieland werd gehouden. In de categorie mannen van zestig jaar en ouder won Jan van der Star de tweede en Jan Frederici de derde prijs. Erik van der Velden legde bij de mannen van veertig jaar en ouder beslag op de derde prijs. Alle drie deden mee aan de halve marathon. Het was ook mogelijk een kortere afstand te lopen. Een flinke delega tie Texelaars waagde zich aan de loop over 10 kilometer. Onder hen een groep die eerder dit jaar bij trainer Wolbert Broere meedeed aan de beginnerscursus Start to Run. Sommigen liepen de 10 kilo meter voor het eerst. Vijf jeugdle den van Atletiek Vereniging Texel - Sandy en Linsey Nagtegaal, Milou de Ruijter, Jasmijn Baptist en Mart Kikkert - liepen de kortste afstand: 2 kilometer. De deelnemers troffen zware omstandigheden. Het was warm en er stond een pittige wind, waar door het moeilijk was een snelle tijd te realiseren. Uitslagen Texelaars: 21,1 kilometer - Mannen senioren: 9.Robert Bakker, 1.27.08; 22.Tjalle den Ouden, 1.40.59. M40: 3.Erik van der Vel den, 1.28.20; 7.Coen Schoonheden, 1.32.18; 10.Martin Baptist, 1.33.10; 14.Remko Nagtegaal, 1.39.39; 15.Nico Kikkert, 1.40.23; 45.Guido Banda, 1.56.24; 59.Markus Gersthage, 2.02.57; 73.Hel- mich Kuiper, 2.10.54. M50: 17. Rob Teis- man, 1.49.39; 43.Cees Timmer, 2.07.25; 44.Emile Seegers, 2.07.16. M60:2.Jan van der Star 1.46.16; 3 Jan Frederici, 1.47.15; 9.Loek Mensinga, 1.58.06. Vrouwen senio ren: 1 S.Ramona Banda, 1.56.05. V50: 6.Corrie de Jager, 1.58.39; 29.Annie Hin, 2.22.53. 10 kilometer - Mannen: 7.Thomas Garrit- sen, 42.16; 42.Richard Bakker, 51.31; 99.Michiel de Boer, 57.39; 126.Maarten Smit, 1.03.07; 132.René de Ruijter, 1.05.19; 143.Wouter Schermer, 1.17.28. Vrouwen: 4.Vivianne Francken, 47.08; 6.Connie Joling 48.31; 21 .Kim Reuvers, 53.41; 24.Laurien Bakker, 54.39; 46.Jessica Wit te, 57.17; 59.Emmy Bakker, 58.48; 67.Mar- tine Bosma, 59.32; 77.Margriet van Beek, 1.00.45; 92.Margo Noom, 1.01.34; 93.Annelies Graaf, 1.02.02; 109.Evalien Weterings, 1.03.42; 127.Yvonne Vittali, 1.05.19; 129.Ellen Berger-Okkels, 1.04.58; 137. Irene Buijs, 1.06.33; 164.Gré Jonge- jan, 1.12.20. 5 kilometer - Vrouwen: 10.Shannan Eijk- hout, 30.30; 29.Petra Mans, 34.31. Thea Bakker wint landelijke finale van golfwedstrijd Thea Bakker, lid van de Texelse Golfclub, heeft op landgoed Wei deren bij Eist de landelijke finale van de Old Grand Ma gewonnen. Met 37 stablefordpunten behaal de ze een prachtige score. Op het strand bij Groote Keeten, iets ten zuiden van Den Helder, wordt zondag 7 oktober het open federatie kampioenschap zee vissen gehouden. Ook Texelse sportvissers kunnen meedoen. Er wordt van 10.00 tot 14.00 uur in vijf vakken gevist vol gens het wedstrijdreglement van Sportvisserij Nederland. De deel nemers verzamelen zich vanaf 7.30 uur in sporthal De Brug aan de J.A. Eerder dit jaar waren bij diverse golfclubs in heel Nederland de voorronden van deze landelijke golfwedstrijd gespeeld. De opbrengst gaat naar een goed doel, dit jaar de SOS kinderdorpen. Hiervoor werd €8.000,- opge haald. Naast Thea Bakker deden nog twee Texelse golfsters mee: Gerda Bloem en Gerri Bolier. Prinsstraat in Den Helder. De orga nisatie stelt mooie prijzen in het vooruitzicht. De hoofdprijs is een visreis naar Noorwegen. Deelname kost €15,-. Voor infor matie en opgave: tel. 06-17944766 of e-mail zout@sportvisserijmidwe stnederland.nl. Texel is een administratiekan toor rijker. Sinds kort kunnen ZZP'ers en bedrijven uit het mid den- en kleinbedrijf terecht bij Bancken Advies Administratie Belastingen (BAAB) van Peter Bancken (45) aan de Anne Frank- straat in Den Burg. Ondanks de hevige concurrentie van soortgelijke bedrijven op Texel denkt Bancken zich te kunnen onderscheiden. 'Ik ga voor per soonlijk contact. Ik ga bij de men sen thuis langs, bijvoorbeeld voor de kwartaaladministratie. Je maakt dan altijd wel een praatje en zo kom je tot een prettige samenwer king.' Een ander speerpunt van Bancken is het feit dat klanten de administratie zelf online kunnen doen op een moment dat het hen uitkomt. 'Ik controleer het dan alleen en doe de belastingaangifte. De klanten doen dus een deel van het werk zelf, waardoor het goed koop blijft.' Naast administratiewerkzaamhe den geeft Bancken ook fiscaal en bedrijfseconomisch advies. Daar naast kan hij ingeschakeld worden voor interim-management. 'Ik kan bij bedrijven zelf de boekhouding verzorgen wanneer er iemand afwezig is door ziekte of indien het bedrijf te weinig werk heeft voor een vaste kracht. Tevens kan ik bedrijven assisteren bij tijdelijke invulling van administratieve krachten of management.' Voordat hij met een bedrijf in zee gaat, heeft hij er een vrijblijvend gesprek mee, waarna hij een offer te maakt. 'Ik spreek van tevoren af wat ik precies doe en voor dat hele pakket spreken we dan een prijs af, zo weet iedereen waar hij aan toe is.' Bancken woont sinds 2010 op Texel en woont samen met Marjon van der Feen. 'Ik heb lang in Lei den gewoond, waar ik jaren werk- Peter Bancken heeft sinds kort zijn eigen administratiekantoor. zaam was bij een groot accoun- tancybureau. Toen ik op Texel kwam heb ik dit werk bij een ander bedrijf voortgezet. Vorig jaar heb ik besloten voor mijzelf te begin nen en het bevalt me uitstekend.' Voordat hij in deze branche werkte volgde hij de opleidingen Moderne Bedrijfsadministratie (MBA), Staatspraktijkdiploma Bedrijfsad ministratie (SPD) en een Accoun tantsopleiding. Sinds kort is Bancken aangeslo ten bij brancheorganisatie NOAB, De Nederlandse Orde van Admini stratie en Belasting deskundigen. 'Die controleren je of je het werk goed doet en fungeren tevens als vangnet bij lastige kwesties. Ondanks dat hij zich vooral op ZZP-ers en bedrijven uit het mid den- en kleinbedrijf richt, zijn ook particulieren welkom als ze bij voorbeeld problemen hebben met het doen van de belastingaangif te. Sportvissers naar Groote Keeten

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4