JMW-IMM Hondenbezitters boos om hekken TEXELSE 5 COURANT Bos en Duin lid van Euro-Toques Enkele bewoners uit Den Burg zijn boos. Al jaren laten ze hun honden uit op de paden rondom Odysseus, het gebouw van de schietvereniging. Nu worden er nieuwe hekken geplaatst om te voorkomen dat de jeugd op het dak klimt. Het betekent voor de mensen echter dat zij er niet meer langs kunnen. 'Wij lopen hier al jaren en bezorgen niemand overlast. Eerst kwamen er hekken om de wielerbaan, en nu weer dit. Alleen maar omdat er een paar jongeren op dat dak zitten kunnen wij nergens meer lopen. En de paadjes waar je nog wel op kan lopen worden niet gesnoeid, waar door je door de brandnetels loopt', klaagt Tinie Ellen. 'Het is een streep door het sociale gebeuren', vult Selma Bahrini aan. 'Eerder liepen we altijd naast elkaar over de wie lerbaan en ruimden daar regelma tig de rommel op. Nu moeten we over dat ene paadje achter elkaar aan en straks kunnen we er mis schien wel helemaal niet meer langs.' De gemeente legt uit dat de hek ken om de wielerbaan er om een heel duidelijke reden zijn gekomen. 'Dit is in overleg met de sportver enigingen geweest. Er lagen altijd flessen en hondenpoep en andere rommel en daar zijn ze nu vanaf. De verenigingen zijn erg blij met de oplossing', vertelt een woordvoer ster van de gemeente. Een man die ook altijd zijn hond uitlaat heeft wel een oplossing. 'Als wij door het toegangspoortje mogen tijdens de openingstijden van de sporthal, dan kunnen we op de wielerbaan naast elkaar lopen.' Afgezien van de hekken rond het pand van de schietvereniging en langs de wielerbaan balen de hon denbezitters van het slechte onder houd in het gebied. 'Je kunt niet meer fatsoenlijk lopen, want er is bijna geen paadje meer. Het is dat één van de anderen nog wel eens de berm bijhoudt', vertelt Ina Oskam. Eén van de wandelpaden die de hondenbezitters een doorn in het oog is het Piet Witte Paadje dat langs de wielerbaan loopt. De gemeente meldt dat dit in bezit is van vereniging voor agrarisch natuur- en landschapsbeheer De Lieuw. Brieven en telefoontjes van onder anderen Ellen en Oskam naar de gemeente losten niets op. 'Ik ben een keer gevallen op het Piet Witte Paadje en belde naar de gemeente om de kuilen in het paadje te mel den. De man zei toen tegen mij dat er ook stoepen zijn om op te lopen' vertelt Ellen, die niet meer weet om welke gemeentemedewerker het ging- Henk Witte van de stichting die het gebouw van de schietvereniging beheert, zegt dat de hekken helaas nodig zijn. 'Ik heb er jaren tegen gevochten, omdat wij allemaal niet willen dat het een concentratie kamp wordt hier, maar helaas kan het niet anders. De jongeren op het dak vernielen de zonnecollectoren en de pijpen op het dak. Door dat laatste ontstaat lekkage. Er is zelfs een aantal keren geprobeerd brand te stichten. Het is jammer dat het zo moet, maar het is de enige oplossing.' Snel strand bij vierde Krimloop Laag water en weinig wind zorg den voor snelle tijden in de vier de Krimstrandloop, die woens dagavond bij paal 28 werd gehouden. Jaap Witte bleef met zijn winnende tijd op de 8 kilo meter (29.58 minuten) zelfs bin nen het half uur. Roel Jan Heeringa uit Zwolle kon tot halverwege de race gelijke tred met Witte houden, maar bij de finish bedroeg zijn achterstand ruim een minuut: 31.15 minuten. Snelste dame op deze afstand was de 15-jarige Anne Zijderveld uit Bergschenhoek. Zij volbracht de afstand in 49.27 minuten. De loop over 4 kilometer kende een heuse broederstrijd. Tim en Jan Kerkmann uit Bielefeld liepen bijzonder fraai en snel. De oudste van de twee was de snelste: 13.23 minuten. Zijn broer deed er precies één minuut langer over. Margot van derVen was in 17.28 minuten snel ste dame. Negentien kinderen deden mee aan de loop over 1200 meter. Sven Haalboom uit Veenendaal was in 4.25 minuten veruit de snelste. Hij liet Marvy Zijl, de winnaar van de vorige twee lopen, 26 seconden achter zich. De strijd om de derde plaats was heftig. Stefan van Cui- lenborg uit Nieuwegein en Jesse Radstaat uit Lexmond kwamen borst aan borst over de finish, zodat ze beiden een bronzen plak uitgereikt kregen. Eerste meisje was Jasmijn Baptist in 5.05 minu ten. Nikky Douma werd tweede in 5.24 minuten, gevolg door Marijn Heeringa uit Zwolle in 5.51 minu ten. Pannenkoekenrace en watertrappelen Met een pannenkoek op een bord van de glijbaan, over de loopmat en ten slotte slalommend om poortjes in het water. Veertig kinde ren deden deze week in zwembad Molenkoog mee aan een ludieke pannenkoekenrace. Allemaal wer den ze in de kiosk voor hun inspan ningen beloond met een pannen koek van de kok Wieneke. De snelsten mochten bovendien een ijsje uitzoeken. Een week eerder werd in Molenk oog het Texels kampioenschap watertrappelen gehouden. Net als vorig jaar werd deze wedstrijd extra zwaar gemaakt doordat de deelne mers tijdens het watertrappelen allerlei opdrachten moesten doen, zoals het boven water houden van een ring en het gekruist houden van de benen. In de categorie tot tien jaar prolon geerde Jet Zoetelief haar titel. Zij verbeterde haar record van vorig jaar met maar liefst 50 seconden en bracht het op 12.04 minuten. In de categorie tien jaar en ouder won Niels van Mosel eerste met 13.30 minuten. De glijbaanrace trok ook veel belangstelling. Zo'n zestig kinde ren in verschillende leeftijdscate gorieën deden mee. De allersnel ste, Dani, roetsjte in slechts 5,9 seconden van bovenaf het water Zondag 12 augustus begint om 14.00 uur het Texels kampioen schap onderwaterzwemmen. Een volledig programma van alle activi teiten staat op de website www. molenkoog.nl. Talentenjacht in De Kampanje Schouwburg De Kampanje in Den Helder vormt woensdag 29 augus tus het toneel van de voorronde van de talentenjacht Last Mini Star Spotting. Deze is bedoeld voor kinderen van 9 tot 13 jaar die kun nen zingen, dansen, playbacken, goochelen, acteren of een andere kunst beheersen. Een professio nele jury beoordeelt welke deelne mers doorgaan naar de finale, die drie dagen later, op zaterdag 1 september, wordt gehouden. Voor meer informatie en opgave: www.lmse.nl. Waterschap helpt mee bij J'elleboog Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier heeft woens dag de brandweer geholpen om voldoende bluswater voor de brand bij de J'elleboog in Den Burg te beschikking te hebben. Dat valt op te maken uit een ver slag over de brand op de site van Hollands Noorderkwartier. In eer ste instantie zorgde medewerker Sjaak Hin er 's nachts voor dat er zoveel mogelijk water naar de hoofdwaterloop aan de Abbewaal zou gaan. Dat deed hij door, na overleg met de brandweer, een aantal stuwen te verhogen en te verlagen. De brandweer nam een half uur na de eerste melding van de brand al contact op met Nico Bakker van het hoogheemraad schap over de voorziening van bluswater. In de loop van de ochtend werd Danny Siebeling op pad gestuurd met een vrachtwagen om assisten tie te bieden bij de Abbewaal. Daar was volgens het hoogheemraad schap weliswaar voldoende water, maar de pomp die het water opzoog, kwam teveel in de bagger te liggen. Met de kraan werd een gat in de bodem gemaakt, zodat de pomp geen last meer had van alle prut. Op een gegeven moment nam Norbert Leijen het werk van Siebeling over. In het bericht op de site van het hoogheemraadschap laat Kasper van Zuilekom weten dat het een geluk was dat de vrachtwagen de afgelopen maanden een nieuwe kraan en een langere giek had gekregen. 'Daardoor was het geen probleem snel te reageren bij een dergelijke calamiteit. Soms zijn er discussies over het belang van bepaalde machines of gereedschappen. In het geval van de vrachtauto is het, alleen al door dat er steeds meer natuurvriende lijke oevers komen, nuttig gebleken dat we een lange giek op de vracht auto hebben. In dit geval heeft hij zich ook duidelijk bewezen bij een calamiteit.' Restaurant-brasserie Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij De Dennen is opgenomen als lid van Euro-Toques Nederland. Dat is een gezelschap van restaurants die ambachtelijk werken met streekproducten en bijdragen aan een gezonde voeding. Bos en Duin is het derde restaurant op Texel dat door Euro-Toques is uitgenodigd lid te worden. Grand- hotel Opduin in De Koog en Rebec ca in De Waal gingen voor. In heel Noord-Holland is Bos en Duin het vijftiende restaurant dat bij het gezelschap is gevoegd. Ted Jansen, voorzitter van Euro- Toques Nederland, was dinsdag samen met twee keurmeesters naar de Bakkenweg afgereisd om chef-kok Robin Koenen het lid maatschap toe te kennen. Bos en Duin kwam in beeld bij Euro- Toques, nadat één van de keur meester tijdens Koninginnedag op Texel was geweest. Hij had gege ten bij het restaurant en was dus danig onder de indruk dat de machine in werking werd gezet. Jansen liet weten dat Koenen niet de makkelijkste keurmeester in huis had gehad, maar dat hij met glans door de selectieprocedure was gekomen. Samen met wethouder Hennie Huisman, die zichzelf voor de gele genheid als 'wethouder van culi naire zaken' omschreef, reikte Jan sen Koenen en zijn medewerkers de onderscheidingen die bij het lidmaatschap horen uit. Huisman loofde de prestaties van Bos en Duin en herinnerde eraan dat je bij een goede kok drie keer van een maaltijd geniet: 'Je kijkt uit naar de maaltijd, je geniet van de maaltijd zelf en je geniet nog eens na van de maaltijd.' Jansen liet weten dat Euro-Toques in 1986 is ontstaan. De naam is afgeleid van het Franse woord voor koksmuts. De organisatie hanteert een erecode die er in grote lijnen op neerkomt dat zij ambachtelijk werken, onder alle omstandighe den naar eer en geweten koken en bij voorkeur met streekproducten werken, Kwaliteit hoort volgens de erecode eveneens hoog in het vaandel te staan. Koenen was blij met het lidmaat schap van de culinaire organisatie. Het restaurant doet het goed sinds de overname in 2009. Eind 2011 werd Bos en Duin uitgeroepen tot Restaurant van het Jaar en in 2010 won het de eerste plaats op Texel Culinair in de klasse grotere, culi naire restaurants. In 2009, toen het restaurant aan de Bakkenweg voor het eerst onder leiding van Koenen meedeed aan het culinaire evene ment in De Koog, werd al een eer volle vermelding in de wacht gesleept nadat 'Mystery Guest' Harry Mathijsen het restaurant als de beste had omschreven. Wethouder Hennie Huisman overhandigt kok Robin Koenen van res taurant-brasserie Bos en Duin de onderscheidingen van Euro-Toques. Om hen heen medewerkers Marijn Jedema, lan Snowden en Marlies Kenter. (Foto Jemen ven Helium) Janet van den Bent, afkomstig uit De Cocksdorp, stond vrijdag voor de KI MO (een Europese milieuorganisatie) bij Paal 28 om mensen te stimuleren mee het strand op te ruimen en schoon te houden. Dat leverde in een middag zeventien grote vuilniszakken vol afval op. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier maakte woensdag een gat in de bodem van de watergang aan de Abbewaal in Den Burg, zodat de pomp die bluswater oppompte voor de J'elleboog niet ver stopt zou raken door de bagger. (Foto Jeroen ven Helium) Hondenbezitters ergeren zich aan hekken die op meerdere plekken in Den Burg verschijnen, zoals hier bij schietsportcentrum Odysseus. Ze worden nog doorgetrokken tot aan het bruggetje. (Fbrojob schept In een schuur van Erik Bakker aan de Pontweg werd zondag voor de vierde keer een Legodag gehouden. Acht leden van De Bouwsteen, een landelijke club van liefhebbers en verzamelaars van Lego, hadden zich inspannen er een mooie expositie van te maken. Onder de acht ook Bakker zelf. Zowel kinderen als volwassenen keken met belang stelling naar de vele bouwwerken. De exposanten, geregeld aanwezig op Lego-exposities, hadden er werk van gemaakt. Al een week van te voren begonnen ze met het in orde maken en inrichten van de stal. Ze maakten er met elkaar ook een gezellige week Texel van. DINSDAG 14 AUGUSTUS 2012 Zeventien zakken afval van strand Zeventien grote vuilniszakken vol afval. Dat was vrijdag de opbrengst van een middagje afval ruimen op het strand bij Paal 28. De KI MO, een Europese milieuor ganisatie voor lokale overheden rond de noordelijke zeeën, was daar neergestreken met een stand om zakjes uit te delen aan bezoe kers van het strand. De stand werd bemand door Janet van den Bent, dochter van Robbert en Mieke van den Bent uit De Cocksdorp, die tegenwoordig voor de KI MO werkt. Mieke hielp ook mee zakjes uit te delen aan voorbijgangers. Volgens Janet van den Bent waren mensen ontzettend enthousiast en hielp zowel jong als oud mee het strand schoner te maken. 'We hopen dat het ruimen van afval ervoor zorgt dat mensen wat bewuster met hun afval omgaan, zodat er in de toekomst helemaal niets meer op het strand te vinden is.' Wie een volle zak inleverde, kreeg als beloning een T-shirt. De campagne 'Zwervend langs Zee' wordt ook in andere badplaatsen gehouden. In de kraam werd onder meer aan dacht gevraagd voor de zogeheten 'plastic soep' die in de Stille Oce aan drijft. Dat is een gebied, ver moedelijk dertig keer zo groot als Nederland, waar plastic zwerfafval drijft. Kwallen en vissen eten het spul als ze het aanzien voor zoö plankton, waarna het plastic in de voedselketen terecht komt. VVV De ingezonden brief van mevrouw Harte vorige week leverde bijstaan de reactie op van de VW: Zoals vorige week aangekondigd in de Texelse Courant, is het vanaf vandaag mogelijk om op www. texel.net prijzen inclusief toeris tenbelasting te hanteren. Bij accommodaties waar dit is inge steld, wordt de toeristenbelasting niet meer door het systeem bij de huursom opgeteld. Accommoda tieverhuurders blijven uiteraard verantwoordelijk voor het afdragen van toeristenbelasting aan de gemeente. Bij accommodatiever huurders waarvan het ons bekend is nemen we contact op om dit in te stellen. Neem contact op met tor@texel.net indien u ook werkt met een huursom inclusief toeris tenbelasting. In reactie op de ingezonden brief van mevr. Harte en een mail van Dhr. Bakker: de rode vetgedrukte zin over de 'all in prijzen' is nu weg gehaald. Deze hadden we geplaatst voor bezoekers die van de oude situatie in de nieuwe situatie kwa men. Thomas Lapperre, WV Texel. Beursplein helpt vastgelopen schip De Beursplein van de KNRM uit De Cocksdorp is zondagmiddag een vastgelopen schip te hulp geschoten. Het schip, onderweg van Den Hel der naar De Cocksdorp, was drooggevallen op de Binnen- Breessem en de opvarenden vrees den dat het niet zou lukken op eigen kracht los te komen. Het schip liep vast doordat het water lager stond dan gebruikelijk als gevolg van de oostenwind. Er zaten vier mensen, een hond en een kat aan boord van het 24 meter lange schip met de naam Dankbaarheid. Met behulp van een sleepverbinding wist de Beursplein het schip naar dieper water te krij gen, waarna het weer zelf verder kon varen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5