S TEXELSE 5 COURANT Haagse politici praten met Wijkie Verdachte: wel schuldig, geen straf Drie punten voor De Koog in eerste bekerwedstrijd 40.000ste bezoeker in Molenkoog DINSDAG 21 AUGUSTUS 2012 Als het om de veerverbinding en de natuur gaat, komt Texel regel matig ter sprake in de Tweede Kamer. Maar verder niet zoveel. zat met Wijkie. Slob ging onder meer in op het onderwijs op Texel. Zijn stelling is dat kleine scholen zoveel mogelijk open moeten blij- Dat valt te concluderen uit het ven, mits de kwaliteit van het gesprek dat Wijkie van den Berg onderwijs op niveau kan worden voerde met Arie Slob, lijsttrekker gehouden. 'Onderwijs moeten we van de Christen Unie. Donder- zo dicht mogelijk bij de mensen dagavond was hij gast in haar houden.'Een pot van €10 miljoen programma Even bijpraten met... voor Radio Texel. voor 2013 en 2014 moet daarbij helpen. Slob onderkende het belang van een sterke middelbare handen draagt, was zijn uitspraak dat Nederland moet afzien van organisatie van de Spelen. 'Zo'n kostenpost kunnen we er op dit moment niet bij hebben.' Slob was de eerste politicus don derdagavond van 19.00 tot 20.00 uur bij Wijkie in de uitzending. 'In deze verkiezingstijd is het belang rijk dat luisteraars weten op wie ze kunnen stemmen en in hoeverre Voor Den Haag mag Texel dan ver school en vond het een goed plan Texel belangrijk is voor de politici. weg liggen, Arie Slob zelf was behoorlijk goed op de hoogte van het reilen en zeilen op het eiland. Zijn grootouders van moeders kant hebben hier ooit geboerd. 'De ban den met Texel zijn er nog steeds.' dat bouwbedrijven samenwerken En: weten ze wel weten wat er op met scholen om de jeugd op te Texel leeft?' Wijkie is al maanden leiden. 'Vakmensen zijn hard bezig met de voorbereiding van nodig.' Ook de zorg op het eiland haar programma's. Donderdag 23 gaat hem aan het hart, evenals de augustus heeft ze CDA-kopstuk Sybrand van Haersma Buma aan de lijn en oud-Texelaar Tuur Elzinga economie en andere zaken. Wars Wellicht was dat de reden dat hij van populisme, zeker op een eiland bijna een half uur aan de telefoon dat een Olympisch kampioen op van de SR Wat gebeurde er in oktober 2010 precies tijdens een opstootje voor een café in De Koog? Dat werd vrijdag bij de rechtbank in Alkmaar niet helemaal duidelijk. Vast staat dat een jongen gewond raakte na een val op straat. De Texelaar (19) die hiervoor verant woordelijk werd gehouden, moest zich vrijdag voor de rech ter politierechter verantwoor den. 'Omdat ik niet vind dat ik zo ver keerd heb gehandeld', antwoordde de verdachte toen de politierechter vroeg waarom hij de boete van €370,- die hij in verband met de mishandeling had ontvangen niet had betaald. 'Ik zag hoe een min derjarige vriend van mij twee harde klappen in zijn gezicht kreeg, wilde die twee uit elkaar halen en heb de jongen die klappen uitdeelde met twee handen weggeduwd. Dat hij daarbij viel is vervelend. Maar als ik niets had gedaan, had hij waar schijnlijk nog veel meer rake klap pen uitgedeeld.' Zijn verhaal werd door meerdere getuigen onderschreven. Maar anderen ondersteunden het ver haal van het slachtoffer. Die had door de val een bloedlip, een bebloede kin en pijn aan zijn arm opgelopen en aangifte gedaan wegens mishandeling. Hij gaf aan De Koog heeft zondag in de eer ste bekerwedstrijd, tegen Zee macht, laten zien dat het op sommige momenten best aar dig kan voetballen. Ondanks de warmte en het feit dat het team niet compleet was, begon De Koog geconcentreerd. Na der tien minuten kon de mooi vrijge- speelde Robin Schoo de 0-1 laten noteren en pas na ruim twintig minuten kwam Zeemacht door miscommunicatie in de achterhoe de van De Koog op gelijke hoogte. Drie minuten later bediende Schoo Fotoci Camera op maat en scoorde laatstgenoemde koelbloedig 1-2. Schoo - op dreef - breidde de voorsprong nog voor rust uit tot 1- 3. Na de rust werd het spel wat rommeliger. Zeemacht zat er con ditioneel doorheen en verloor twee spelers. Eén die de doorgedrongen Robin Schoo neerhaalde, een ander die verhaal ging halen en de arbiter een duw gaf. De Koog hield het hoofd koel. Camera scoorde 1-4, Andries Kuip 1-5. Maar het team maakt zich geen illusies en verwacht dat de wedstrijd van zon dag, tegen Texel'94, wel eens heel anders zou kunnen verlopen. Kampioenschap parachutespringen Bij Paracentrum Texel wordt van 23 tot en met 27 augustus het open Nederlands kampioen schap parachutespringen gehouden. Hierbij strijden teams en individuele deelnemers om de nationale titel in verschillen de disciplines. De kampioenschappen bestaan voornamelijk uit het formatiesprin- gen, maar ook uit precisiespringen en freefly. Formatiespringers sprin gen in een team van vier of acht personen, die gedurende 35 of 50 seconde seconden vrije val zoveel mogelijk vooraf vastgestelde figu ren moeten volbrengen. Elk goed volbracht figuur levert een punt op. Bij freeflying doet een team van twee springers en een cameraman oefeningen in drie dimensies. Hier bij is naast acrobatiek het team werk zeer belangrijk. De springers verlaten het vliegtuig op vier kilo meter hoogte en hebben dan 45 seconden om hun oefeningen te doen. Bij precisiespringen tenslotte is het de bedoeling dat deelnemers zo dicht mogelijk op een doel lan den. De formatie- en freeflyfiguren zijn niet met het blote oog te zien, daarom springt een cameraman met de teams mee zodat toe schouwers en scheidsrechters de prestaties kunnen volgen op een videoscherm. Het spektakel bij het precisiespringen vindt dichter bij de grond plaats doordat de sprin gers proberen om in het midden van een 16 centimeter grote schijf te landen. De 7-jarige Marleen Uitgeest was vrijdagochtend de 40.000ste bezoekster van zwembad Molenkoog in Den Burg. Ze kreeg uit handen van badmees ter Lars Veldhuis een slagroom taart. Marleen komt volgens Molenkoog al zolang ze zich kan herinneren naar het zwembad aan de Slinger weg. Eerder kwam ze al met haar moeder mee voor de zwemlessen van haar twee jaar oudere zus Sanne. Nu zit ze zelf op zwemles en komt ze daarnaast regelmatig naar het zwembad om te spelen en te oefenen. Aan het eind van het zwemseizoen hoopt ze zelf af te zwemmen voor haar A-diploma. Net als de 20.000ste bezoeker van dit jaar kwam ook de 40.000ste een krappe twee weken later dan vorig jaar. Volgens Molenkoog is dat nog geen reden voor ongerust heid omdat het bad in de drie maanden tot de vakantie het weke lijkse bezoek van ongeveer vijfhon derd schoolzwemmers miste. Volgens het zwembad zit er feitelijk groei in de bezoekersaantallen. "Met name de verkoop van dag kaartjes, 5-badenkaarten, bezoe kerskaartjes en zwemlessen zit goed in de lift. Ten opzichte van vorig jaar werden er ruim vijftig procent meer dagkaartjes ver kocht. En zelfs ten opzichte van het seizoen 2010, toen de zomer zich over het geheel genomen van een betere kant liet zien, is de groei toch ook nog ruim twintig procent Deze toename is voornamelijk te danken aan de toeristen die het bad steeds beter weten te vinden.' De groei in verkoop van de overige ©EckardBoot: 'De weidemolen staat op z'n plek. Komende week afwerken, wieken eraan en malen maar! #Waalenburg #Natuurmonumenten.' dat hij helemaal geen klappen had uitgedeeld, maar zelf degene was die zomaar door een jongen werd aangevallen en vervolgens hard in zijn gezicht werd geslagen door de verdachte. Twee vriendinnen zei den hetzelfde. Wie van de twee het ware verhaal vertelde, werd vrijdag niet duide lijk. De verdachte zei verbaasd te zijn over de aangifte. 'Hij zei: "Hier kom je niet zomaar mee weg, want mijn vader is politieman." Maar ik ging er niet vanuit dat hij er werk van zou maken. Ik had namelijk meteen uitgelegd dat ik hem had geduwd om te voorkomen dat hij door bleef slaan. Dat hebben we direct die avond gezamenlijk op een rustige plek nog uitgesproken en ik heb hem een colaatje gege ven omdat het niet mijn intentie was hem te verwonden. We had den het onderling al opgelost.' De officier van justitie hield zich bij het uitspreken van de eis vast aan de feiten. En dat waren er niet veel. 'Er is geduwd en het slachtoffer is gevallen en daarbij gewond geraakt. Ik vind dat genoeg om te zeggen dat sprake is van opzet tot het aanbrengen van letsel. De ver dachte had het ook rustiger kun nen oplossen. Maar het is zo lang geleden gebeurd, dat we hier niet nog veel mee moeten doen. Ik eis dat de verdachte schuldig wordt bevonden, zonder dat hem een straf wordt opgelegd.' De advocaat pleitte voor complete vrijspraak, met als kernboodschap dat de jongeman op een juiste manier had ingegrepen bij een situ atie die anders uit de hand zou zijn gelopen. Dat kon de rechter niet overtuigen. Ze sloot zich aan bij de eis van justitie en stuurde de 'dader' zonder straf weg. Frisfeest In De Toekomst aan de Dorps straat in De Koog wordt donderdag 23 augustus het laatste frisfeest van het seizoen gehouden. De fris feesten zijn bedoeld voor jeugd van 12 tot 15 jaar en worden geor ganiseerd door de jongeren zelf. Het laatste feest, een schuimparty, wordt donderdag gehouden, omdat dan de schuimmachine aanwezig is. Het feest, dat om 20.00 uur begint, is alcohol- en rookvrij. De toegang bedraagt €5,-, inclusief een consumptie. Hulpdiensten ontfermden zich zaterdag over een parachutist uit Schijndel nadat hij hard op de grond bij het vliegveld terecht was gekomen. Hij werd met de traumahelikopter naar het VU in Amster dam gebracht. (Foto TexelPho- Wijkie van den Berg in de studio van Radio Texel. De komende weken heeft ze in haar programma Even bijpraten met... op donderdagavond landelijke politici aan de lijn. Piet Paulusma deed het weerbericht voor SBS6 afgelopen zondag op Texel. Hij deed dit bij café de Jutter in de Koog. Er kwamen nieuws gierige toeristen kijken wat er allemaal gebeurde. Paulusma kwam bij de Jutter terecht doordat hij eigenaar Tjeerd Henstra hem persoonlijk kent. foto job schept kaarten en van de lessen, zette zich volgens Molenkoog vorig jaar al in en kan als doorzettende groei worden gezien. De verkoop van 5- badenkaarten steeg dit jaar met ruim vijfentwintig procent. Er wor den ongeveer tien procent meer lessen gegeven. Molenkoog ontvangt ook steeds meer bezoekers die niet zwemmen maar meekomen voor de gezellig heid op het zonneterras van het paviljoen terwijl hun kleintjes zich vermaken in het ondiepe, in het peuterbadje, de zandbak, de glij baan of het springkussen. Niet- zwemmende bezoekers betalen een gereduceerd tarief. Woensdag starten om 14.00 uur bij Molenk oog de 'Olympische Waterspelen' en zondagmiddag wordt het Texels Kampioenschap Bommetje gehou den. Ook dat start om 14.00 uur. Bestemmingsplan Omdat de toeristische druk de laatste jaren zo voelbaar is gewor den, hebben zeven van de acht politieke partijen besloten heel zui nig om te gaan met het vergeven van nieuwe bedden. Maar de eer ste keer dat de coalitiepartijen dit in praktijk kunnen brengen, wijken ze hier al van af. In het nieuwe bestemmingsplan voor De Koog wordt Logies en Ontbijt verhoogd van vijf naar zes bedden. Eerder heb ik al eens geschreven dat de kleinschaligheid hiermee verdwijnt: het betekent drie in plaats van twee auto's extra per huis, de gas ten zullen in de meerderheid zijn, waardoor een hotelsfeer ontstaat, in plaats van een familiesfeer. Met grotere kamers en zes bedden is het geen leuke bijverdienste meer, maar kun je een heel inkomen ver dienen. Hierop kwamen veel posi tieve reacties. Ik hoop dat de poli tiek luistert naar een meerderheid van de Texelse bevolking en dus het aantal bedden op vijf houdt, anders ontstaat er de komende jaren een wildgroei aan luxe Logies en Ontbijt-gelegenheden. Nu al zijn er B B's die door uitgebreide voorzieningen niets meer met een verblijf voor de nacht te maken hebben, zoals het bedoeld is. Door internet is boeken geen probleem meer en loont het te investeren, TESO voorspelt immers nog heel wat groei. Politiek, wees conse quent. Houd het aantal bedden op vijf, dat is in het algemeen belang. Uitbreiding naar zes is slechts in het belang van een kleine groep mensen. Ik hoop dat veel burgers hun mening hierover aan de gemeente laten weten. Dat is tot 3 september mogelijk in het kader van 'inspraak voorontwerp bestem mingsplan De Koog'. Logies en ontbijt moet een leuke bijverdienste blijven. Els van Ierland, Den Burg. Hulde Geweldig. Wat een mooi evene ment is er gemaakt van de huldi ging van Dorian. Hij schreef met zijn prestaties op de surfplank weer een nieuw stukje Texelse geschie denis en als ambassadeur van ons eiland zette hij Texel de afgelopen weken royaal op de wereldkaart. Ook daarvoor verdient hij hulde. De wijze waarop hij omgaat met alle aandacht vind ik hartverwar mend. Ik heb genoten van de wijze waarop hij in De Gollards alle tijd nam voor iedereen. Graag wil ik ook onze burgemeester een com pliment geven voor de wijze waar op zij dit feest in een groter per spectief zette en verwoordde dat - al valt je nog zoveel roem toe - je vooral zuinig op je ziel moet blijven. Daarbij vond ik het geschenk van de gemeente briljant gevonden. Deze geste zorgt ervoor dat de waardering voor de prestaties van Dorian verder gaat dan de waan van de dag. Persoonlijk ben ik ervan overtuigd dat Dorian juist zover heeft kunnen komen door vooral zichzelf te blijven. Jeannet van Abs, Den Burg. Yoga Arien van Erkelens begint maan dag 3 september met een nieuwe serie yogalessen in De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg. Er worden lessen gegeven voor begin ners en voor gevorderden. Workshop Engelen De 7-jarige Marleen Uitgeest was vrijdag de 40.000ste bezoeker van zwembad Molenkoog in Den Burg. Badmeester Lars Veldhuis over handigde haar een taart. (Foto March Heijnen) Annecha Haans van HeartLight Healing verzorgt zaterdag 25 augustus een workshop 'Engelen' in De Aleph aan de Weverstraat 54 in Den Burg. deelnemers kennis met hun per soonlijke engel en leren zij healing te geven met behulp van engelen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5