AGENDA TEXELSE 9 COURANT Marleen Bergamin: ondernemende weddingplanner 'De komende vijf jaar rustig doorgroeien Kraakman Reyneveld BV: 'Samen sta je sterk' Logeerhuis Texel Cinemca Texel «V Bier, BBQ ted TAX Loonbedrijf koopt drie John Deere trekkers DINSDAG 21 AUGUSTUS 2012 Texelaars op koers Jongeren trekken weg van Texel, wordt wel gezegd. Maar er zijn ook veel jonge ondernemers die juist van plan zijn nog lang op het eiland werkzaam te zijn. In de deze editie van Texelaars op koers praten we met Marleen Bergamin (30) uit De Koog. Zij is sinds april actief bezig met haar nieuwe bedrijf Texel Weddings. Bij haar bedrijf kan een bruidspaar alle kanten op, van een geheel verzorgde bruiloft tot een bruiloft waarbij Bergamin alleen onder steunt. Bergamin was ceremonie meester op een aantal bruiloften en na die van haar broer besloot ze om er wat mee te gaan doen. 'Mensen die gaan trouwen besef fen vaak niet hoeveel er bij komt kijken. Als familielid is het een prachtige eer om gevraagd te wor den als ceremoniemeester, maar je krijgt dan weinig van de bruiloft zelf mee, omdat je de hele tijd bezig bent om dingen te regelen', vertelt ze. Als toekomstige echt paren met Bergamin in zee willen gaan, worden ze eerst uitgeno digd door Bergamin voor een intakegesprek. 'Ik vraag ze dan wat ze van mij verwachten. Som mige stelletjes willen dat ik alles regel (zoals locatie, tafelindeling, catering enz.), maar anderen vra gen mij om alleen de tafelindeling te doen. Op basis van dat gesprek maak ik dan een offerte en die stuur ik ze toe. Voor Texelaars die zelf alles organiseren kan het evengoed fijn zijn om een profes sional in te huren als ceremonie meester, zodat op de dag zelf alles vlekkeloos verloopt.' Vorig jaar trouwden op Texel 133 paren, waarvan 74 van de over kant. Bovendien mag er bijna overal op Texel getrouwd worden. Er is dus genoeg werk. Toch wil Bergamin niet alle huwelijken pro beren binnen te slepen. 'Ik doe het naast mijn werk bij groepsaccom- modatie De Zilvermeeuw. Ik wil eerst twee tot drie huwelijken per jaar doen en dan de komende vijf jaar doorgroeien.' Op de markt op Texel is zeker nog ruimte voor een weddingplanner. Er zijn al wel weddingplanners actief op Texel, maar Bergamin is ervan overtuigd dat zij zich kan onderscheiden. Bovendien beschikt haar familie over een prachtige trouwkoets van Milou Kooiman oppermachtig Milou Kooiman en haar pony Wild Passion waren zondag voor een dressuurwedstrijd in Waarland. Ondanks de extreme hitte pres teerden zij uitstekend. De combi natie reed in de klasse M2 maar liefst vier winstpunten bij elkaar. De eerste proef werd beloond met 201 punten, de tweede met 199 pun ten. Voor beide proeven mochten zij tevens de eerste prijs in ont vangst nemen. Holocaustlezing in Garagezaal In de Garagezaal van Jan en Paula Brouwer aan de Keesom- laan 4a (achteringang) vertelt Daniël Braun maandag 3 sep tember over zijn werk met over levenden van de holocaust. Braun is oprichter van L'Chaim-to- life dat hulp biedt aan mensen die de holocaust hebben overleefd. Naast deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, verzorgt hij eer der op de middag, om 16.30, een lezing voor Duitse gasten. De per soonlijke missie van Braun is het bieden van directe hulp aan overle venden die eenzaam en hulpbe hoevend zijn. De toegang is gratis, aanmelden niet nodig. meer dan 100 jaar oud die getrok- met een opleiding Ondernemer ken wordt door één van de Friese schap gericht op de trouwbranche paarden. die ze later dit jaar hoopt te vol tooien. Eerder dit jaar haalde ze Het starten van het weddingplan- het certificaat Weddinplanner en nen was niet moeilijk voor Berga- in april had ze haar zogenaamde min, opgegroeid aan de Zilver meeuw die al tientallen jaren wordt gerund door haar familie. Ze heeft de nodige ervaring in het onderne merschap en bovendien volgde ze een Hbo-opleiding Commerciële economie. Ook is ze nog bezig 'stagebruiloft'. Het bruidspaar was zeer tevreden en zo sloeg dan ook met vlag en wimpel. Inmiddels is ze al door diverse koppels bena derd voor een bruiloft. 'Onlangs werd ik benaderd door Braban ders. Ze zijn nog nooit op Texel geweest, maar ze willen graag op het strand trouwen. Aangezien de Antillen niet haalbaar bleken kwa men ze op het idee om op Texel te gaan trouwen. Dat kan natuurlijk. Ik heb ze gevraagd binnenkort naar Texel te komen om naar loca ties te kijken en dan kan ik het gaan regelen met de eigenaar van het strandpaviljoen.' De werkzaamheden voor het bedrijf voert ze uit vanuit groeps- accommodatie De Zilvermeeuw Texel. Mensen die een bruiloft wil len laten plannen kunnen bij Ber gamin kunnen bij Bergamin een geheel stressvrije bruiloft krijgen, waarbij de hele organisatie uit handen wordt genomen. Job Schepers Lopers lijden onder hitte De hitte was zondag de groot ste tegenstanders van de deel nemers aan de Bos en Duin cross. Ondanks dat de organisatie voor extra water had gezorgd, kwam menigeen puffend van het zweet binnen. De jeugd leek minder last van de warmte te hebben. Tijn Zeeman versloeg in de sprint Mart Kikkert en mocht nu zelf eens van de overwinning proeven. Hij eindigde in 4.10 minuten. Myron Focke uit Oberhausen werd derde. Bij de meisjes won Lillian Visser in 4.47 min. Zij werd op de voet gevolgd door Linsey Nagtegaal(4.48). Der de werd Berber van der Duim in 5.31die Sandy Nagtegaal net een tel voor bleef. Pieter Dogger was met 16.10 minuten het snelst op de 4.150 meter. Margot van der Ven, een groot liefhebber van warm weer, eindigde als eerste dame in 18.51. De dubbele afstand overwinning was voor Gerrit Antons uit Duisburg won de dub bele afstand in 33.05, tweede werd Bart Tesselaar uit Den Hel der (34.29). Snelste vrouw werd Daisy Verburg uit Hoofddorp in 46.18. De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. De volgende wedstrijd is de De Krimstrandloop op woensdag. De start vindt - met laag water - plaats om 19.30 uur. schakelsysteem. Een geveerde vooras verhoogt het comfort en de chauf feurs van Smit raken dankzij air con ditioning niet meer oververhit. Werkplaatschef Jan Roeper is trots op het vertrouwen van het loonbe drijf in Kraakman Reyneveld BV Het Texelse mechanisatiebedrijf is één van Het zware werk vergt veel van de machines. Kracht, betrouwbaarheid, massa, snelheid, bedieningsgemak en comfort. Jan Pieter: 'Onze drie John Deere trekkers hebben altijd goed voldaan. Ze waren bijna vijf jaar in gebruik en we kregen een mooi aan bod om ze in te ruilen. Het is een vertrouwd adres met goede service en de John Deere 6190R De drie trekkers beschik ken elke over een vermo gen van 190 PK (nominaal, met een booster 220 pk). Vierwielaandrijving en grote brede banden zorgen dat ze geschikt zijn voor elk terrein en dat er een minimale insporing is. Een topsnelheid van 50 kilometer per uur maakt dat het transport snel verloopt. Het lucht en hydraulische remsysteem geeft optimale veiligheid. De trek ker beschikt over een automatisch de zeven vestigingen in Noord- en Zuid-Holland. 'Samen sta je sterk. Het voordeel van zo'n grote organisatie is dat we veel kennis in huis hebben en machines, voorraden en kennis kun nen uitwisselen. Het stelt ons in staat om hier bijvoorbeeld een demonstra tietrekker naar toe te halen. We had den laatst verdeeld over onze vestigin gen in Noord- en Zuidholland zeven demo-trekkers rondrijden.' Behalve trekkers levert John Deere ook land- bouwpersen, hakselaars, veldspuiten, grasmaaiers, voorladers, GPS- appa ratuur en tuin- en parkmachines, zoals zit- en duwmaaiers en tuin en parktrekkers. Kraakman is tevens dealer van het merk Manitou (verrei kers), Avant (mini shovels), Amman Yanmar (mini kraantjes) en Pöttinger (diverse land bouwwerktuigen). Wie een indruk wil krijgen is wel kom een kijkje te nemen bij Kraakman Reyneveld. Oorsprongweg 67, De Cocksdorp Tel. 311229 www.kraakman.com Autocrossers en hun coureurs Bij de autocross komen traditio neel veel mensen op de been. Hier afdeling Noorderhaven ING 65.49.49.980 t.n.v. kostenplaats 211523 Logerhuis Texel Woensdag 22 en zaterdag 25 augustus 19.00 uur - Diner Cabaret Uitgebreid ^-gangendiner, afgewisseld met een superleuk cabaretprogramma, incl. de show €49,50 (evt kindermenu €24,75) Diner vooraf mogetijk, reserveren gewenst Zondag 26 augustus - 21.00 uur Vincent Geers Het is tijd "De cabaretier ontleedt de werkelijkheid, relativeert dik doenerij, prikt door schone en valse schijn heen, Is goede vertelleren grappig". Entree €16,00. Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Dinsdag 28 augustus - van 17.00 tot 20.00 uur Kindertheater Feestrestaurant Drie uur theater, pret, spanning en lekker eten. f' Entree €18,00, all-in, reserveren gewenst Ook voor lunch en la carte! Bioscoop I Eetcafé I Terras Dinsdag 4 september MannenAvond De voorverkoop is gestart! tickets/Info op The Expendables 2 CIA agent Church stuurt de Expendables groep huurlingen, opnieuw op een gevaarlijke De groep moet een vermist pakketje ferug te krijgen bij het agentschap. Het pakketje Europees land. De missie loopt groep huurlingen dezelfde opdracht probeert Magic Mike stripper, genaamd stiippen, gemakkelijk geld long- long-n gicMike©0@®» Mystery Movie (3D) 0®® Dp Avon Age4: 0C! Drift NL (3D) Drift NL (2D) q 2 2 2 Porting met onze voordeelpas 315555 www.taxitexel.nl Trekkers worden regelmatig ver kocht, maar drie tegelijk aan één klant is niet alledaags. Loonbedrijf Smit heeft sinds vrijdag de beschik king over drie nieuwe en identieke John Deere 6190R trekkers. Ze zijn geleverd door mechanisatiebedrijf Kraalunan Reyneveld BV in Midden Eierland. John Deere is een vertrouwd merk voor Martijn en Jan Pieter Smit. Mar- tijn: 'We hadden ook drie dezelfde John Deere trekkers. Driekwart van de tijd hangt er een kiepwagen ach ter. We gebruiken ze voor transport van grond en landbouwproducten.' Zo werden de 'Smitten' recentelijk ingeschakeld bij de aanleg van het helofytenfilter en het fietspad langs de Redoute. En ook voor gras- en maïskuilen en ander agrarisch werk.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9