T E X ELS E^COURANT Noodaanlanding in Den Helder komt er npi Texelpost spoelt aan op Terschelling 'Fles weer in zee het spel gaat door' Cjrotn 2rwartsjexels in het harL, •*- vL- -> V Mw/f Veteraan leert jeugd fijne kneepjes OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12703 DINSDAG 28 AUGUSTUS 2012 De Texelse Leonie van Schaik en Manon List heb ben de wed strijd om de regiokampioen schappen gewonnen. Reddingsbriga de heeft er 12 gediplomeer den bij. Zondag slaagden ze op en bij het strand van De Koog. Het boek Het vierde kind van Sjoerd Post over Duitse arbeidsmigran ten speelt voor een deel op Texel. Exotische tafe relen in De Koog, waar in het laat ste weekend van augustus het Tropical Festival wordt gehou den. e Westend www.texelseautopagina.nl texelse'3courant Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Rijkswaterstaat gaat in Den Hel der de zogeheten noodaanlan ding voor de veerboot realiseren. Dat heeft RWS aan de gemeente laten weten. De noodaanlanding wordt gereali seerd tijdens de vervanging van de versleten lange fuikwand in de Hel- derse veerhaven. Die werkzaam heden staan begin 2013 gepland. Het betekent dat er na jaren van lobbyen een plek komt waar de veerboot kan afmeren als de veer haven zelf niet te gebruiken is. De gemeente is een paar jaar bezig geweest de noodzaak van een noodaanlanding in Den Helder bij anderen onder de aandacht te brengen. Het onderwerp werd actueel, nadat in januari 2007 de Molengat hard tegen de walinstal- latie was gevaren. Daarna kon de Dokter Wagemaker een paar weken lang niet afmeren in Den Helder. Texel had toen het geluk dat de Molengat niet werd gehinderd door de aangerichte schade. RWS was bereid de noodaanlan ding te realiseren tijdens de ver vanging van de lange fuikwand, maar stelde als voorwaarde dat andere partijen de extra kosten zouden betalen. Dat leidde onder meer tot een rondgang van burge meester Francine Giskes langs de Tweede Kamer en Provinciale Sta ten van Noord-Holland voor finan ciering. Het bleef lange tijd onzeker of het allemaal zou lukken, maar het is rondgekomen. Nadere bij zonderheden volgen in de krant van vrijdag. Bedoeling is dat de extra afmeerplek naast de veerha ven komt. De noodaanlanding is vergelijkbaar met de plek in de veerhaven op 't Horntje waar de Schulpengat als reserveboot ligt. De achtmansformatie M8Trix in actie tijdens het NK Para chutespringen dat de afgelopen dagen op Texel werd gehouden. De para's moesten tijdens een sprong in 50 seconden zoveel mogelijk verplichte figuren in de lucht maken. M8Trix was het enige team bij de achtmansforma tie, maar dat betekende niet dat de titel automatisch binnen was. De parachutisten, onder wie Gary Smith uit De Koog, Kamerleden in actie voor KNRM Tweede-Kamerleden Sjoera Dik kers en Jeroen Recourt (beiden PvdA) zijn woensdag op de laat ste zomermarkt in Den Burg om te collecteren voor de KNRM. uur op de Groeneplaats. De zomer markt, die in het teken staat van de zee, duurt van 11.00 tot 17.00 uur. De KNRM is aanwezig met een eigen stand. Inloopmiddagen bij Rode Kruis moesten aan de bak om zich te kwalificeren voor het WK parachutespringen dat later dit jaar in Dubai wordt gehou den. Het team maakte in totaal tien sprongen. Tijdens het NK kwamen ook viermansformaties en freeflyteams in actie en werd aan precisiespringen gedaan. Meer over het NK elders in deze krant. Texelpost, een combinatie van een fysieke en een digitale fles senpost, is nog geen 48 uur na het te water gaan aangespoeld op Terschelling. Op de Facebook- pagina van Texelpost wordt gemeld: 'De fles is gevonden door Guus van het Wrakkenmuseum op Terschelling Guus kent Fles senpost en werpt de fles weer in zee!! Het spel gaat door!!' Een telefoontje met het Wrakken- museum levert de informatie op dat niet Guus, maar vader Hille van Dieren Texelpost heeft gevonden. 'Ik zat met een andere Jutter te pra ten en die vertelde waar hij dreef. Toen wist ik dat hij op Terschelling zou aanspoelen. Ik vond hem zon dagavond rond half 8 bij paal 5. vervolgt hij. Op Twitter en Facebook Vandaag komen ze hem weer opha- wordt massaal gereageerd op de len. Ik heb ze verteld dat ik alleen vondst van de fles en het feit dat een weekendje Texel hoef en verder het project een vervolg krijgt. Bij de lancering gaf De Winter aan dat hij hoopte dat de fles zo ver mogelijk zou worden gevonden. kwam het dus niet. Zodra de fles weer in het water ligt is hij via de niets. Ik doe er wat folders van mijn museum in en dan kan hij de zee weer in', liet Hille van Dieren weten. De boei met de fles erin wordt later 'Denemarken of Schotland zou bij deze week met een helikopter terug voorbeeld geweldig zijn.' Zo ver in zee gedropt. De locatie hiervan blijft geheim. Vrijdag werd de post met behulp van KNRM te water gelaten en leek deze koers te zetten richting Schot land. Aanvankelijk zou de fles zater dag in het water gegooid worden, maar in verband met de weersvoor spellingen werd dit vervroegd. De officiële lancering werd op zaterdag gehouden in juttersmuseum Flora aan de Pontweg. Texelpost is een idee van Dries de Winter. 'Een com binatie van een fysieke fles in zee en een digitale fles die je via social media met berichten vult. De fles is voorzien van een satellietzender (GPS). De vinder wint een compleet verzorgde Texelvakantie', aldus De Winter. De prijzen van Texelpost komen van diverse ondernemers op Texel. 'Het is mooi te zien hoe ondernemers er op inspringen. De medewerking op Texel is heel groot, maar ook in andere steden. Zo kreeg ik ook een reactie van een bedrijf uit Den Helder dat graag een prijs wilde leveren. Geweldig toch?', website www.texelpost.nl te volgen. Eenmaal per 24 uur wordt de loca tie bekend gemaakt. 'Dit zou wel vaker kunnen, maar dan kunnen mensen er achter aan gaan varen. Dat is niet de bedoeling', vertelt de initiatiefnemer. Zodra de fles gevonden wordt en de prijs in ontvangst is genomen op Texel is het project voor Texel afge lopen, maar De Winter hoopt dat een andere kustgemeente of eiland het dan overneemt. 'Dat hoeft niet in Nederland te zijn hoor, Duitsland heeft bijvoorbeeld ook heel veel eilanden', vertelt hij. Zie ook pagina 5. dingmaatschappij. Tegelijkertijd vragen zij aandacht voor de plan nen om de Prins Hendrikdijk bui tendijks in plaats van binnendijks te versterken, zodat landbouw grond behouden kan blijven. Vol gens de PvdA zijn Recourt en Dik kers een groor voorstander van buitendijkse versterking. De twee worden bijgestaan door wethouder Eric Hercules en een personage dat als vissersvrouw Kniertje optreed. Belangstellenden kunnen de Kamerleden ook aanspreken over de verkiezingen die op 12 septem ber worden gehouden. Beide Kamerleden, die al eens eerder samen op Texel waren om zich te verdiepen in diverse onderwerpen, staan verkiesbaar voor de Kamer verkiezingen. Recourt staat op de 21ste plaats op de kieslijst van de PvdA en Dikkers op de 34ste plaats. De Kamerleden staan vanaf 12.30 Atletiekveteraan Andri Binsbergen en Carlijn Hes schieten uit de start blokken. Carlijn was één van de zestig kinderen die maandag mee deden aan de jeugdinstuif op de atletiekbaan van Den Burg. Alle deelnemers trokken een sprintje, maar deden ook aan hoog- en ver springen, speerwerpen, kogelstoten en balwerpen. Carlijn haalde bij het kogelstoten 6.90 meter, Marijn bij het hoogspringen 95 centimeter en Noah 15.90 meter bij het speerwer pen en zo verdringen zich veel andere kinderen rond de verslag gever om over hun prestaties te vertellen. 'Er zitten echte talentjes tussen', vertelt Connie Joling van Sportservice Texel. Doel van de instuif is de jeugd kennis te laten maken met atletiek. (Foto Gerard De afdeling Texel van het Rode Kruis houdt maandag 10 sep tember de eerste van een serie inloopmiddagen voor ouderen. Uitgangspunt bij deze middagen is dat ouderen elkaar kunnen ont moeten en een gezellig praatje kunnen hebben bij een kop koffie of thee. Daarnaast kunnen bezoe kers zelf aangeven welke activitei ten er ondernomen worden. Daar bij valt te denken aan spelletjes, een quiz, een film, gedichten voor dragen of handwerken. De inloop middagen worden telkens op de tweede en vierde maandag van de maand gehouden in het gebouw aan de Jonkerstraat en duren van 14.00 tot 16.00 uur. Voor vervoer kan eventueel worden gezorgd. Voor meer informatie, tel. 318555.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1