'Je rijdt hier veel meer kilometers9 TEXELSE 7 COURANT Tijdrijden tussen Oudeschild en De Cocksdorp Lobke Folkerts beste bommetje Van Schaik en List winnen NH-kampioenschap SGW DINSDAG 28 AUGUSTUS 2012 200 deelnemers uit heel Neder land strijden zaterdag 1 septem ber op Texel om het Nederlands Kampioenschap tijdrijden voor vrije renners. Voor de veiligheid is op het parcours langs de Wad dendijk tussen Oudeschild en De Cocksdorp van 12.00 tot 17.00 uur geen ander verkeer toege staan. Langs de buitenkant van de dijk kan gewoon worden gefietst. Er is de laatste tijd pittig getraind. Aan de start bij de IJsdijk verschij nen wielrenners op gewone race fietsen, maar ook gespecialiseerde tijdrijders met aërodynamisch materiaal. Er starten ook ligfietsers met futuristische modellen, (aan de start.) Sommigen gaan als 'kanons kogels' over de weg, met topsnel- heden van 60 km/uur. De tijdrit gaat over 28,5 km. Start en finish zijn op de IJsdijk, ter hoogte van Waddenhaven Texel bij Oudeschild. De renners rijden langs de dijk richting het keerpunt (monu ment bij De Cocksdorp) en weer terug. Gewoon verkeer wordt met door middel van borden en ver keersregelaars omgeleid. De lig fietsen met stroomlijn gaan als eer ste van start, meteen om 13.00 uur. De grootste kanshebbers vertrek ken tussen 15.00 en 15.30 uur. Vrije renners 'Vrije renners' zijn wielrenners die niet bij de nationale wielerbond KNWU zijn aangesloten. Geen bekende profrenners, maar het niveau is vaak hoog. Bij de heren senioren zijn de ogen gericht op de winnaar van vorig jaar, Jurrien Rom Colthoff uit Amsterdam, en Johan nes de Groot uit Jubbega, tweede in 2011. Oud-winnaar Dylan de Kok uit Steenbergen en Ben Plan- tinga uit Glimmen zijn twee voor name outsiders. Bij de dames gaat het vermoedelijk tussen vijfvoudig winnares Jannie Kleinjan uit Almelo en ex-wereldkampioene Marion Bax uit Bavel. Andere kansheb- sters zijn de snelle debutante Ilse Russcher uit Groningen en Marion Gersen uit Beuningen, de runner- up van vorig jaar. Bij de ligfietsen met stroomlijn zijn er twee topfavo rieten: de winnaar van vorig jaar Alwin Visker uit Schildwolde en Ymte Sybrandy uit Dronten, win naar van 2009 en 2010. Texelaars Het Texelse publiek volgt vooral de prestaties van de lokale favorieten. Vorig jaar was Niels Jimmink in 41.34 de snelste. Er hebben zich weer vele tientallen Texelaars aan gemeld. Daartussen diverse nieu we namen van eilandgenoten die nog niet zo lang actief zijn in de fietssport, maar wel de strijd met de klok aandurven. De categorie tandems is ditmaal komen te ver vallen. Wethouder Hennie Huisman (sportzaken) geeft het startsignaal en woont het NK als eregast bij. Bedrijvenbokaal Speciaal onderdeel van de tijdrit is de Bedrijvenbokaal. Doel is zoveel mogelijk Texelse fietsers met de wielersport te laten kennismaken. Samen met collega's in een bedrijfsteam meedoen blijkt al jarenlang een mooie uitdaging te zijn. De praktijk leert dat hieruit al verschillende goede wielrenners zijn voortgekomen en dat de deel nemers een leuke sportieve dag hebben beleefd. Een team moet bestaan uit minstens drie renners; de drie snelste tijden worden bij elkaar opgeteld. Negen teams van Texelse ondernemingen strijden om deze fel begeerde beker. Hoofd sponsor Jan Jacob Rab is zelf ook van de partij. De deelnemende bedrijven zijn: 1. Rab Betoncen- trale; 2. Bets Fietsen; 3.CVI Texel; 4. Restaurant Catharinahoeve; 5. Duin Bouwbedrijf; 6. Timmers Bak kerij; 7. Bouw Timmerbedrijf Texel; 8. Post.nl; 9. Omring Thuis zorg. Vorig jaar ging de winst naar Timmers Bakkerij, dat Paal 9 tien seconden wist voor te blijven. Door de gestaag vallende regen waren niet alleen de deelne mers, maar ook de toeschou wers drijfnat tijdens het Texels kampioenschap 'bommetjedui- ken', dat zondag in zwembad molenkoog werd gehouden. Onder het toeziend oog van scheidsrechter Marinka Oskam streden de deelnemers in drie ver schillende leeftijdscategorieën om de prijzen. Daarbij werd niet alleen gelet op de hoeveelheid verplaatst water, maar ook op de artistieke uitvoering. Er werden diverse nieu we vormen gedemonstreerd, maar de 'kurkentrekker', waarbij met een uitgestoken been het zitvlak wordt gebruikt om een zo hoog mogelijke waterzuil te creëren, was bij de meeste deelnemers veruit favoriet. Bij de leeftijdsgroep van 7 tot en met 11 jaar eindigde Lobke Folk erts op de eerste plaats, met een sprong die 9 punten kreeg voor de hoogte en 8,5 voor de uitvoering. Bij de groep 12 jaar en ouder ging Jorn Wester uit Sneek met de eer ging strijken en bij de volwassenen Sander Zijm. Uitslagen: Groep 7 tot en met 11 jaar: 1.Lobke Folk erts: 2.lvan Leijstra; 3.Marissa Pool. 12 jaar en ouder: I.Jom Wester; 2.Maaike Hes; 3.Carlijn Hes. Volwassenen: 1 .Sander Logeerhuis Texel Naam: Theo Bakker Geboren: op Sunrise Was: Timmerman Woont: in Wieringerwaard Op verzoek van de redactie hield oud-Texelaar Theo Bakker uit Wieringerwaard een week lang een weblog bij. Over scoo ters, rijden op de buurtbus, tafeltje-dekje, Pauwenpop en Jagermeister. Hieronder een bloemlezing, het complete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. Vrijdag De vrijdag is bij ons vastgelegd als boodschappendag. Ik heb daaraan een broertje dood, maar het moet gebeuren. In de metropool Wierin gerwaard is nauwelijks een winkel te vinden, dus we gaan dan meestal in Anna Paulowna onze euro's uit geven. Het winkelcentrum is daar vrij ruim en het aanbod groot. Vrij parkeren met voldoende ruimte is ook niet verkeerd. Als het echt moeilijker wordt gaan we naar Schagen, zo'n 10 kilometer hier vandaan. Tenminste, als de wegen normaal begaanbaar zijn. Dat is een hobby sinds m'n 18de: de scooter. Begonnen op een Vespa die ik van m'n zus Joukje overnam en waar ik zelfs het rijexamen op mocht doen. Daarna een andere Vespa en twee Heinkels. Die laatste waren 'grote' scooters, wel 175cc. Nu bezit ik een Honda Silverwing van 600 cc met een top van 'te hard'. Gisteren heb ik het plan om een reünie van mijn zesde klas van de lagere school te houden afgebla zen. Er waren te weinig reacties op de uitnodiging binnengekomen. We zijn nu vijftig jaar van die school verlost en dat vind ik niet erg. Zaterdag Volgens planning ga ik vanmiddag op de buurtbus rijden. Dat is een vrijwilligersbaan. Ik rijd dan de rou te Kreileroord-Schagen. Soms best ingewikkeld, vooral als er wegen opgebroken zijn. Er zijn per onge luk twee chauffeurs ingepland en dus stap ik thuis weer uit. Dan hou den we vandaag siësta. Uiteraard hebben we (Marijo en ik) op TV-NH gekeken naar de huldiging van Dorian. Ook vanuit Wieringerwaard de felicitaties! Vanavond hebben we muziek in de voortuin. 'Pauwenpop' beleeft zijn tweede avond met veel muziek. jes gekocht. Ook is er een ten toonstelling van oude motoren. Mooi spul is dat. De meeste mer ken zeggen me niks omdat ze allang niet meer bestaan. Maandag Maaltijden bezorgen doe ik voor het eerst in deze omgeving. Op Texel deed ik dat ook al en heb daar beloofd dat ik hier de zaak zou voortzetten. Het werkt hier iets anders: koude maaltijden worden dagelijks bij de klanten bezorgd, al in de ochtenduren. Verwarmen doen de mensen dat zelf in een magnetron. Je mist hier dus wel Het is langs de straat ook best gezellig met mensen die op weg zijn naar de feesttent. Zondag De jaarmarkt wordt vandaag in ons dorp gehouden. Een markt met erg veel kramen waar van alles ver kocht wordt. De diverse verenigin gen presenteren zich met verlotin gen en spelletjes. De toneelvereniging waar ik in sep tember voor de eerste keer op visite kom staat er ook. Twee loot- het bakkie soep dat we in de Gol- lards gepresenteerd kregen. Enfin, in Breezand, net voor de laatste klant, begeeft de auto (een koelwa gen van de zorgverlener) het. (...)Nu is bedacht dat we een auto van een buurgemeente meekrijgen, nadat daar alles is rondgebracht. Betekent dus dat onze klanten hun eten een paar uur later krijgen. Intussen een auto vol dakpannen geladen. Waarom? Onze buurman op Texel heeft indertijd een mooi randje van pannen om zijn tuintje op The Mission XL, een Adriaan van Rijsselberghe wint Kitesurfen Op het strand bij paal 17 wordt zaterdag en zondag het kite- surfweekend gehouden met een hangtimecompetitie, races en demonstraties. De wedstrijden worden gehouden op de dag met de beste wind en beginnen om 12.00 uur. Het geheel wordt aan elkaar gepraat door Dorian van Rijsselberghe. Deelna me kost €15,-, inclusief barbecue op zaterdag en ontbijt op zondag. Adriaan van Rijsselberghe is afgelopen weekend eerste geworden op The Mission XL bij de Brouwersdam in Zeeland. Dat is het éénnagrootste surfevene- ment ter wereld voor amateurs. Er deden meer dan driehonderd windsurfers mee aan het evene ment dat sinds 2004 bestaat. Van Rijsselberghe kwam uit in de zoge heten 'profleet', de hoogste klasse op het evenement. De Texelaar zit daarin, omdat hij ook meedoet aan het Nederlands kampioenschap slalom. De deelnemers in de pro fleet mogen niet in andere klassen meedoen, maar de amateurs mogen wel hun krachten aan de toppers meten. Het was de derde keer dat Van Rijsselberghe als winnaar uit de bus kwam op The Mission XL. Zijn broer Dorian was er ook bij en werd temidden van alle windsur fers gehuldigd voor zijn gouden medaille op de Olympische Spe len. Er werd ook een speciale wed strijd ter ere van hem gevaren, waarbij Dorian voorop ging en circa vijfhonderd mensen achter hem aan surfden. Texelaars Peter en Bas Mulder, Lars van Straten en Jakob Kooij kwamen eveneens in actie op The Mission XL. Bas Mulder verrichtte een knappe prestatie door tweede te worden bij de mannen. Het was een sterke verbetering van zijn eigen prestaties; een jaar geleden eindigde hij als 26ste. Peter Mulder, die uitkwam in de klasse guys had pech en wist niet tot aansprekende resultaten te komen. Volgens Van Rijsselberghe leerde hij wel veel. Lars van Straten en Jakob Kooij kwamen beiden uit in de klasse boys (surfers tot en met 14 jaar). Lars deed voor het eerst aan een dergelijke grote wed strijd mee en Jakob voor de twee de keer. Texelaars op kwart triatlon Zes Texelaars hebben zaterdag meegedaan aan de kwart triatlon van Anna Paulowna. Drie individu eel, en één trio. De afstanden waren: zwemmen 1 kilometer, fiet sen 40 km en lopen 10 kilometer. De weergoden waren de ruim 300 deelnemers gunstig gezind. Alleen bij de start van het zwemonderdeel viel een dikke plensbui, tijdens het fietsen en lopen bleef het op een enkel spatje na droog. Uitslagen. Individueel: 99: Rob Teisman 50+ 2.32.34; 142: Corrie de Jager 2.48.25; 143 Gerard Timmerman 2.48.25 Trio's: 4. Dondermeiden (Erna Kuip, Louise Van der Sluis, Rose Goslinga) 02.33.49. gemaakt. Staat best mooi. Dat is hier intussen ook gebeurd, en moet nu in Alkmaar ook gedaan. Dank je Henk! Dinsdag In de agenda staat een optreden met 'Onder Zeil' uit Schagen, van avond in Julianadorp. Daar was ik tot voor kort lid van, maar het werd te veel. Ik ben ook lid van 'De Gesmeerde Kelen', een zeemans koor van Wieringen, en dat is vol doende. Eens per twee weken repetitie en daarbij worden de kelen echt gesmeerd. En natuurlijk niet met water, maar met Jager meister. We wonnen in juli met dit koor een festival in Monnickendam waar veertien koren aan meede den. Woensdag Als je denk dat je als VUT-ter vrije tijd te veel hebt: mis. Omdat het bezorgen van de maaltijden pas om elf uur kan beginnen, was ik dus om één uur weer thuis. Dan een hapje eten en werkpak aan, en dan vertrekken naar Alkmaar voor de tuinklus. Om 4 uur konden we niet verder, dus zijn we maar naar huis vertrokken, net zoals veel wer kenden. Die gaan zeker allemaal naar Schagen, want het was erg druk op de weg. Omdat daar alle wegen open liggen, wordt de rit naar huis een vrij langdurige zaak. Toen moest het pak van Onder Zeil nog worden ingeleverd (weer naar Schagen) en was het tijd voor het avondeten. Nu effe niks meer. Dat noemen ze dan 'achter de gerani ums zitten'. Wel ben ik er achter gekomen dat: 1) Wonen in Wierin gerwaard ruimte geeft voor diverse ontwikkelingen. 2) Je hier veel meer kilometers rijdt dan op Texel. 3) Het contact met buurtbewoners ont zettend snel groeit. We wonen nu een jaar (over een week) in deze plaats en we genieten er elke dag van. Leonie van Schaik en Manon List hebben in Dijkgatsbos de wedstrijd om de regiokampi oenschappen samengestelde wedstrijd gewonnen. List kwam met haar C-pony Puck uit in de klasse L en reed een zeer nette dressuurproef (208). Het spring- en het crossparcours legde ze beide foutloos af en daarnaast behaalde ze mooie cijfers voor stijl en reed zij een nette ideale tijd in de cross. Van Schaik verscheen zondag tweemaal aan de start in de klasse B. Met haar eigen paard Texel Consensus behaalde ze 203 punten in de dressuurproef. In het springparcours maakte het paard een klein foutje, waardoor er een balk naar beneden viel. Dat leverde vier strafpunten op. Het crosspar cours bleef echter foutloos en de combinatie eindigde op een mooie derde plaats. Van Schaik startte ook met Tristan van Maren Kuijper en Thijs Westerlaken. Hiermee behaalde ze 192 punten in de dres suurproef en wist zowel in het springparcours als in het crosspar cours foutloos te blijven met een mooie ideale tijd en hoge stijlcij- fers. Hiermee behaalde ze een eer ste plaats en het Noordhollands kampioenschap. Ze reed in een veld van 65 deelne mers op een terrein dat door de weersomstandigheden niet best begaanbaar was. Omdat er zater dag al wedstrijden waren gereden, hadden de paarden het met name zondag bijzonder zwaar.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7