PI TEXELSE 8 COURANT Lopers hielden het droog Dieren met luchtige gedichten Start tot Run voor beginnende hardlopers Wegens omstandigheden is ons kantoor in Den Burg op vrijdag 31 augustus de hele dag gesloten. Dank voor uw begrip. Zittend achterop de fiets bij zijn opa leerde oud-Texelaar John Tromp al op jonge leeftijd te kij ken en te luisteren naar de natuur om zich heen. Hij doet dat nog steeds en dat leidde tot het boek Het is wit en het wipt dat de oud-Texelaar heeft uit gebracht. Het boek ligt sinds een paar dagen in de Texelse boekwinkels in Den Burg. Het is wit en het wipt is een combinatie van fraaie foto's van dieren en luchtige gedichten over de afgebeelde dieren. Tegelijkertijd worden in de gedichten serieuze thema's aangesneden. Volgens Tromp, een zoon van Jan Tromp en Jannetje van Bekkum die vroeger in Oosterend woonden, is het boek organisch ontstaan. Hij maakte ooit een gedicht bij een dierenfoto en dat sloeg aan, waar na er van lieverlee meer foto's met gedichten volgden. De auteur en fotograaf woonde tot zijn veertiende op het eiland en ging daarna naar de overkant. Hij is geen familie van de Trompen ('al zat ik vroeger naast Martin Tromp in de klas', maar wel verwant aan de Drijvers. 'Mijn vader is inge- trouwd, hij kwam zelf uit de Beem- ster.' Tromp heeft zijn boek in eigen beheer uitgegeven. Vlak voor de inschrijving van de Bos en Duincross kwam de regen zondag nog met bakken uit de lucht. Maar tijdens het inschrijven en gedurende de wedstrijd was het droog, met een prima temperatuur. Er waren 54 atleten naar de Den nen gekomen, 15 bij de jeugd tot en met 12 jaar. De strijd om de eerste plaats ging zoals gewoonlijk tussen Tijn Zeeman en Mart Kik kert. Laatstgenoemde trok dit keer aan het langste eind en behaalde een eerste plaats in 4.15 minuten. Tijn Zeeman werd tweede in 4.17, Angelos Milinski uit München werd derde in 4.33. Bij de meisjes was Justine Westers uit Noordwijk in Het landelijk project Start to Run gaat op Texel zaterdagmorgen 8 september van start. Op het Turfveld in de Dennen begint om klokslag half tien de eerste trai ning van Start to Run. Gelijktijdig vertrekken op 125 andere plek ken in Nederland lopers. Ervaren hoe leuk en ontspannen hardlopen is, is het doel van Start to Run onder leiding van Wolbert Broere en Cees Timmer, trainers van Atletiekvereniging Texel. 'Je moet alleen de eerste stap zetten. Geloof het of niet, na zes weken trainen op zaterdag en één of twee doordeweekse trainingen ben je klaar voor Start to Finish. Dat is een testloop van drie kilometer in de Dennen. Van hardlopen krijg je meer energie en je zult zien dat je conditie vooruit gaat. Van lopen krijg je ook een groter zelfvertrou wen. Het geeft een kick als je ont spannen drie kilometer kunt hard lopen. Je gaat het leven positiever 5.04 het snelst. Marijke en Berber van der Duim uit Den Hoorn waren tweede en derde in 5.19 en 5.21 minuten. Matthias Janssen uit Welkenraedt wist in 17.15 als eerste over de meet te komen op de 4150 meter. De eerste dame op deze afstand was Laurien Bakker in 21.33. Mai- kel van Gemert uit Den Haag werd in 33.09 eerste op de 8300 meter. Snelste dame op deze afstand was Margot van der Ven, die 38.30 nodig had. De volgende wedstrijd van AVTexel is de Krimstrandloop bij paal 28 op woensdagavond. Inschrijven vanaf 19.00 bij het paviljoen, start om 19.30 uur. bekijken, je valt af en verbrandt meer calorie dan bij menig andere sport. Je gezondheid gaat omhoog, je polsslag omlaag en je slaapt beter.' Start tot Run sluit feestelijk af met koffie, thee en appeltaart en de uitreiking van een certificaat. De trainingen beginnen altijd bij het Turfveld en duren één uur, met mogelijk een kleine uitloop. De trai ning begint met een warming-up en eindigt met een cooling-down. In de oefeningen wordt veel aan dacht besteed aan de techniek van het hardlopen. Deelnemers ontvangen via de mail van Start to Run een schema voor zes weken. Zaterdags wordt getraind met de groep en doorde weeks trainen de deelnemers voor zichzelf. 'Dat noemen we de huis werktrainingen.' Meer informatie is te vinden op www.starttorun.nl, waar ook kan worden ingeschre ven. Showbizzpaar Angelina Jolie en Brad Pitt liet naar verluidt huwe- lijksringen maken ter waarden van €1,27 miljoen. Aanleiding voor De Telegraaf om Nederlandse sterren te vragen naar hün trouwringen. Henny Huisman en Lia van Gulik vertelden dat ze hun ringen op Texel hadden gekocht. Kosten: negentig gulden. Schuurverkoop Oosterend In Oosterend wordt zaterdag 1 september de traditionele grote schuuruitverkoop van de Rom melmarktgehouden. Dat gebeurt in en bij de oude kleedkamers op het sportveld van SVO aan de Vliestraat. Nog één keer vers gebakken vis en lekker snuffelen in de oude spullen die voor weinig te koop zijn. Wat de één weg doet, kan een ander nog best gebruiken. De verkoop wordt gehouden van 10.00 tot 13.30 uur. Dan staan de vrijwilligers van de Oosterender verenigingen klaar om artikelen te verkopen en de clubkas te aan te vullen. Parke ren kan op het parkeerterrein aan de Botterstraat of achter de Bijen korf. Valse nota Ondernemers worden gewaar schuwd voor nepfacturen. Het briefhoofd vermeldt MKB Registra tie Services, wat suggereert dat de nota door deze brancheorganisatie is verzonden. Om het gevoel van echtheid te verhogen, worden ook nummers van de KVK en andere nummers vermeld. Eén onderne mer ontving een nota van bijna €300,-. Het advies van deze Texe laar is het gevraagde bedrag niet over te maken. DINSDAG 28 AUGUSTUS 2012 Excelsior Christelijke muziekvereniging Excelsior uit Oosterend begint maandag 3 september aan een nieuw seizoen. Het orkest repe teert elke week vanaf 19.30 uur in het Muziekcentrum op de hoek van de Oranjestraat en de Peperstraat, de majorettes oefenen vanaf 18.30 uur in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat. Daar repeteert ook de percussieband, deze begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom eens een repetitie bij te wonen. Café Doodgewoon De Stichting Welzijn Ouderen Texel begint dinsdag 4 septem ber met een nieuw seizoen Café Doodgewoon, een serie inloop avonden voor mensen met kan ker en hun naasten. De eerste avond staat in het teken van het herstelproces na kanker. Sprekers zijn Henriëtte Timmer - mans en Sanne van Althuis, fysio therapeuten in Den Burg. Zij gaan met de aanwezigen in gesprek over de zaken die mensen kunnen tegenkomen wanneer alle behan delingen zijn afgerond en het her stelproces is ingegaan. Café Doodgewoon vindt plaats in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 312696 of swot@texel.com. Bonita Pijnacker (19) is aan de Nederlandse Kappersakademie te Rotterdam geslaagd voor haar examen visagie, allround kapper met ondernemingsopleiding. ZILVERMEEUW VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Familieberichten Bedroefd, maar dankbaar voor de mooie herinneringen, geven wij u kennis dat geheel onverwacht is overleden onze lieve moeder en Leny Rus Helena Emelie Rus - Dijt weduwe van Paul Rus Treur niet, ik ben 80 jaar geworden. Den Burg, Texel, t Schagen, 24 november 1931 24 augustus 2012 Rinse Rus Corinne Rus - va de Koppel Alice en Ralph Mandy Peter Ton Rus Tylia Rus - Smit Kiki Erik Anna Ard Rus Anne-Marie Rus Mathieu Daan Lotte Lindenlaan 39, 1741 TT Schagen Mama is thuis. Daar is gelegenheid ons te condoleren op woensdag 29 augustus van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag 31 augustus om 12.00 uur in het crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid ontmoeten wij elkaar in de ontvangkamer van het crematorium. Verdrietig zijn wij door het plotseling overlijden van onze lieve zus, schoonzus en tante Leny Rus-Dijt Den Burg: Jacques Dijt Anneke Dijt-Rus Odijk: Schagen: Jaap Jongejans Jeanne Jongejans-Rus Harry Hogervorst Kitta Hogervorst-Rus nichten en neven Dolblij zijn wij met de geboorte van Milou Cas 2410 gram 3370 gram 45 cm 50 cm 18.59 uur 19.25 uur 23 augustus 2012 Stefan en Kim Witte- Kooger Paelwerck 19 1791 WB Den Burg Tel. 0222-321242 Een vriendelijk verzoekje: Even bellen voor een bezoekje! Telefonisch zijn wij gewoon bereikbaar. Ons telefoonnummer is (0223) 67 31 00 voor particuliere klanten en (0223) 67 31 73 voor zakelijke klanten. U kunt natuurlijk 24 uur per dag en 7 dagen per week uw bankzaken regelen via onze website: www.rabobank.nl/nhn. Rabobank Noord-Holland Noord www.rabobank.nl/nhn Henny Huisman i „Onze ringen hebb Texel gekocht. We hadden precies negentig gul- I den. Eigenlijk hebben Jarei^iojjj Geknipt Geslaagd

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8