T E X ELS E^COURANT 168 knelpunten in mobiliteit op Texel Cjrotn 2rwartsjexels in het harL, 11 7 9 C333S£m ma Os 3tm Politiek praat over rem op toeristische bedden Brand verwoest caravan OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12705 DINSDAG 4 SEPTEMBER 2012 Volop afwisse ling voor de twaalf teams die vrijdag en zater dag meededen aan de tweede editie van de jeugdwampex. Jacco Boersen ontwierp een robot voor in de aardbeienteelt. Zijn vinding is genomineerd voor Duurzame Dinsdag. Tijdens de laat ste zomercross van dit seizoen in de Dennen leverden hard lopers stevig strijd met elkaar. CCiia uu Dorian van Rijs- selberghe trad op als speaker tijdens het Kite- surfweekend dat bij paal 17 werd gehou den. DAN ZULLEN WIJ DEZE KEER DE BRANDWEER VOOR OMA MOETEN BELLEN, IN PLAATS VAN AARSOM VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 In Den Helder is dit weekend een vestiging geopen van Zorg Interim, een uitzendbureau voor flexibele arbeidskrachten in de zorg. Tot nu toe werkte Zorg Interim vanuit Hoorn, maar door een toenemende vraag van Omring is besloten een vestiging in Den Helder te openen. De organisatie is doorlopend op zoek naar nieuwe, gemotiveerde krachten. www.texelseautopagina.nl Diernummer 5674-76110 van Koos Tjepkema (rechts) en Henk Zoetelief (tweede van links) werd gisteren op de jaar lijkse Texelse Schapenfokdag door de jury uitgeroepen tot kampioen bij de anderhalfjarige rammen. De eigenaren werden daarvoor door wethouder Frans Visman (links) geëerd met de Bronzen Texelaar, een door de gemeente beschikbaar gestelde prijs. Fokker Nico van Heerwaarden deelde in de feestvreugde. Een reportage over en alle uit slagen van de Schapenfokdag worden in de krant van vrij dag gepubliceerd. IFolo Gen» vernoem De politieke partijen bespreken donderdagavond in commissie verband hoe zij in de toekomst met de toeristische slaapplaat sen op Texel willen omgaan. Op de agenda van de vergadering staat de startnotitie Mooi Texel, meer toekomst die de politieke partijen in juli presenteerden. Vol gens de partijen moet er een rem op de groei van de slaapplaatsen komen om de mix tussen toeristi sche slaapplaatsen, landschap en ruimte op Texel in balans te hou den. De partijen willen maximaal nog 400 nieuwe bedden uitgeven voor 'vernieuwende projecten' waarvan 100 voor toeristische zorgplaatsen. Daarnaast zou volgens hen veel meer moeten worden ingezet op het verbeteren van de kwaliteit van toeristische accommodatie. In de notitie worden ook diverse andere richtingen voor de toekomst genoemd. Tijdens de commissie vergadering is er ruimte voor der den om in te spreken. Bommen op de Vliehors F-16 jachtvliegtuigen uit ver schillende landen oefenen in de periode van maandag 17 sep tember tot en met vrijdag 28 september en maandag 8 en dinsdag 9 oktober in het afwer pen van bommen op de Vlie hors. In totaal worden naar ver wachting 54 500-ponders afgeworpen. De politieke partijen bespreken donderdagavond ook een initiatief voorstel om de nota Recreatie en Toerisme uit 2003 te herzien. Vol gens de partijen is dit noodzakelijk die nota te herzien, onder meer met het oog op de beoogde nieu we omgang met de bedden en andere veranderingen die zich de afgelopen tien jaar hebben voorge daan. Wat hen betreft, presenteert het college in het eerste kwartaal van 2013 een herziene nota. Het college zelf geeft er de voor keur aan eerst te bekijken in hoe verre de nota moet worden bijge steld (dat gebeurde ook al in 2009), maar wat de politieke partijen betreft is de vraag of de nota moet worden aangepast niet relevant meer. Volgens hen moet er een aanpassing komen. Het voorstel tot aanpassing van de nota is inge diend door zes van de zeven par tijen in de raad. Alleen Texel 2010 ontbreekt op het stuk. De commis sievergadering begint donderdag om 19.30 uur in het gemeentehuis in Den Burg. planning worden afgeweken. Voor meer informatie zie www.defensie. nl of teletekst pagina 766. Voor nadere vragen en eventuele klach ten kan worden gebeld met Sectie Communicatie vliegbasis Leeuwar den 058-2346700. Voor klachten kan ook gebeld worden naar tel. 0800-0226033. Zorg Interim in Den Helder Texel kent 168 knelpunten op het gebied van mobiliteit. Dat blijkt uit een zogeheten knelpunten analyse die de gemeente samen met de dorpscommissies, VW, TESO, de Stichting Integratie Gehandicapten, Veilig Verkeer Nederland en het Texels Onder nemers Platform heeft opge steld. Het gaat om knelpunten in het ver keer die opgelost moeten worden. Dan gaat het om plekken waar zich geregeld ongelukken hebben voor gedaan, maar ook plekken waar te hard wordt gereden of de weg niet goed is ingericht. De analyse bevat eveneens knelpunten op het gebied van parkeren, circulatie, openbaar vervoer en bereikbaarheid. De ana lyse wordt woensdagavond in commissieverband door de poli tieke partijen besproken. Volgens de gemeente kan onge veer eenderde van de 168 knel punten de komende jaren ter plek ke worden opgelost met geld uit het budget voor het reguliere onderhoud van wegen of via het gemeentelijk investeringsplan. Dan gaat het om bijvoorbeeld bebor- ding en belijning. De rest van de knelpunten (114 in totaal) moet volgens de gemeente in een groter verband worden bekeken, omdat ze het gevolg zijn van de algehele Rijksdienst: orgel RK kerk Cocksdorp mag gerestaureerd De Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed heeft toestemming gegeven voor de restauratie van het orgel in de RK kerk van De Cocksdorp. Dat gebeurde nadat een verzoek hiertoe twee keer eerder was afgewezen. Na vast houdendheid van penningmees ter Gerard Veeger ging de Rijks dienst alsnog overstag. 'Dit orgel is het zonder meer waard om behouden te blijven', zegt Ton van Eek, adviseur van de Katho lieke Klokken- en Orgelraad. Het orgel, ooit geplaatst door de Leidse orgelmaker Van Assendelt, dateert van halverwege de 18e eeuw en is volgens Van Eek waarschijnlijk het oudste orgel van het eiland. Voor dat het in de kerk van De Cocks- verkeerssituatie op Texel en de hoeveelheid verkeer. Dat betekent dat er beleidsmatige oplossingen gevonden moeten worden. De knelpuntenanalyse is een voor loper op een eventuele mobiliteits visie waar al jaren over wordt gesproken. Volgens het raadspro- gramma Aansterken en Samen werken van PvdA, Texel 2010, WD en D66 had die visie er al moeten zijn, maar de raad wilde eerst een analyse. Op basis daarvan moet de raad nu oordelen of er inderdaad een mobiliteitsvisie moet komen dorp werd geplaatst, kwam het uit een kerk in Obdam en daarvóór is het wellicht ook al eens verhuisd. 'Het is nog helemaal origineel en heeft de tand des tijds goed door staan.' Bij de restauratie wordt onder meer de windlade opge knapt. De Rijksdienst vergoedt 65 procent van de kosten. Officieel moet ook het bisdom instemmen met de renovatie. Ruiten auto's ingeslagen Bij vijf auto's die bij Starkenburgh in Den Burg stonden, zijn een paar dagen geleden ruiten ingeslagen. De vernielingen werden vrijdag ochtend ontdekt. Ook bij een auto op een oprit aan de Bernhardlaan werd een ruit ingeslagen. De politie zoekt getuigen van de vernielin gen. Zij kunnen contact opnemen met de Texelse politie via tel 0900- 8844 (lokaal tarief). voor de knelpunten die beleidsma tige aanpak nodig hebben. Bedoeling is dat een dergelijke mobiliteitsvisie eind 2013 klaar is, inclusief een stappenplan en een actieprogramma. De gemeente verwacht op onderdelen externe medewerkers in te moeten huren. Tijdens de oefeningen is de Vlie hors Range gesloten voor publiek. De grens van het oefenterrein is gemarkeerd met waarschuwings borden en bij oefening voorzien van rode vlaggen. Om operationele redenen of onvoorziene omstan digheden kan van bovenstaande Op een terrein naast Zijm en Blonk in Den Burg nabij de kruising Schil derend zijn zaterdagochtend vroeg een caravan en een auto uitge brand. Ook een opslag van haard- hout ging in vlammen op. Een andere auto van een buurtbewoner die op het grasveld tussen Zijm en Blonk en de Tjakkerstraat stond, bleef behouden. De politie ver moedt brandstichting en heeft een onderzoek ingesteld. De brand werd rond 5.00 uur ontdekt. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur oversloeg naar een ruimte met gasflessen bij Zijm en Blonk. Omwonenden aan de Tjakkerstraat werden voor de zekerheid gewekt en gewaarschuwd. De weg was tijdelijk afgezet. De politie verzoekt getuigen zich te melden via tel. 0900-8844. (Foto Jeroen ven Hettum,

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1