.NL Gezellige sfeer en veel muziek op Tropical Monumentendag: Groen van toen iPad-tekeningen bij Posthuys TEXELSE 2 COURANT DINSDAG 4 SEPTEMBER 2012 Dansende dames in tropische kle ding begeleid door een brassband. Op die manier werd Tropical vrij dagavond traditioneel geopend. Al dansend door de Dorpsstraat trok ken ze veel bekijks. Na de parade was er in de meeste restaurants en kroegen livemuziek. Er was veel publiek afgekomen op het evenement. De parade eindig de op het plein voor discotheek de Toekomst. Daar gaven de dames nog een dansshow weg die werd afgesloten met een spectaculaire vuurspuw-act. In restaurant Eige- weis werd opgetreden door Peter Beense. De volumineuze volkszan ger zorgde ervoor dat het restau rant afgeladen vol was. Er waren sowieso weinig horecagelegenhe den waar het rustig was. Onder meer in café De Jutter, De Kuip en discotheek Babbels en Bilder was het vol. In café Sjans was het zelfs dringen om nog een plaatsje bin nen te kunnen bemachtigen. De sfeer in de badplaats was uitste kend. Op zaterdagmiddag was het weer de beurt aan de danseressen. Het was het startsein voor een drukke tweede dag van het Tropi cal Festival. Veel kroegen hadden dezelfde livemuziek als dag ervoor, maar dit gaf juist ruimte om arties ten te zien waar men de dag ervoor niet aan toe gekomen was. Voor reggae kon men terecht in Café de Kuip met Carabian Punch, terwijl het publiek in De Jutter bepaalde welke nummers Piano House speelde. Voor de beats kon men terecht Benny Royal in discotheek De Toekomst. Het was tot laat gezellig in De Koog waar de kroegen om half vier de deuren sloten. Het bleef nog lang druk op de taxistandplaats bij de Lidl, waar mensen lang op een taxi moesten wachten. Op zondag was het rustig in de badplaats. Wel werd in een aantal kroegen nog een eindfeest gegeven, waar voor al horecapersoneel op af kwam. Het feest duurde tot in de late uur tjes. Kaartverkoop Jan Vayne In de Burght in Den Burg is zaterdag een concert rond pia novirtuoos Jan Vayne. Er zijn ook optredens van Texelse muzi kanten. Het concert begint om 14.00 uur, kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de WV en Nauta Boek. Naast een solo-optreden van Jan Vayne, waarbij hij improvisaties speelt met inbreng van het aanwe zige publiek, begeleidt hij ook deelnemers aan het concert. Er zijn optredens van Popkoor Texel onder leiding van Mathieu Vulto, Hetty van Dijk (zang), stemvormingskoor Together, Lisanne van der Ploeg Groen van toen. Dat is het thema van de Open monumentendag op zaterdag 8 september. Cen traal staat de relatie tussen monument en de directe omge- vingd. Vanaf 10.00 uur zijn er twaalf monumenten te bezoe ken. Wethouder Frans Visman opent de dag in De Eiland Galerij in Zuid- dwarsfluit), drum- en percussie band Excelsior, muziekvereniging DEK onder leiding van Michiel Drij ver, Nisheeta Barnard en Renske van IJsseldijk (slagwerk/ saxofoon) en Koninklijk Texels Fanfarecorps onder leiding van Wendy Prins. Eierland. Het is precies honderd jaar geleden dat de Gemeente school in het buurtschap werd gesticht. De restauratie en renova tie van het gebouw is voor eige naar Niek Welboren een soort levenswerk, waarbij afgelopen voorjaar onder meer het dak werd aangepakt. De school werd des tijds gebouwd in de open vlakte. De galerij is omringd door een aan tal elzen die ooit door Meester Klimp geplant werden. Volgens Visman een uitstekend voorbeeld van Groen van Toen. Andere bezienswaardigheden die te bezoeken zijn op de monumen tendag zijn: de begraafplaats bij de kerk in Oosterend; de Havensluis op de Grie bij Den Hoorn; het Loodshuisje in Den Hoorn, Fort de Schans; de schapenboet van Dirk Bakker aan de Pontweg bij Den Burg; het boerenerf van de familie Roeper aan de Hoornderweg in Den Hoorn; Kerk de Burght in Den Burg; de tuin van de Oudheidka mer; de Eendenkooi bij Dijkmans huizen en 't Hofje aan de Wever straat in Den Burg. Ook zal de vuurtoren tussen 10.00 uur en 16.00 uur gratis te bezoeken zijn. Bij de WV en de gemeente zijn brochures met informatie over de monumenten te verkrijgen evenals een kaart waarop staat waar de opengestelde monumenten liggen. De monumenten zijn te bezichtigen van 10.00 uur tot 16.00 uur met uitzondering van de Eendenkooi. Deze is open van 10.30 uur tot 14.30 uur. Vies Annie houdt haar hart vast. Over de uitslag van de verkiezingen. Volgende week woensdag is het zo ver. Nederland gaat naar de stembus. Natuurlijk mag ik geen stemadvies geven. Het enige wat ik kan doen is oproepen in ieder geval te gaan stemmen. En om daarbij uw hart te laten spreken, los van emoties. Maar waar Annie zo bang voor is, is dat de uitslag als het ware opgesloten ligt in de kijkcijfers. En dat belooft niet veel goeds. De omroepen zijn weer gestart met de winterprogram- mering en dat zullen we weten ook! Zo scoort op zaterdag het programma 'Sterren springen'. Anderhalf miljoen kijkers zitten te smullen van de capriolen van illustere figuren als Terror Jaap en Patty Snuif. Zij springen zeer onesthetisch van de duikplank. Succes verzekerd! Verder wordt de buis geteisterd met program ma's als: 'Mijn vieze vette verve lende verloofde. Wie trouwt mijn zoon? Zon, zuipen, ziekenhuis. Criminelen aan de kook, Oh oh Europa, Bauers Zigeunernacht en een talkshow getiteld Villa More ra.' Ik bedoel maar... Annie krijgt spontaan last van valse schaam te. Tja, en wat voor partijen zullen we daar dan eens op los laten? Nou, de Piratenpartij bijvoor beeld. Dan krijg je toch een beet je een Radio Veronica gevoel. Of COLUMN Ongezouten de Anti Europa Partij. En wat te denken van de Partij van de Toe komst. En de Nederland Lokaal Partij? Kortom, afgaande op de kijkcijfers, kan er maar één pre mier worden en dat is Reinout Oerlemans. Big brother is wat ching you. Zelfs in het ziekenhuis ben je niet veilig voor hem. Maar goed, nu over de lokale politiek. De rapen zijn weer gaar. Hebben we net besloten dat vol ook inder daad vol is, wordt er weer iets bedacht om veel volk hier naar toe te trekken. De slotmanifesta tie van de Nationale Sportweek voor slechts 65.000 euro. Een koopje, zeg nou zelf. Maar ja, de bedden zijn uitverkocht hoor. Ik vind dat de Gemeente beter kan koesteren wat we hebben. Neem nu als voorbeeld het Rondje Texel en het buitenvolleybaltoernooi van TEVOKO. Twee fantastische sportgebeurens die totaal ver schillend publiek trekken en bei den ervoor zorgen dat Texel op de kaart wordt gezet. Wees daar maar eens trots op! Annie stopt met typen, want manlief is aan het timmeren. Vraag niet hoe! Help mijn man is een klusser... Annie@texelsecourant.nl Durper Tuinen en Straat Feest In de Kikkertstraat in De Cocks- dorp wordt zaterdag 8 september het Durper Tuinen en Straat Feest gehouden. Er zijn kraampjes, visro- ken, demonstraties, schapen sche ren, eten en drinken, muziek en er is ander vertier. In de tuinen wordt opgetreden door onder andere Jug Bros, Foot C, New Klif Collectieve en Lighthouse. Ook voor kinderen is van alles te doen, zoals een goo chelaar en er kan worden geschil derd. Het feest is van 17.00 tot 22.30 uur. Sterrenwacht Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare wordt in de maan den september en oktober met een telescoop naar de sterren gekeken. Daarbij is er aandacht voor sterhopen, nevels en de planeten Jupiter, Saturnus en Mars. De avonden beginnen in septem ber om 21.00 uur, in oktober om 20.00 of 19.30 uur. De exacte tij den zijn te vinden in de agenda van deze krant. Het sterren kijken gaat alleen door bij helder weer. Voor deelname kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06 - 53340063. Deelname kost €2,- en is gratis voor donateurs. Zwembad sluit seizoen af In zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg worden vrijdag 14 september de laatste examens van het seizoen afge nomen. Het bad is die dag al om 17.00 uur gesloten voor bezoe kers. Twee dagen later, op zondag 16 september, is het zwembad voor de laatste keer open. Die dag vin den tussen 12.00 en 16.00 uur allerlei activiteiten plaats en het plan is om, net als vroeger, een rommelmarkt te houden. Belang stellenden hiervoor kunnen een plaatsje bespreken via tel. 313373 of aan de kassa van Molenkoog. Hoewel het definitieve programma nog niet bekend is, is wel zeker dat de honden om 15.30 uur weer de laatste duik mogen nemen. Geld voor ALS Het geld dat op zondag 8 juli op de sponsordag in zwembad Molenkoog bij elkaar werd gehaald, wordt woensdag 5 september om 10.15 uur over handigd aan Inge Mets van de stichting ALS Nederland. Initiatiefnemer Ria Keyser hoopte op de sponsordag een bedrag van €2.500,- bij elkaar te krijgen, maar Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http.//m.texelagenda.n!/nl. Dinsdag 4 september: 15.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 15.00 uur een optreden van het koor De Zingende Zeeman. 18.30 uur. In Cinema Texel begint om 18.30 uur een 'Heineken Mannen- avond', met een barbecue, bier en een voorstelling van de film Ted. Om 19.30 uur begint de vertoning van Intouchables. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 20.15 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert met cello en piano. Entree gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Jug Bros. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 4 sept. 11.34 en 23.34 u. Woe. 5 sept. 12.05 en 23.54 u. Don. 6 sept. 12.25 u. Vrij. 7 sept. 00.20 en 12.35 u. Zat. 8 sept. 00.34 en 13.04 u. Zon. 9 sept. 01.10 en 13.35 u. Ma. 10 sept. 02.10 en 14.35 u. hoog water. Zaterdag 8 septem- atste kwartier, maandag 10 sep- r doodtij. Zondag 9 september TEXELSE@COllRANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Job Schepers Telefoon 06 - 51 32 09 80 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode Woensdag 5 september: 9.30 uur. In het kader van het My Beach-project maken vrijwilligers vanaf 9.30 uur het strand bij paal 17 schoon. 18.00 uur: Texel'94 speelt om 18.00 uur op eigen veld tegen eredivisie club NEC. 19.30 uur. In Cinema Texel begint om 19.30 uur een 'Ladiesnight', met drankjes, hapjes, stands en een vertoning van de film De Verbou wing. Verder draaien om 13.30 Sam my 2 3D NL; 13.45 Brave 3D NL en 21.00 The Expendables 2. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergade ring van de gemeenteraad. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Donderdag 6 september: 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de bou les spelen op de clubbanen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. 13.30 uur. Ir Beatrixlaan ii 13.30 uur de Buureton aan de Den Burg wordt vanaf zomer weer geklaverjast. 19.00 uur. Christiaan Kwint (Groen- Links) en Ybeltje Berckmoes (VVD) zijn van 19.00 tot 20.00 uur te gast bij Radio Texel. 19.30 uur. In het gemeentehuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissieverga dering over de toekomstige omgang met slaapplaatsen op Texel. 21.15 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan bij helder weer vanaf 21.15 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Opgave: tel. 06- 53340063. Vrijdag 7 september: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met koffie en de verkoop van diverse handwerken. de 16.00 uur. Hulpverlener Sam Zwa german geeft in De Poort Elemert in Den Burg een lezing o\ zijn werk voor de allerarmsten Moldavië. Aanvang 16.00 uur. TESÜ Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilis ten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag, zaterdag en maandag in beide richtingen ont staan en zondag op Texel. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.nl. Bij Galerie 14-16 Posthuys Texel aan de Brink in De Koog is tot en met 4 november werk te zien van Barbara Guldenaar In de crypte van de galerie toont ze niet alleen tekeningen op papier en aan het eind van de dag was bijna het drievoudig opgehaald en stond de teller op €7.000,-. In verband met de weersomstandigheden werd een week later een tweede actie gehouden, die ook enkele honderden euro's opbracht. Ook in de weken die volgden, druppelden nog giften binnen. Het totaalbe drag wordt bij de overhandiging bekend gemaakt. keramiek, maar ook kleitabletten en prints van haar iPad-tekeningen. Guldenaar is een echte werkbij en maakt de dagen net zo lang tot ze tevreden is. De iPad opende een heel nieuw palet, met vlammende kleuren en amorfe vormen. De rijke kleuren van de iPad-tekeningen zijn op hun beurt een inspiratie geble ken voor het glazuur van de kleita bletten die ook in deze tentoonstel ling te zienzijn. Omdat de kunstenaar in de loop van de expositie nog aanvult en herschikt, wordt pas op zondag 21 oktober een feestelijke bijeenkomst georganiseerd: een finissage. De zomerexpositie met werk van Marianne van Heeswijk, Laura Hoek en Marja Sterck is ver lengd tot 1 oktober.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2