TEXELSE 3 COURANT Ongelukkige nederlaag voor SVO Eldert Johannes Willems Dichter, beeldend kunstenaar en filosoof Schaerbeek - Brussel, 16 mei 1923 De Koog - Texel, 30 augustus 2012 "lot op het laatste moment heeft Eldert gewerkt aan de uitvoering van zijn opdracht. Z'n geest was nog krachtig maar het lichaam maakte ver der werken onmogelijk. De betekenis van zijn werk zal verbonden blijven aan het thema Arph dat hij introduceerde, symbool voor het samen gaan van kunst (ars) en philosophia. Zijn geliefde Iny ging hem voor. Dag lieve Eldert, het was een voorrecht om jou als vader, schoonvader en opa mee te maken. En met alles wat je nalaat zul je nog lang in ons midden blijven. Laura, Paul en Sophie Wartenbergh Het afscheid zal plaatsvinden in het kerkje van Den Hoorn op vrijdag 7 september a.s. om 13.30 uur. Aansluitend volgen we Eldert via z'n lievelingsroute naar de begraafplaats van Oude- schild aan de Zuidhaffel 47. Na afloop drinken we een borrel op het leven bij strandpaviljoen Paal 9. Correspondentieadres: Hoofdweg 97, 1795 JC De Cocksdorp-Texel Met veel respect voor haar wilskracht en helde re geest, laten wij u weten dat onze lieve moe der, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder op 93-jarige leeftijd is ingeslapen Neeltje Kooijman-de Graaf Nel Weduwe van Cornells Kooijman en partner van Ariën Kuijper, in Herinnering Terschelling, 4 februari 1919 Texel, 130 augustus 2012 Den Burg-Texel: Lenie Boekel-Kooijman Leo Boekei Oosterend-Texel Gerda Bloem-Kooijman Jan Bloem Heerhugowaard: Janneke van der Laan-Kooijman Loek van der Laan Klein- en achterkleinkinderen "Gollards" De Zes 12, Den Burg Moeder is overgebracht naar de Robijnkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 5 september van 19.00 tot 19.30 uur in het uit vaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 6 september om 12.15 uur in cre matorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: G. Bloem-Kooijman, Ankerstraat 36, 1794 BJ Oosterend. Helaas is het voor ons onmogelijk om iedereen persoonlijk te bedanken voor het warme mede leven dat wij hebben gekregen na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze lieve moeder ANNE SOPHIE JOS GRISNIGT - VAN DALEN Daarom willen wij u op deze manier laten weten dat uw aanwezigheid, de bloemen en de lieve kaarten ons erg goed hebben gedaan en een grote steun voor ons zijn. Jan Grisnigt Hanneke en Gijs Bart-Jan en Danica Daan Den Burg, september 2012 Op weg naar het licht.. Texelaartjes DINSDAG 04 SEPTEMBER 2012 Wilhelmina Gijsberdina Vonk-Kampman Haarlem, #22oktober1924 Texel, 12 september2012 Liefde is loslaten en al het goede in een warm hart bewaren. Marijke Vonk Aris Ellen Jelle, in Herinnering Jess Edwin Jos Charlotte Wil is in stilte gecremeerd. Correspondentiead res: De Ruyterstraat 25, 1792 AH Oudeschild. Voor al het personeel van de "Hollewal" Naastenliefde, saamhorigheid, humor en inzet een luisterend oor, wilt u nog wat drinken? Een koekje misschien? Geborgenheid, warmte, veiligheid, een lief devolle hand. Vanuit de keuken geuren de luchtjes van brood en cake je tegemoet. Zorgzaamheid, liefde en respect, een thuisge voel, het deed mijn moeder echt ontzettend goed. Oplettendheid, acceptatie Het mooie unieke van de mens blijven zien. Lieve mensen van de "Hollewal", Dank jullie allemaal voor het warme 'TEXEL THUISGEVOEL' Groetjes en liefs van Marijke Vonk Aris Ellen Schoolfietsen van Cor tina en Trek met voordra ger, manden en tassen. Bij Bets Fietsen, tel. 312184. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Nieuwe computer of lap top nodig? Kijk dan eens op www.computerwinkel- texel.nl Manzoekt contact met vrouw. Reactie graag aan Texelse Courant, Spinbaan 6, o.v.v. brief nr. 2010. Autocrossers opgelet! Te koop BMW 525 tds bj.'93, €350,00, Tel.06- 53201611. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Cortina Ecemo E-bike, ook met voordrager op voorraad. Bets Fietsen, tel. 312184. Computer Texel repareert alle merken laptops en pc's. Snel en betaalbaar. Bel voor een afspraak, 0222-769001 of kijk op www.com putertexelnl U bent vanaf woensdag 12 september weer van harte welkom in 't Proefkonijn. U kunt reserveren via onze website www.osg/proef- konijn.nl of telefonisch: 0222-312121. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Creatief: maak je eigen kleding zelf! Wij hebben plaats voor cursisten in ons naaiatelier. Bel. 313209. Provinciale Milieuverordening Noord-Holland (Aardkundig Monument) Aanvraag en ontwerpbesluit Gedeputeerde Staten van Noord- Holland maken bekend dat zij van Van Wijnen Recreatiebouw BV een verzoek om ontheffing inge volge hoofdstuk 6 van de Provin ciale Milieuverordening Noord- Holland hebben ontvangen. Het verzoek betreft het project Landal Sluftervallei. Krimweg 102 te De Cocksdorp in de gemeente Texel, gelegen in een Aardkundig Monument. Gedeputeerde staten hebben het voornemen de gevraagde onthef fing te verlenen. Inzage Het ontheffingsverzoek. het ont werpbesluit en bijbehorende stukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren vanaf 7 sep tember 2012 tot 19 oktober 2012 ter inzage: bij het vergunningen loket van de gemeente Texel, Emmalaan 15 te Den Burg van maandag toten met donder dag van 08.30 tot 12.30 uur en vrijdag van 15.00 totig.oo uur. Bovendien liggen destukken ter inzage bij de openbare biblio theek van Texel, Drijverstraat 7 te Den Burg op: maandag en zaterdag vamo.30 tot 12.30 uur; dinsdag en vrijdag van 14.30 tot 20.30 uur; woensdag van 14.30 tot 17.00 uur. Zienswijzen Als u het met het ontwerp besluit niet eens bent, dan kunt u uw zienswijze hierover tot 20 okto ber 2012 schriftelijk indienen bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, Procedurekamer SHV, Postbus 3007,2001 DA Haarlem. In uw zienswijze moet u aange ven waarom u het niet eens bent met het ontwerp besluit. Geef het duidelijk aan als u een ontvangst bevestiging wilt of als u niet wilt dat uw naam en adres bekend worden. U kunt er ook voor kie zen uw zienswijze mondeling te geven. Een verzoek voor een gesprek moet voor zijn gedaan. U kunt hiervoor contact opnemen met mevrouw L. Kwak. telefoon 0800 9986734. Provincie Noord-Holland Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Ik zoek voor onze ver zameling: Texel Boer- derijenboek in 2 delen. J.Noordam, Oldenzijlster- weg 319986 XM Oldenzijl (Gr.). Tel: 0595 464567 of 06 23161979, korenaar. oldenzijl@planet.nl. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. w ww. texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Je Engels opfrissen? Je kennis uitbreiden? Be ter Engels spreken? Ga een cursus volgen! Info: lidawels@kpnplanet.nl tel. 314600 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. www.effekie- ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. E-bike lage instap fiets op maat. O.a. Flyer, Trek, Bikkel en Ecomo. Bij uw fietswinkel: Bets Fietsen, 312184. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. www.texel2010.nl Nu! Texel 2010 SVO heeft de eerste competitiewed strijd, uit tegen Waterloo, in Driehuis ongelukkig met 2-0 verloren. Water loo heeft met jongens van de zon dagafdeling een nieuw team opge richt en starten dus in de laagste (5e klasse) van het zaterdagvoetbal. De eerste helft was SVO gelijkwaardig aan de tegenstander en het veldspel was bij vlagen ook beter verzorgd. Dit resulteerde in een aantal kleine moge lijkheden. Waterloo kwam er twee keer gevaarlijk uit en dankzij keeper Stefan Tijsen bleef de ruststand van 0-0 op het scorebord staan. Er leek geen vuiltje aan de lucht en in de rust werd dan ook met vertrouwen uitgekeken naar de tweede helft. Waterloo begon echter sterk en creëerde enkele goede kan sen. SVO zou tekenen voor een punt, maar de scheidsrechter besloot anders. In de 75ste minuut hij de bal uit het niets op de stip na vermeend duwen van een verdediger van SVO. Zelfs de tegenstander was verbaasd over de beslissing van de scheidsrechter, maar nam het cadeautje gretig in ontvangst: 1 -0. SVO probeerde nog met alle macht om de gelijkmaker te forceren, mede door 1 op 1 te gaan spelen. Wilco Keijzer had ook de gelijkmaker op zijn schoen, maar hij schoot de bal over. In de tegenaanval scoorde Waterloo met een prachtig schot in de kruising en tekende voor de eindstand van 2-0. 'Al met al een ongelukkige nederlaag veroorzaakt door een arbitrale blunder van de scheidsrechter, die na de 1-0 compleet de weg kwijt raakte en met onnodige gele kaarten strooide Hij gaf Gaime Vlaming zelfs de tweede gele kaart, maar trok deze na protest van enkele SVO spelers weer in, omdat hij zich toch had vergist. Ook weigerde de scheidsrechter zelf de elf meter uit te meten en deelde na protest van enkele spelers nog eens twee gele kaarten uit', vertelt trainer Nico Kremer. Aanvoerder Martijn Drijver is na afloop niet akkoord gegaan met de beslissingen van de scheidsrechter en deze zou dit rappor teren bij de KNVB. Dat doet de club ook met steun van de tegenstander, dus wellicht krijgt dit alles nog een staartje. Al met al jammer dat de scheids een leuke zaterdagmiddag voor iedereen zo kan verknallen. Vol gende week spelen we thuis tegen Velsen. Kremer hoopt dat SVO de vorm van de eerste helft van vandaag kun nen vasthouden. 'Dan heb ik alle ver trouwen in de ploeg en in een goede afloop', vertelt hij. Schapenfokdag Bij de gisteren op de Groeneplaats in Den Burg gehouden Texelse Schapen fokdag zij de volgende fokkers en hun dieren in de prijzen gevallen. Oudere rammen - kampioen: fokker A.C.F. Reijers, eigenaar A.C.F. Reijers en P.G. Kooiman; reservekampioen: fokker D. C. Kikkert, eigenaar K. Tjep- kema en H. Zoetelief. Eenjarige rammen - kampioen: fokker N. van Heerwaarden, eigenaar H. Zoe telief en K. Tjepkema, reservekampi oen: fokker C. Kikkert, eigenaar C. Kikkert en C. Verstaete. Tweetal ramlammeren - kampioen: C.A. Commandeur, reservekampioen K. Tjepkema. Drietal ramlammeren - kampioen: C.A. Commandeur, reservekampioen P.G. Kooiman. Anderhalfjarige met lam(meren) - kampioen K. Tjepkema. Schaap met lammeren - kampioen P.G. Kooiman, reservekampioen K. Tjepkema. Ooilammeren - kampioen C.A. Com mandeur, rerservekampioen C.A. Com mandeur. Eenjarige ooien - kampioen C. Kik kert, reservekampioen K. Tjepkema. Oudere ooien, groep - kampioen C.A. Commandeur, reservekampioen L.A.M. van Vliet. Oudere ooien - kampioen C.A. Com mandeur, reservekampioen C.A. Com mandeur. Eenjarige ooien - kampioen K. Tjep kema, reservekampioen C. Kikkert. Beste ooilam - Maatschap Eelman. Productiefste ooi - H.J. Zoetelief. Tien beste ramlammeren - C.A. Com mandeur (8), K. Tjepkema (1), L.A.M. van Vliet (1). Vijf beste ooilammeren - C.A. Com mandeur (1), K. Tjepkema (1), P.G. Kooiman (1), Maatschap Eelman (2) eigendom van Cees Commandeur (midden, staand). Acht van de beste

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3