Sport ZDH verrast met zege op Hollandia T Jip?! Texel'94 mist 'killer' in voorhoede Duo Pool en Boon wint bij catamaranzeilen Felle strijd in laatste cross TEXELSE COURANT De Koog wint matige wedstrijd Een dribbel van de uitstekend debuterende Pieter Plaatsman wordt met een forse sliding onderbroken. Ploeggenoot Jelmer Bomas (links) en de scheidsrechter ht n het duel nauwlettend in de gaten. ZDH is het avontuur in de vierde klasse begonnen met een ver rassende zege (2-1) op Hollandia T. Dat succes was vooral te dan ken aan de veerkracht van de Zwaluwen, die uitstekende en veel minder goede perioden afwisselden, maar uiteindelijk verdiend aan het langste eind trokken. Reikhalzend had iedereen bij ZDH naar de start van de competitie uitgekeken. De club zou voor het eerst in de historie actief zijn in de vierde klasse. Tegenstander was Hollandia T, dat een jaar eerder kampioen van de vijfde klasse was geworden en was gepromoveerd. De onderlinge duels waren destijds erg spannend. Thuis werd nipt ver loren (1-2), in Tuitjenhorn hield een danig gehavende Hoornder selec tie de tegenstander op 0-0. Voor aanvang werd een minuut stilte gehouden voor de onlangs overleden Jan de Wit, die dertig jaar lang lid was van ZDH, waarvan hij er zo'n twintig in het eerste elftal voetbalde. Het begin van de wed strijd was daarna stormachtig. Fel jagend op de bal zetten de Hoorn- ders hun gasten direct onder druk. Dat leidde binnen twee minuten tot de openingstreffer. Gijs de Graaf passte de bal op Jelmer Bomas, die met een hakballetje Bas Bakker Texel'94 heeft de eerste compe titiewedstrijd van het seizoen verloren. De ploeg van de nieuwe trainer Marcel Ris ging in Julia- nadorp tegen JVC met 1 -0 onder uit. De Texelaars deden weinig voor de thuisploeg onder, maar misten volgens kenners 'een kil ler' in de voorhoede. De toeschouwers hadden weinig te genieten in de eerste helft. Het tempo lag nogal laag en de spelers maakten een wat tamme indruk. Verder deden beide ploegen wei nig voor elkaar onder. JVC heeft z'n zinnen gezet op promotie naar de derde klasse, terwijl Texel'94 de ogen gericht heeft op een periode- titel. De eerste kans was voor Texel'94, dat in de vijfde minuut een vrije schop kreeg op twee meter afstand van het strafschopgebied. De bal strandde in de muur van de tegen stander. Hierna kregen beide par tijen een handvol corners, waarbij het de verdediging steeds lukte Cameratoezicht Hierbij reageer ik op het artikel in de Texelse Courant van di. 28 augustus j.l. hetgeen als kop had: 'Teeven: Denk eens na over came ratoezicht'. De Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Fred Teeven gaf tijdens zijn bezoek aan Texel een vrijblij vend advies over cameratoezicht op plekken waar vaak overlast is. Burgemeester Francine Giskes, verantwoordelijk voor openbare orde, noemde het advies desge vraagd een optie, maar liet ook blijken dat ze niet staat te trappe len om camera's op te hangen. aan het werk zette. De keeper leek de bal te onderscheppen, maar Bakker zette goed door, waarna de alerte Daan Wessels zonder veel moeite kon scoren. In het vervolg had ZDH de klus al kunnen klaren. De spelers van de thuisploeg combineerden dat het een lieve lust was en schiepen ook diverse kansen, terwijl de tegen stander veel moeite had de bal in de ploeg te houden. Steeds luider gemopper was het gevolg. Onge veer halverwege veranderden de verhoudingen echter danig en nam Hollandia T het initiatief. ZDH liet zich vastzetten en had het geluk dat keeper Daniël Bakker in een uitstekende vorm stak en een paar bijna onmogelijke reddingen ver richtte. Vlak voor rust moest hij echter toch capituleren. De lange rechterspits van Hollandia T soleer de langs drie tegenstander en trof doel met een goed geplaatst schot. In de tweede helft kwamen de Zwaluwen deze domper knap te boven. Een belangrijke inbreng was er voor routinier Mike de Bruijn, die een kwartier na rust inviel voor Gijs de Graaf en direct nieuw elan aan de ploeg toevoeg de. Herhaaldelijk liet hij zijn aanval lende rushes over de rechterkant zien, terwijl hij ook verdedigend zijn mannetje stond. Binnen twintig alle problemen op te lossen. In de tiende minuut ontstond opnieuw een kansrijke situatie voor de Texelaars. Sander de Haan zet te over de rechterkant een goede aanval op. Zijn voorzet werd echter zo slap ingeschoten, dat de keeper van JVC gemakkelijk redding kon brengen. Daarna gebeurde er steeds minder om opgewonden te raken. Pas in de dertigste minuut kwam er een opleving in de wedstrijd, toen de thuisploeg geheel onverwachts op voorsprong kwam door een kopbal van de spits. Op slag van rust kreeg JVC nog een niet te mis sen kans, maar deze was niet aan de betreffende speler besteed. Aan de andere kant miste een diago naal schot van rakelings het doel van JVC. De Texelaars begonnen goed aan de tweede helft. Pim de Lugt kon een goede voorzet van Jimmy Vla ming net niet genoeg richting geven om de gelijkmaker te sco ren. Kort hierop kreeg Jesper Verder merkte ze op: 'dat de politie er niet op zit te wachten'. In het artikel komt verder o.a. naar voren dat in de Algemene Plaatse lijke Verordening van de Gemeente in 2009 regels zijn opgenomen om in de openbare ruimte vaste came ra's te plaatsen om toezicht te houden. Dat gebeurde toen pre ventief voor het geval er behoefte aan cameratoezicht zou ontstaan. Daarna zou het onderwerp verder geen issue meer geweest zijn. Het is mij niet duidelijk of deze laatste alinea een weergave is van wat de burgemeester heeft gezegd of dat het een samenvatting van de redactie was? Ook geeft het artikel niet weer voor wie dit onderwerp verder geen issue meer is geweest? seconden na zijn entree scoorde hij bijna na een dieptepass van Bomas. De keeper redde echter bekwaam. Niet veel later was De Bruijn alsnog succesvol, toen een verdediger van Hollandia T na een corner van Daan Wessels voor opruiming wilde zorgde, maar De Bruijn in de weg stond, waarna de bal met een boog over de doelman in het doel vloog. Ook daarna bleef ZDH de betere ploeg en leek een derde doelpunt van de thuisploeg dichterbij dan de gelijkmaker. Een tegenvaller was de blessure die Edib Muric opliep, vlak nadat hij was ingevallen voor Hidde Struick. Omdat coach Gerard Boogaard niet meer kon wisselen (eerder al was Peter Zijm ingevallen voor Hans Berbée) moest Muric blijven staan. Hij maakte er nog het beste van, maar het initiatief dat ZDH had, ebde daardoor wel langzaam weg. Des ondanks kon Hollandia T niet echt een vuist maken. In de slotfase moesten de gastheren nog wel even opletten, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Zondag speelt ZDH in Waarland tegen een oude bekende, Con Zelo, waartegen in het seizoen 1999/2000 voor het laatst werd gespeeld. Er werd toen twee keer kansloos verloren: 1-10 en 1-9. Arkenbout een kans, maar ook hij faalde in de afwerking. In de laatste twintig minuten voerden de Texe laars de druk verder op. De defen sie van JVC wankelde en kon alleen met kunst- en vliegwerk de bezoe kers van scoren afhouden. In de slotfase zette trainer Ris al zijn wisselspelers in. Yoren Bakker, Jordy Uriot en Jeroen Vlaming kwamen in de ploeg voor Jimmy Vlaming. Steffan Vlaming en Ralph Slik. Texel'94 bleef de vijandelijke defensie onder druk zetten en kreeg nog diverse goede kansen. De thuisclub hield echter stand en leek uit een counter de voorsprong zelfs te vergroten, maar keeper Dennis Schouwstra voorkwam erger. Zondag speelt Texel '94 thuis tegen Berdos uit Bergen (aftrap 14.00 uur). Voor het zover is spelen de Texelaars een oefenwedstrijd tegen eredivisievereniging NEC. Deze wordt woensdag gespeeld en begint om 18.00 uur. Maar in ieder geval is het onder werp van cameratoezicht na 2009 wel degelijk niet alleen een issue maar zelfs een 'hot issue' geweest in de communicatie met de Gemeente. Ik kan mij herinneren dat tijdens de Dorpenronde in De Koog van 2011 (zie verslag) het onderwerp aan de orde is geweest. Dat nadien cameratoezicht niet alleen mondeling maar ook schrif telijk uitvoerig in zowel 2011 als 2012 is neergelegd bij de Gemeen te. Zelfs met voorstellen van moge lijkheden om op andere wijze dan door de Politie de opnames te laten uitlezen. De enige reactie vanuit de Gemeente op dit onder werp is tot nu het mondeling direct van tafel te vegen! Ik kan me zo voorstellen dat over een jaar of twee, drie jaar er weer Het spelpeil was niet bijzonder hoog, toch heeft De Koog zon dag de openingswedstrijd van het seizoen gewonnen. De man nen van trainer Jan Loew ver sloegen op eigen veld AGSV uit Aartswoud met 3-1. De gastheren speelden in de eer ste twintig minuten heel aardig. Ze lieten de bal goed rond gaan en zochten waar mogelijk de aanval. Dit resulteerde al natiën minuten in een doelpunt. De diepgaande Robin Schoo werd aangespeeld en passte de bal op zijn beurt naar Fotiqui Camera. Toen de keeper een verkeerde inschatting maakte, kon de Koger spits eenvoudig sco ren. Camara kreeg kort daarna een kans om zijn tweede treffer te maken, maar de bal ging net naast. In het vervolg maakten de Kogers de fout te gemakzuchtig te wor den. Ze boden de tegenstander daarmee de kans zich terug te Een select gezelschap catama ranzeilers streed afgelopen weekend in het Eierlandsche Gat om het open Texels kampi oenschap. Winnaar werd uitein delijk het duo Dirk Pool en Wou ter Boon. Direct al in de eerste manche moest de veiligheidsboot in actie komen toen de stuurman van het duo Zanen/Houwing overboord werd geslagen. Het koppel moest hiermee in het zicht van de finish een zekere overwinning uit handen geven. De duo's Pool/Boon en De Ridder/Nagtegaal zagen hun kans schoon en eindigden na verreke ning van de Texel Rating op een eerste en tweede plek, direct gevolgd door jeugdleden Cas en Wouter Zanen. De zeilers van Wes terslag moesten duidelijk nog wen nen aan de sterke stroming in het Eierlandsche Gat. Het koppel Van der Kuil/Heijenk wist in de eerste manche niet hoger te komen dan een vierde plaats. In de loop van de wedstrijd lieten zij echter zien zich snel aan te kunnen passen. De tweede en derde race werden een Zwemvierdaagse In zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt van maandag 10 tot en met don derdag 13 september de Zwem4daagse gehouden. Deelnemers aan deze vierdaagse zwemmen dagelijks tussen 18.00 en 20.00 uur 250, 500 of 1.000 meter, waarbij de kortste met name bedoeld is voor jonge kinderen en ouderen. Het thema dit jaar is 'Ik hou van Holland' en in en rond het bad zullen verschillende feestelijke activiteiten plaatsvinden. Ook wordt de dagelijkse themaquiz niet overgeslagen. Deelname kost €5,-, opgeven kan aan de kassa. Jongeren Informatie Punt een minister/staatssecretaris naar Texel komt en als advies geeft op plekken waar met name veel over last is: Denk eens na over camera toezicht! En dat als reactie daarop dan komt: we beschouwen het als een optie maar het onderwerp is voor de Gemeente Texel verder geen issue! We hebben de keuze gemaakt om bij overlast hekken een kilometer verderop te plaatsen i.p.v. de oorzaak bij de bron aan te pakken want daar zit de politie niet op te wachten! Maar is het plaat sen van hekken in de Texelse dui nen dan niet gast en imago onvrien delijk? En dat dan als antwoord komt: dat nemen we mee in de seizoensevaluatie Jan Wolter Timmerman, De Koog. vechten. Die profiteerden dankbaar en kwamen in de tweede helft weer op gelijke hoogte. Pas twintig minuten voortijd beslo ten de spelers van trainer Loew de mouwen nog eens op te stropen om de overwinning alsnog binnen te halen. Dat lukte zowaar, al had den de Kogers over geluk niet te klagen. Leon Zijm deed een doel poging met een hakbal. Volgens de tegenstander ging de bal niet vol ledig over de doellijn, maar de scheidsrechter zag er wel een doelpunt in. Een paar minuten voor het einde maakte Camara uit een voorzet van Sander Legierse aan alle onzekerheid een einde: 3-1 Trainer Loew erkende dat zijn ploeg niet best had gespeeld, maar was blij met de punten: 'Hoe vaak komt het niet voor dat je goed speelt en met lege handen staat. Nu is het eens een keer andersom.' Zondag speelt De Koog een uit wedstrijd tegen Wieringerwaard. kat-en-muis-spel tussen de boten met en de boten zonder spinaker. De Tornado's met spinaker kwa men weliswaar als eerste over de finish, maar de Darts 18 en Hobies 16 eindigden na verrekening van handicap toch als eerste. De wed strijdleiding had zich dan ook als doel gesteld de baan op zondag zo uit te leggen dat de boten met spi naker wat meer voordeel zouden hebben. Helaas draaide de wind zodat het spi-rak in de vijfde man che geen voordeel meer gaf. Duco van der Kuijl, die op de tweede wedstrijddag Henk Prins als bemanning aan boord had, zeilde na het inschatten van de sterke stroming een bijzonder regelmatig kampioenschap en werd verdien stelijk derde. Eduard Zanen en Wil lem Houwing kwamen na verreke ning van de handicap soms luttele secondes tekort om Dirk Pool en de 12 jaar oude Wouter Boon van de troon te stoten. Deze combina tie van ervaren rot en aanstormend talent bleek sterk genoeg om de concurrentie het hoofd te bieden en de eerste plaats te veroveren. Ode aan de liefde De tentoonstelling 'Weduwen: een ode aan de liefde' van Linet- te Raven is nog tot 17 septem ber te zien bij Kaap Skil in Oude- schild. Dat is twee weken langer dan eerst gepland was. In de tentoonstelling geven negen zeemansweduwen antwoord op de vraag 'Waar ben ik zonder mijn Prima loopweer lokte zondag ochtend 65 atleten naar de Bos en Duincross in de Dennen, de laatste zomercross van dit sei zoen. Ze maakten er samen een mooi evenement van, waarin in diverse categorieën fel werd gestreden. Bij de jongens die 1000 meter lopen, is het altijd erg spannend. Dan wint de één, dan de ander. Dit keer was Mich iel Lohse in 4.11 minuten de snelste. Mart Kikkert werd tweede in 4.14 en Tijn Zee man in 4.16 derde. Bij de meisjes is het een uitgemaakte zaak. Als Jas- DINSDAG 4 SEPTEMBER 2012 Programma zaalvoetbal Woensdag 5 september 17.00 Mantje C1 -NBC/S D2 vPutten 17.50 Mantje C2-NBC/S D1 vPutten 18.30 NBC/S VR2-ZA/Bluedesk VR2 Bakker 19.20 Koog 1-Winkel 1 H'dijk 20.15 Texel 4-Sport 2 H'dijk 21.05 Texel 3-ZDH 1 Douma 21.55 SVO 3-Krim 2 Douma Zaaldienst: NBC/Steenenplaats Donderdag 6 september 18.30 NBC/S 4-ZDH 3 Bakker 19.20 SVO 2-Krim 5 Arnout 20.15 Sport 1 -RAB 6 Arnout 21.05 Mantje 3-RAB 5 Vonk 21.55 NBC/S 3-RAB 4 Vonk Zaaldienst: Mantje Vrijdag 7 september 17.00 RAB D1 -NBC/S E2 RAB 17.50 Krim E1-NBC/S E1 Krim 18.30 Sport E1 -Sport E2 Sport 2000 19.20 Texel 1 -VIOS '97 1 KNVB 20.15 NBC/S 1 -RAB 1 Sangers 21.05 Krim 1 -RAB 3 H'dijk 21.55 NBC/S 2-SVO 1 Arnout Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Voetbalprogramma Zaterdag 8 september: Oosterend-Velsen 14.00 Zondag 9 september: Texel'94-Berdos 14.00 Con Zelo-ZDH 14.00 Wieringerwaard-De Koog 14.00 Voetbaluitslagen Zaterdag 1 september: Waterloo-Oosterend 2-0 Zondag 2 september: JVC-Texel'94 1-0 ZDH-Hollandia T. 2-1 De Koog-AGSV 3-1 Inschrijving Zestig van Texel Amper 24 uur nadat de inschrij ving was geopend, was de limiet van 400 deelnemers voor de Zestig van Texel al bereikt. Het is in de Nederlandse hardloop wereld ongekend dat een ultra wedstrijd zeven maanden van te voren in één weekend is volge boekt. Dat de Zestig van Texel met dit luxeprobleem te maken krijgt, heeft waarschijnlijk te maken met de verhalen na afloop van de vori ge editie. Toen werd het met een loodzware Hors en een tempera tuur van 25 graden een slijtageslag met een recordaantal uitvallers. Dat prikkelt niet alleen de trouwe deelnemers, maar kennelijk ook veel nieuwkomers. Lopers die nu nog voor de 60 km inschrijven, belanden op de wachtlijst. Ook de inschrijving voor de esta fette van viermaal 15 km is hard op weg. Er mogen 150 teams mee doen, waarvan er al meer dan 100 zijn ingeschreven. geliefde?' Hun verhaal gaat over stil verdriet en over liefde. De instal latie is opgebouwd rondom por tretten van de zeemansweduwen en fragmenten uit interviews. Met ingang van 1 september is Kaap Skil niet meer op maandag open, maar van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. mijn Baptist aan de start verschijnt, wordt zij eerste. En dat was ook zondag zo. In een mooie 4.26 snel de zij over de meet. Linsey Nagte- gaal werd keurig tweede in 4.55, Berber van der Duim eindigde in 5.13 op de derde plaats. De loop over 4.150 meter werd een prooi voor Pieter Dogger, die in 15.52 finishte. Beste dame, in 18.32, was Margot van der Ven. Lutz Lohse raffelde de 8300 meter af in 31.36 en was daarmee een minuut sneller dan opponent Coen Schoonheden. Suzanne van der Weide uit Den Helder won bij de dames in 35.59. eens bil

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7