r c TEXELSE 9 COURANT 'Ik hoop dat Sander voor de goal van NEC komt' 1 Tientallen kleurige kites in lucht bij paal 17 Clubkampioenschappen voor Waddenruiters en Kleppertjes Huisman pareert kritiek Sportfeest Ruben van Vliet snelste Texelse tijdrijder MAANDAG 3 SEPTEMBER 2012 Spannende tijden voor Texel'94, dat woensdagavond aantreedt tegen profclub NEC. De Nijme- genaren staan op scherp, zon dag bonden ze PEC Zwolle met 0-4 aan de zegekar. Overigens wat vertekend, omdat ze tegen over negen man stonden. De nië, ontbijten op paal 17, waarna bureau Zandank activiteiten ver zorgt. In de loop van donderdag vertrekken ze weer. 'Ze grijpen het uitje om aan teambuilding te doen.' Marcel Ris, trainer van Texel'94: Een leuke pot, voor spelers en wedstrijd op het complex aan de vereniging, tegen een club uit de 9 vfLflinsG Haffelderweg begint om 18.00 uur. De contacten zijn gelegd door Mar tin Koorn, oud-speler van onder meer FC Volendam, PEC Zwolle en Haarlem. Uit zijn tijd bij Volendam kent hij Alex Pastoor, tegenwoordig trainer bij NEC. Koorn: 'Een maand geleden speelden we met oud-Volendam tegen oud-Ajax. Toen heb eredivisie komt je normaal niet te voetballen. De spelers willen graag meedoen en vooraf niet gebles seerd raken. Maar ze hebben zich zondag niet ingehouden.' Ris heeft NEC de laatste weken met ver hoogde belangstelling gevolgd: 'Ik weet natuurlijk niet precies wie er komen, maar Evan- der Sno is duidelijk aanwezig op het middelveld. Ik denk datJesper Arkenbout ik een balletje opgegooid.' Of Alex hem daar wel tegenkomt en hij zal Texel'94 woensdag tegen NEC het zag zitten om met NEC naar Texel te komen. Die kans deed zich ook wel bij Pim de Lugt in de buurt komen. Ik hoop dat Sander de voor nu de Nijmegenaren deze Haan nog een keer voor de goal week vrij zijn in verband met de van NEC komt. Een stuntje zal er vrijdag te spelen interland Neder- land-Turkije. Behoudens enkele spelers die voor jong-Oranje zijn geselecteerd, is het de bedoeling wel niet in zitten, zo realistisch moeten we zijn, maar achterin wil len we geen open huis houden. Geen twintig goals om de oren. Ik dat de voltallige selectie van NEC hoop dat we de wedstrijd zo lang Tientallen kites waren zaterdag en zondag te zien bij paal 17 waar het jaarlijkse kitesurfweekend werd gehouden. Dorian van Rijsselberghe trad op als speaker. Circa tachtig kitesurfers maakten en tientallen surfers die hun kunnen had van de deelnemers ook wel wat kant. Plannen om op zondag een past menu, dat wel. Koorn: 'Patat Dat is ook de reden dat de club zaterdag en zondag hun opwachting toonden. Volgens Yvo Witte, één van harder mogen waaien. Bij wedstrij- wedstrijd tussen paal 17 en paal 15 eten zoals in onze tijd gebeurde, is €5,- entree vraagt. Kinderen onder naar Texel komt. Ze komen woens dagmiddag naar Texel, lunchen hier, houden een training en spelen 's avonds tegen Texel'94. Aanslui tend staat een barbecue op paal mogelijk leuk houden. En natuurlijk dat er veel publiek komt.' NEC komt overigens niet kosteloos naar Texel, maar het gevraagde bedrag was zodanig, dat het voor 17 op het programma. Een aange- Texel'94 nog wel is op te brengen. bij paal 17 voor het kitesurfweekend de organisatoren, was het evene- den die op zaterdag werden gevaren te houden gingen bij gebrek aan dat daar voor de zesde keer werd ment bedoeld om als kitesurfers kwam Fabrizio Previti als beste Texe- voldoende wind niet door. gehouden. Onder hen zo'n twintig gezellig met elkaar bezig te zijn. De laar uit de bus. Hij werd tweede bij Texelaars. Het leidde tot een bonte wind was met circa kracht 4 hard de mannen. De overige plaatsen verzameling aan kites op het water genoeg om te kitesurfen, maar het gingen naar kitesurfers van de over- er niet bij. Ze staan op dieet.' Ze overnachten in Residentie Califor- de twaalf mogen gratis naar bin nen. Bij manege Akenburg streden zaterdag Kleppertjes en Wad denruiters om het clubkampi oenschap. Bij de dressuurpaar- den ging die naar Tessa van Daalen met Socrates, die twee nette dressuurproeven reed in de klasse ZZ-licht en daarmee het hoogste puntenaantal van de dag behaalde. Ze behaalde twee eerste plaatsen en drie winstpunten (229 en 220). Bij de dressuurpony's werd Bo Krause met Golden Legend kampi oen. Zij reed twee nette proeven in de klasse L1 en werd tweemaal eerste met drie winstpunten (200 en 192). Bij de springpaarden was er een verrassende uitslag. Thijs Westerlaken debuteerde met zijn paard Tristan in de klasse B en wist eenmaal foutloos rond te komen wat hem een eerste prijs oplever de. Het tweede parcours werd Westerlaken tweede, waar Mariska Witte met Cyrana een foutloze ron de reed en eerste werd. Annemieke Bos behaalde twee eerste prijzen in het L-springen, maar het was Thijs Westerlaken die de meeste punten behaalde en clubkampioen werd. Bij de springpony's zege vierde Bo Krause met Golden Legend. Zij werd weliswaar twee maal tweede, na wat foutjes onderweg, maar behaalde de meeste punten. Daphne de Ridder en Esmée Zoer werden beiden eenmaal eerste. Ook de niet-federatieruiters ver schenen aan de start. Imme Schraag schreef daarbij het club kampioenschap springen op haar naam. Zij werd na twee mooie fout loze rondes tweemaal eerste. Bij de niet-federatieruiters dressuur ging het kampioenschap naar Roos Kikkert met Noor. Kikkert werd eenmaal eerste en zou twee winst punten hebben behaald (185 en 191). Naast het clubkampioenschap werden er meerdere prijzen uitge deeld. Zo reed Manon List met Golden M&M twee nette dressuur proeven in de klasse B. Zij behaal de drie winstpunten (197 en 184) en nam de eerste en tweede prijs mee naar huis. Ava Krause werd eenmaal eerste en eenmaal tweede met Shayen en behaalde twee winstpunten (187 en 181). Michelle van Bennekom behaalde een winstpunt (183) met Morena. Winst punten in de klasse L2-pony's waren er voor Daphne de Ridder met Pajona (182 en 181) en Manon List met Puck (181 en 184). Bij de L1/L2-paarden was er eenmaal winst voor Laura Westerlaken met Corieta II Texel. Zij behaalde ook een winstpunt (188). De eerste prijs in de tweede proef ging naar Jac queline van der Vis met Valiant, die ook een winstpunt behaald (193). Annemieke Bos werd tweemaal tweede met Wannahave en behaal de twee winstpunten (187 en 189). Winstpunten waren er voor Maris ka Witte met Cyrana (183 en 184), Veronique van der Starre met Bo (188) en Kim van der Werve met Zandro (184). In de klasse Z1 werd ook goed gereden door Evalien Weterings en Mandy Bosma. Beide dames behaalden een eerste prijs. Bosma verdiende drie winstpunten met Ultra Large Texel (223 en 210), Weterings behaalde twee winst punten met Svenna (216 en 213). Bij het springen voor de niet-fede ratieruiters (BB) waren er eerste prijzen voor Zoë Grisnigt, Michelle van Bennekom, Esmée Daalder en Imme Schraag. En in de dressuur waren Marousha van Egmond, Roos Kikkert, Bente Jalving en Sanne Graaf oppermachtig. De kritiek van Gerbrand Poster (Texel 2010) op het plan van het college om het eindfestijn van de Nationale sportweek te organise ren is in het verkeerde keelgat geschoten van Wethouder Huis man. 'Wij voeren enkel een opdracht van de raad uit.' Poster vraagt zich af waar het col lege 'het lef vandaan haalt om in deze financieel sombere tijden met een voorstel te komen om €65.000,- en nog meer bijkomende kosten, die kunnen oplopen tot €100.000, te gaan besteden aan overbodige zaken, terwijl onze eigen Texelse sportclubs worden gekort'. Volgens zijn partij staat Texel al vet gedrukt op de sportieve kaart. Maar volgens Huisman voeren b en w de opdracht van de raad uit om Texel sportief landelijk op de kaart te zetten. Ze merkt op dat het sportfeest juist een positieve invloed heeft op de sportverenigingen op Texel. 'Het is gebleken uit cijfers dat een dusdanig evenement leidt tot meer jeugdleden op de sportclubs en deze cijfers zal ik ook overleggen aan de raad. Bovendien spreek ik regelmatig met voetbaljeugd die graag een keer een clinic willen van een bekende voetballer of meisjes die graag willen leren cheerleaden. Dat kan bij dit evenement.' Volgens Huisman is het een misver stand dat het een entertainment- feestje wordt met Nederlandse artiesten. 'Er komen hier wel beken de Nederlanders, maar niet om te zingen. Zij gaan juist sporten met de toeschouwers. Je kunt bijvoor beeld denken aan een warming-up met Marco Borsato.' Tot slot benadrukt Huisman dat het de intentie is om de lokale econo mie zoveel mogelijk te willen laten profiteren van het evenement. 'Alles wat op Texel kan gebeuren, zoals catering, opbouw, belichting enzo voort, willen we waar mogelijk door Texelse ondernemers laten doen. Er kwamen in Arnhem 10.000 bezoe kers op af. Dat is ook economisch zeer gunstig.' Gisteren had de wet houder een gesprek met een dele gatie van het NOC'NSF, de Texelse Sportraad, Sportservice Texel en Sportservice Den Helder. 'Alle par tijen zijn zeer enthousiast. En het NOC geeft ons een grote kan. Ik hoop dat ik de raad mee krijg.' Pos ter noemt de kritiek van Huisman 'halve waarheden'. Ik heb nooit voor zo'n sportfeest gepleit.' >r de 28,5 km lange tocht van het NK tijdrijden or de 23ste keer aan de start Hij maakte deel Ti CVI Texel dat de Bedrijfsbokaal won. tFoto Jemen van Hattum Hans de Beer wint Golfjournaalbeker Hans de Beer heeft zaterdag met maar liefst 41 stablefordpunten de wedstrijd om de GoHjoumaalbe- ker gewonnen. De tweede en derde plaats gingen naar Piet Schuijl en Leo Saai, die bei den 40 punten behaalden. De longest drives werden geslagen door Maeike van der Schaaf en Hans de Beer. De neary's kwamen op naam van Maeike van der Schaaf en Piet Schuijl. Er deden dertig golfers mee. De opbrengst van deze landelijke wed strijd komt ten goede aan onderzoek naar neuroblastoom kinderkanker, een initiatief dat wordt gesteund door professional golfer Joost Luiten. Schaakcompetitie weer van start De interne competitie van schaakclub En Passant gaat weer van start. Dat gebeurt in hotel Den Burg, waar op maan dag 10 september vanaf 20.00 uur een snelschaaktoernooi wordt gespeeld. De jeugdcompetitie van En Pas sant begint op maandag 17 sep tember. De jeugd speelt van 19.00 tot 20.00 uur in hotel Den Burg onder leiding van jeugdtrainers Dick van Barneveld en Cees de Best. Nieuwe leden zijn welkom, net als anderen die ter oriëntatie eens vrijblijvend een paar avonden mee willen spelen. Ruben van Vliet was zaterdag de snelste Texelaar op de racefiets bij het Nederlands Kampioen schap tijdrennen voor vrije ren ners langs de Waddendijk tussen Oudeschild en De Cocksdorp. Het team van CVI Texel won de Bedrijfsbokaal. Van Vliet legde het 28,5 kilometer lange parcours af in precies 42 minuten. Dat was goed voor een gemiddelde snelheid van 40,71 km per uur. Tweede werd Peerke Reijn- ders, gevolgd door Niels Jimmink die vorig jaar de snelste Texelaar was en Jesse Hoven die ondanks een blessure toch goed reed. Bij de dames was Natascha van der Vis het snelst in 49.08 minuten, gevolgd door Simone Betsema, Marit Zijm, Marijke Stark en Joyce Vlaming. De allersnelste was Geert van der Steeg uit De Cocksdorp die als enige Texelaar meedeed in de klasse voor gestroomlijnde lig fietsen. Hij deed 36.54 minuten over het parcours. Pieter Aben uit Nijmegen en Janny Kleinjan uit Almelo waren het snelst. Aben, die vijf jaar geleden begon met fietsen, zette een tijd van 37.27 neer. Kleinjan reed 43.01 minuten en werd voor de zesde keer Nederlands kampioen bij de vrije renners. Er deden tweehon derd renners mee, van wie 38 Texelaars. Tweehonderd was het maximum en dat aantal had Wie lersport Texel, organisator van het NK, al in juli behaald. Volgens de organisatie toont het aan dat het evenement in een behoefte voor ziet. Peerke Reijnders, Theo Boom en Willem Jimmink sleepten voor CVI Texel de Bedrijfsbokaal in de wacht. Zij zetten een gezamenlijke tijd van 2.16.12 uur neer. Tweede was Restaurant Catharinahoeve (Serai van der Plaats, Joost Hoog- enbosch, Tim Kedde en Maikel van der Gracht) en derde werd RAB Betoncentrale (Natascha van der Vis, Martien Witte, Jan-Jacob Rab, Wannes Fey en Louis Corbeau). Er deden zes teams mee. Post.nl werd vierde, Omring Thuiszorg vijf de en Duin Bouwbedrijf zesde. De omstandigheden waren volgens de organisatie zwaar maar eerlijk. 'Er blies een stevige wind uit het zuidwesten wat ervoor zorgde dat op de terugweg de wind in het nadeel blies. Ondanks de zware omstandigheden behaalden de snelste renners een gemiddelde snelheid van ruim 45 kilometer per uur.' Start en finish waren bij de jachthaven in Oudeschild. Uitslagen Texelaars Geert van der Steeg 0.36.54; Ruben van Vliet 0.42.00; Peerke Reijnders 0.42.52; Niels Jimmink 0.43.28; Jesse Hoven 0.43.31; Niels-Jeroen Bos 0.43.42; Rob bert Boersen 0.44.02; Niels Bakker 0.44.02; Theo Boom 0.44.14; Maarten Broekman 0.44.28; Loek van Vliet 0.44.46; Serai van der Plaats 0.45.47; Ronald Kra mer 0.46.40; Joost Hoogenbosch 0.46.53; Pieter Bakker 0.47.20; Tim Kedde 0.48.54; Jan Zijm 0.48.57; Willem Jimmink 0.49.06; Natascha van der Vis 0.49.08; Tom Witte 0.49.09; Hans Witte 0.49.33; Simone Betsema 0.49.46; Andre de Ruijter 0.50.37; Sido Overdijk 0.50.44; Marco Witte 0.50.48; Maikel van der Gracht 0.51.04; Martien Witte 0.51.42; Aldo Witte 0.52.04; Leendert den Braven 0.53.34; Jaap Schenk 0.54.09; Jos Huisman 0.54.43; Pieter-Aris van der Vis 0.54.54; Jan-Jacob Rab 0.55.31; Marit Zijm 0.57.09; Marijke Stark 0.58.47; Joyce Vlaming 0.59.06; Jeroen Kalk 1.00.40; Louis Corbeau 1.00.44 r 1' <1 A kis •- tijdens het NK tijdrijden.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9