Laatste kans* Rechter schort uitspraak in zaak caféruzie op TEXELSE 12 COURANT AEG 150 Experts, altijd 1 bij u in de buurt! SV Koog krijgt enorm pak slaag Handelde de verdachte uit zelf verdediging toen hij in novem ber vorig jaar een eilandgenoot in een café met een kapot glas verwondde of niet? De officier van justitie vond maandag van niet. Zij eiste 60 uur dienstverle ning, waarvan de helft voor waardelijk. Politierechter R. Toeter wist het zo net nog niet. Hij nam twee weken bedenktijd voor de uitspraak. Een klein beetje een mysterie is het, de achtergrond van wat zich november vorig jaar in een café in Den Burg afspeelde. Duidelijk is wel dat een bezoeker als vanuit het niets uit zijn stoel overeind kwam, naar de verdachte toeliep en hem twee kopstoten gaf. Daar na ontstond een gevecht tussen de twee, waarbij eerstgenoemde door een gebroken glas zodanig gewond raakte dat hij naar een ziekenhuis moest om het bloeden te laten stelpen. De verdachte zei in de rechtszaal er nog steeds niets van te snap pen. Hij had zijn eilandgenoot slechts zijdelings zien zitten en zich verder niet met hem bemoeid. 'Tot hij ineens op mij af vloog. Ik heb niets gedaan, alleen mezelf verweerd. Ik ben het er ook niet mee eens dat ik hier zit en als dader ben neergezet. Ik voel me slachtoffer.' Getuigenverklaringen konden niet alles ophelderen. Vast staat dat de verdachte een verbaal kat- en muisspelletje met een vrouw opvoerde. De vrouw vond dat 'wel humor', maar vertelde ook dat het latere slachtoffer - die zwaar onder invloed was - zich op een gegeven moment geroepen voelde het voor haar op te nemen. Hij liet zich eerst nog wegsturen door de ver dachte, toen die zei dat hij zich er niet mee moest bemoeien, maar even later was dat anders. De man schoot uit zijn stoel en vloog de verdachte aan, nadat er volgens omstanders opmerkingen waren gemaakt als 'mietje', 'gay' en 'je moet eerst maar eens een echte vent worden'. Het waren toespe lingen op de homoseksuele geaardheid van de man die de kopstoten gaf. Volgens de ver dachte waren die opmerkingen niet van hem, maar een omstan der verklaarde dat hij hem 'mietje' had horen zeggen. Volgens de officier van justitie is sprake geweest van uitlokking. De twee kopstoten hadden nooit mogen worden uitgedeeld - de dader wordt daarvoor zelf ook nog vervolgd -, maar de verdachte had daarna kunnen weglopen. 'En dat deed hij niet. Hij ging vol het gevecht aan, daarbij slaande bewegingen makend met een kapot glas dat een getuige hem van tafel zag pakken.' Daarmee verwondde hij ook nog een vriend die de partijen uit elkaar haalde. De verdachte vertelde dat hij het glas niet pakte, maar al in zijn han den had. Het bleef in zijn handen toen hij viel en uiteindelijk verde digde hij zichzelf ermee. Hij zei ook zijn buik vol te hebben van uitgaan. 'Ik kom misschien nog eens per twee maanden in het café. Maar het is in niets meer zoals het was.' Volgens zijn advo caat had hij de bewuste avond nooit kunnen weglopen en had hij nooit mogen worden vervolgd. 'Hij werd totaal overrompeld en vond dat hij zichzelf moest verdedigen. In zo'n situatie redeneert niemand rationeel. Je vecht voor eigen lijf en leden.' Politierechter R. Toeter kwam er in de rechtszaal niet onmiddellijk uit, ondanks het stevige verhoor waar aan hij de verdachte nog eens onderwierp. Hij vond de zienswij zen het openbaar ministerie en de verdachte zó ver uit elkaar liggen, dat hij besloot later schriftelijk uit spraak te doen. Dat gebeurt op 24 september. SV De Koog heeft in de tweede competitieronde van het seizoen een enorm pak slaag gekregen. De ploeg van trainer Jan Loew moest in de uitwedstrijd tegen Wieringerwaard maar liefst vijf doelpunten incasseren, zonder er daar zelf ook maar één tegen over te kunnen stellen. De Kogers hadden de nederlaag geheel en al aan zichzelf te wijten, rapporteert trainer Loew. Zijn spe lers begonnen slap aan het duel en konden ook in het vervolg 'geen enkel potje breken' tegen Wierin gerwaard, dat 'fris en vrij voetbal de, beter met de kansen omging en als ploeg voor de winst ging'. Hoog cijfer voor brasserie Rebecca Brasserie Rebecca in De Waal is door de gasten van de Restaur- antweek beoordeeld als beste van de deelnemende Texelse restaurants. De beoordelingen op de site van de Restaurantweek liegen er niet om, Rebecca scoort met een gemiddelde van een 9. Dat is hoger dan LeBon in Alkmaar, dat door de organisatie werd beloond met een De Koog, dat van geluk mocht spreken dat het bij rust nog maar 2-0 stond, probeerde de schade in de openingsfase van de tweede helft te herstellen. Maar nadat het al snel 3-0 was geworden, gooiden de gasten de handdoek in de ring, waardoor de tegenstander kon uit lopen naar 5-0. 'Een behoorlijke domper', vond Loew. 'Als je ambities hebt om hogerop te komen, moet je het elke wedstrijd laten zien. Het is te hopen dat we hier van hebben geleerd en volgende week weer fris aan een nieuwe wedstrijd begin nen.' Tegenstander, op het veld aan de Boodtlaan, is dan Egmon- dia. eerste prijs. Bij Jef in Den Hoorn scoorde iets minder op sfeer en bediening en behaalde een 8,7. Bos en Duin, dat het enorme aantal van dertig beoordeling kreeg, scoorde een gemiddelde van 8,3. Restaurant Pure in De Koog kwam er ditmaal slecht vanaf. Door een misverstand in de reserveringen beoordeelden de bezoekers het met een onvoldoende. DINSDAG 11 SEPTEMBER 2012 Ploegwedstrijd oude tractoren Op het land van Cor de Lugt aan de Hoofdweg in Eierland, naast hoeve Maurik en schuin tegenover het crossterrein van de MAB, wordt zondag een ploegwedstrijd met oude tractoren gehouden. Deze begint rond 12.00 uur. Toeschou wers zijn welkom. Er wordt koffie en fris verkocht ten bate van de clubkas. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Teun Huisman (thuisman51@texel.com). In ver band met het uitzetten van de veldjes moet dit vóór zaterdag gebeuren. Op de wedstrijddag ver zamelen zij zich om 11.00 uur. Zangkoor Seniorenkoor Melodei gaat weer van start. Op woensdag 19 sep tember om 14.00 uur worden de repetities weer hervat. Dit gaat gebeuren in de Buureton in Den Burg. Nieuwe leden zijn welkom. Lezenaar In de lezenaar op de Groeneplaats in Den Burg is de komende tijd het gedicht Levensballade van Willem. J. Kikkert te lezen. Het gedicht komt uit de bundel Op weg naar de horizon van de in mei 2010 overle den Texelaar. ZAKLOZE STOFZUIGER FC8764/01 WASMACHINE LAVAMAI 6046 2100 watt vermogen 2 liter stofcontainer HEPA filter 1400 toeren Startuitstel 6 kg vulgewicht VOLLEDIG INTEGREER BAAR INBOUW VAATWASSER SMV84M10EU. Starttijdkeuze tot 24 uur 4 programma's Zeer stil BOSCH Ook deze laatste week loopt het Recyclevoordeel bij Expert hoog opl Hiervoor hoeft u uw oude apparaat niet in te leveren. Maar, dit mag natuurlijk wel! Expert zal er dan voor zorgen dat uw apparaat milieuvriendelijk wordt afgevoerd en indien mogelijk gerecycled. Kom dus snel naar uw Expert en profiteer mee! www.expert.nl/winkels "J, JF U F

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 12