T E X ELS E^COURANT p f Cjrotn ^warts-Jexels in het harL, 13 Schoolverzuim terugdringen Raadsel rond gestolen auto Discussie over grens aan toerisme op Texel OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12707 DINSDAG 11 SEPTEMBER 2012 Exclusieve gerechtjesstaan op het menu van Texel Culi nair dat vrijdag, zaterdag en zondag wordt gehouden. Ruim 160 rui ters en amazo nes deden mee aan de Samen gestelde Wed strijd. Het was een spektacu- lair gezicht. Een grote groep zwemmers waagde zater dag de over steek van Den Helder naar Texel. 45 leden van de Magirus Deutz Club kwamen met hun omge bouwde kam peerwagens voor een week end naar Texel. De slippies zijn gaar, Piet Beuving haalt ze uit zijn rookkast. Hij was één van de twaalf rokers die zaterdag meededen aan het Texels kampioenschap visroken in Oosterend. Hun poon en slippies werden in eetcafé De Kroonprins, dat het kampioenschap organiseerde, gekeurd en geproefd door een jury. Winnaar werd Ruud Daalder, tweede werden Piet Beuving en Marcel Honingh en derde Jacob Keijzer en Arco van der Vis. De sfeer werd opgeluisterd met muziek van Frans Pieterse en Gerrit Terwindt en de Dansgroep Oude Dansen. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan de aanleg van het Vissersommetje. Zie ook Achter de Schermen. f»*. m w,»™; Leerlingen van OSG De Hoge- berg die zonder afbericht te doen lessen missen, kunnen bezoek aan huis ver wacht van een speciale ver- zuimconsu- lent. De gemeenten Texel en Den Helder en de Intergemeentelijke Sociale Dienst (ISD) Kop van Noord-Hol land hebben enkele van deze Bezoek aan huis voor spijbelaars medewerkers in dienst genomen om het schoolverzuim terug te dringen. Dat is de uit komst van het zogeheten Ver- zuimproject, dat in het schooljaar 2012/13 in regionaal verband wordt uitgevoerd. Doel is niet alleen het verzuim terug te dringen, maar er ook voor te zorgen dat minder leer lingen vroegtijdig van school gaan. In het project wordt samengewerkt door de gemeenten Texel en Den Helder, de ISD en alle scholen voor voortgezet en middelbaar beroeps onderwijs in de Noordkop. 'Aandacht' is het sleutelwoord in dit project. Idee erachter is dat een snelle, directe en persoonlijke benadering het best werkt om pro blemen aan te pakken. De ver- zuimconsulent heeft als belangrijk ste taak ouders en jongeren te wijzen op het belang van het vol gen van onderwijs. Lukt het niet de jongeren weer op school te krijgen dan wordt de school geïnformeerd en zo nodig de leerplichtambte naar of een RMC-consulent inge schakeld. Het gaat in dit project vooral om jongeren duidelijk te maken dat ze gemist worden als ze afwezig zijn. De consulent heeft Met alarmiichten a. Op de Pontweg is van vrijdag op zaterdag een auto aangetroffen die eerder die nacht was gesto len van de Zeekraal in De Koog. Het voertuig stond met alarmiich ten aan midden op de weg met een smeulende kofferbak. Van de bestuurder ontbrak ieder spoor. De auto werd rond half vier aange troffen. politie was snel ter plaatse om de weg af te zetten. Tevens werd er een zoekactie gestart naar inzittenden van de auto, maar deze werden niet gevonden. Een aantal passerende taxichauffeurs bleven staan om te kijken wat er aan de hand was. Geen van hen had het voorval waargenomen. Ook telefoontjes met collega's leverde niets op. En dat terwijl er hooguit twintig minuten geen taxi gepasseerd was. Naast de gestolen auto waren er ook in Den Burg weer meldingen van vandalisme. Van het Pater Witteplein kwamen klachten over insluipingen, vernieling en inbraak. Zijn de grenzen aan het toerisme op Texel bereikt of niet? Dat was donderdagavond één van de vra gen bij de bespreking van de startnotitie Mooi Texel, meer toekomst waarmee de politieke partijen de rem op de groei van het aantal toeristische slaap plaatsen willen zetten. Michel Gregoire van het Texels Ondernemers Platform en Albert Huisman van de Vereniging van Kleine Logiesverstrekkers gingen niet mee in de stelling dat de grens van het aantal toeristische bedden is bereikt. De partijen willen nog maximaal vierhonderd bedden beschikbaar stellen voor vernieu wende projecten. Honderd daar van zijn wat hen betreft bij voor baat bestemd voor zorgtoerisme. Gregoire vond het 'heel stellig' om te zeggen dat de grens is bereikt. Dat vormt volgens hem een risico om beleidskeuzen uit het rapport Richting voor Economie (opgesteld door het Texels bedrijfsleven) uit te kunnen voeren. Huisman haalde een rapport van de VW aan waarin geconcludeerd wordt dat het op Texel nog niet te druk is. Joop Groeskamp (Texels Belang) kwam daarop met Texel op Koers (de structuurvisie tot 2020) aan waarin aan de orde is dat de grenzen zijn bereikt. Beide organisaties stelden zich positief op ten opzichte van f de notitie en gaven aan mee te wil len praten over het onderwerp. Ralph Koning van De Bremakker plaatste kritische kanttekeningen bij de voorwaarden die de partijen willen hanteren bij het begrip 'ver nieuwend project' en bij de ver plaatsing van bedden. Koning, zelf al jaren bezig om uitbreiding gere aliseerd te krijgen, adviseerde de partijen geen regels te hanteren die in de parktijk niet haalbaar zijn. Volgens hem schiet de notitie ook zijn doel voorbij als mensen 'maffe dingen gaan bedenken' om maar te voldoen aan de regels. Hij kreeg steun van Arthur Helling van de Recron die de politieke partijen adviseerde meer ruimte te laten om knelpunten te voorkomen. Harry de Graaf complimenteerde de politieke partijen met hun stre ven om met behulp van de notitie de kernwaarden van het eiland te beschermen. Hij sprak namens een groep Texelaars die zich inzet voor de kernwaarden. De Graaf merkte op dat hij het voor het eerst in zijn lange loopbaan als journalist op Texel meemaakt dat een gemeen teraad een dergelijke initiatief neemt. De startnotitie van de raad moet leiden tot een herziening van de nota Recreatie en Toerisme. De Graaf adviseerde de raad de rug recht te blijven houden. 'Verzand niet in compromissen.' TexelCampings: Jongerenterrein Kogerstrand niet verplaatsen pen seizoen hebben we het aantal jongeren op de camping met een derde (een paar duizend jongeren) zien afnemen. Dat is geen goede ontwikkeling als je weet dat zij vaak de gasten van de toekomst zijn. De horeca, supermarkten en andere ondernemers in De Koog moeten het voor een deel toch ook van hen hebben.' Meer over Texel Campings op pagina 5. geen handhavende taak. n smeulende kofferbak stond de gestolen auto stil mid den op de Pontweg. Er komt géén verplaatsing van het jongerenterrein op camping Kogerstrand. Dat liet directeur Harry Mathijsen van Texelcam- pings nadrukkelijk weten bij het in ontvangst nemen van handte keningen van gasten tegen de hekken. Verplaatsing van de jongerencam- ping naar de ingang van het terrein is in De Koog vaak als oplossing genoemd voor de overlast van jon geren. Dan zouden jongeren na het stappen via de Badweg recht streeks naar hun tent kunnen gaan zonder buurtbewoners of andere campinggasten overlast te bezor gen. Bij het noemen van die oplos sing werd vaak gesteld dat de jongerencamping vroeger ook al bij de ingang zat. Mathijsen blijft dat ten sterkste bestrijden. 'Dat wordt verward met het feit dat jongeren uit De Koog vroeger van toenmalig beheerder Henk Veldman onder de Buterigel mochten kamperen. Wij hadden vroeger de gescheiden delen voor jongens en meisjes, maar dat was niet bij de ingang.' Het jongenster rein was toen op vak V en de meis jescamping op A- en B-velden. Mathijsen zegt niet aan een verhui zing te willen beginnen, omdat er anders bij de ingang van Koger strand een kaal stuk ontstaat, net zoals nu op het huidige jongeren terrein het geval is. De combinatie van een jongerencamping en de parkeerterreinen voor auto's op één plek ziet hij evenmin zitten. 'Bovendien zit de jongerencam ping nu bij de oudste voorzienin gen op de camping.' Volgens Mathijsen is het intussen zaak om aan de komst van jonge ren te blijven werken. 'Het afgelo- www.texelseautopagina.nl TEXELS E^COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): EP: Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1