TEXBLAG0CA.NL Meeste elektrische laadpalen TEXELSE 2 COURANT Exclusieve gerechten op Texel Culinair DINSDAG 11 SEPTEMBER 2012 Cursus Engels Lida Wels start half september met cursussen Engels. Er is een cursus Engels voor beginners met enige basiskennis en een cursus voor gevorderden. Het accent in de lessen ligt op con versatie (spreken en luisteren), maar ook aan grammatica en schrijfvaardigheid wordt aandacht besteed. Er wordt les gegeven in kleine groepen De cursussen bestaan uit 30 lessen van een uur en zijn op maandagmiddag. In overleg is het mogelijk een proefles mee te maken. Voor meer informa tie en opgave, tel. 06 22937983 of e-mail lidawels@kpnplanet.nl. Bosnisch feest voor goed doel Studio 62 op Willemsoord in Den Helder biedt zaterdag 29 septem ber onderdak aan een twaalf uur durend muzikaal evenement, waar van de opbrengst in z'n geheel ten goede komt aan de gehandicap teninstelling Pazaric in Bosnië-Her- zegovina. Twaalf bands en diverse DJ's verlenen medewerking. Zij brengen uiteenlopende genres ten gehore, waaronder soul, popmu ziek uit de zeventiger en tachtiger jaren, rock en metal. Het feest duurt van 15.00 tot 3.00 uur. Entree €5,-. Fijnproevers en andere liefhebber van lekker eten, drinken en gezel ligheid maken zich op voor Texel Culinair, dat vrijdag, zaterdag en zondag in De Koog wordt gehou den. Een grootse proeverij waarop 27 restaurants en andere culinaire bedrijven hun beste beentje voor zetten. Ze presenteren ten minste drie exclusieve gerechtjes, een voorafje, een hoofdgerecht en des sert, alles bereid met producten van het eiland. Ze zijn uitgedaagd om een gerechtje te bedenken waarbij het Texelse biertje Skuum- koppe het beste kan worden geschonken. De stands staan in Dorpsstraat, op het dorpsplein en het Toekomstplein. De opening is vrijdag om 16.00 uur op het dorps plein. Leerlingen Consumptief van de OSG De Hogeberg bereiden tot ongeveer 18.30 uur gerechtjes en serveren die uit, waarna de stands het overnemen tot 23.00 uur. Zater dag is Texel Culinair van 15.00 tot 23.00 uur en zondag van 14.00 tot 19.30 uur. Spreekstalmeester Aris van Zeijlen zorgt dat publiek voort durend wordt geïnformeerd. Paal 21 sluit zomer muzikaal af Een etmaal lang door de natuur Classic rocknummers schalden zaterdag door strandpaviljoen Paal 21 tijdens Saturday Night Live, voorheen Paalpop. De toeschou wers genoten van live optredens van 991/2, Sinner, Whatever en BrooT. Ook op het terras zaten mensen onder het genot van een biertje of een glas wijn te genieten van de afsluiting van het seizoen. Bezoekers konden ook genieten van het vlees dat van de barbecue afkwam. Mede door het heerlijke nazomerweer was de sfeer uitste kend. Van de dansvloer voor het podium werd volop gebruik gemaakt. In het paviljoen steeg de temperatuur behoorlijk en de dan sers zochten dan ook regelmatig verkoeling op het terras van het paviljoen. Het evenement begon aan het eind van de middag en was afgelopen tegen elf uur. Het was de hele dag een komen en gaan van tevreden mensen die genoten van klassieke rockcovers en lekker swingmuziek. Culinair Dit weekend is het weer zo ver. Proeven op sien Tessels, in de vorm van Texel Culinair. Drie dagen lang flaneren over straat, daarbij krampachtig je glas omarmend, immers één Kógertje waard. Het gezegde: 'Wat de boer niet kent', vergeten we eventjes. Als je zo het aanbod bekijkt, krijg je af en toe kromme tenen van de 'originele' namen die bedacht zijn. Niet geschoten is altijd mis, heet een gerecht van Texelse kooi-eenden die kennelijk wel geraakt zijn. Slip of the tongue, heet een ander gerecht waarbij het dan gaat om een slippie en wat aars. Rib uit m'n lijf, inderdaad, voor zes euro krijg je een sparerib van lams vlees. Nooit verwacht, wel gebracht, is kennelijk een gere- chie waar je lang op moet wach ten. Terwijl het gaat om een een voudige zoute haring, met aardappelnat dat wel. Wat verder opvalt is dat de deelnemers het zichzelf niet makkelijk maken. Hoewel ze kunnen rekenen op gedrang alom rond de kraam, gaan ze onverstoorbaar aan de slag. Met een tapenade van Texelse shiitake, boletus, cham pignons en zwarte truffel bijvoor beeld. Of een gerookt poontje, maar dan wel met mint thee, gedroogde tomaat, avocado crème, kummelquinoa, gepofte rijst en frisse sjalot. Ga er maar COLUMN aan staan! En een bakkie koffie wordt omschreven als een heer lijk kopje café crème van premi um biologische Arabica bonen die geheel volgens Max Havelaar normen zijn ingekocht. Logisch dat je lang moet wachten! Maar goed, het is weer één van de voorbeelden van een begrip op de evenementenkalender van Texel. Geweldig toch. Geen dranghekken, geen politie te paard, geen dorpswachten. En de borrelbus vertrekt al om kwart over elf. En die bus doet zijn naam eer aan, want natuurlijk neem je een vol glaasje mee de bus in. Waar Annie heel blij om is, is dat er gelukkig geen plofkip op de kaart staat. Groot gelijk dat dwars gelegen wordt bij de nieuwbouw van die super. Wonin gen er boven en een parkeerga rage eronder: dat vraagt om ellende. Enorm ontploffingsge vaar ligt immers op de loer. Zolang zij plofkippen verkopen, gaat er niet gebouwd worden. We zullen ze krijgen. Annie wenst tot slot de jury veel wijsheid toe bij de beoordelingen, samen met een doos Rennies. En de Mys tery Guest? Ach, u kent hem vast wel. Of haar... Annie@texelsecourant.nl Van zonsopgang tot zonsonder gang door een natuurgebied lopen, buiten de paden om, om op die manier direct contact met de natuur te maken. Dat kan tijdens de Muir Trek, die op 22 en 23 oktober wordt gehou den. Een Muir Trek, vernoemd naar John Muir, de grondlegger van de Ame rikaanse natuurbescherming, begint vlak voor zonsopkomst en eindigt na zonsondergang. Zonder gebonden te zijn aan paden wordt er door de natuur gestruind. Voor de Texelse Muir Trek is gekozen voor natuurgebied De Muy. Doel van de tocht is dat de deelnemers de gedachten over tijd, richting, eten, drinken, over wat er gisteren gebeurd is en wat er misschien morgen zal gebeuren, achter zich laten. Hierdoor wordt de natuur op een nieuwe en heel intensieve manier ervaren. Het gaat niet om afstand of soorten, maar om direct contact met de natuur. Tijdens pauzes gedurende de dag worden gedachten en teksten van John Muir, Thijsse en andere natuurliefhebbers gedeeld. Hier door geïnspireerd worden manie ren geboden om anders naar de natuur te kijken. Een deelnemer aan een eerdere tocht merkte op: 'Ik ben maar een dag weggeweest maar het lijkt wel of ik een week vakantie heb gehad.' Omdat er vroeg gestart wordt en om in de juiste sfeer te komen, begint het programma de avond ervoor met een introductie en een eerste korte activiteit. Bij voorkeur overnachten de deelnemers met elkaar op dezelfde plek. De avond na de Muir Trek wordt er afsluitend gezamen lijk gegeten. De Muir Trek begint maandag 22 oktober om 20.00 uur en eindigt dinsdag 23 oktober op dezelfde tijd. Start (en overnach ting) vinden plaats in de trekkers hutten op camping Kogerstrand. Deelname kost €75,-, inclusief ont bijt, lunch, één avondmaaltijd, overnachting en materialen. Opge ven kan via www.ecomare.nl, er is ruimte voor maximaal elf deelne mers. Verkiezingen op Radio Texel Wijkie van den Berg spreekt van avond in een extra uitzending van Even bijpraten met... telefonisch met Fred Teeven en Ybeltje Berc- koes van de WD en Steven van Weyenberg van D66. Dit program ma is een herhaling van donder dag. Woensdagavond spreekt ze na acht uur met Jeroen Recourt van de PvdA, Ybeltje Berckmoes (WD), Tuur Elzinga (SP) en Steven Weyenberg (D66) en laat ze gesprekjes horen die werden opge nomen in de stemlokalen. Even bijpraten met... is te horen via Radio Texel, 106.1 FM. Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http.//m.texelagenda.nl/ nl. Dinsdag 11 september: 15.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 15.00 uur een optreden van het koor De Zingende Zeeman. Tevens verkoop van hand werk, koffie en thee. 20.15 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert met klarinet, viool en piano. Entree gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Jug Bros. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Verbouwing; 20.30 The Bourne Legacy. Woensdag 12 september: 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 11 sept. 03.30 en 16.07 u. Woe. 12 sept. 05.20 en 17.54 u. Don. 13 sept. 06.56 en 19.26 u. Vrij. 14 sept. 07.45 en 20.15 u. Zat. 15 sept. 08.46 en 21.26 u. Zon. 16 sept. 09.30 en 22.16 u. Ma. 17 sept. 10.21 en 23.05 u. Aan het strand het ongeveer een uur eerder hoog wa er. Zondag 6 septem- ber nieu n, dinsdag 8 septem- ber springtij. Zondag 16 september zon op 7.17 er 19.53 uur texelse@courant LANGEVELD EU, Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Ice Age 4 NL 3D; 13.45 Sammy 2 3D NL; 16.00 Brave 3D NL; 16.15 Mada gascar 3 3D NL; 20.00 De Verbou wing; 20.30 The Bourne Legacy. Donderdag 13 september: 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 14.00 uur. De Texelse folkloristische Dansgroep Oude Dansen geeft van 14.00 tot 16.00 uur een kledingshow in Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal. 14.00 uur. In de stal van Novalishoe- ve aan de Hoornderweg nabij Den Hoorn opent wethouder Eric Hercu les om 14.00 uur een expositie met 'jutkunst' van Maria Roelofsen. Belangstellenden zijn welkom. 19.00 uur. De kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder verzorgt van 19.00 tot 21.00 uur een voorlichtingsavond voor zwangeren en partners. Voor informatie en opgave: tel. 0223-696346. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per paar. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een cabaretvoorstelling van het trio Vrouw Holland. Hun nieuwe pro gramma heet 'Brave meisjes komen in de hemel'. Entree €16,-. 21.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare nabij De Koog) kan bij helder weer vanaf 21.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. Vrijdag 14 september: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur een kleine rommelmarkt met kof fie en de verkoop van diverse hand werken. 16.00 uur. In de Dorpsstraat in De Koog wordt om 16.00 uur de negen de editie van Texel Culinair geopend. Tijdens dit driedaagse festijn laten diverse restaurants de bezoekers hun lekkerste hapjes proeven. Texel Culinair duurt vandaag tot 23.00 uur. TESÜ Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag en maandag in beide richtingen ontstaan en zaterdag en zondag op Texel. Voor meer informa tie over de veerdienst: tel. 369600 of Ondergaande zon en opkomende mist Nergens staan zóveel elektrische van Rijsselberghe en Stichting E- laadpalen per vierkante kilometer laad om vrijdag 14 september een als op Texel. Aan het eind van deze elektrische ronde over het eiland te week staan er 19 palen waar elek- maken. Wie mee wil, is welkom op trische auto's hun accu's kunnen onderstaande tijden en plaatsen: vullen. Er rijden nu meer dan twin- 16.00 uur in Den Burg (Bernard- tig elektrische auto's op het eiland. laan-Waalderstraat), 16.30 uur Een idyllisch plaatje bij de ingang mende mist in een weiland, terwijl Reden voor wethouder Hercules, (paal 9), 17.00 uur (De Koog Par- van Oudeschild. Schapen stonden de lucht prachtig kleurde in de Marjan Minnesma (Urgenda), Mare keerterrein Nikadel). daar zaterdagavond in de opko- ondergaande zon. Foto Jemen ven Hattum) Marjan Minnesma van Urgenda en astronaut Wubbo Ockels maakten een dansje bij de onthulling van de laadpaal bij het gemeentehuis.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2