1EXBJVGBSCA.nl Skatebaan is er voor iedereen TEXELSE 2 COURANT Kaap Skil genomineerd voor internationale prijs DINSDAG 25 SEPTEMBER 2012 Open dag SnelStart SnelStart houdt zaterdag 29 sep tember open huis. Het Oosteren- der bedrijf dat software ontwik kelt voor midden- en kleinbedrijf groeit snel. Vorige week werd bekend dat de onderneming toe stemming krijgt van de gemeen te om het kantoor op Harkebuurt uit te breiden. De uitbreiding is nodig om het groeiend aantal medewerkers een plekje te geven. SnelStart startte in 1982 met het ontwikkelen van pro fessionele administratieve software en heeft inmiddels meer dan 40.000 abonnees. Er worden cursussen gegeven en er zijn vele tientallen mensen aan het werk, zoals advi seurs, commercieel medewerkers en softwareontwikkelaars. Snel Start werd dit voorjaar door de scholierenjury van de OSG geno mineerd voor de Jonge Onderne mersprijs. Wat aansprak was onder meer dat het bedrijf werkgelegen heid biedt op MBO- en HBO- niveau. De open dag is van 11.00 tot 16.00 uur. Nieuwe lessen bij Karma Kids Karma Kids van Esther van Zeijlen start met een nieuw les- jaar Kinder- TienerYoga. gratis proefles voor kinderen tus sen de 9 en 15 jaar oud. Deze wordt gegeven in yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg. Woensdag 3 oktober gaan daar van 16.15 tot 17.00 uur de reguliere lessen van start. Karma Kids maakt sinds 1 juli deel uit van het bedrjf MirakelZ van Van Zeijlen en onder deze naam biedt ze creatieve coaching en work shops aan en verkoopt ze raamju- welen en gelukshangers. Belang stellenden kunnen een kijkje nemen op Facebook onder de naam Mira kelZ van Esther van Zeijlen. Energie in balans In de Aleph aan de Weverstraat 54 in Den Burg wordt op zater dag 29 september een workshop Energie in balans gegeven. Bij de workshop wordt gebruik van chakrameditatie en oefeningen om het energiesysteem in balans te brengen. De ochtend is een vrijblij vende introductie op de cursus Intuïtieve Ontwikkeling die maan delijks gegeven wordt door Heart- Light healing.. Het tarief voor de cursus is €25,-. Opgeven kan bij Annecha Haans, tel. 06-23270022. Op de skatebaan aan de Ele- mert in Den Burg werd zaterdag een bijzonder geslaagd skate- feest gehouden. Samen met hun ouders genoot de jongere jeugd van de spectaculai re demonstraties van 'Skateland' uit Rotterdam. Deze skaters beho ren tot de top van Nederland en zijn Nederlands en Europees kam pioen. Op een enkele bui na, bleef het weer goed en de baan was vrijwel de hele dag te gebruiken. Naast skaten en BMX'en werd ook graffiti gespoten op een speciaal voor de gelegenheid opgehangen bord. De kans dat het skatefeest een jaarlijks evenement wordt, is groot. Het was dit jaar al drukker dan vorig jaar, toen de dag voor het eerst werd gehouden. Dit jaar heeft het Jongerenwerk flink pro motie gemaakt voor de skatebaan, Verkoop van winterkleding In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 6 oktober tussen 9.00 en 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van twee dehands kleding gehouden. Te ver kopen (winter)kleding kan daags tevoren, op vrijdag 5 oktober, tus sen 18.30 en 20.30 uur worden ingeleverd. De kleding moet netjes en draagbaar zijn en de kleding stukken dienen geprijsd te worden ingeleverd. De kosten bedragen €0,30 per kledingstuk. Bij verkoop komt daar nog €0,30 bij. Afrekenen geschiedt direct na de verkoping, tussen 17.30 en 18.00 uur. Onver kochte kleding gaat naar Hulp Oost-Europa. Voor meer informa tie, tel. 314753 of 314762. Aap Naarmate het boekingsseizoen 2013 nadert, neemt de kritiek toe op de VW, die zich geroepen voelt gasten een all inclusiveprijs voor te schotelen. Als argeloze surfer op het net schrik je je een hoedje van de prijsstijging ten opzichte van dit jaar. Nu is er natuurlijk wat voor te zeggen om gasten niet onaangenaam te ver rassen. Om daarbij dan voor de muziek uit te lopen, gaat te ver. Kennelijk zijn we er al zo aan gewend dat er addertjes onder het gras zitten, dat we er reke ning mee houden. Boek maar eens een vliegreisje, dan kom je van een kouwe kermis thuis, ter wijl je nog moet vertrekken. Boe kingskosten, kosten om te beta len, incheckkosten, kosten voor het printen van je ticket. En dan natuurlijk nog kosten om een kof fertje mee te mogen zeulen. Kas sa! En toch gaan we met z'n allen liever de lucht in. Tja, en als je dan een totaalprijs aanbiedt, doe het dan goed. Wat te denken van bijvoorbeeld het Texelvignet, waar je eigenlijk niet meer buiten kunt. En doe er dan maar 80 euro handgeld bij om die blonde poe del van je lijf te houden, als je per ongeluk vijf minuten te laat bij je auto bent. En dan de bootkosten. Een prijsstijging is aangekondigd. Dan nog wat wisselgeld voor de daklozen. Of wordt de korting van twee procent die de groot grutter wil afdwingen, ingezet om COLUMN zonder 'Prettige dag nog mevrouw', de super te kunnen verlaten? Dat zou fijn zijn. De VW scheelt maar één letter met de grootste politieke partij van Nederland. Die profileert zich met: 'Niet doorschuiven, maar aanpakken.' Kortom, we moeten ons niet willens en wetens laten verleiden door onze accommo daties dan maar onder te bren gen bij 'De weldoener van Texel.' Want dat is doorschuiven en dan heb en ben je mooi in de aap gelogeerd. Nee, we moeten de boel aanpakken. Wellicht vragen we wel te veel. Reserveringskos- ten, voorkeurskosten, eind- schoonmaak, bedlinnen, energie kosten. Kinderbedje erbij? Kinderstoel? Box? Handdoeken pakket? Theedoeken? Een Chiwawa in de boodschappen tas? Auto bij de caravan? Dok ken! Draadloos internet? Dat kan, maar niet kosteloos. Niet door schuiven dus naar de gasten, maar aanpakken die wildgroei. Inclusief toeristenbelasting. Maar ja, daar zorgt de landelijke poli tiek wel voor, want als die foren- sentax doorgaat, verdwijnt de toeristenbelasting vanzelf. Da's pas inclusief! Annie@texelsecourant.nl ook bedoeld is voor jongere jeugd. Omdat het aantal jongeren dat aan deze sport doet afneemt, zijn ook op basisscholen posters opgehangen. Kaap Skil is geselecteerd voor de shortlist van de FX Internatio nal Interior Design Awards 2012. Het project werd geselecteerd in de categorie: Museum or Exhibi tion Space. De FX Awards wor den ieder jaar in Londen uitge reikt aan de beste interieurprojecten. Voor het interieur en de inrichting van de tentoonstelling tekende het ontwerpbureau Kossmann.dejong uit Amsterdam. Vorig jaar ontving Kossmann.dejong twee FX Awards voor de 'Laurenskerk, een monu ment vol verhalen'. Het nieuwe entreegebouw van KAAP SKIL dat ontworpen is door Mecanoo Archi tecten viel eerder dit jaar al de prijzen bij de Daylight Awards. Kleinkunstartiest Mattijs Ver hallen treedt op 27 september op in Klif 12. Zichzelf begelei dend op piano en gitaar bespreekt de Amsterdammer zijn poststudentenbestaan in zijn debuutshow Zolang de maat maar vol is. 'Op scherpzinnige wijze weet hij dit leven te romantiseren en te bespot ten, begeleid door muzikale lijnen die zich rijmen met Tom Waits, Randy Newman en Xander de Buisonje', zo luidt de aankondi ging. Verhallen werd in 1986 gebo ren in Amsterdam. Vanaf zijn acht- die volgens de organisaties juist Met het skatefeest probeert het Jongerenwerk de weg naar de baan vrij te maken voor jongeren van alle leeftijden. Kaap Skil neemt het publiek 400 jaar mee terug in de tijd, toen de VOC-vloot vanuit de ankerplaats 'Reede van Texel' naar de Oriënt vertrok. Pronkstuk van het muse um is een achttien meter lange en vier meter brede maquette van de Reede van Texel in het souterrain, die tot in detail het indrukwekken de schouwspel van tientallen sche pen voor de kust van Texel laat zien. Hier worden bezoekers via projecties, animaties en gebalan ceerde verlichting door de Reede van Texel geleid. Op de eerste ver dieping bepaalt het binnenvallende licht de belichting van de collectie stukken, afkomstig van scheeps wrakken uit de Noordzee en de Waddenzee. De prijsuitreiking is op 22 november. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/ nl. Dinsdag 25 september: 15.00 uur. De afdeling Dialect van de Historische Vereniging houdt een bij eenkomst in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 15.00 uur. 15.00 uur. Het koor De Zingende Zeeman geeft een extra concert in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.00 uur. Entree gratis. 19.30 uur. Op het adres Eendenkooi weg 2 nabij Oosterend begint om 19.30 uur een kennismakingsavond van de cursus 'Leer bereidvol com municeren met het paard zonder hulpmiddelen'. Informatie, tel. 06- 25027640. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 25 sept. 03.45 n 16.45 u. Woe. 26 sept. 05.36 n 18.20 u. Don. 27 sept. 06.34 n 19.40 u. Vrij. 28 sept. 07.44 n 20.56 u. Zat. 29 sept. 08.50 n 21.35 u. Zon. 30 sept. 09.46 n 22.15 u. Ma. 1 okt. 10.05 n 22.40 u. eerdeThoogwa het ongeveer een uur er. Zondag 30 septem- dinsdag 2 oktober texelse@courant Debuut Mattijs Verhallen in Klif 12 ste speelt hij piano en tien jaar later werd hij aangenomen op het con servatorium. Na de studie legde Verhallen zich toe op het schrijven in het Neder lands. Hij kwam in aanraking met Maarten van Roozendaal, die hem coachte tijdens zijn afstuderen. In 2010 behaalde hij een finaleplaats bij het Amsterdamse Kleinkunst Festival wat hem een een landelijke tournee opleverde. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Dineren vooraf is mogelijk, reserve ren gewenst. LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode 20.00 uur. De FNV Vrouwenbond opent het seizoen met een film van Threes Anna. De bijeenkomst wordt gehouden in De Poort aan de Ele- mert in Den Burg en begint om 20.00 uur. 20.15 uur. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert met viool en gitaar. Entree gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden. 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt op in café De Kom buis op de haven van Oudeschild. Aanvang 21.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel. 18.45 Ted; 19.15 De Verbouwing; 21.30 The Bourne Legacy; 22.00 Ted. Woensdag 26 september: 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstelling Cinema Texel: 13.30 Madagascar 3 3D NL; 13.45 Sammy 2 3D NL; 16.00 De Verbouwing; 16.15 Ted; 18.45 Ted; 19.15 De Ver bouwing; 21.30 The Bourne Legacy; 22.00 Ted. Donderdag 27 september: 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de bou les spelen op de clubbanen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per 20.30 uur. Muzikant en cabaretier Mattijs Verhallen speelt in theater Klif 12 in Den Hoorn zijn programma 'Zolang de maat maar vol is'. Aan vang 20.30 uur. 21.00 uur. In Filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Terra Ferma', aanvang 21.00 uur. Vrijdag 28 september: 18.00 uur. In rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend begint om 18.00 uur een dinerbuffet met zang van Tha- mara Kingma. 20.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van veerdienst TESO. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag, zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag, zaterdag en maan dag in beide richtingen ontstaan en zondag op Texel. Voor meer infor matie over de veerdienst, tel. 369600 of w o.nl. Paal 33: 'Het dak gaat er af' 'Het dak er weer op Party', het is weer eens wat anders. Toch staat dit feest op 28 september gepland bij Strandpaviljoen Kaap Noord (paal 33). Het is een verwijzing naar een gebeurtenis op 3 januari jongstleden, toen tijdens een zwa re storm het dak van het paviljoen blies en Kaap Noord noodge dwongen moest sluiten. Op 17 maart kon Kaap Noord weer open en kijken de eigenaren en de personeelsleden tevreden terug op het seizoen. Reden voor een feestje met een optreden van de Texelse formatie Jug Bros. 'We hebben met z'n allen keihard gewerkt maar heb ben niet durven dromen dat het zo'n succes zou worden. De werklust en het enthousiasme van ons team heeft daarin een belangrijke rol gespeeld. Met dit feestje voor onze medewerkers (en genodigden) willen we iedereen bedanken die heeft bij gedragen aan het succes',vertelt een stralende Karin van Duinen. Zij is samen met haar man Jan van Stra ten eigenaar van Strandpaviljoen Kaap Noord. Intuïtief schilderen In haar praktijk Inula Texla aan de Verlorenkost in Oosterend geeft Cocky den Duyf vanaf 2 oktober cursussen intuïtief schilderen. Daar bij gaat het meer om het proces dan om het resultaat. Iedere les begint met een meditatie waarna met nat- in-nattechniek vanuit het onderbe wuste wordt geschilderd. Voor meer informatie, www.inulatexla.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2